Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje?

Witam wszystkie Netkobiety smile
Pisze tutaj gdyz nie wiem jak postapic, nie chcialabym wyjsc zle przed narzeczonym.
Duzo myslalam nad tym jak to rozegrac aby wyszlo to delikatnie, oczywiscie do zadnych sensownych wnioskow nie doszlam sad

Sprawa tyczy sie pracy, przez jakis czas pomagalam mojemu narzeczonemu w pracach biurowych i w magazynie przy towarach on dopiero rozkreca biznes, oczywiscie nie ciagnelam od niego kasy, bo nie zalezy mi na kasie tylko na nim, on oczywiscie obiecal mi, ze jak bedzie mial jakies zyski to wyplaci mi nalezne pieniazki.
Poczatkowo wyplacal wynagrodzenie, ostatnio przez caly listopad i grudzien u niego charowalam myslalam, ze jak przejda w styczniu przelewy to wyplaci mi czesc naleznej kasy.
Oczywiscie do dzisiaj nie zobaczylam ani grosza sad On wogole na ten temat milczy, ja sama nie wiem jak zaczac ten temat ;/ nie chce wyjsc na jakas pazerna laske ;/
Wiem , ze kase dostal bo przelewy doszly juz pod koniec stycznia.
Innym ludziom na biezaco placi za prace, niektorym wrecz dorzuca na swieta do pensji a ja pracowalam i dawalam z siebie wiecej niz tamte osoby i nic sad

Uwazacie, ze powinnam odpuscic to wynagrodzenie za prace z racji tego , ze jestesmy razem czy domagac sie swojego?
Teraz mu nie pomagam bo wogole nie prosi mnie o pomoc.
Kilka tygodni temu prosil mnie abym przyszla na 1 dzien do pracy , obiecal, ze zaplaci i oczywiscie lipa ;/
Teraz mnie namawia abym poszukala sobie pracy na wlasna reke , oczywiscie  jej szukam i mam nadzieje , ze niebawem ja dostane bo juz kasa mi sie powoli konczy.
Nie wiem jak to rozegrac sad On poczatkowo mowil abym liczyla to co zrobilam i obiecywal rozliczenie.
Nie potrafie zaczac z nim rozmowy na ten temat bo nie chcialabym go urazic, bo nie chodzi mi o kase , tylko o to czy w takim razie jest fair wobec mnie ??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje?

Moim zdaniem najprostsze wyjścia są najlepszymi. smile

Zapytaj wprost o to, kiedy wypłaci Ci wynagrodzenie za dwa miesiące pracy?
Zapytaj, bez żadnych sarkazmów, uszczypliwości, itp.
Zapytaj, bo narasta u Ciebie zniecierpliwienie.
Zapytaj, bo zaczynasz podejrzewać go o pokrętną grę wobec Ciebie.
Po otrzymaniu odpowiedzi będziesz wiedziała, czy wasza ustna umowa była coś warta, czy była tylko mydleniem oczu.
Po otrzymaniu odpowiedzi będziesz znała już jaki jest jego stosunek do Ciebie.
Chyba, że wolisz się domyślać.

I jeszcze jedno.
Pytanie o zaległą wypłatę jest sygnałem dla pracodawcy (a Twój narzeczony jest/był Twoim pracodawcą) do wytłumaczenia się z opóźnienia i natychmiastowego uregulowania długu. smile

3

Odp: Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje?

No własnie ... tak to jest i przysłowie... kochajmy sie jak bracia, a liczmy jak żydzi na czasie...
Ty czujesz sie wykorzystana... a czy On nie czuje, że Cię wykorzystał?
Ty wstydzisz się zapytać, bo głupio... a On nie wstydzi się, że nie płaci ukochanej?
Oczywiście zapytaj o kasę- to jemu powinno być głupio, że sie nie rozliczył...
Zobaczysz jego reakcję i będiesz miała jasność czy powinnaś mieć skrupuły. Pamietaj, że to z nim będziesz ukladać życie, to ważne jak rozwiązujecie problemy, bo życie to nie tylko słodkie słówka i przyjemności.
Jeżeli nastepnym razem poprosi Cię o pomoc, to powiedz, że charytatywnie nie pracujesz, są przyjemniejsze formy wolontariatu.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy w takiej sytuacji powinnam upomniec sie o swoje?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024