Wesele w dzień powszedni - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wesele w dzień powszedni

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1 Ostatnio edytowany przez Blackbeauty (2019-11-25 10:23:36)

Temat: Wesele w dzień powszedni

Cześć ! Mam pytanie odnośnie wesela w dzień normalny np czwartek. Wesele jednodniowe, ponieważ stwierdziliśmy ze poprawiny są trochę na sile . Nikomu nie chce się przyjść , mało osób się bawi każdy zmęczony a i cena przystępna bez dodatkowego dnia. Z racji ze jedyna sala w okolicy która nam się podoba nie ma już terminów w sobotę , wymyslilismy ze zrobimy w normalny dzień. Dla nas to nie problem lecz dla gości może być duży. Niestety piątki odpadają ponieważ pary z soboty musza mieć czas na ustrój sali. Szukalismy aby w dzień nastepny  było jakieś święto i wolne dla wszystkich np Boże ciało lecz terminy są zajęte wiec zostaje nam jaki zwykły czwartek. I stad moje pytanie: czy to byłby np dla was wielki problem np wziąć DWA dni wolnego od pracy aby pójść na wesele w zwykły dzień ? Np środa i czwartek ? Znajomi mówią ze jak ktoś będzie chciał to przyjdzie ale wiem ze wiele osób ma taka prace a nie inna i woli wziąć urlop na ważniejszy dzień niż czyjaś impreza... proszę o poważne odpowiedzi

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wesele w dzień powszedni

Mieliśmy ślub w środę, dzień ten wybrany został przez nas z rozmysłem i nie dlatego, że nie było w sobotę miejsca na przyjęcie. Ślub wczesnym popołudniem, przyjęcie (nie chcieliśmy wesela) o piętnastej. O dwudziestej byliśmy w domu. smile Zaproszeni to najbliższa rodzina (z pochodzenia i wyboru), przyszli wszyscy (zapraszaliśmy pół roku wcześniej).

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Blackbeauty napisał/a:

Cześć ! Mam pytanie odnośnie wesela w dzień normalny np czwartek. Wesele jednodniowe, ponieważ stwierdziliśmy ze poprawiny są trochę na sile . Nikomu nie chce się przyjść , mało osób się bawi każdy zmęczony a i cena przystępna bez dodatkowego dnia. Z racji ze jedyna sala w okolicy która nam się podoba nie ma już terminów w sobotę , wymyslilismy ze zrobimy w normalny dzień. Dla nas to nie problem lecz dla gości może być duży. Niestety piątki odpadają ponieważ pary z soboty musza mieć czas na ustrój sali. Szukalismy aby w dzień nastepny  było jakieś święto i wolne dla wszystkich np Boże ciało lecz terminy są zajęte wiec zostaje nam jaki zwykły czwartek. I stad moje pytanie: czy to byłby np dla was wielki problem np wziąć DWA dni wolnego od pracy aby pójść na wesele w zwykły dzień ? Np środa i czwartek ? Znajomi mówią ze jak ktoś będzie chciał to przyjdzie ale wiem ze wiele osób ma taka prace a nie inna i woli wziąć urlop na ważniejszy dzień niż czyjaś impreza... proszę o poważne odpowiedzi

Nie wzięłabym specjalnie wolnego na dwa dni, żeby poszaleć na czyimś weselu, chyba, że byłaby to dla mnie bardzo bliska osoba.

Przyszłabym na ślub, na 2 godzinki na wesele i zmyłabym się do domu. Myślę, że sporo osób zrobi podobnie.

4

Wesele będzie na około 60 osób  i w sumie sami najbliżsi( rodzina plus przyjaciele) ci z którymi trzymamy dobry kontakt

5

Jeśli byłoby to przyjęcie kilkugodzinne nie byłoby to dla mnie problemem, jeśli jednak całonocne wesele czyli wolne na 2 dni to byłby problem. Niestety z pewnych względów muszę oszczędzać dni urlopowe, także 2 dni to trochę dużo. Nie możecie poszukać innej sali z wolną sobotą?

6

Może to być problem dla gości, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. Bo dziecko do szkoły raczej pójść powinno.
Nie każdy też może brać urlop kiedy chce w dni powszednie.

Przeanalizujcie po kolei gości, ich pracę i stan rodzinny i prowizorycznie będziecie wiedzieli kto jest w stanie przyjść/przyjechać.
Według mnie wesele w dzień powszedni jest kłopotliwe dla gości.
I nie ma tego nastroju świąteczno -weekendowego.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

7

Na kilkanaście wesel na jakich byłem, może ze dwa miały miejsce w dzień powszedni. W każdym razie jest naprawdę niewiele osób, dla których mógłbym rzucić wszystko i zmykać na ich wesele. Póki co sa to dobrzy kumple  zklasy maturalnej smile W tym orku odbry kolega, którego znam 15 lat, brał ślub w Boże Ciało. Nawet przez chwile nie myślałem, żęby inaczej spędzać długi weekend smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

8 Ostatnio edytowany przez madoja (2019-11-29 11:47:00)

Ja miałam ślub w dzień powszedni i bardzo małe wesele/przyjęcie (20 osób - najbliżsi). Nie było to takie typowe wesele, ale jednak posiadówka w restauracji z alkoholem do ok. 1-2 w nocy, goście nocowali w hotelu, a następnego dnia "pożegnalny" obiad.
Wzięliśmy w środku tygodnia ze względu na wyjątkową dla nas datę.
Teściowa strasznie marudziła że środek tygodnia i że nie dostanie wolnego. Ale jednak zjawili się wszyscy, łącznie z dziećmi.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wesele w dzień powszedni

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018