Cera naczynkowa. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Cera naczynkowa.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 56 ]

Temat: Cera naczynkowa.

Mam cerę naczynkową, wystarczy odrobinę wyższa temperatura, odrobina stresu, czy alkoholu, a na moich policzkach i dekolcie pojawia się rumieniec, który nie chce zejść... co powinnam zrobić? są na to jakieś domowe sposoby, a może jakieś medykamenty... proszę o radę, jestem bardzo blada i wygląda to okropnie... sad

Skoro Świat,taki jaki jest,nie satysfakcjonuje mnie,
zrobię wszystko by stać się tą,która tworzy światy,nad którymi "los sprawuje niezależny"
To będzie moja "zesmsta ręki śmiertelnej"... Zamknę się w nich...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cera naczynkowa.

Trochę pomaga maseczka z czerwonej glinki (można ją też używać do cery tłustej). Sproszkowaną glinkę kupiłam za niecałe 3zł w aptece- musisz popytać, bo nie wszędzie jest- wystarczyła mi na dwie maseczki. Zalewasz odrobiną wody- przegotowanej lub kranówki o ile masz miękką wodę w kranie. Wysmaruj twarz, zmyj letnią wodą po 10-15minutach. Unikaj gorących kąpieli, mycia twarzy w gorącej wodzie, rozejrzyj się też za kosmetykami do cery naczynkowej np z Lirene.

be not afraid
and fight like a man .

3

Dziękuję za radę smile

zrobię wszystko by stać się tą,która tworzy światy,nad którymi "los sprawuje niezależny"
Reklama

4

Myślę,że mogą Ci pomóc kosmetyki przeznaczone tylko do cery naczynkowej. Moja siostra stosuje polskie kremy Flosleku z takiej właśnie serii i bardzo je sobie chwali. Może i Ty wypróbuj?

5

Zapytam o nie w aptece smile

Reklama

6

Też mam cerę naczynkową. Tylko niestety nie mogę stosować większości kosmetyków do cery naczynkowej, bo mam do tego cerę tłustą. A producenci kosmetyków zakładają, że jak cera naczynkowa i wrażliwa, to sucha... Dlatego na noc stosuję krem do cery naczynkowej, na dzień krem matujący. Ale szczerze mówiąc nie widzę, żeby którekolwiek mi pomagało...

7

Kochana, tez mam cerę naczynkową. Niestety, ale to bardzo wrażliwa cera i wymaga specjalnej pielęgnacji.

Przede wszystkim zapomnij o myciu buzi mydłem i uzywaniu pilingów. Delikanty żel + tonik wystarczy.
Krem na dzień i serum na noc- najlepiej z wyciągiem np. z kasztanowca.
Poza tym:
- odpowiednia dieta- bogata w wit.C, która uszczelnia naczynia krwionośne (można dodatkowo łykac np rutinoscorbin)
- picie herbatki ze skrzypu polnego
- nigdy nie opalaj buzi i nie chodź na solarium, to tylko pogorszy stan cery i pojawią się pajączki. Używaj kremu SPF 50 przed każdym wyjściem na słońce. W zimę smaruj twarz tłustym kremem a nastepnie fluidem i pudrem - powstanie maseczka, która 'ochroni' delikatną cerę.
-unikaj gorących kąpieli
- zrezygnuj z alkoholu i mocnej kawy
-unikaj gwałtownych zmian temperatur (sauna!). Pozdrawiam Redaktorka Juliette.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

8

Tutaj zgadzam się z powyższymi opiniami,przede wszystkim odpowiednia dieta oraz dużo witaminy C,najlepiej w naturalnej postaci ( owoce). Polecam jeszcze kosmetyki z kolagenem,napewno się sprawdzą.

9

Ja uzywam kosmetykow do cery naczynkowej z firmy Ziaja,sa swietne,kremy na dzien,na noc,mleczko,tonik. Uzywam tez wody micelarnej.Uzywam tych kosmetykow od dwoch lat i bardzo mi sie poprawila cera,czasami w ogloe nie widac popekanych naczynek,a naprawde mialam od dziecka problem z naczynkami.Trzeba tez chronic skore przed mrozem i sloncem,kiedys przeczytalam,ze im wiecej wrstw ochronnych na twarzy tym lepiej,czyli zaczynajac od kremu,zielonego korektora,podkladu i pudru sypkiego.Naprawde daje efekty.

10

Ja używam kremów z serii AA do cery naczyńkowej oraz płynu do mycia twarzy wrażliwej również z AA. W przypadku kremów ziaja pojawił się jeszcze większy rumień. Także każdy musi chyba znaleźć odpowiedni dla siebie zestaw. smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

11

Joanna18 cera naczynkowa naczynkową pozostanie na zawsze. To czerwienienie się po gorącym, ostrym i alkoholu to już tak będzie Tobie towarzyszyć przez całe życie. Wiem bo mój chłopak też ma taką cerę i od wielu lat nie może mnie oszukać - od razu wiem, że wypił choćby pół piwa. Ale nie martw się dziewczyny już pisały o kosmetykach specjalnie do tej cery, pomogą trochę ale nie od razu. Dobrze też jest stosować tabletki z rutozydem, właśnie sławny rutinoskorbin czy odpowiedniki. Spokojnie możesz to przyjmować przez długi czas. Powinno pomóc, ale na pewno potrzeba tu wytrwałości.

12

Juliette napisał/a:

Przede wszystkim zapomnij o myciu buzi mydłem i uzywaniu pilingów. Delikanty żel + tonik wystarczy.

nie do konca masz racje... ja mam naczynkowa, wrazliwą i tlustą i mydlo mi nie szkodzi, pilingi rowniez - choc oczywiscie stosuje lagodny piling (enzematyczny, domowa mikrodemabrazje) chodze tez na pilingi kawitacyjne - bylam u roznych kosmetyczek i zadna nie nie negowala pilingow oraz mydla :-)

13

kaisa_malene napisał/a:

Też mam cerę naczynkową. Tylko niestety nie mogę stosować większości kosmetyków do cery naczynkowej, bo mam do tego cerę tłustą. A producenci kosmetyków zakładają, że jak cera naczynkowa i wrażliwa, to sucha... Dlatego na noc stosuję krem do cery naczynkowej, na dzień krem matujący. Ale szczerze mówiąc nie widzę, żeby którekolwiek mi pomagało...

swiete slowa! :-))
ja sie skupiam na vitC, faktem jest ze nie mam tak bardzo naczynkowej jak opisujecie - ze sie czerwienie po kawie czy alkoholu ale slonce i zimno a i owszem...

14

Kayen napisał/a:
Juliette napisał/a:

nie do konca masz racje... ja mam naczynkowa, wrazliwą i tlustą i mydlo mi nie szkodzi, pilingi rowniez - choc oczywiscie stosuje lagodny piling (enzematyczny, domowa mikrodemabrazje) chodze tez na pilingi kawitacyjne - bylam u roznych kosmetyczek i zadna nie nie negowala pilingow oraz mydla :-)

Kochana, mydło wysusza, więc Ty jesteś wyjątkiem - jeśli masz tłustą cerę, to okej, ale zazwyczaj cera naczynkowa jest delikatna i lekko sucha ( tak jest w moim przypadku) i nie mogę stosować mydła. Przynajmniej nie za często.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

15

Mam cerę naczynkową suchą ,wrażliwą.Długo używałam kremu IVOSTIN do cery naczynkowej -pomógł ,już po tygodniu nastąpiła zdecydowana poprawa.Przypadkowo odkryłam krem BAMBINO z tlenkiem  cynku dla  mnie jest cudowny,działa jeszcze lepiej niż ivostin ,do tego łagodzi podrażnienia .Mam wrażenie że działa przeciwzmarszczkowo -naprawdę.Nigdy nie miałam takiej świetnej cery.Natomiast do mycia polecam zwykłe szare mydło,może być w płynie.

16

fiołek13 napisał/a:

Myślę,że mogą Ci pomóc kosmetyki przeznaczone tylko do cery naczynkowej. Moja siostra stosuje polskie kremy Flosleku z takiej właśnie serii i bardzo je sobie chwali. Może i Ty wypróbuj?

fiołek a czy stosowała całą tę serię? Glinkę czerwoną już kupiłam. To dla siory też, serię aa już wypróbowała. A dawkę witaminy C to brać co dzień jaką? 1000mg?

17

Ja również mam cerę naczynkową. Stosuję płyn micelarny AA, krem Soraya do cery naczynkowej na noc i staram się łykać wit. C - bardzo pomaga:) Przy cerze naczynkowej należy pamiętać o tym, że nie można stosować peelingów, jedynie enzymatyczne.

'Serce kobiety to ocean pełen tajemnic' smile:*

18

witaminka C

19

Moje naczynka na zime tez sie pogarszaja wiec ostatnio studiowalam w drogerii etykiety wszelkich kremow do ej cery i wreszcie zakupilam nawilzajacy ( bo poltustego sie balam -jak pisałam wyzej mam tlustą cerę) Flosleka. Przekonal mnie filtr UV i regulacja natluszczenia jakie wyczytalam.  Dam wam znac jakie wrazenia

A czy koras z was sosowala kiedys na naczynka korekor?

20

Ja uzywam korektora zielonego od kilku lat.Najlepsze sa w kremie,bo dobrze sie rozprowadzaja i pokrywaja pajaczki.

21

soledad77 a czy nie jest tak, że ten korektor tylko zakrywa naczynka? Przy skórze naczynkowej trzeba stosować kuracje, by 'zapobiegać im' smile

22

Kayen napisał/a:

Moje naczynka na zime tez sie pogarszaja wiec ostatnio studiowalam w drogerii etykiety wszelkich kremow do ej cery i wreszcie zakupilam nawilzajacy ( bo poltustego sie balam -jak pisałam wyzej mam tlustą cerę) Flosleka. Przekonal mnie filtr UV i regulacja natluszczenia jakie wyczytalam.  Dam wam znac jakie wrazenia

A czy koras z was sosowala kiedys na naczynka korekor?

Też rozważam zakup kremu z tej serii naczynkowej Flosa, tylko nie wiem na który się zdecydować. Daj koniecznie znać jak się sprawdza. Korektor zielony miałam możność wypróbować dwa razy. Aktualnie stosuję z tej serii maseczkę do twarzy -polecam.

23

Korektor  jest uzywany pod makijaz,zeby wyszedl ladnie i zeby nie bylo widac "pajaczkow".
Nie napisalam ,ze korektor stosuje sie w kuracji i ze zapobiega pekaniu naczynek,tylko do ukrywania pajaczkow.
A poza tym,oczywiscie,ze trzeba stosowac odpowiednie kosmetyki do pielegnacji cery naczynkowej.
Kayen zapytala,czy ktos uzywa korektor,a chyba kazdy wie o co chodzi smile

24

Aaa ;-) Wybacz zwracam honor :-)

25

Nie powinno się stosować mydła ponieważ zaburza naturalne pH skóry. Polecam żel i tonik dla cery naczyniowej. 

Powinnaś poszukać kosmetyków, które w swoim składzie posiadają np: wit.C, D-pantenol, bratek, rutyna (zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych), kwas hialuronowy, olejek z wiesiołka, wyciąg z topoli, dzika róża, krwawnik

26

a znacie serie różana dr Beta? dla mnie coś wspaniałego, pięknie pachnie malinowo-różano...jest krem, mleczko, tonik, żel do mycia, żel pod prysznic i oliwka. stosuje juz od 3 tygodni i rumień sie zmniejszył a skóra nie piecze. i co najwazniejsze sprawdzałam zimą, mimo mrozu cera nie ucierpiała smile

27

hej! Czy korzystałyście może z zabiegu FAST PEEL? Jest to peeling oparty na kwasie azelainowym i mlekowyn, właśnie specjalnie przeznaczony dla osób z cerą naczynkową. Obecnie stosuję krem Iwostin przeznaczony dla cery naczynkowej. Niestety podobnie jak po wcześniejszych nie widzę szczególnej różnicy. W akcie desperacji udałam się na darmową konsultację do kliniki Derma Solutions w Poznaniu i polecono mi własnie ten zabieg. Chciałabym aby ktoś kto korzystał napisał parę słów. Chciałabym aby moje naczynka sie wzmocniły i koloryt wyrównał...

28 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-12-20 15:55:18)

To masz szczęście, że na razie masz tylko rumień, który występuje od czasu do czasu. Ja nabawiłam się czerwonej twarzy na stałe. I myślałam, że już nic mi nie pomoże, ale na szczęście poszłam na zabieg i przeszło. Lekarz, który mi pomógł powiedział mi, że teraz przede wszystkim muszę odpowiednio zadbać o swoją cerę. Nie można długo się opalać, narażać twarz na nagłe zmiany temperatury, wystawiać ją na działanie mrozu i promieni UV, niestety ale unikać też zbyt długiego i częstego jeżdżenia na nartach sad Dr spam powiedział mi też, że np. jedzenie i picie zbyt gorących i pikantnych posiłków może wpływać niekorzystnie na cerę naczynkową. Tobie pewnie wystarczy dostosowanie się do tych wskazówek, żeby cera się ustabilizowała.

29

Przy cerze naczynkowej to trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie oraz dobieraniu odpowiednich kosmetyków. Ale jeśli kosmetyki same w sobie nie działają to zdecydowanie warto zastanowić się nad zabiegiem i laserowym zamykaniem naczynek, bo to daje dobre rezultaty, trzeba tylko znaleźć dobrego lekarza i się z nim skonsultować najpierw.

30

Przede wszyskim powinnaś stosować kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej i najlepiej takie, kupowane w aptece. Ponadto możesz się zdecydować na zabiegi przeznaczone do cery naczynkowej. Na pewno nie wszystkie będziesz mogła zrobić ale to dobry lekarz powinien Ci to powiedzieć. Są zabiegi zamykania naczynek. Popytaj o takie u specjalistów, może pomoga CI pozbyć się problemu

31

Też mam problem z cerą naczynkową. I z trądzikiem...
Kupiłam w salonie kosmetycznym kupon na 5 zabiegów laserowych. Ale zanim zaczęłam na nie chodzić, wyskoczyło mi tyle pryszczy, że musiałam iść do dermatologa. Leczenie dermatologiczne jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych. Tak więc zostałam z kuponem, którego nie mogę wykorzystać...
Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana kupieniem takiego kuponu, dzwońcie 512894557
Kupiłam za 300, sprzedam za 250 (5 zabiegów!)
Salon jest w Warszawie, na Mokotowie.

32

no to Ci współczuję tak samo jak sobie....brałam tabletki, smarowałam twarz różnymi maściami...i nic...w końcu poszłam na dwa tygodnie na naświetlanie lampami..i co?? i też nic......
nie mam już sił sad
znacie jakiś sposób?? ja czytałam kilka ciekawych artykułów..ale nadal nic..pomóżcie...

33

A byłaś u dobrego lekarza? Bo stosowanie ot tak tych kremów nawet jeśli piszą, że do takiej czy innej cery może czasem przynieść odwrotny rezultat. Generalnie przy takich problemach trzeba skonsultować się z dobrym lekarzem który odpowiednio dobierze preparaty. A ten zabieg naświetlania lampami to co to, to nie laser prawda?

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-20 14:59:49)

A próbowałyście sięgnąć po kosmetyki naturalne? Często ilość chemii podrażnia dodatkowo cerę naczynkową, która uważam za wrażliwą.
Dobrze sprawdza się woda z kocanko włoskiej (niesmiertelnik) zamiast toniku, działa przeciwzapalnie i łągodzi zaczerwienia. Na KWC na spam dziewczyny polecaja tez olejek z marakui, bogaty w wit. C i K. Czytałam trochę na temat tego nieznanego olejku i wyczytałam,że może byc do cery jednoczesnie tłustej i mieszanej bo reguluje wydzielanie sebum.
Do cery naczynkowej często stosuje sie też hydrolat z kwiatu Neroli.

35

Hej,rowniez jestem posiadaczka cery naczynkowej bardzo sie czerwienilam na twarzy i mialam plamy na dekolcie i szyi -jednym slowem masakra! Stosowalam rozne kremy ale NajLepszy pod Sloncem okazal sie Ruboril stosuje sie go 2x dziennie przez 3 miesiace  ,ale juz po tygodniu cera jest bledsza-po 3 miesiacach sluchajcie mam rumience,ale takie delikatnie rozowe  a  nie jak kiedys  bordowe lica, krem kupilam na allegro bo jest duzo tanszy  niz w aptece.kosztuje jakies 35 zl uzywam rowniez maseczki do twarzy farmona jest super. ,i na wszelki wypadek podklad kryjacy i zielony korektor z deli i problemu ni ma;D

36

Ja ogólnie nie mam cery naczyniowej, ale mimo to mam chyba jakąś genetyczną skłonność do pękających naczynek ;/. Nie ma lekko. Wszystkie kosmetyki stosuję bardziej profilaktycznie; poza tym staram się unikać długiego opalania, a jeśli już się opalam to na twarz nakładam sporą warstwę kremu z wysokim UV, no i zawsze jakiś lekki podkład na co dzień. Polecam także maseczki wzmacniające! ;-)

37

Mając taką cerę nie możesz:
jeść
opalać się
wychodzić na mróz
przebywać w dusznym pomieszczeniu
uprawiać sportu
uprawiać seksu
palić
pić alkoholu, kawy
kąpać się
śmiać się
wstydzić
złościć
stresować
spać na boku i na brzuchu

...czyli nie możesz żyć :-D

38

Joanna18 napisał/a:

Mam cerę naczynkową, wystarczy odrobinę wyższa temperatura, odrobina stresu, czy alkoholu, a na moich policzkach i dekolcie pojawia się rumieniec, który nie chce zejść... co powinnam zrobić? są na to jakieś domowe sposoby, a może jakieś medykamenty... proszę o radę, jestem bardzo blada i wygląda to okropnie... sad

Hej smile
Musisz koniecznie pracować mięśniami brzucha i spłycać oddech - rumieńce będą znacznie mniejsze, tudzież mniej ogniste, w sytuacjach stresujących smile
Jeśli masz popękane naczynka - odwiedź dermatologa. Popękane naczynka można usunąć laserowo.
Dbaj o skórę. Ja robię tak: staram się nie myć twarzy wodą, tylko płynem micelarnym, kremuję skórę kremem cetaphil, natomiast latem krem SVR rubialine, używam dobrego pudru (clinique), do tego inne kosmetyki wspomagające smile
Pozdrawiam smile

Posty [ 1 do 38 z 56 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Cera naczynkowa.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018