kłopocik - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » kłopocik

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 57 ]

1

Temat: kłopocik

hejo Wszystkim
na początku zaznaczę, że nie mam intencji obrazić kogokolwiek. Czysto socjologicznie pytam bo czytam to forum jak mi się zachce.
Są tu osoby nadaktywne. Zrobiłam małe research i szok,365 dni w roku nieprzestępnym. czy z Wami jest Ok ?Jak Wasze życie? czy po prostu chcecie pomagać zawsze,wszystkim i pomimo. A może  lubicie kłopociki. I nie wiem, pytam .

2

Odp: kłopocik

Hehe wypowiem się za siebie.  Lubię pomagać w wolnym czasie.  Wiesz,  jedni lubią  przeglądać fb,  inni  udzielać się by komuś pomóc.  Cenie bardzo forum,  ponieważ nigdzie indziej nie znajdzie się tak różnego  spojrzenia na dany problem, rozmawiając  ze znajomymi często i tak ma się mniej różnych opinii na jakiś temat,  czasem też ciężko o bezstronnosc.  Każdy też wybiera jak "odpoczywa". Jedni codziennie grają,  inni  chodzą ba ryby  a jeszcze inni czytają i udzielają się na forum i jest to zupełnie "normalne".  Każdy ma prawo spędzać  czas tak jak chce,  a ocenianie "czy z Wami jest wszystko ok"  nasuwa  mi myśl o pewnym ograniczeniu i szufladkowaniu... Bo co według Ciebie jest "normalne"?

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

3

Pióro napisał/a:

hejo Wszystkim
na początku zaznaczę, że nie mam intencji obrazić kogokolwiek. Czysto socjologicznie pytam bo czytam to forum jak mi się zachce.
Są tu osoby nadaktywne. Zrobiłam małe research i szok,365 dni w roku nieprzestępnym. czy z Wami jest Ok ?Jak Wasze życie? czy po prostu chcecie pomagać zawsze,wszystkim i pomimo. A może  lubicie kłopociki. I nie wiem, pytam .

4

Nie mam intencji Cię obrazić, ale czy researchowanie obcych ludzi z internetu nie jest podobną stratą czasu?
Piszę na forum bo mogę i mam na to czas. Jak nie mam czasu albo ochoty, to nie piszę. Tyle z filozofii.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Konto zawieszone.

5

Lady Loka nie rozumiemy Twojej analogii, ale ok
ISTOTKA spoko, normalne jest coś dla kogoś , nikt nie ma wytycznych, nikt nie ustala normalności, zależy od osoby
wszystko jest relatywne

6

Pióro napisał/a:

ISTOTKA spoko, normalne jest coś dla kogoś , nikt nie ma wytycznych, nikt nie ustala normalności, zależy od osoby
wszystko jest relatywne

No to skąd ten temat?
Bo życie jakieś raczej mamy,  ba i to całkiem udane i myślę,  że w dużej mierze to zasługa niezwykle  rozwijającego forum smile

7

Pióro napisał/a:

wszystko jest relatywne

To jest was tam więcej?:D
Już tłumaczę. Pytasz, czy jest ok to, że ktoś siedzi dużo czasu na forum odpisując, ale jednocześnie nie masz problemu z tym, że siedziałaś tyle czasu robiąc research, zeby sprawdzić, jak często poszczególne osoby odpisują.

O ile dobrze rozumiem pierwszy post, bo jest napisany średnio po polsku.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Konto zawieszone.

8

nie twierdzę, że nie. w ogóle nie kwestionuję porad itp.
a skąd temat? bo tu są ludzie 24/h i się po prostu zastanawiam jak ich życie. Ciągle tu są i pomagają. To jest dla mnie ciekawe

9

Lady Loka napisał/a:
Pióro napisał/a:

wszystko jest relatywne

To jest was tam więcej?:D
Już tłumaczę. Pytasz, czy jest ok to, że ktoś siedzi dużo czasu na forum odpisując, ale jednocześnie nie masz problemu z tym, że siedziałaś tyle czasu robiąc research, zeby sprawdzić, jak często poszczególne osoby odpisują.

O ile dobrze rozumiem pierwszy post, bo jest napisany średnio po polsku.

nie porównuj, proszę Cię, moich kilku marnych minut badania do siedzenia na forum ciągle, mylimy pojęcia

10

Pióro napisał/a:

nie twierdzę, że nie. w ogóle nie kwestionuję porad itp.
a skąd temat? bo tu są ludzie 24/h i się po prostu zastanawiam jak ich życie. Ciągle tu są i pomagają. To jest dla mnie ciekawe

Zaspokoję Twoją ciekawość w jakimś stopniu, ja pisze z telefonu, który wiadomo zawsze jest pod ręką, więc w wolnej chwili czy w przerwach reklamowych jak oglądam tv, zaglądam na forum, jak mam coś do dodania w interesującym mnie temacie, to piszę. Ot, cała filozofia.

11

Ja tam jestem nad aktywny,lubię się mądrzyć filozofować i powygłupiać ,lubię się chwalić córką i kotem i jaki byłem dzielny w życiu,swoje życie mam,jakieś doświadczenie też nie sądzę żeby zamknięcie się było dobre nie czuje tego chęć pomocy i dzielenia się jest dobra a to nie jest łatwa sztuka - nie szkodzić.
poza tym w dzieciństwie babcia zabierała mnie do magla i stąd zamiłowanie do plotek,bywam wścibski i ciekawski
dlatego nie boje się i ich lubię , są jacy są akceptacja jest fajna uspokaja,dobrze też skonfrontować egocentryzm z empatią u siebie
prowokowanie bywa inspirujące do refleksji nawet do tematów które wydawały się przepracowane,nie ma nic na zawsze.

"Cichociemny na paralotni" big_smile
Za każdym rogiem jest niebezpiecznie, lecz u mnie okay

12

wiem, że lubisz się chwalić. Ile masz lat? chyba, że to skarb

13

Pióro napisał/a:

hejo Wszystkim

A z Tobą jest wszystko ok, że tu jesteś, jak Twoje życie?

14

Pióro napisał/a:

56 i jestem też żonaty,
żoną też się czasem chwale ,ale ona była kiedyś użytkowniczką forum więc się cenzuruje nieco smile
zagląda czasem z rzadka z sentymentu z tym że ja wyrzuciłem z forum - nie wiem czemu smile
ale ma mnie na co dzień więc to niewielka strata dla niej,nie musi mnie czytać jeszcze smile

15

nie zrozumiałaś chyba.
u mnie różnie, ale ja zadałam inne pytanie. chyba mogę.

16

Pióro napisał/a:

nie zrozumiałaś chyba.

Z Koraliną nie pójdzie Ci łatwo jeżeli ją zaintrygowałaś
Koralina też byłaby nad aktywna ,ale ostatnio prześladują ją 30 latkowie strasznie ,a ja mam wyrzuty sumienia z tego powodu.

17

Pióro napisał/a:

nie zrozumiałaś chyba.

Zrozumiałam doskonale i zadałam Ci to samo pytanie, czemu to Cię ciekawi, i dlaczego stawiasz pytanie czy z nami wszystko ok, tylko na tej podstawie iż oceniasz czyjąś aktywność w Internecie jako nadaktywność?
Co to w ogóle ma być ta nadaktywność, jak to się mierzy, liczy ?

18

paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

56 i jestem też żonaty,
żoną też się czasem chwale ,ale ona była kiedyś użytkowniczką forum więc się cenzuruje nieco smile
zagląda czasem z rzadka z sentymentu z tym że ja wyrzuciłem z forum - nie wiem czemu smile
ale ma mnie na co dzień więc to niewielka strata dla niej,nie musi mnie czytać jeszcze smile

ja mam dużo mniej i nie mam żony ani męża. jestem wybrańcem. też lubię to forum. Generalnie ma swój urok

19

właściwe pytanie. w sumie nie wiem bo nie jestem Panią liczydło. Jakkolwiek, można sobie coś wykalkulować. Dla mnie to dziwne. Mieszacie się we wszystko i zawsze. Nie odbieraj tego personalnie. Dla mnie to jest po prostu jakieś zjawisko

20 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-10 23:09:50)

Pióro napisał/a:

właściwe pytanie. w sumie nie wiem bo nie jestem Panią liczydło. Jakkolwiek, można sobie coś wykalkulować. Dla mnie to dziwne. Mieszacie się we wszystko i zawsze. Nie odbieraj tego personalnie. Dla mnie to jest po prostu jakieś zjawisko

Rozmowa w Internecie to takie samo zjawisko jak rozmowa z nieznajomym np. w pociągu podczas podróży. Każdy w pewnym momencie wysiądzie na swojej stacji i nigdy więcej nie spotkają się, nigdy bliżej nie poznają, nic z tej rozmowy nie wyniknie, a może zanim to nastąpi wymienią się numerami telefonów i będę kontynuować znajomość.

21

Pióro napisał/a:

To "mieszanie się" jest za zgodą,prośbą i na życzenie osób zakładających wątki
owszem nie ma przymusu mieszania się to jest istotne chęć,a nie kompulsje obustronna wzajemna dobrowolność w rozmowie
różnie to wychodzi ponieważ ludzie nie są doskonali a forum ma swoje ograniczenia komunikacyjne,ale bywa jednak czasem niektórym ludziom pomocne,są na to dowody,oczywiście nie ma do przeceniać swojego wpływu na innych,tylko ze tez nie ma co tego kompletnie nie doceniać
Równowaga dystans ,bywają przydatne i wypracowanie ich, jeżeli chce się być na forum i nie odlatywać ewentualnie nie popadać w marudny cynizm .
założenie że aktywni użytkownicy mają tylko i wyłącznie chore, złe, intencje jest błędne i nie ma na to dowodów że kierują się tylko i wyłącznie niskimi przesłankami to bardzo powierzchowna obserwacja i nieprawdziwa.

22

pewnie, na razie są stacje
dobra, uściślę
założyłam temat bo ciągle powtarzają się te same osoby/ w imię pomocy albo róży
czy to jest pomoc im czy sobie?

23

Pióro napisał/a:

dobra, uściślę

Forma rozmowy. Jakoś trzeba zagaić.

24

Pióro napisał/a:

dobra, uściślę

Jedno i drugie, czasem najpierw po pomoc a potem rozwiązawszy swój problem pomagając innym
Na ogół jest tak,że najwięcej osób pojawia się w związku ze zdradą,rozstaniem rozwodem,albo w konflikcie z kimś bliskim
często będąc pozostając w tak zwanym toksyczny związku,jedni ludzie po uzyskaniu lub nie jakieś pomocy odchodzą inni zostają,bo rozmowy czasem bardzo intymne zbliżają ludzi,ludzie się zżywają ze sobą i w jakiś sposób przywiązują do tego miejsca.
Mam tu kilka osób które po prostu lubię czytać,a dlaczego ? to właściwie nie jest aż tak istotne.
Niekoniecznie udział w forum to patologiczne uzależnienie jest to gruba przesada choć możliwe jest wszystko.

25

paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

owszem nie ma przymusu mieszania się to jest istotne chęć,a nie kompulsje obustronna wzajemna dobrowolność w rozmowie
różnie to wychodzi ponieważ ludzie nie są doskonali a forum ma swoje ograniczenia komunikacyjne,ale bywa jednak czasem niektórym ludziom pomocne,są na to dowody,oczywiście nie ma do przeceniać swojego wpływu na innych,tylko ze tez nie ma co tego kompletnie nie doceniać
Równowaga dystans ,bywają przydatne i wypracowanie ich, a mają. wolą doradza, jeżeli chce się być na forum i nie odlatywać ewentualnie nie popadać w marudny cynizm .
założenie że aktywni użytkownicy mają tylko i wyłącznie chore, złe, intencje jest błędne i nie ma na to dowodów że kierują się tylko i wyłącznie niskimi przesłankami to bardzo powierzchowna obserwacja i nieprawdziwa.

Pasławek, Bejbe, ja zupełnie nie uważam, że ta pomoc jest bezcelowa. bynajmniej. po prostu zastanawiam się nad ludźmi aktywnymi, oni nie mówią o swoich problemach
a mają, wolą doradzać

26 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-10 23:34:22)

Pióro napisał/a:

Pasławek, Bejbe, ja zupełnie nie uważam, że ta pomoc jest bezcelowa. bynajmniej. po prostu zastanawiam się nad ludźmi aktywnymi, oni nie mówią o swoich problemach
(...)

Najwyraźniej nie mają takiej potrzeby.
Wolą rozmawiać, niekoniecznie o cudzych problemach.

Ty natomiast zaczynasz doszukiwać się na siłę drugiego dna w istnieniu for dyskusyjnych.

27 Ostatnio edytowany przez Pióro (2022-05-10 23:38:45)

paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

dobra, uściślę

Jedno i drugie, czasem najpierw po pomoc a potem rozwiązawszy swój problem pomagając innym
Na ogół jest tak,że najwięcej osób pojawia się w związku ze zdradą,rozstaniem rozwodem,albo w konflikcie z kimś bliskim
często będąc pozostając w tak zwanym toksyczny związku,jedni ludzie po uzyskaniu lub nie jakieś pomocy odchodzą inni zostają,bo rozmowy czasem bardzo intymne zbliżają ludzi,ludzie się zżywają ze sobą i w jakiś sposób przywiązują do tego miejsca.
Mam tu kilka osób które po prostu lubię czytać,a dlaczego ? to właściwie nie jest aż tak istotne.
Niekoniecznie udział w forum to patologiczne uzależnienie jest to gruba przesada choć możliwe jest wszystko.

od kiedy tu jesteś/
W sensie rok

28

Pióro napisał/a:
paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

Równowaga dystans ,bywają przydatne i wypracowanie ich, a mają. wolą doradza, jeżeli chce się być na forum i nie odlatywać ewentualnie nie popadać w marudny cynizm .

a mają, wolą doradzać

Nie zgodzę się że większość ludzi tylko doradza, większość opisuje lub kiedyś opisała swoje problemy i ich rozwiązanie z tych co tu trafili w kryzysie jakimś i zostali na dłużej,ja mam już wypracowany przez lata swój własny system rozwiązywania problemów i nie mam jak na razie potrzeby używania do tego akurat forum, choć nie wykluczam takiej możliwości
Radząc autentycznie bez teoretyzowania opisujesz swoje problemy,forum ma taki regulamin jaki ma to nie jest mityng AA
gdzie uczestnicy o wiele bardziej są zobowiązani konkretnie mówić o sobie.

29

Pióro napisał/a:

od kiedy tu jesteś/
W sensie rok

od 2018-03-18

30

doradzić, nie znaczy od niechcenia

31 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-10 23:43:57)

Pióro napisał/a:

od kiedy tu jesteś/
W sensie rok

A Ty od kiedy tu jesteś i w jakim celu?
Obserwujesz aktywność ludzi w Internecie? Czy to normalne?

32 Ostatnio edytowany przez paslawek (2022-05-10 23:45:37)

Pióro napisał/a:

To już subiektywne ,a każdy orze jak może i umie doradzać, z resztą forum jest nie tylko od radzenia można rozmawiać w np netkafejkach o wszystkim, ja tam lubię netkafejki

33

KoralinaJones napisał/a:
Pióro napisał/a:

od kiedy tu jesteś/
W sensie rok

nie, zupełnie nie,
tak, Twoja aktywność zawsze!
KOralino Król Karol, idź tam

34

paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

To już subiektywne ,a każdy orze jak może i umie doradzać, z resztą forum jest nie tylko od radzenia można rozmawiać w np netkafejkach o wszystkim, ja tam lubię netkafejki

wiem, po prostu mnie to zdumiewa, jaka jesteś dzielnia? ja saska

35 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-10 23:55:52)

Pióro napisał/a:
KoralinaJones napisał/a:
Pióro napisał/a:

od kiedy tu jesteś/
W sensie rok

nie, zupełnie nie,
tak, Twoja aktywność zawsze!
KOralino Król Karol, idź tam

Jasne big_smile

36

cieszę się, że się w końcu rozumiemy

i teraz wyskakują Twoje emotikonki
super extra turbo

37

Ja tam nic nie rozumiem smile z tego
to jakiś szyfr albo spisek smile jak zwykle

38 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-11 00:03:46)

Pióro napisał/a:

Mam deja vu big_smile Jest już jedna osoba tutaj, którą drażni, że emotikonki są jedynym sposobem wyrażenia emocji w Internecie

Prawda Be.? big_smile

39

KoralinaJones napisał/a:
Pióro napisał/a:

Mam deja vu big_smile Jest już jedna osoba tutaj, którą drażni, że emotikonki są jedynym sposobem wyrażenia emocji w Internecie

Prawda Be.? big_smile

czyli nie jestem jedyna. ufffff

40

Pióro napisał/a:
KoralinaJones napisał/a:
Pióro napisał/a:

Prawda Be.? big_smile

czyli nie jestem jedyna. ufffff

A co mnie to obchodzi?  big_smile  Niby rzadki obojętny gość na forum a jaki zorientowanych w nadaktywności innych użytkowników big_smile

41

Hej Pióro smile
Już widzę jak w białym kitlu siedzisz za kompem i z mądrą miną badacza napieprzasz się z obiektów badań socjologicznych.
Zrobiłeś malutką podpuchę i czekasz - niech się ludki tłumaczą a Ty masz zajefajny ubaw.

Pióro - na drzewo. Małpy straszyć tongue

Jaki pożytek z prędkości, jeśli zmierza się w złym kierunku?

42

Agnes76 napisał/a:

Hej Pióro smile
Już widzę jak w białym kitlu siedzisz za kompem i z mądrą miną badacza napieprzasz się z obiektów badań socjologicznych.
Zrobiłeś malutką podpuchę i czekasz - niech się ludki tłumaczą a Ty masz zajefajny ubaw.

Pióro - na drzewo. Małpy straszyć tongue

Agnes coś Ty to było polowanie i pułapka na Koralinę smile

43

Aaaaa, no to sorry big_smile

Jaki pożytek z prędkości, jeśli zmierza się w złym kierunku?

44

Agnes76 napisał/a:

Aaaaa, no to sorry big_smile

To nie moja pułapka smile ejże

45

Że co? że podpucha ? tym bardziej pułapka i polowanie ? no grubo. Iście szalone nadinterpretacje.

46

Pióro napisał/a:

Że co? że podpucha ? tym bardziej pułapka i polowanie ? no grubo. Iście szalone nadinterpretacje.

zarąbiste co nie ?

47

paslawek napisał/a:
Pióro napisał/a:

zarąbiste co nie ?

kreatywne

48

Temat zdechł, ojojoj.
W sumie nie przewidywałam innego scenariusza. Prawie nikt nie był szczery i prawie wszyscy odebrali to jako afront. Nie było to moim zamiarem.
Generalnie nie wierzę. Mówcie sobie, że piszecie podczas reklam bądź gdy nie ma ciepłej wody. Dla mnie ok.  Pewnie, że pomagacie innym ludziom, ale sobie jakby też.  No i co jest właściwie priorytetem? Stąd ten temat. Pozdrawiam Was

49

"Pewnie, że pomagacie innym ludziom, ale sobie jakby też. "

Priorytetem jest pomaganie, bo warto dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a czy ktoś sobie pomaga, to trudno powiedzieć, ale satysfakcja z pomocy na pewno i jakieś zawsze zagospodarowanie swojego czasu.
Ale też jest obciążające psychikę, w pewnym sensie też uzależniające.

50

wieka napisał/a:

"Pewnie, że pomagacie innym ludziom, ale sobie jakby też. "

Priorytetem jest pomaganie, bo warto dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a czy ktoś sobie pomaga, to trudno powiedzieć, ale satysfakcja z pomocy na pewno i jakieś zawsze zagospodarowanie swojego czasu.
Ale też jest obciążające psychikę, w pewnym sensie też uzależniające.

Trochę jest uzależniające to prawda,ale warto się obserwować przy okazji czytania czy odpowiadania na posty co dzieje się z emocjami
i co próbuje się wyregulować to tworzy pewien dystans a nie znosi empatii ,a jak czasem się odleci to trudno nikt nie jest doskonały.

51

Doceniam Was : Altruiści, Dobre Dusze, Bezinteresowni, Szlachetni, Społecznicy / Lovki/ tego się nie spotyka !
jestem za tym aby forum zatrudniło SUPERWIZORA / asap!

52

Pióro napisał/a:

Doceniam Was : Altruiści, Dobre Dusze, Bezinteresowni, Szlachetni, Społecznicy / Lovki/ tego się nie spotyka !
jestem za tym aby forum zatrudniło SUPERWIZORA / asap!

Przypierdoliłeś się, pytanie z jakiej przyczyny i w jakim celu.

53

Koralin uspokój się. Moja intencja jest taka sama jak na początku.
Poza tym końcówka czasownika -łam sugeruje rodzaj żeński.

54 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2022-05-18 19:56:29)

Pióro napisał/a:

Koralin uspokój się. Moja intencja jest taka sama jak na początku.
Poza tym końcówka czasownika -łam sugeruje rodzaj żeński.

*uj z końcówką. Majdaj sobie nią jak chcesz.

55

nie majdam
hihihi
Liczyłam na inną nomenklaturę

56

widzę, że nic się nie zmieniło
łałałiła, na jutro życzę Wam życia poza netem

hihihi kiss

57

oh oh oh
Banicja i monolog.
Spoko, lubię siebie i nie potrzebuję niczego szklanego.
Jest to dla mnie zjawisko, osobliwe oraz interesujące.
Jakkolwiek, nie wykazaliście się, mało szczerości, a przecież tu, na forum, jest jądro prawdy, hihihi
W przyszłości życzę mniej klawiatury, no chyba, że Wam to istotnie pomaga, ale nad tym akurat warto byłoby się zastanowić.
Miłego

Posty [ 57 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » kłopocik

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021