Polskie filmy - co warto obejrzeć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Polskie filmy - co warto obejrzeć?

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 230 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-05-15 11:16:24)

Temat: Polskie filmy - co warto obejrzeć?

Jakie filmy polecacie? Co chcielibyście obejrzeć? Co oglądaliście? I jakie polskie filmy są najlepsze różnego gatunku. Ja bym chciał obejrzeć Randkę w ciemno! I weekend!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Polskie filmy - co warto obejrzeć?

Z polskich filmów nie przepadam za wieloma, szczególnie nie za tymi nowymi, bo moim zdaniem większość jest infantylna i mało interesująca. Z tego co mi się podobało to kultowy "Killer", "Kogiel - mogiel" , "Dzień swira".

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

3

truskaweczka19 napisał/a:

Z polskich filmów nie przepadam za wieloma, szczególnie nie za tymi nowymi, bo moim zdaniem większość jest infantylna i mało interesująca. Z tego co mi się podobało to kultowy "Killer", "Kogiel - mogiel" , "Dzień swira".

Zgadzam się z Tobą,ja bym jeszcze z moich typów dopisała "Seksmisja" "Chłopaki nie płaczą" "Pieniądze to nie wszystko" "Kołysanka". Oglądałam po kilka razy te filmy i naprawdę jak dla mnie hiciory.

Stracisz to,co chcesz zachować tylko dla siebie.. A to co oddasz innym,zatrzymasz na zawsze.

4 Ostatnio edytowany przez bu (2011-05-15 19:10:38)

Szczególnie polecam filmy: "Killer", "Poranek kojota", "Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Pieniądze to nie wszystko" i "Chłopaki nie płaczą". Od czasu obejrzenia ww. filmów polskich nie widziałam nic godnego uwagi w polskim repertuarze (może coś mnie ominęło? tongue )

"Nigdy nie pozwoliłem mojej szkole stanąć na drodze mojej edukacji." ~ Mark Twain

5

ja osobiście uwielbiam "Ogród Luizy", "Pręgi", "Zmruż oczy", "Wszystko co kocham"... nie są to nowe filmy, ale piękne i myślę, że warte obejrzenia. uważam, że nie ma co tracić czasu na polskie komedie, bo to naszym scenarzystom i reżyserom akurat nie wychodzi wink

6

Dzien Swira,Kolysanka,Lejdis,Kogel-Mogel,Poszukiwany-Poszukiwana.
Nie ogladalam,ale slyszalam , ze dobry jest : Ze zycie ma sens.

?-my only love

7

Polecam komedię 'Idealny facet dla mojej dziewczyny' wink

8 Ostatnio edytowany przez Karolcia_20 (2011-05-28 16:03:48)

Ja polecam film "Różyczka"  jest nowy  z tego roku chyba. Na ten czas mój ulubiony Polski film. A i oglądałam och Karol 2 i to kolejna nudna komedia z tymi samymi aktorami.... I jeden z moich ulubionych polskich filmów to "Symetria".

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

9

"Seksmisja", "Miś", "Dzień świra", "Komornik", "Jasminum" - różne gatunki, bardzo dobre filmy...

10

ja osobiście polecam Nowsze polskie filmy:
1. "plac zbawiciela" super po prostu trzy dni chodziłam powalona tym filmem.
2. " Pora umierać" kolejny boski i dobitny film
3. "pręgi"
4. " wszyscy jesteśmy Chrystusami"
5. "Jaśmin" dobra bajka dla dorosłych
6. " U Pana Boga w ogródku" , "U Pana Boga za piecem" boska komedia... ach super

Kobiety uwielbiają udany seks równie mocno jak mężczyźni, ale aby odczuć podniecenie, mają o wiele większe wymagania.

11

cały dekalog Kieślowskiego
symetria
dom zły
plac zbawiciela
pręgi
chrzest
dzień świra
znachor

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

12

Nie podam konkretnych tytułów,ale myślę że filmy z lat 90' i 80' są najlepsze:)

Jestem innym człowiekiem.

13

Ogólnie nie lubie polskich filmów, ale np. Galerianki i Sala samobójców zrobiły na mnie ogromne wrażenie, a z komedii to od zawsze lubiłam Kogel mogel, obie części ;D

14

Mi się podobały "Tatarak", "Dom zły", "Symetria", "Sala samobójców"

Do zobaczenia w Twoich snach A mojej rzeczywistości

15

jak masz dystans do siebie to 'Baby są jakieś inne'. Nietypowy, uwaga big_smile

16

A może "Śniadanie do łózka" i najnowszy "Wyjazd integracyjny"

Marcelina 14.10.2014r.-3770g 53cm

22.04.2015-8135g 67,5cm.

17

hmm ja nie kojarzę zbyt wiele polskich filmów ale w pamięć mi zapadły: "tereska" "tato" czy jakoś tak choć mogło mi się coś pomieszać

Najlepiej jest milczeć

18

polecam Bitwe Warszawska - podobala mi sie , nie polecam "Baby sa jakies inne" - nuuuda,
z filmow starszych polecam Big Bang z Gajosem, bardziej teatr niz film

19

Przyznam, że polskie filmy, które są teraz kręcone są do bani. Każdy jeden, szczególnie "komedie" romantyczne, ta sama fabuła i w ogóle wszystko! Szkoda czasu.

Wiele osób zachwycało się Salą samobójców, jak dla mnie dno. O wiele lepszy jest Requiem dla snu, ale to nie polski film.

HelloFuckKitty napisał/a:

Przyznam, że polskie filmy, które są teraz kręcone są do bani. Każdy jeden, szczególnie "komedie" romantyczne, ta sama fabuła i w ogóle wszystko! Szkoda czasu.

Dosłownie, zgadzam sie z Tobą. Mało jest polskich nowych filmow, które by zainteresowały ludzi. Polskie komedie romantyczne po prostu dno .!!! Nie ciekawe i nie smieszne

?Była pewna, że jeśli podejmie ryzyko, przeżyje miłość, jakiej nigdy nie doświadczyła...?

21

ja jakoś nie trawię już od kilku lat tych naszych krajowych komedii romantycznych i całej reszty ;/ mam wrażenie, że odkąd zamknęli rywina to i seriale komediowe upadły, a kiedyś było zabawnie ... 13 posterunek był extra, a z filmów to od czasów killera czy chłopaki nie płaczą to też nic fajnego. No ... ewentualnie dublerzy mi się podobali smile

22

filmy z lat 90-tych, szczegolnie komedie..teraz juz takich nie ma ;( z nowszych filmow podobal mi sie weekend, testosteron, och karol 2..,troche z innej polki ranczo, u Pana Boga za piecem itp, a juz z zupelnie innej polki polecam film Tato, Pianista, Zakochani, Żurek.

23

Noo pianista też fajny, oglądałam kilka razy już ten film

Najlepiej jest milczeć

24

W tym roku widziałm kilka dobrych filmów rodzimej produkcji, np. Różę, Różyczkę, dom zły, Huśtawkę (dla mnie mistrz!), ale to wszystko takie bardzo poważne.
Czy Polacy nie potrafią zrobić przyzwoitej komedii?... czasem dobrze sie pośmiać.

Miłość wywraca życie do góry nogami...

25

Polecam "Ki" z Romą Gąsiorowską. Film na temat niedojrzałego, samotnego macierzyństwa...

26

Witajcie,
w innym wątku już wspominałem te filmy:

1. "Rezerwat"- bodajże 2006 rok- z Sonią Bohosiewicz i paroma innymi drugoplanowymi.
2. "Boisko dla bezdomnych" chyba 2010- m.in. Marcin Dorociński.
3. "Heniek" 2012- rewelacja, bez "gwiazd"

BYŁO: Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się ino sznur...
BYŁO: Kiedyś się znajdę...
BYŁO: Dzień za dniem.
JEST: Dobrze smile

27

Ogólnie raczej średnio podobają mi się polskie filmy, ale na szczęście są i takie, z których Polacy mogą być dumni smile Nie będę wymieniać wszystkich, ale ostatnim takim filmem była "Sala samobójców". Podeszłam do filmu z dystansem, a bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Zresztą wydaje mi się, że mamy świetnych aktorów - chyba największym problemem jest niski budżet. Nie znam się na tym zbyt dobrze, aczkolwiek wierzę, że jak ze wszystkim tak i z filmografią idziemy do przodu smile

28

serducho napisał/a:

W tym roku widziałm kilka dobrych filmów rodzimej produkcji, np. Różę, Różyczkę, dom zły, Huśtawkę (dla mnie mistrz!), ale to wszystko takie bardzo poważne.
Czy Polacy nie potrafią zrobić przyzwoitej komedii?... czasem dobrze sie pośmiać.

Kiedyś zdecydowanie lepiej nam wychodziły komedie. Niestety, potem nadeszła seria albo romantycznych z ciągle tymi samymi aktorami albo takie o gangsterach. które, były może i śmieszne ale nie po raz dziesiąty. Teraz wychodzi komedia "Komisarz Blond" z Dereszowską, mam jakieś nadzieje co do tego filmu. smile Nawet spore bo aktorzy są dobrzy a nie tylko sławni.

29

Kiler, Kilerów 2óch, Pieniądze to nie wszystko, Miś

Jak widziałam na filmwebie obsadę "Blonda" to rzeczywiście wreszcie fajnie to wygląda. Porządne aktorstwo, a nie ciągle te same, nieśmieszne już twarze wink

30 Ostatnio edytowany przez Entropia (2012-08-24 10:27:32)

Nie czaję takiego narzekania, np. komedie romantyczne są denne. Komedie romantyczne są, jakie są, bo to komedie romantyczne. Jak ktoś lubi ten gatunek to mu się podoba, a jak nie lubi to niech nie ogląda. Ja nie lubię horrorów, a nie wypisuję po forach jakie są denne i głupie.

"Komisarz Blond" to ten film z Marianem Dziędzielem w roli ministra i Dereszowską - złodziejką w kominiarce? smile Swoją droga uwielbiam Dziędziela, świetnie grał u Smarzowskiego. Genialnie też zagrał w filmie "Kret" taką kompletnie niejednoznaczną postać, raz się myślało, że był tym agentem, raz że nie. Sama jego rola trzymała w napięciu.

31

BlackOrchid napisał/a:

polecam Bitwe Warszawska - podobala mi sie , nie polecam "Baby sa jakies inne" - nuuuda,
z filmow starszych polecam Big Bang z Gajosem, bardziej teatr niz film

haha! to jakiś żart?? bitwa to niewypał!
A "baby są jakies inne" kolejny GENIALNY film Koterskiego. Niemniej trzeba dorosnąć do jego toku myślenia.

Komisarz Blond może być czymś ciekawym na mapie polskiego przemysłu filmowego, komedii szpiegowskiej chyba jeszcze u nas nie było.

32

Moja pierwsza myśl to: "Polska szpiegowska komedia? o nie! brzmi strasznie, aż sprawdzę co to za shit" I nieźle się zaskoczyłam. Bo trailer jest naprawdę dobry i mimo, że rzadko chodzę do kina na polskie filmy tak na ten mam szczerą ochotę pójść. I zrobię to, bo strasznie mnie to intryguje big_smile

33

Polecam Wam bardziej ambitne kino polskie.
- Niedziela Barabasza
- Męska sprawa
- Senność
Jest wiele takich filmów smile

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

34 Ostatnio edytowany przez wieloowocowy (2012-08-28 18:20:18)

Moje ulubione:
Przesłuchanie
Wodzirej
Wesele
Pułkownik Kwiatkowski
komedie Machulskiego i Barei
Wielki Szu
Znachor
cała Trylogia
Nóż w wodzie
Ziemia obiecana

35

koniecznie "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa. Damska perspektywa, piękna historia poświęcenia się dla mężczyzny, którego kra Zbigniew Cybulski. film czarno-biały, ale naprawdę warto. Polecam, bo niewiele mamy w polskim kinie filmów o kobietach.

36

Ostatnio widzialam dokument o najmniejszej restauracji z 3 gwiazdkami w rankingu michelin, "Jiro sni o sushi". Bardzo ciekawy film. Pokazuje, jak mozna poswiecic swoje zycie pracy.

37

Byłem na "komisarzu Blondzie". Warto obejrzeć chociaż film nie jest arcydziełem. Dobra komedia, rzeczywiście nie przeklinali w filmie i aktorzy fajni więc jak na polską komedię to jest coś wyjątkowego.

38

Markizik napisał/a:

Byłem na "komisarzu Blondzie". Warto obejrzeć chociaż film nie jest arcydziełem. Dobra komedia, rzeczywiście nie przeklinali w filmie i aktorzy fajni więc jak na polską komedię to jest coś wyjątkowego.

Potwierdzam, choć patrząc na ostatnie polskie produkcje komediowe nie oceniałabym Blonda surowo wink

39

Święta racja. Może dzięki takim filmom wreszcie Polska komedia odbije się od dna smile

40

dżoanka oby, bo w ostatnich latach jest na prawdę kiepsko. Nie dość, że to bezczelne kopie zagranicznych hitów to jeszcze mało udane wink

41

no w kopiowaniu akurat jesteśmy nieźli, raz nam wyjdzie lepiej, raz gorzej. Oby już tylko lepiej wink

42

A mi się spodobał ten komisarz, coś zupełnie innego niż do tej pory. Nie spodziewalam się takiego filmu ;p Zdziwiło mnie to, że zero przekleństw! Rzadko się to zdarza. Film bardzo lajtowy, myślę, że warto się wybrać na niego smile

43 Ostatnio edytowany przez Martusia88 (2012-09-13 10:18:26)

jak dla mnie najlepsze są:

"Wesele"
"Kiler"
"Ciało"
"Aleja gówniarzy"
"Miś"
"Rejs"
"Ziemia obiecana"

44

Jully napisał/a:

Moja pierwsza myśl to: "Polska szpiegowska komedia? o nie! brzmi strasznie, aż sprawdzę co to za shit" I nieźle się zaskoczyłam. Bo trailer jest naprawdę dobry i mimo, że rzadko chodzę do kina na polskie filmy tak na ten mam szczerą ochotę pójść. I zrobię to, bo strasznie mnie to intryguje big_smile

Jully - dokładnie! Mnie też spotkało miłe zaskoczenie. Pujszo był mega śmieszny. Fajnie, że Dereszowska znów na ekranie... Fajna komedia polska bez drechów wink

45

Jully napisał/a:

A mi się spodobał ten komisarz, coś zupełnie innego niż do tej pory. Nie spodziewalam się takiego filmu ;p Zdziwiło mnie to, że zero przekleństw! Rzadko się to zdarza. Film bardzo lajtowy, myślę, że warto się wybrać na niego smile

Zgadzam się się w gatunku komediowym Komisarz wart polecenia.
A z poważnego kina, to czuję, że Pokłosie będzie wielkim  powrotem Pasikowskiego.

46

A o czym to?

47

http://www.youtube.com/watch?v=eH05Mehq5Ug

Dobry trailer.. thriller polski.. a to feler big_smile Ale Pasikowskiego..więc to zrozumiałe. Przecież pamiętacie jego film "psy", on jednak lubi wywoływać kontrowersję i robić szum. Chociaż mam nadzieję, że ten film tak jak "psy" równie pozytywnie nas zaskoczy. smile

48

Widziałam dwie zajawki "Pokłosia" do tej pory - jestem naprawdę pod wrażeniem i nie mogę się doczekać aż wejdzie do kin. Uwielbiam Stuhra - najlepszy polski aktor -nie przypominam sobie żeby grał w jakimś kiepskim filmie. Cała atmosfera kontrowersji jeszcze bardziej podsyca moją ciekawość.

49

Dinka - a według mnie jest właśnie odwrotnie, w porównaniu do ról jakie Stuhr miał kiedyś to jest zmiana o 180 stopni. Mi się podoba w Pokłosiu - gra poważną rolę i bardziej mu w niej do twarzy niz w rolach komediowych.

50

Moja znajoma ostatnio mi opowiadała, ze wygrała konkurs na najlepszy scenariusz i dzięki temu mogla nagrać własny krótkometrażowy film. Właśnie Stuhr grał główną rolę - ojca, który przebierał się za zmarłą żonę aby móc lepiej dogadać się z córką. Podobno też wypadł rewelacyjnie. Więc może odpowiadają mu takie właśnie role smile

51

Markizik napisał/a:

Dinka - a według mnie jest właśnie odwrotnie, w porównaniu do ról jakie Stuhr miał kiedyś to jest zmiana o 180 stopni. Mi się podoba w Pokłosiu - gra poważną rolę i bardziej mu w niej do twarzy niz w rolach komediowych.

ale co jest odwrotnie? powiedziałam tylko, że nie przypominam sobie Stuhra w kiepskim filmie wink i nie spodziewam się żeby "Pokłosie" było kiepskie...

52

Ja polecam:

1. Symetria
2. Dzień Świra
3. Wszyscy Jesteśmy Chrystusami
4. Nic Śmiesznego
5. Jasminum
6. Rejs smile
7. Przyjęcie na 10 osób+3
8. Miś
9. Seksmisja

53

Dinka4 napisał/a:
Markizik napisał/a:

ale co jest odwrotnie? powiedziałam tylko, że nie przypominam sobie Stuhra w kiepskim filmie wink i nie spodziewam się żeby "Pokłosie" było kiepskie...

No tak, ale filmy w których zdarzało mu się grać raczej nie zbierały nagród filmowych a Pokłosie już dostało nagrodę na festiwalu filmowym. I pod tym względem to zmiana. smile Tylko mnie źle nie zrozum, bo lubię komedię albo sensacyjne filmy ale jednak bardziej się ceni kino, w którym można ocenić muzykę, grę, scenariusz czyli coś ambitniejszego. W radiu tok fm zresztą sam Stuhr mówił, że o takiej roli marzył już od dawna. Żeby zagrać coś poważnego, gdzie może pokazać więcej aktorskich umiejętności.

54

Wyczerpując kwestię Stuhra warto też wspomnieć o Czopie, który wcale nie był gorszy. A dla mnie osobiście był większym zaskoczenie, bo mniej znany aktor.

55

Planuję wybrać się do kina na "Mój rower". Zapowiada się, że to także dobry film.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

Posty [ 1 do 55 z 230 ]

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Polskie filmy - co warto obejrzeć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018