Zastępstwo dla słodyczy - suzone morele, żurawina, daktyle... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zastępstwo dla słodyczy - suzone morele, żurawina, daktyle...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Zastępstwo dla słodyczy - suzone morele, żurawina, daktyle...

Cześć dziewczyny!
Zastanawiam się, czy macie jakieś tipy jak włączać do diety suszone owoce? Być może jest to błahy temat, ale pomyślałam, że zasięgnę języka. Staram się rezygnować z podjadania słodyczy i zastępować je jakimiś zdrowymi przekąskami. Uwielbiam suszone morele - dodane do owsianki, z pieczenią albo same. Mniam smile ale z drugiej strony zastanawiam się czy nie zastępuję słodyczy po prostu innym kalorycznym produktem. Suszone owoce są niestety kaloryczne - jak je jeść, żeby nie przesadzać, bo czasem wydaje mi się, że brakuje mi z tym wyczucia big_smile

Czy myślicie, że np. suszone morele z marketu są jakoś dużo gorsze od tych z certyfikatem bio, eko..? Na jakie rzeczy w składzie warto uważać? Gdzie kupować, jak znaleźć fajne okazje i znaleźć dobrej jakości produkty? Macie swoje ulubione owoce - może dowiem się o jakiś ciekawych nowościach smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zastępstwo dla słodyczy - suzone morele, żurawina, daktyle...

Suszone owoce są bardzo kaloryczne. Ja najczęściej dodaje je więc w małych ilościach do shaków białkowych. Suszona morela w połączeniu z koktajlem czekoladowym od spam jest genialna smile to mój sposób na słodycze podczas diety

3

Suszone owoce mają bardzo dużo cukru. Jeśli już to idź w stronę świeżych owoców (fruktoza). A najlepiej jedz warzywa, marchewka, papryka, może być nawet surowy kalafior. I z każdym dniem zmniejszaj ilość jedzenia. Po ok dwóch tygodniach głód cukrowy minie.

4

Niech już będą te owoce. Takie normalne owoce mają dość ok cukry, przy suszonych owocach kalorii jest więcej. Zawsze można jeszcze wziąć do dłoni miód i cieszyć się dobrym jogurtem z miodem i orzechami smile

your location

5

Z owocami tez trzeba uwazac, np. banany maja w sobie mnóstwo cukru i wcale nie beda jakims super wyborem.

6

Pochwalę się, że jak na razie waga stoi u mnie w miarę w miejscu, z czego się cieszę smile Faktycznie trzeba uważać z ilością suszonych owoców, co mają masę cukru w sobie, jednak. Przez zimę trochę podjadałam moreli i w miarę możliwości świeże owoce, no ale jednak przez te kilka miesięcy mi się przejadły. Teraz ogarnęłam sobie nowy system, ćwiczę sobie w domu. Ostatnio dla mnie hitem jest chałwa sezamowa - większe opakowanie wystarcza mi na jakieś 2 tygodnie, pogryzam kiedy mam bóla i jak na razie czekam aż pojawią się sezonowe owoce smile

7

Kochana,  jak chciało mi się słodyczy,  to zapijalam to szklanką  mleka  tłustego,  działa!

Z doświadczenia mojego,  przechodząc  najtrudniejszy okres kiedy najbardziej  się chce,  z czasem ta ochota  naprawdę  spada
Najważniejsze  by nie mieć w domu nic słodkiego bo jak jest to kusi

Suszone  owoce  niezupełnie  są zdrowe,  a już to nie te z supermarketu

8

Matko święta..
Drogie Panie, Wy tak serio macie zawsze ciąg na słodycze? : O Dla mnie czekolada czy cokolwiek innego to egzotyk, prędzej właśnie jadam owoce, jak nie świeże to suszone czy w formie sałatki. Mdli mnie po 3-4 kostkach czekolady a te wszystkie ciasteczka czy batoniki mogą dla mnie nie istnieć tongue W knajpach nie przeglądam w ogóle kart z deserami smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

9 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2020-05-15 22:03:35)

bagienni_k napisał/a:

Matko święta..
Drogie Panie, Wy tak serio macie zawsze ciąg na słodycze? : O Dla mnie czekolada czy cokolwiek innego to egzotyk, prędzej właśnie jadam owoce, jak nie świeże to suszone czy w formie sałatki. Mdli mnie po 3-4 kostkach czekolady a te wszystkie ciasteczka czy batoniki mogą dla mnie nie istnieć tongue W knajpach nie przeglądam w ogóle kart z deserami smile

Ty masz  okres,  czy my? wink
No big_smile

Oczywiście  żartuję,  każdy bez względu  na płeć  ma ciąg do czego innego smile

10

Ja mam słabość do słodyczy big_smile Szczególnie czekolada mleczna big_smile Ale jak tylko jest sezon na owoce to mogę znowu jeść w dużych ilościach, ale muszą być świeże i soczyste a nie takie jakieś całoroczne smile Przez tą pandemię mam jakiś uraz do kupowania owoców które nie mają skórki ktąrą się ściąga (jak np winogron) i zaczęłam kupować albo mrożone albo w puszce w syrobie.

?Wierzę w karmę. Dostajesz to, co dajesz, czy to złe, czy dobre. ?

11

Witam.
Trzeba mieć bardzo silną wolę, żeby zrezygnować ze słodyczy.
Ja  w domu prawie nie jadam , żeby dzieci tego nie uczyć.  Za to w pracy nadrabiam , mam do nich dostęp sad
Ale teraz jest taki okres , że trzeba przestrzegać wszystkie środki ostrożności podczas plandemi, nie mam możliwości podjadania w pracy .
Lepiej się czuję. Może w końcu uda się mi je ograniczyć.

12

Sernik z rodzynkami odpada. Inne suszone owoce też. Kutia i inne świąteczne potrawy na słodko też raczej nie. Kompot z suszu. Nie dla mnie.Wole świeże owoce.Ciasta i ciasteczka domowej roboty to jest to.

13

Kompot z suszu to mógłbym pić cały rok a nie tylko w Boże Narodzenie smile Suszone owoce mogą się okazać najlepszym wyjściem, jak żurawina czy rodzynki.

W moim przypadku, zamiast słodyczy, występuje słabość do słonych lub lekko pikantnych przekąsek smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zastępstwo dla słodyczy - suzone morele, żurawina, daktyle...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018