Temat: Probiotyki ginekologiczne

Witam. Jakich probiotyki stosujecie podczas/po kuracji antybiotykowej i jak oceniacie ich skuteczność?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Probiotyki ginekologiczne

Hej, jeśli chodzi o kurację antybiotykową to zażywam multilac, który jest synbiotykiem, więc, jak myślę, jest bardziej skuteczny niż inne probiotyki.
A w kwestiach ginekologicznych, to lactovaginal, chyba najpopularniejszy środek. Ale uważam, że na wszelki wypadek trzeba się zabezpieczyć z obydwu stron.

3

jogurt naturalny
:-)

4

ja brałam multilac i całkiem nieźle oceniam, a ostatnio jeszcze dostałam w aptece "coś" co było jeszcze z wyciągiem z rumianku, niestety nie pamiętam nazwy :( i też się sprawdziło, kosztowało ok. 20zł.

5

witam, ja przy antybiotyku biorę provag, zasadniczo jak nie wezmę takiej osłony to mam duże szanse złapania grzybicy.I wcześniej zdarzało mi sie to dosyć często, więc po tym sądze że jest skuteczny. Zreszta lekarze coraz częsciej zalecają probiotyki ginekologiczne. A np provag jest dosustny i  osłania  też jelita, choć ja akurat nie mam problemów jelitowych przy antybiotyku.  Co do jogurty to tez działa ale trzeba go pić ponad 2 litry dziennie i bakterie w niego nie kolonizuja pochwy-pytałam swojego gina.Pozdr

6

Im dłuższa i mocniejsza antybiotykoterapia, tym dłużej powinniśmy stosować później probiotyki. Najlepiej wybierać wówczas preparaty wieloszczepowe, zawierające duże ilości jednostek tworzących kolonię bakterii na porcję. Bardzo dobrze wygląda w tej kwestii probiotyk VSL#3 lub preparat o firmy Lab One. Dobrze też zwrócić uwagę na pojedyncze szczepy, w tym chyba najlepiej przebadany aktualnie szczep Lactobacillus rhamnosus GG, który można znaleźć np. w preparacie Livacare.

Jogurty i kiszonki jak najbardziej warto spożywać, ale to dla smaku a nie w celu odbudowy flory bakteryjnej po zażyciu antybiotyku. Kiszonkami nie naprawimy szkód jakie wyrządził antybiotyk.

Marcin Hoffman