Włosy wypadają garściami - dosłownie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Włosy wypadają garściami - dosłownie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez Domella (2021-07-15 22:03:43)

Temat: Włosy wypadają garściami - dosłownie.

Witam, Od dzieciństwa miałam problem z włosami, o ile pamiętam zawsze mi wypadały, wcierałam odżywki, balsamy i wszystko co się dało, pierwsze jeszcze kupowała mi mama. Problem w tym, że preparaty albo nie działają, albo mnie po nich swędzi głowa (jestem alergikiem) i muszę przerywać stosowanie. W tej chwili, włosy mam tak rzadkie, że jeśli nieumiejętnie się uczeszę, w niektórych miejscach prześwituje mi skóra sad Chwilę temu przejechałam ręką po włosach i połowa mi w tej ręce została... dodatkowo, włosy mi się strasznie plączą, jakbym się nie uczesała to po zdjęciu fryzury mam już prawie kołtuny i to rozczesywanie na siłę, dodatkowo je jeszcze osłabia... gdybym wstawiła tutaj zdjęcie mojej szczotki po czesaniu, zapewne zdziwiłybyście się, że zostały mi jeszcze jakieś włosy na głowie sad

Miał tak ktoś? Da się coś zrobić? Marzę o włosach odstających choć trochę od głowy a nie płaskich, jakbym ich nie miała...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-07-16 10:00:51)

Odp: Włosy wypadają garściami - dosłownie.

Z treści widać, że przesadzasz, bo codziennie przez całe życie te garści i polowa włosów ci nie wychodzi.

Moze byc pomocne branie suplementow. Mi pomaga, biore od jakiegos czasu bo mialam dluzsze okresy ze mi duzo wypadalo.
Poza tym moga byc inne problemy zdrowotne, wiec jakies badanie krwi mozna zrobic i skonsultowac sie z lekarzem.
Ja biore witamine d (mialam bardzo niski poziom), jakies suplementy z rossmana konkretnie na skore i wlosy, (magnez, ktorego tez mam niedobory ale nie jestem pewna czy na wlosy to jakos dziala). Zagleb sie w temat

Moze jakas keratynowa masla by sie sprawdzila?ja stosowalam, ale po dluzszym stosowaniu efekt przestawal byc fajny. W tym roku zaczelam stosowac tez domowej roboty maski, m.in co jakis czas laminowanie z uzyciem zelatyny spozywczej. Bylam zadowolona z efektu.
Wlosow calkowicie nie odmienisz, mozna najwyzej im pomoc.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

3

Domella napisał/a:

Witam, Od dzieciństwa miałam problem z włosami, o ile pamiętam zawsze mi wypadały, wcierałam odżywki, balsamy i wszystko co się dało, pierwsze jeszcze kupowała mi mama. Problem w tym, że preparaty albo nie działają, albo mnie po nich swędzi głowa (jestem alergikiem) i muszę przerywać stosowanie. W tej chwili, włosy mam tak rzadkie, że jeśli nieumiejętnie się uczeszę, w niektórych miejscach prześwituje mi skóra sad Chwilę temu przejechałam ręką po włosach i połowa mi w tej ręce została... dodatkowo, włosy mi się strasznie plączą, jakbym się nie uczesała to po zdjęciu fryzury mam już prawie kołtuny i to rozczesywanie na siłę, dodatkowo je jeszcze osłabia... gdybym wstawiła tutaj zdjęcie mojej szczotki po czesaniu, zapewne zdziwiłybyście się, że zostały mi jeszcze jakieś włosy na głowie sad

Miał tak ktoś? Da się coś zrobić? Marzę o włosach odstających choć trochę od głowy a nie płaskich, jakbym ich nie miała...

Przestan stosowac te wcierki i balsamy, bo one obciazaja wlosy i nie pomagaja. Skoro piszesz, ze od zawsze tak bylo, to od zawsze tak bylo. Taki urok Twoich wlosow i nic z tym nie zrobisz. Na ten moment jedyne co, to daj im po prostu odpoczac. Kup normalny szampon, odzywke, myj regularnie,nie susz, nie zwiazuj, rozczesuj przed myciem, kup moze inna szczotke? I daj im po prostu czas.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

Domella napisał/a:

Miałaś robione jakieś badania w tym kierunku?
Poza tym jak ci już wcześniej napisano, nie wcieraj jakiś dziwnych mikstur, bo one pewnie powodują jeszcze większe spustoszenie jesli jesteś alergikiem. Używaj po prostu zwykłego szamponu do skóry alergicznej i nie tarmoś tak tych włosów szczotą. Tak czy siak ja na twoim miejscu szukałabym przyczyn tego wypadania wlosów do skutku, bo normalne to na pewno nie jest.

5

Salomonka napisał/a:
Domella napisał/a:

Miałaś robione jakieś badania w tym kierunku?
Poza tym jak ci już wcześniej napisano, nie wcieraj jakiś dziwnych mikstur, bo one pewnie powodują jeszcze większe spustoszenie jesli jesteś alergikiem. Używaj po prostu zwykłego szamponu do skóry alergicznej i nie tarmoś tak tych włosów szczotą. Tak czy siak ja na twoim miejscu szukałabym przyczyn tego wypadania wlosów do skutku, bo normalne to na pewno nie jest.

To tez zalezy.
Moja mama tez mi wmawiala latami, ze wlosy mi wypadaja, ze cos jest nie tak, kupowala mi jakies srodki, bralam tabletki, zalamywalam sie, wydawalo mi sie, ze za chwile bede lysa, mierzylam sobie dokladnie gdzie zaczyna mi sie skora glowy bez wlosow i sprawdzalam czy sie nie przesuwa.
A teraz widze, ze to byla obsesja. Nie wiem czemu mama na mnie przeprojektowala takie myslenie, ale moim wlosom absolutnie nic nie jest. Tak, sa okresy, kiedy wypadaja bardziej i takie, kiedy mniej, ale nie jestem lysa, nie przesuwa mi sie linia wlosow i generalnie zmarnowalam czas martwiac sie tym az tak bardzo.

Wiec ja bym jeszcze sie nad tym zastanowila. Bo moze jest podobnie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Kiedy była  robiona szczegółowa  morfologia krwi?
Hormony?
Jak praca  jelit i układu pokarmowego?
Jak wygląda dieta?
Kwasy Ala?

Czy oprócz wypadania włosów,  zauważyłaś  coś jeszcze niepokojącego?

Co do stosowania  wcierek  itp, odstaw  to.  Zadbaj  o dietę bogatą  w witaminy  i minerały.  Proszę,  nie bierz suplementów  bez zrobienia badań bo co z tego że będziesz np przyjmować  biotyna,  która nic nie da,  jedli nie ma niedoborów w organizmie.  Najpierw  badania by znaleźć przyczynę a dopiero  wtedy ew suplementacja,  która może przynieść cuda jeśli dobrana  w punkt. 

Natomiast  zadbaj o równowagę PEH.  Do mycia polecam naturalny szampon z olejkiem  rycynowym,  który wzmocni włosy i pobudzi wzrost nowych.

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

7

Tak, wspomniane badania, mogą to być jakieś niedobory witamin, anemia a nawet problemy z tarczyca itd. Ja jeszcze dodać od siebie, że przy plączących się włosach, sama takie mam, ważne jest czym się je czesze i jak czesze. Równie używam szczotki, ale także grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, zarówno przy  rozczesywaniu włosów na mokro jak i na sucho, w ciągu dnia. Najpierw używam tego z szeroko rozstawionymi zębami i zaczynasz od końcówek! One są najbardziej splatane, jak zaczniesz od razu od góry to wyrwane włosy w dużej ilości gwarantowane. I od dołu stopniowo delikatnie do góry, na koniec wszystkie przeczesuję, później poprawiam szczotka, no ewentualnie sama szczotka na suche może być, na mokre, u mnie, grzebień dużo daje.

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

8

Żeby nie było ja robiłam sobie jakiś czas temu dużo badań.

Akurat praktycznie wszystko mi dobrze wychodziło, ale witamina D wyszła mi na bardzo bardzo niskim poziomie. Samo badanie kosztuje 100zl, tylko na tą witaminę, więc monitorowanie poziomu może być trochę kosztowne.

Wg internetu "Aż 90 proc. Polaków uznawanych za zdrowych żyje z niedoborem witaminy D, przy czym u 60 proc. jest to ciężki niedobór – poziom we krwi poniżej 20 nanogramów na mililitr "

Niedobór witaminy D może powodować wypadanie włosów u kobiet.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

9

Tak, z tym niedoborem Wit.d to prawda. Moja mama ostatnio robiła badania i lekarka ja zapytała jak pani żyje? big_smile skrajnie niski poziom tej witaminy, 13. Włosy rzeczywiście bardzo wypadają, więc to też może być dobry trop.

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

10 Ostatnio edytowany przez mallwusia (2021-07-17 11:57:02)

Domella, ile masz lat?
Ja bym Ci polecała udać się do specjalisty od włosów czyli TRYCHOLOGA, musisz porobić badania.
Ważny jest ogólny stan zdrowia, ale na forum nikt Cię nie zdiagnozuje. Na pewno wyrzuć z diety cukier, całkowicie.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Włosy wypadają garściami - dosłownie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021