bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Tak jak w tytule Ja napisze od siebie ze bardzo lubie filmy bollywood mam ponad 50 filmow taka moja mala kolekcja Kazdej niedzieli siadam do kompa i puszczam sobie takie romansidlo ale niekoniecznie sa to filmy romantyczne Jesli chodzi o Indie to fascynuje mnie kultura tego kraju smile Nie wiem czy znacie krola bollywood Shah Rukh Khana jest on najbardziej znanym i cenionym aktorem w Indiach Jest do tego mega przystojny po prostu sie rozplywam jak go ogladam hehe Chcialabym poznac wasze opinie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

polecam film "Water", film indyjski, nie bolywoodzki, świetny! smile
lubię oglądać bollywoody bo mam do nich szczególny sentyment z racji zawodu

3

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Lubię oglądać ale jak dla mnie niektóre są za długie big_smile Chociaż na nasze obecne, zimowe wieczory to jak znalazł wink A co do aktorów to cóż- jednak wole nasz słowiański typ urody big_smile Chociaż Khana owszem, spojrzenie ma jak miód...

4

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Tak te filmy nadaja sie na te zimowe wieczory Ja ze swojej strony polecam;
-Gdyby jutra nie bylo-bardzo wwzruszajacy i dajacy wiele do myslenia,nigdy nie wiedomo co spotka nas jutro prawda?
-Czasem slonce czasem deszcz-piekny obraz szacunku do rodzicow i wielkie uczucie do ukochanej kobiety...ostatnoi pokazuja w tv ten film na polsacie widzialam go kilka razy w swieta smile(od tego filmu zaczela sie moja milosc do bollywood)
-Nigdy nie mow zegnaj-historia dwojga ludzi On ma zone i synka ona ma meza a jednak mimo to pokonuja przeszkody zyciowe i udaje im sie byc razem hehe ale to tylko film...nie znam takiego przykladu w swoim otoczeniu.....piekna sentencja tego filmu to "Nigdy nie mow zegnaj to odbiera nadzieje na ponowne spotkanie"
- Don-to cos dla facetow ale nietylko naprawde go polecam moj maz ten film uwielbia

zaznacze iz w kazdym z tych wymienionych tutaj wystepuje Shah Rukh Khan a filmy z jego udzialem sa niesamowite i warte obejrzenia smile

5

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Witam! Oglądam bardziej "ambitne" kino ale filmy i muzykę bollywood uwielbiam!:) mam zakorzeniony sentyment choć nie powiem potrafię się też uśmiać z niektórych banalnych scen i to prawda, czasem są za długie ale to ich charakter.
Shah Rukh Khan- jest świetny, ma w sobie tyle uroku, lubię  z nim głównie filmy. Świat bollywood różni się od tego prawdziwego w Indiach, gdzie pełno biedy,absurdalnych zwyczajów, ale to jest właśnie potrzebne odbicie się od rzeczywistości.
Wszystkie te filmy oglądałam, polecam tym co mają duży dystans, bo są jednak wzruszające i zarazem rozśmieszające widza, nie zawierają i wyłącznie wątku miłosnego. Pozdrawiam!

6

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Uwielbiam te filmy! Mi osobiście 2 zapadły w pamięć:
- czasem słońce czasem deszcz
- Dhadkan (bicie serca)
extra filmy:)

7

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Oglądam Bollywood od pięciu lat. Jest to fascynująca kinematografia. Jeśli tylko polubi się tę konwencję to można bardzo miło spędzić czas. Rządnych mocniejszych wrażeń polecam również z Indii filmy Tollywood i Kollywood, ale tam krew się po ekranie całymi wiadrami.
Z czystym sercem mogę polecić następujące filmy:
    * Billu (2009) - obyczaj,
    * Athadu: Poszukiwany (2005) Tollywood, ale na komediowo,
    * Mój kraj (2004) - obyczaj,
    * Coś się dzieje (1998) - komedia,
    * Czasem słońce, czasem deszcz (2001) - typowo Bollwoodzki film, piękna bajka.

8

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Ja przez długi czas raczej sceptycznie podchodziłam do Bollywood, aż ogladnęłam "Dumę i uprzedzenie" i bardzo mi się podobało smile proszę, polećcie mi jakieś fajne filmy wink Już wiem, że obowiązkową pozycją jest "Czasem słońce, czasem deszcz" wink

9

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Ja uwielbiam kino Bollywood , piekni ludzie ciekawe historie, nie tylko miłosne ale i np kryminalne.

Do tego oszałamiająca gama kolorów, kwiatów, muzyka  i kultura .

10

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Nie przepadam za tym kinem. Czasem jakiś film obejrzę dla rozrywki ale wolę inne kino.

11

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Nie obejrzalam dużo filmów  z tego gatunku,ale ja nie lubię się zamykać na tylko filmy amerykańskie,polskie.

Ogladałam hiszpańskie pozycje i rożne inne smile

Więc te Indyjskie na pewno obejrze.

Do tej pory widziałam chyba trzy.

12

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?
AnnaMa napisał/a:

Ja przez długi czas raczej sceptycznie podchodziłam do Bollywood, aż ogladnęłam "Dumę i uprzedzenie" i bardzo mi się podobało smile proszę, polećcie mi jakieś fajne filmy wink Już wiem, że obowiązkową pozycją jest "Czasem słońce, czasem deszcz" wink

Oj z pewnością obowiązkowo jeszcze trzeba obejrzeć "Kal ho naa ho" ("Gdyby jutra nie było"). Ponadto świetnym filmem jest również "My name is Khan" - bardzo wzruszająca historia. Hm tak naprawdę to wszystkie filmy Bollywoodu są warte uwagi. Niektóre bawią, inne przerażają, pozostałe niesamowicie wzruszają smile ale wszystkie mają jeden cel - pokazać wartości jakimi powinni kierować się ludzie smile W Indiach Bollywood niesamowicie odziaływuje na społeczeństwo i zmienia świadomość ludzi smile

13

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Ja lubie te filmy i mam sama ich pare. A gdzie możan się zaopatrywać w te filmy ?

14

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Oj zdecydowanie nie!

15

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

UWIELBIAM !!! Wiekszosc najlepszych filmow, jakie w zyciu widzialam, to wlasnie produkcje Bollywood. Ci, ktorzy nie lubia hinduskiego kina, chyba po prostu do tej pory nie widzieli zadnej dobrej Bollywoodzkiej produkcji (bo slabych i kiczowatych tytulow nie brakuje i tam). Wszystkim, ktorrzy twierdza, ze nie lybia Bollywood polecam najpierw zobaczyc takie filmy jak "3 idioci", "Nazywam sie Khan" i pozycje z tego rankingu topnaj.pl/hity-filmy-bollywood  a dopiero pozniej wrocic do dyskusji smile

16 Ostatnio edytowany przez Chomikowa (2016-10-28 18:33:41)

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Ja nie znam się na tytułach, z aktorów kojarzę tylko tego ShahRukh Khana, czy jak to się tam pisze, ale chętnie popatrzę na jakieś układy choreograficzne, jak widzę w tv wink przyjemne to jest dla oka, aktorzy przystojni, aktorki piękne, inna ciekawa kultura, więc czemu nie zawiesić oka smile

Aha, jedyny cały film, jaki widziałam, to Slumdog, to chyba też z Bollywood smile

17

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Nie daję rady tego oglądać.Nie,żebym się nie starała-raz się postarałam i obejrzałam jakieś pól godziny tej cudnej fabułki.
Dla mnie te filmy nie mają żadnej wartości i do tego mnie męczą.
Z Indiami mają tyle wspólnego co Ameryka z Miami Vice smile

18 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-10-30 11:27:20)

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Pótora roku temu z calym przekonaniem napisalabym, ze filmy Bollywood to szmira jakich malo... no ale to bylo poltora roku temu.

Filmy z Bollywood mogá by równie interesujáce (a nawet bardziej) niz hollywoodzkie. Trzeba tylko wiedziec czego szukac, no i, niestety, jest malo dobrych filmow z polskimi napisami. zeby ogladac dobre filmy trzeba szukac z angielskimi napisami.


(No i, na milosc boska, Bollywood to nie tylko romanse! big_smile )

19

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Zależy kto co lubi.
Czasem słońce, czasem deszcz na plus.

20 Ostatnio edytowany przez Kareena (2016-10-30 14:52:57)

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

W czasach studenckich oglądałam sporo filmów Bollywood. W tamtych czasach to była dla mnie dobra rozrywka, ale fakt - nie jest to kino najwyższych lotów i teraz szkoda byłoby mi czasu. Raz na parę miesięcy coś sobie włączę, zwykle jednak nie obejrzę do końca, nie pamiętam już bollywoodzkiej produkcji, którą ostatnio widziałam i mi się podobała. Oczywiście jest kilka dobrych filmów wśród nich, np. "Chak de! India". Natomiast nowych filmów z (niegdyś ukochanym) Shahrukhiem nie potrafię zdzierżyć, od czasów "Dona" chyba się zatrzymał w rozwoju kariery aktorskiej. Po 2013 roku już całkiem przestałam produkcje z nim śledzić, bo "Chennai Ekspress" to chała jakich mało i zwątpiłam w chęci SRK do zagrania w czymkolwiek ambitnym. Jeśli wrócę to do nowych filmów Aamira Khana, bo jego gust filmowy zarówno jako aktora jak i producenta bardzo cenię. Shahrukh jest nastawiony chyba już tylko na sukces kasowy i duże produkcje bez polotu dla dużej publiki.
Ktoś wyżej wspominał o "My name is Khan" jako jednym z lepszych, to nie jest dobry przykład. Nie powiem, oglądało się fajnie, ale był kiczowaty i leciał po stereotypach (mnie drażniły te sceny z podróży po Ameryce, szczególnie murzyński gospel). Film bardzo w stylu Karana Johara, w sumie ja nie oceniam go zbyt wysoko jako reżysera, chociaż jego "Kabhi alvida naa kehna" jest w czołówce moich ulubionych filmów.
Cenię indyjskie kino artystyczne, szczególnie filmy Miry Nair czy też "Pan i pani Iyer" Aparny Sen. Nie całe indyjskie kino to Bolly-, Kolly- czy Tollywoody i moim zdaniem warto o tym pamiętać big_smile
"Slumdog" jest dobry, ale to nie jest Bollywood ani nawet kino indyjskie, to film Brytyjczyka i produkcji brytyjskiej, a główni aktorzy chyba nawet epizodycznie nie grywają w bombajskich produkcjach smile

21

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Nie, i dla mnie jest w tej przegiętej słodyczy coś niepokojącego.

22

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?
lilly25 napisał/a:

Nie, i dla mnie jest w tej przegiętej słodyczy coś niepokojącego.

Ale to nie jest wina kina indyjskiego, tylko twoja, bo takie filmy wybierasz smile

Bollywood i kino indyjskie szerzej pojete to setki filmow rocznie, trzeba tylko odpowiednio poszukac smile

23

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Swego czasu oglądałam je prawie non stop. Zbierałam wszystkie płyty jakie były w gazetach i nie tylko. Miałam w kolekcji kilkadziesiąt tytułów. Po jakimś czasie mi przeszło, obecnie nie oglądam .  Najbardziej lubiłam ,,VEER - ZAARA''

24

Odp: bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?
Iceni napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Nie, i dla mnie jest w tej przegiętej słodyczy coś niepokojącego.

Ale to nie jest wina kina indyjskiego, tylko twoja, bo takie filmy wybierasz smile

Bollywood i kino indyjskie szerzej pojete to setki filmow rocznie, trzeba tylko odpowiednio poszukac smile

Pewnie masz rację, niepotrzebnie przypisałam wszystkim filmom z Bollywood cechy filmów, na jakie akurat trafiłam.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » bollywood Indie -Czy lubicie indyjskie filmy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024