Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Tak właśnie zaczęłam nazywać moją siostrę i szwagra. Trochę długo mi to zajęło, bo prawie 10 lat, jakoś wcześniej nie zwracałam uwagi na to, o czym przez tyle lat mówi mama.
Mieszkamy wspólnie - my z rodzicami na dole, oni na górze. Szwagier zarabia pewnie najwięcej z nas, a mimo to dom opłacamy my. Czasem - od wielkiego dzwonu młodzi wyłożą jakieś 200 zł (przy opłatach miesięcznych prawie 4 razy tyle), ale to przy wielkich nerwach i "mamraniu" głównie mojej mamy.

Mało tego głównym centrum dowodzenia w naszym domu jest kuchnia u nas na dole, to jest fajne, bo raczej każdy z nas czuje się tu swobodnie. Ale ta kuchnia jest ogólnodostępna, tutaj przychodzi się jak do restauracji na gotowe śniadanie, obiad, na kawę, czasem też na kolację, chociaż na górze też jest kuchnia.

Wieczorami, jak nikt nie słyszy schodzi się na dół żeby uzupełnić zapasy jedzenia, środków czystości, leków itp. Według mnie to nie jest nic innego jak kradzież.

Może to ja czegoś nie rozumiem?
Nigdy się nie odzywałam za bardzo na temat pojmowania przez nich rodziny, bo sama swojej jeszcze nie założyłam, mam wyjątkowe szczęście do przyciągania niewłaściwych facetów. Ale wydaje mi się, że jeżeli mieszkamy wspólnie to powinno to trochę inaczej wyglądać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Wszyscy grają w grę zaproponowaną przez siostrę i szwagra, nikt z was (zwłaszcza rodzice) nie zdecydował się na rozmowę całej czwórki dotyczącą zasad wspólnego życia pod jednym dachem, także opłat, zaopatrzenia, posiłków.



Czasem sobie myślę, że gdyby wszyscy wokół zajmowali się ogarnianiem domu, to leżałabym i pachniała, nie zwracając uwagi na jakiekolwiek mamrotania i czyjeś "nerwy", jakieś koszty uzyskania przychodu, niestety, muszą być.

3

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Dom jest własnością rodziców?
To niech rodzice ustalą zasady zamiast narzekać do Ciebie na to, na co sami pozwalaja.

4 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2023-03-26 14:36:56)

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

No właśnie.
Niech ustali właściciel, ty jesteś rozumiem lokatorką też, czy np rachunek za prąd  płacisz w połowie Ty i rodzice, s oni korzystają?

5

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Mieszkamy wspólnie - my z rodzicami na dole, oni na górze. Szwagier zarabia pewnie najwięcej z nas, a mimo to dom opłacamy my.

Napisz dokładnie jakie media czy inne składowe Ty sama opłacasz.
Napisz jakie rzeczy, które sama kupujesz, są zabierane przez tych z góry.

6

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Rozmowy były nieraz, ale omijanie tematu to mistrzostwo świata. Bo zapomnieli, bo nie myśleli, że to już trzeba zapłacić np. za prąd, padła sugestia, że może by sobie licznik zrobili to podobno za drogo by wyszło. Grochem o ścianę.

7

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"
SECRETarka napisał/a:

Rozmowy były nieraz, ale omijanie tematu to mistrzostwo świata. Bo zapomnieli, bo nie myśleli, że to już trzeba zapłacić np. za prąd, padła sugestia, że może by sobie licznik zrobili to podobno za drogo by wyszło. Grochem o ścianę.

Ponawiam pytanie - dom należy do rodziców?
To rodzice mają możliwości, żeby podjąć odpowiednie kroki. I to ich wybór, że tego nie robią.

8

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"
Lady Loka napisał/a:
SECRETarka napisał/a:

Rozmowy były nieraz, ale omijanie tematu to mistrzostwo świata. Bo zapomnieli, bo nie myśleli, że to już trzeba zapłacić np. za prąd, padła sugestia, że może by sobie licznik zrobili to podobno za drogo by wyszło. Grochem o ścianę.

Ponawiam pytanie - dom należy do rodziców?
To rodzice mają możliwości, żeby podjąć odpowiednie kroki. I to ich wybór, że tego nie robią.


Tak, dom należy do rodziców, teraz są w trakcie "zastanawiania się" komu go przepisać.
No wiem, wiem, że oni powinni być bardziej stanowczy, tylko ileż można mówić a i tak jak grochem o ścianę.

9

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"
SECRETarka napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
SECRETarka napisał/a:

Rozmowy były nieraz, ale omijanie tematu to mistrzostwo świata. Bo zapomnieli, bo nie myśleli, że to już trzeba zapłacić np. za prąd, padła sugestia, że może by sobie licznik zrobili to podobno za drogo by wyszło. Grochem o ścianę.

Ponawiam pytanie - dom należy do rodziców?
To rodzice mają możliwości, żeby podjąć odpowiednie kroki. I to ich wybór, że tego nie robią.


Tak, dom należy do rodziców, teraz są w trakcie "zastanawiania się" komu go przepisać.
No wiem, wiem, że oni powinni być bardziej stanowczy, tylko ileż można mówić a i tak jak grochem o ścianę.

No to rodziców biznes na co komu pozwalają.
Rodzice mają masę sposobów, żeby wymóc płatności od innych. Począwszy na podzieleniu liczników, skończywszy na zwyczajnej wymianie zamków i wywaleniu niechcianych lokatorów. Skoro tego nie robią, to widocznie taką podjęli decyzję. Ty możesz im zasugerować działanie zamiast rozmowy następnym razem, kiedy będą próbowali Cię wciągnąć w narzekanie.

10

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"
SECRETarka napisał/a:

Tak, dom należy do rodziców, teraz są w trakcie "zastanawiania się" komu go przepisać. (...)

Kluczowe zdanie wątku.

11 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2023-03-28 22:42:12)

Odp: Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak zmienić sposób myślenia "darmozjadów"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024