1 listopada święto świętych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » 1 listopada święto świętych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: 1 listopada święto świętych

Żyjemy w świecie różnych tradycji związanych z tym świętem. A to spotkań w gronie rodzinnym, a to masowego palenia zniczy, ogólnie tradycji pamięci o zmarłych, czy coraz modniejszej halloween. Ale gdy dokładniej przeczytamy dzisiejsze czytanie w kościele. Zrozumiemy trochę inny sens tego święta. Zatem cytuję, a główny sens podkreślam:

Czytanie z Pierwszego listu świętego Jana Apostoła
Najmilsi:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.
Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim jaki jest.
Każdy zaś, kto pokłada w Nim nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.

Nawet nie mamy świadomości, że w Tradycji chrześcijańskiej, pokładający w Bogu nadzieję - są już tu i teraz świętymi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 1 listopada święto świętych
balin napisał/a:

Żyjemy w świecie różnych tradycji związanych z tym świętem. A to spotkań w gronie rodzinnym, a to masowego palenia zniczy, ogólnie tradycji pamięci o zmarłych, czy coraz modniejszej halloween. Ale gdy dokładniej przeczytamy dzisiejsze czytanie w kościele. Zrozumiemy trochę inny sens tego święta. Zatem cytuję, a główny sens podkreślam:

Najmilsi:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.
Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim jaki jest.
Każdy zaś, kto pokłada w Nim nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.

Nawet nie mamy świadomości, że w Tradycji chrześcijańskiej, pokładający w Bogu nadzieję - są już tu i teraz świętymi.

Szpital. Cierpienie, ból nieraz niemiłosierny, strach,  przerażenie, bezsilność,  bezradność, rozgoryczenie, rozpacz, zwątpienie, tragedia, upokorzenie itd.
I nie chodzi o mnie bo ja wiele lat przeżyłam szczęśliwie i bez problemów.
Tylko o te dzieci, młode osoby, które szczęścia nie zaznały lub bardzo niewiele.

Tak, masz rację autorze. Oni będą świętymi, za to cierpienie, które ich spotkało.
Tylko miłości ojcowskiej jakoś tu nie widzę.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3 Ostatnio edytowany przez adda-m (2019-11-02 11:33:39)

Rodzina. Radość, czułość, pewność, spokój, siła, działanie, nadzieja, dom, wiara, szczęście, duma itd.
I też nie o mnie chodzi. Niewiele z tego mam, ale cieszy mnie odrobina - siła, nadzieja, wiara i spokój.
Dziękuję Bogu za te dary.

4

Kleoma napisał/a:
balin napisał/a:

Najmilsi:

Szpital. Cierpienie, ból nieraz niemiłosierny, strach,  przerażenie, bezsilność,  bezradność, rozgoryczenie, rozpacz, zwątpienie, tragedia, upokorzenie itd.
I nie chodzi o mnie bo ja wiele lat przeżyłam szczęśliwie i bez problemów.
Tylko o te dzieci, młode osoby, które szczęścia nie zaznały lub bardzo niewiele.

Tak, masz rację autorze. Oni będą świętymi, za to cierpienie, które ich spotkało.
Tylko miłości ojcowskiej jakoś tu nie widzę.

Zgadzam się, nie widać ojcowskiej milosci, reinkarnacja, czy wolna wola i brak ingerencji Bożej tu na Ziemii? Ateista wiadomo co powie, nic nie ma ale jak ktoś wierzy ma różne doświadczenia np jak nawiedzony dom sąsiada to ma problem jak to sobie wytłumaczyć

5

To jest jeszcze pogańskie święto zmarłych i tak moja rodzina to obchodzi.

sad

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » 1 listopada święto świętych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018