Prawdy i mity na temat przetłuszczania się włosów... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Prawdy i mity na temat przetłuszczania się włosów...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Prawdy i mity na temat przetłuszczania się włosów...

To jeden wielki problem! Już kilka godzin po umyciu wyglądają nieświeżo. Chwytamy więc za szampon i myjemy je - niektórzy nawet dwa razy dziennie! Dermatolodzy twierdzą, że to zdecydowanie zły pomysł. Jak zatem dbać o przetłuszczające się włosy, by nie sprawiały nam kłopotu?

1.Co myślicie o teorii "Nie myjąc włosów przez dłuższy czas, można zapanować nad ich przetłuszczaniem się, czyli dobrze jest włosy porządnie "przetłuścić"."
Ja najdłużej nie myłam włosów 2 dni...bo jak z takimi włosami wyjść do ludzi,spaliłabym się ze wstydu,pomyśleli by,że się nie myję albo coś...

2.Tłustych włosów nie powinno się myć codziennie, bo wówczas będą się bardziej przetłuszczały.

Prawda. Ciągłe zmywanie tłustej powłoczki prowokuje gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji sebum i skóra rzeczywiście się przetłuszcza. Dlatego najlepiej je myć 2-3 razy w tygodniu. Ale jeśli już ktoś musi myć włosy codziennie, to tylko odpowiednimi szamponami.

2-3 razy w tygodniu???? yikes

3.Do mycia włosów przetłuszczających się trzeba używać specjalnych szamponów.

Prawda. I to takich, które regulują wydzielanie sebum, a jednocześnie działają antybakteryjnie, na przykład szamponów z dodatkiem dziegciu, biosiarki, wyciągu z czarnej rzepy lub pokrzywy. Do bardzo tłustych włosów polecamy głęboko oczyszczające szampony z apteki. Warto je stosować na przemian z delikatnymi szamponami do codziennego mycia włosów, które są łagodne dla skóry głowy.

Ja osobiście używałam wielu szamponów,te z ogórków,z aloesem,do codziennego stosowania,pokrzywowe...teraz używam Schauma Cotton niby specjalnie stworzony do przetłuszczających się włosów...jednak nie widzę różnicy.

4.Przetłuszczającym się włosom dobrze robią płukanki ziołowe.

Prawda, ale... nie przynoszą aż takiego efektu, jak stosowanie specjalnych szamponów. Korzystne są zwłaszcza płukanki z naparu z rumianku, nagietka, szałwii. Warto je robić 2 razy w tygodniu.
Muszę spróbować tego...

5.Przetłuszczających się włosów nie powinno się suszyć suszarką.

Nieprawda. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je suszyć suszarką, ale tylko chłodnym strumieniem powietrza. Warto zaopatrzyć się w suszarkę, która ma ta- ką opcję, bo choć suszenie chłodnym powietrzem trwa trochę dłużej, z całą pewnością jest o wiele zdrowsze i dla skóry głowy, i dla włosów.
Ja mam suszarkę PHILIPS ze zdrowym strumieniem powierza,choć nie wiem w jaki sposób  ma być zdrowe,raczej każda suszarka ma te same powietrze...ale to tylko moja teoria.

6.Przyjmowanie środków antykoncepcyjnych zmniejsza przetłuszczanie się włosów.

Prawda, ale... nie zawsze. Pomaga na ogół wtedy, gdy przyczyną nadmiernego łojotoku jest brak równowagi hormonalnej, ponieważ przyjmowane hormony tę równowagę przywracają. Czasem jednak może się zdarzyć, że środki antykoncepcyjne mogą wręcz nasilić łojotok.

Hmmm...nie brałam tabletek-włosy przetłuszczały mi się.
Biorę tabletki-włosy nadal się przetłuszczają.

7.Warto zrobić trwałą, bo wtedy włosy się mniej przetłuszczają.

Nieprawda. Wprawdzie trwała wysusza włosy, ale wcale nie zmniejsza łojotoku, czyli nie rozwiązuje problemu przetłuszczającej się skóry głowy.
Nigdy nie miałam trwałej i raczej nie zamierzam mieć,może ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tym?

Nie ważne jakich metod używam,jakich szamponów,odżywek itp.włosy i tak mi się przetłuszczają,chyba zgolę sie na łyso.
Mył ktoś z was włosy szarym mydłem? Słyszałam,że pomaga...
Ah,mam też problem z elektryzowaniem się moich włosów...od czego to?Kilka odpowiedzi znalazłam w internecie.

Jest kilka skutecznych sposobów:
?jeśli używasz prostownicy, lokówki albo suszarki wybierz taką, która posiada funkcję jonizacji (IONIC), dzięki której włosy zachowują naturalną wilgotność i mniej się elektryzują;(nie używam a i tak się elektryzują)
?susz włosy chłodnym powietrzem (COOL SHOT), które powoduje zamknięcie się łuski włosa i zmniejsza możliwość wniknięcia do niego naładowanych dodatnio cząsteczek;(posiadam suszarkę ze zdrowym strumieniem ale żadko kiedy suszę włosy)
?czesz włosy szczotką z naturalnym włosiem lub drewnianym grzebieniem;(tylko plastikowy mam heh,muszę to naprawić)
?stosuj kosmetyki przeciw elektryzowaniu się włosów; bardzo wygodny w użyciu jest specjalny spray nawilżająco-wygładzający, którym możesz spryskiwać włosy wilgotne albo suche; nie zajmuje dużo miejsca, więc możesz go nosić w torebce;
?używaj szampony i odżywki odżywiające, nawilżające i wygładzające strukturę włosa, które wzbogacone są o składnik antystatyczny i ceramidy;(mam pewna odżywkę z Avonu,a dokładniej serum,advance Techniques ale to jest bardzo tłuste...)
?po każdym myciu rozprowadź na włosach (od ok. 3 cm od głowy) jedwab; pamiętaj tylko, żeby nie przesadzić ? wystarczy jedna kropelka, chyba, że masz długie i gęste włosy, wtedy mogą być dwie;
?przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na włosy maskę nawilżającą; możesz również wykonać maskę samodzielnie: do 3 łyżeczek oliwy z oliwek dodaj 2 żółtka, wymieszaj i nałóż na włosy;( o proszę,tego jeszcze nie próbowałam)
?po umyciu włosów opłucz je chłodną wodą z dodatkiem kilku kropli octu lub soku z cyt(zaraz się tym zajmę)

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prawdy i mity na temat przetłuszczania się włosów...

Im częściej myjesz włosy tym bardziej się przetłuszczają.

Nie mycie przez tydzień powinno pomóc.

Można udać się też do trychologa na badania, może przyczyna jest inna.

Do przetłuszczających włosów warto stosować szampony do codziennej pielęgnacji.

Jak wykonać przepiękny warkocz francuski
http://www.youtube.com/watch?v=HL9yjD8hrw0

3

Ehhh przetłuszczające się włosy to mój koszmar... włosy muszę niestety myć codziennie ponieważ gdybym nie umyła 2 dnia są w tak opłakanym stanie, że wstyd się ludziom pokazać na ulicy hmm
Sposobu z " nie myć włosów..." próbowałam w zeszłe wakacje i niestety nie pomogło. Zresztą czego ja już nie próbowałam płukanki, szampony i inne aptekarskie specyfiki niestety nic nie pomogło. Dodatkowo włosy zaczeły mi wypadać na potęgę i z tym również nie mogę sobie poradzić:/
Aktualnie czekam na wizytę u dermatologa może on mi jakoś pomoże.Oby się udało bo jak tak dalej pójdzie to będę musiała sobie w prezęcie świątecznym sprawić perukę...

4

Ja mam ten sam problem, włosy strasznie mi się przetłuszczają sad
Próbowałam już wszystkiego, szampony, płukanki, sposób na "nie mycie" też nie pomógł...
Tak że borykam się i borykam a do dermatologa jakoś zapisać się nie mogę... muszę to naprawić.

-------------------------------------------------------------------------------
Moja obojętność? Pracuję nad nią już bardzo długo...

5

Widze ze nie jestem sama.Ja tez mam ten sam problem .Mam cienkie wlosy i jest i mniej,przynajmniej tak mi sie wydaje ale nagorszym problemem sa moje przetluszczajace wlosy.Stosowalam roznego rodzaju szamponu wladomo do przetluszczajacych sie .Byly to reklamowane jak i tanie ziolowe szampony,odzywki i inne bajery ,szmery nic .W ten sam dzien  pod wieczor juz mam lekko tluste a jak wroce z dworu a ze teraz jest zimno i chodze w czamce to moja grzywka i reszte wlosow wygladaja tak jakby ktos mi nawalil  na moje wlosy smalcu,oleju sa tak tluste  na drugi dzien ze juz sama nie wiem jakie sa sposoby by sie pozbyc tego problemu.Jest mi wstyd gdzies wyjsc ,ide czasami tak jezeli wiem ze nie zdarze a mam wazna sprawe do zalatwienia ale nie czuje sie z tym dobrze.Podobno jest tak badanie bodajrze u fryzjera Analiza wlosa i pozniej poddaja badaniu ale koszt tej analizy to 200 pare zl.Na takie tego typu lusksusy mnie nie stac.Moga tez byc przyczyna sprawy hormonalne z tego co czytalam.Cierpie na to juz pare ladnych lat .Bylam z tym u dermatologa a w mojej miejscowosci jest tylko jeden  ktory stwierdzil ze nic na to sie nie poradzi ze trzeba po prostu codziennie je myc .Dostala jakas kwasna plukanke ktora byla robiona w aptece ale to niewiele pomoglo...Moze ktoras z Pan pomoze mi uporac sie z tym problemem...

6

Kupcie sobie porządny szampon i nie będziecie miały już takich problemów! Ja też myłam głowę codziennie, ale dostałam od siostry  szampon nadający objętość firmy Hildegard Braukmann i mój problem ograniczył się do mycia głowy co trzeci dzień big_smile

7

Ja zaczęłam używać szamponu aptecznego z czarną rzodkwią Seboradin Niger. Teraz myję włosy co trzeci dzień i jest ok, mniej mi też wypadają smile .

8

Ciekawa jestem jak włosy pachną po takim aptecznym szamponie. Kiedyś używałam pokrzywowego, to nic specjalnego.

9

Niestety żeby włosy ładnie pachniały to chyba musi być taki drogeryjny szampon, bo te apteczne to faktycznie nie mają zbyt ciekawego zapachu.

10

Ja myję co 2 dzień, ale jeśli wychodzę z mieszkania to codziennie przed wyjściem. I odnoszę wrażenie, że kobiety z cienkimi, delikatnymi, prostymi włosami częściej mają problem z przetłuszczaniem się włosów. Co do pigułek, to u mnie rzeczywiście zadziałały na włosy, ale po odstawieniu problem wrócił. Ja nnie stosuję odżywki na czubek głowy, tylko na same koncówki - zawsze jak ją nałożę na górę, to choćbym nie wiem jak długo ją spłukiwała, zawsze szybciej przetłuści mi włosy.

Mój dotąd najlepszy sposób na przetłuszczające się włosy to ich kręcenie na wałki albo papiloty, a potem spryskanie lakierem. A nawet jeśli nie kręcę, to psiknę czasem lekko na czubek głowy - dzięki temu przez 2, czasem nawet 3 dni mogę zapomnieć o myciu wink Spróbujcie na sobie, może wam pomoże.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

11

Moje włosy też dosyć szybko się przetłuszczają, często średnie mogą być następnego dnia, góra dwa dni potem. No, ale wiecie co, zaczęłam używać Timotei Jericho i powiem szczerze, żę tu nawet przez 2 dni mam świeże włosy prawie jak po umyciu, a przynajmniej cały dzień są super świeze. I to nie jest reklama, mi akurat pomaga ten szampon. Tylko nie używajcie go zbyt dużo na dłoń, bo wtedy chyba może wysuszyć, wystarczy niewielka porcja.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

12

Hmmm... u mnie problem z przetłuszczającymi się włosami jest od zawsze. Muszę myc je codziennie bo inaczej wstyd się z takimi pokazać ludziom. Kiedy nie muszę wyjść z domu, staram się je myc co drugi dzień. Szczerze powiem, że próbowałam wielu szamponów i wyszło na to,że oprócz ceny, nie ma żadnej różnicy. Czy myję zwykłym szamponem z "biedronki" czy jakimś super drogim specjalistycznym i tak wychodzi na to samo. Szarego mydła nie zniosę. Włosy są takie okropne jak się je myje mydłem, że szok. Ostatnimi czasy też strasznie mi wypadają. Może to jakiś problem "od środka" ?

Ola wink

13

Ale czy tez uważac ze takie włosy trzeba myć jeszcze czesciej ? Czy samo mycie w ten sposób nie spowoduje ze bedą przetłuszczać sie jeszcze bardziej ?

14

Duży wpływ na przetłuszczanie się włosów mają zabiegi, którym je poddajemy.
Np. prostowanie, kręcenie itp. itd. Jeśli codziennie je np. prostujesz, to codziennie wymagają one mycia. Niestety.

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

15

patryckab, dziewczyny u góry pisały o wpływie mycia włosów na przetłuszczanie się ich, ale ja wiem jedno- ja bym moich włosów nie przetrzymywała bez mycia. Muszę myć codziennie, MAKSYMALNIE co drugi dzień, bo jak tego nie zrobię, to mam smalec na głowie. Także nawet jeśli chodzenie z tłustymi włosami sprawiłoby, że po jakimś czasie przetłuszczałyby się one mniej- to ja bym tej ofiary nie poniosła, bo nie lubię wyglądać jak fleja (a tak się czuję, gdy mam nieumyte włosy). No niestety smile

"Gdy cię mają wie­szać, pop­roś o szklankę wo­dy. Nig­dy nie wiado­mo, co się wy­darzy, za­nim przyniosą."
-A. Sapkowski

16 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-09 18:30:30)

Fajnie orzeźwiają i rzeczywiście pomagają na tłuste włosy napary z ziół. 

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

17

Nie do wiary! w xxi wieku z dwóch ludzi potrafią zrobić jednego, a problemu włosów przetłuszczających się nie potrafią wyleczyć.
Ja próbowałam już wszystkiego - nic nie pomaga. Dermatolodzy też. Czasami nawet pogarszają stan włosów. Po wcierkach na spirytusie włosy są cieniutkie a skóra włosów napięta, błyszczy się. Mycie na sucho szamponami w proszku powoduje wzmożone wypadanie włosów. Nie mycie ich - to po pewnym czasie swędzenie skóry, no i wypadanie. Cóż, myję je codziennie szarym mydłem i zakwaszam wodę cytryną przy ostatnim płukaniu. Acha, byłam też u wynalażczyni cudownego preparatu, i u łysego dermatologa ha,ha...Smarowałam też włosy naftą (jak Violetta Willas) - strasznie ciężko to zmyć!
Też mam ten problem...

18

Moze zamiast leczyc problem po wierzchu - zacznij od srodka?
Diete zmien.

19

Ja mam ten problem od zawsze, w związku z tym że od zawsze, to prawdopodobnie taka jest już moja uroda, albo ewentualnie to efekt hormonów, bo w pewnym momencie zrobiło się jeszcze gorzej. Ja myję głowę codziennie, a kiedy z jakiegoś powodu nie mogę to na czubek głowy (bo tylko tu włosy mi się przetłuszczają) używam talku lub pudru, wtedy mam fajne puszyste włosy tongue Nie zauważyłam aby włosy przetłuszczały mi się mniej wtedy gdy myłam je rzadziej, to chyba jednak mit tongue

20

Ja też próbowałam przeróżnych sposobów i nic nie pomogło..
Włosy jak się przetłuszczały tak się przetłuszczają czego bym nie zrobiła.
Brałam hormony i to też nie pomogło.
Przeróżne szampony, płukani, maseczki. Próbowałam też przetrzymać włosy - nie myłam kilka dni i tak to nic nie dało.
W okresie lata przestałam nawet używać suszarki, lokówki, prostownicy - zero temperatury dla włosów i tak nic nie pomogło.
Mało tego ja nie mogę nawet umyć włosów wieczorem - bo rano fakt może nie są mocno przetłuszczone, ale na świeże też nie wyglądają.
Po kilku godzinach wyglądają jak nie umyte. Gdybym chociaż mogła je myć co drugi dzień było by ok, ale codziennie to strasznie uciążliwe. wink

Osoba, która rozwiąże problem przetłuszczających się włosów zbije fortunę!

21

Może też talk? Tylko trzeba dokładnie wyczesać bo inaczej siwizna wink

22

Powiem tak. Z tłustymi włosami są 2 drogi.

1. Włosy przetłuszczają się bo zbyt często są myte. Znam wiele osób, które zaczęły myć głowę codziennie lub co dwa dni dla oczyszczenia z kurzu. Zaowocowało to nadmiernym przetłuszczaniem. Kilka razy przetrzymały kluski na głowie i wszystko wróciło do normy.

2. Włosy przetłuszczają się z natury. Naprawdę próbowałam nawet 8 razy pod rząd trzymać włosy niemyte po 3 albo nawet 4 dni. Nabawiłam się łupieżu i nic więcej. Nawilżanie skóry głowy też nie pomogło. Zarówno na twarzy jak i skórze głowy mam łojotok, który mam w genach. Podjęłam leczenie i zobaczymy co z tego będzie. Tu przetrzymanie guzik pomoże. Proszę, nie spierajcie się gdy nie macie takiego problemu i wasze rady nic nie dają. To trzeba przeżyć tongue

Do pielęgnacji polecam delikatne szampony bez sls i jednak mycie co 2 dni. Ja myję jakby codziennie, bo poniedziałek-tradycyjne mycie, wtorek-suchy szampon, śrd. tradycyjnie itd.

Raz w tygodniu warto umyć głowę i włosy szamponem z SLS. Mamy wtedy mocne oczyszczenie.

Odżywek używać regularnie, przynajmniej raz w tygodniu nakładać maseczkę na skórę głowy i włosy. Olejować włosy albo chociaż same końcówki.

23

Witam - ciekawe, jak radziły sobie z tym problemem nasze prababcie, kiedy długie włosy były niemal obowiązkowe, a wody tyle co z deszczówki... Ja przeszłam już chyba wszystkie fazy eksperymentów. I nic to.
Ostatnio raz w tygodniu robię sobie maseczkę z nafty i żółtka z cytryną. Myślę ,że jestem na dobrej drodze. Ważna jest kolejność nanoszenia składników na głowę - najpierw sama nafta na skórę głowy, potem żółtko z cytryną i naftą.
Powodów łojotoku może być kilka. Myślę, że może to być również jakaś grzybica, czy jakieś inne świństwo. I dlatego jednym pomaga pewna kuracja, a innym nie.
Ja tą maseczkę dość szczegółowo opisałam w poście: maseczka na słabe , przetłuszczające się włosy. czy jakoś tak...
No , oby komuś to pomogło. Pozdrawiam

24

Na to, że włosy nam się przetłuszczają wpływ może mieć wiele czynników. Nieraz wystarczy dokonać zmian w swojej diecie np: ograniczyć słodycze czy unikać smażonego i już nasze włosy będą w lepszej kondycji. Warto również wypróbować naturalne domowe sposoby, które odżywią nasze włosy. Można np: zastosować maseczkę z cytryny, czy drożdży. Trzeba również starać się ograniczyć częste mycie głowy, a już w szczególności unikać codziennego, bo to tylko powoduje dodatkowe osłabienie struktury włosa.

Salon_Gnatyshyn

25

Ja chciałam tylko coś zauważyć... "przetrzymać niemyte włosy" to nie znaczy nie myć ich przez kilka dni.. to znaczy generalnie na tym to polega, ale to trzeba kontynuować przez kilka MIESIĘCY, a nie jednorazowo nie myć przez tydzień i czekać aż cud nastąpi tongue no sorry...

26

Do szamponu wycisnac troche soku z cytryny i tak myc wlosy, dobrze jest od czasu do czasu zakwasic wlosy i zamknac luski wlosowe, cytryna ma wlasciwosci rozjasniajace ale tez tak od razu nie zrobi z brunetki blondynki;) wlosy po takim zakwaszeniu dodatkowo beda w lepszym stanie:)

27

Te porady wyglądają na przydatne.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Prawdy i mity na temat przetłuszczania się włosów...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018