Policja, uszeerbek na zdrowiu, przypadek, impreza. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Policja, uszeerbek na zdrowiu, przypadek, impreza.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez Darietta (2014-09-28 14:13:17)

Temat: Policja, uszeerbek na zdrowiu, przypadek, impreza.

Witam Sytuacja wygląda tak.

Z piątku na sobotę 26/27 była impreza u kolegi siedziałam na oknie butelka wypadła mi z rąk z 2 piętra na chodnik 2m dalej stała dziewczyna napisał sms, że ma rozciętą twarz. 
Przyszłą dziś do mnie co okazało się, że ranę ma na szyi  NIE CHCIAŁA MI JEJ POKAZAĆ.
Powiedziała, że była u LEKARZA SĄDOWEGO, ale sprawa nie trafi do sądu bo chcę iść ze mną na ugodę żebym płaciła jej za leczenie.
Plaster miała wielkości z 2,5cm na 2,5cm Podejrzewam, ze nie była to wielka rana mówi, że była ona szyta i ją jeszcze coś kłóje bo może ma tam jeszcze kawałek szkła co wydaje mi się podejrzane (bo ranę ze szkłem nikt nie zszyje" mówiła, że ran była blisko tętnicy.
Powiedziała, że za leki opatrunki i wizytę u lekarza dała już z 200zł czy mam jej w to wierzyć.

Za lekarza sądowego płaci się za wizytę?
Czy lekarz sądowy nie zgłasza takich spraw od razu do prokuratury?

Co mam zrobić zgłosić się sama na policję, że takie coś miało zajście i co mi grozi, że butelka spadła z okna i została ona poszkodowana chodź jednego dnia napisała, że ma to na twarzy, a drugiego na szyi.

Czy te leki są aż tak drogie? ( mnie sie  nie wydaje  na "zszycie rany blizny wymiar może z 1cm" stwierdzam tak po plasterku który ona miała przylepiony" nie pokazała mi tej rany.

Jakie czekają mnie tego konsekwencje na policji dodam, ze mam 18lat.
Butelka wyślizgnęła się z rąk. Był to przypadek dziewczyna powiedziała, żebym płąciła jej za leczenie to nie zgłosi tego na policje mnie się wydaje, że chcę ode mnie wyciągnąć dużo pieniędzy jak pierwsze leczenie (maści, doktor) wyniosło ją 200zł, a mówi, ze nie jedno przed nią.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez hw_ (2014-09-28 14:45:46)

Odp: Policja, uszeerbek na zdrowiu, przypadek, impreza.

"Szanowna Pani,
w związku z Pani wizytą u mnie w dniu 28 września 2014 roku i Pani twierdzeniami o mojej odpowiedzialności za obrażenia, jakie poniosła w nocy z dnia 26 na 27 września 2014 roku, oświadczam, iż nie mam z nimi nic wspólnego, a żądanie ugody w formie poniesienia przeze mnie opłat za opatrunki i leczenie, o które Pani ma roszczenia, zmuszona będę zgłosić na policję w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art.286 § 1 K.k."

To wyżej jeśli masz adres "pokrzywdzonej", a jeżeli nie masz, wyślij smsem.

Obdukcja lekarska co do zasady jest odpłatna, gdy nie wykonuje się jej wskutek postanowienia organu prowadzącęgo postępowanie, medyk ma ustawowy obowiązek powiadomienia odpowiedniego organu co do podejrzeń, że obrażenia są skutkiem przestępstwa.

Jeżeli rzeczywiście doznała obrażeń podczas tego przypadkowego upadku butelki, zgłosi się na policję, a wtedy masz prawo do swoich wyjaśnień.
Osobiście powątpiewam, musiałaby leżeć do góry brzuchem na tym chodniku, by upadająca butelka zraniła ją w szyję.
Możliwe, że te obrażenia są wynikiem innej sytuacji, a ona chce z nich jakoś wybrnąć, a Ty ze swoją butelką się akurat napatoczyłaś.

Daj znać co dalej.

3

Lekarz sądowy? ciekawe

Szczerze - to bardziej naciąganej sytuacji nie widziałem... 1) Żaden szanujący się lekarz - nie zszyje nie oczyszczonej rany (odłamki?) 2) rozcięcie powłoki naskórka nie jest kwalifikowane jako obrażenia ciała, a już tym bardziej nigdy się nie spotkałem by opisane przez Ciebie obrażenia były "obrażeniami powyżej dni 7". Zajmuję się nieco inną działką, ale jeśli dobrze pamiętam to ten incydent z butelką można by podciągnąć pod:

Art. 157. Inne uszkodzenie ciała - średni i lekki uszczerbek na zdrowiu
§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 ciężki uszczerbek na zdrowiu, § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą.
§ 5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

Tak więc jak paragraf 4 wskazuje ściganie następuje z oskarżenia prywatnego. Koszty leczenie mogą być zwrócone jeśli "poszkodowany" zachował paragony/faktury - na gębę to sobie można :-)
Daj sobie z tym spokój jak dla mnie to czysty przekręt

But before you come to any conclusions
Try walking in my shoes

4

Mrok, ja się nawet nie skusiłam na subsumpcję, gdyż ja słusznie zauważasz, próba przekrętu w tej sytuacji jest bardziej niż widoczna wink

5 Ostatnio edytowany przez Darietta (2014-09-29 08:25:44)

Słuchajcie śmiech na sali.
Wysłałam dziś jej  sms : "Musimy porozmawiać o Twojej ranie"             

zadzwoniła do mnie powiedziała:

* "Masz więcej szczęścia niż się tego spodziewałam zostawmy ta sprawę w spokoju, ale słucham co chciałaś mi powiedzieć"

to ja na to:

"Żeby nie rozszalałą się z zakupem leków bo będzie sobie za nie sama płacić, i o powiedziałam jej o tym co mi tu napisaliście nie szczegółowo oraz o jej NIBY LEKARZU i nieoczyszczonej ranie"

To się dziewczyna oburzyła i zrobiło jej się chyba głupio i zaczęła się bronić i znów "troszeczkę" zastraszać, ale gdzy powiedziałam jej, że musiała by LEŻEĆ BRZUCHEM DO GÓRY żeby te szkoło ją skaleczyło, to odpowiedziała ____ "Kończmy tą rozmowę nie wiem czy wiesz, ale jestem lekarzem i mogę za te leki wystawić sobie fakturę"_____ i ktoś coś jej tam pokryje koszty nie pamiętam.

TO PO ROZMOWIE TAK JAK WCZORAJ WYBUCHŁAM PŁACZEM TYLE, ŻE DZIŚ ZE ŚMIECHU.
Dziękuje za pomoc i informacje. Miłego dnia :*:))

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Policja, uszeerbek na zdrowiu, przypadek, impreza.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021