trądzik po 30-tce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » trądzik po 30-tce

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: trądzik po 30-tce

Jak radzicie sobie z trądzikiem po 30-tce? Już sama nie wiem czy lepiej pójść do kosmetyczki na jakieś kwasy, czy też udać się do dermatologa, a może pójść do obydwóch specjalistów? Ciągle wyskakują mi jakieś nowe wypryski, nie wygląda to ciekawie, nawet korektor i puder nic mi nie pomagają. HELP

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: trądzik po 30-tce

I nie pomogą . Zaszkodzą bo pudry zatykają pory. Skóra trądzikowa jest z reguły tłusta więc jak dasz jeszcze puder to jeszcze trudniej będzie jej oddychać.
Spróbuj tabletek  z wyciągiem bratka i cynkiem -Cerabit i żelu do twarzy o tej samej nazwie. Pytaj o zestaw, w którym żel jest gratis, teraz można spotkać takie. Niestety trzeba po żelu twarz zmyć wodą. Ja używam przegotowanej bo kranówa schlorowana

3

Ja bym poradziła wybrać się najpierw do dobrego dermatologa. Musisz poznać przyczyny tego stanu rzeczy. A dopiero pozniej zacząć leczenie. Cerabit w kapsułkach można stosować zapobiegawczo, jednak żel stosuje się przy tłustej cerze, gdyż ma właściwości wysuszające.

Możesz pójść do dermatologa na konsultację a w międzyczasie stosować odpowiednie środki na trądzik.  To nie jest nic dziwnego, że w tym wieku masz trądzik. Niestety nie dotyczy to  tylko nastolatków, ja mogę ci polecić tonik Benzacne, delikatnie wysusza zmiany skórne i nie robią się też nowe pryszcze, jak go regularnie używasz.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."
? Paulo Coelho

moim zdaniem, trądzik po 30tce, to już nie jest takie normalne i trzeba przestać próbować domowych metod i należy pójść z tym do dermatologa. lekarz określiłby, co to za trądzik (jaki rodzaj), czy z nadmierną produkcją łoju, czy dużo jest zaskórników, ropnych, jak się przedstawia kondycja skóry itd. zbierze wywiad dotyczący predyspozycji genetycznych do trądziku, ewentualnie zleci badania hormonów, wymaz ze zmian trądzikowych i wtedy przepisze skuteczny lek. z kosmetyczką bym się powstrzymała. niech najpierw dermatolog wyleczy zmiany a potem po skończeniu leczenia pójść na jakieś kwasy, żeby wygładzić buźkę wink generalnie trądzik po 30tce jeśli jest uciążliwy i nic nie pomaga, to warto wyleczyć aknenorminem, lek działa cuda jednak najczęściej jest stosowany jako ostatnia opcja po wypróbowaniu wszystkich innych.

biedronka morderca ]:-P

6

Mnie pomaga ten cerabit. Myślę, że tabletki uzupełniają pewne niedobory. No i fakt że jest lato chyba też pomaga bo zrezygnowałam na ten czas z pudrów.Pryszczy jest dużo mniej i skóra mniej się błyszczy

taa, czytałam ostatnio 10 mitów kosmetycznych i było tam napisane, że obecne podklady i pudry wcale nie zatykaja porów i nie powodują powstawania trądziku.. tak wiec nie wiem, jak to jest ale w sumie ja tez zauważyłam poprawę cery jak przestałam używać podkładu, więc albo stosowałam slabej jakości podkłady (w co bardzo wątpię, bo wybierałam zwykle te "lepsze"), albo coś im się nie sprawdza smile a cerabit to zawiera tylko pierwiastki i jakiś wyciąg ziołowy, to w przypadku trądziku trądziku to nie pomoże za bardzo... tak, jak pisałam - jak jest trądzikowy problem, to najlepiej się zgłosić do dermatologa i nawet przejsć kurację aknenorminem. tylko najlepiej zacząć zima, bo wtedy lata nie szkoda (bo nie wolno się opalac w czasie jego stosowania)

biedronka morderca ]:-P

8

Ja myślę że wizyta u dermatologa nie zaszkodzi. Jeśli masz tłustą cerę to ja również polecam Cerabit. Sama stosowałam i byłam zadowolona z efektów

9

ja uzywam masci cynkowej,mydla Protex i mydla siarkowego i widze efekty

10

Warto znaleźć kosmetyczkę-dermatologa. Trochę więcej kasy biorą, ale najlepiej dobiorą zabiegi. Mogą też zapisywać leki na receptę, które czasem są potrzebne, a kosmetyczka nie może ich wypisać.
Mi bardzo pomogło leczenie tzw. darsonvalem. To jest okropnie dziwne, koleżanki się ze mnie śmiały, bo wygląda jak wibrator. Czujesz takie dziwne ukłucia jakby igiełki i mi się poprawiło, od a kiedy zaczęłam używać.Podobno nie warto używać toników z alkoholem, bo wysuszają skórę i przez to wydziela jeszcze więcej sebum. A! Spróbuj myć buzię przegotowaną wodą albo mineralną.  Ta z kranu czasem może powodować kłopoty.

11

Ja bym proponowala z serii dermokosmetyków jest Cetaphil dermoprotektor. Działa nie tylko na kilka rodzajów trądziki, ale nawet przy atopowym zapaleniu skory i zaleczaniu objawów łuszczycy. Nie znam nic lepszego jesli o kosmetyki chodzi.

12

Do twarzy wybrałabym jednak PS Lipoaktywny - on dodatkowo koi i łagodzi pieczenie.

13

Wybrać to się powinnaś ale do ginekologa-endokrynologa, ponieważ trądzik po 30-tce jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi.

włosomaniaczka smile

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-31 22:33:06)

do kosmetyczki o ja bym sie bala, lepiej isc do profesjonalisty czyli do lekarza dermatologa, ja tez mialam duzy problem z tradzikiem a zostalam z niego wyprowadzona bo trafilam na fajnego specjaliste (w klinice spam) jak cos to moge wiecej szczegolow na priv smile))

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » trądzik po 30-tce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018