Irlandia z dziećmi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Irlandia z dziećmi

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Irlandia z dziećmi

Cześć wszystkim smile

Piszę z prośbą o poradę i podzielenie się doświadczeniem. Może ktoś był w podobnej sytuacji.
Planujemy niedługo wyjazd na kilka lat do Irlandii.
Nie jesteśmy zbyt młodzi (ja mam 37 lat) i mamy dwójkę dzieci.
Nasze chłopaki mają 6 i 9 lat.
Dzieciaki niestety nie mówią po angielsku i to jest moje największe zmartwienie. Oczywiście muszą chodzić do szkoły. Młodszy miał iść dopiero do zerówki. Czy ktoś był w takiej sytuacji? Myślicie, że dzieci dadzą radę bez języka? Próbuję ich trochę poduczyć ale wiadomo, że to będą tylko podstawy.
Dodatkowo słyszałam, że w irlandzkich szkołach nie funkcjonuje świetlica. Jak w takim razie radzą sobie pracujące mamy? 8 godzin w pracy plus czas na dojazd? Może ktoś wie jak to wygląda? Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Irlandia z dziećmi

Jak ja wyjechalem mialem 12 lat. Jezykowo dalem rade, a jezyka kraju w ktorym mieszkam nie znalem w stopniu nawet minimalnym wiec Twoim dzieciom powinno byc latwiej bo sa mlodsze i jednak angielski jest wszedzie wiec latwiej zalapac. Jedyny problem jaki ja widze to to ze ja wyjechalem na stale a ty chcesz skakac, pare lat tu pare lat tam. Ludzie sa rozni ale jesli Twoje dzieci maja potrzebe posiadanie blizej zdefiniowanego 'domu' to bedzie im ciezko. Bo straca kolegow i srodowisko teraz i za pare lat raz jeszcze.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Irlandia z dziećmi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021