po zabiegu usunięcia narządów rodnych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » po zabiegu usunięcia narządów rodnych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: po zabiegu usunięcia narządów rodnych

jestem po zabiegu w 2017 r  usunięcia jajników i macicy. Sądziłam , że po takim zabiegu miną mi dolegliwości związane z menopauzą/ uderzenia gorąca , poty/. Stosuję obecnie Climea forte i Remifemin aby zmniejszyć  te dolegliwości. Używałm uprzednio tabletki hormonalne , jednak lekarz zabronił mi dalszego  ich używania- podejrzenie nowotworu. Co mogę dalej stosować aby się tak nie męczyć - trwa to już prawie 5 lat. proszę o pomoc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: po zabiegu usunięcia narządów rodnych
Grażyna 1 napisał/a:

Sądziłam , że po takim zabiegu miną mi dolegliwości związane z menopauzą/ uderzenia gorąca , poty/.

Moim zdaniem wręcz przeciwnie - dolegliwości związane z menopauzą wynikają ze zmian hormonalnych. Naturalnie w naszym organizmie te zmiany zachodzą stopniowo, u Ciebie zanik obecności hormonów do tej pory produkowanych przez jajniki wystąpił w sposób nagły.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

3

Olinka napisał/a:
Grażyna 1 napisał/a:

Sądziłam , że po takim zabiegu miną mi dolegliwości związane z menopauzą/ uderzenia gorąca , poty/.

Moim zdaniem wręcz przeciwnie - dolegliwości związane z menopauzą wynikają ze zmian hormonalnych. Naturalnie w naszym organizmie te zmiany zachodzą stopniowo, u Ciebie zanik obecności hormonów do tej pory produkowanych przez jajniki wystąpił w sposób nagły.

Olinka ma rację, usunięcie narządów rodnych powoduje zachwianie gospodarki hormonalnej, a co za tym idzie nawet i 20-30latki przejdą przyspieszoną menopauzę, do tego wcześniej mogą zachorować na osteoporozę. A co do leczenia to potrzeba konsultacji lekarskiej, nikt nie zdiagnozuje i nie uleczy nas przez internet.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

4

W mojej rodzinie mamy przypadek kobiety (siostra męża), która około dziesięć lat temu miała usunięte obydwa jajniki i macicę, czyli jak Grażyna 1, potem przeszła cały cykl chemioterapii. Od tamtej pory stale przyjmuje jakieś preparaty (nie wiem niestety jakie dokładnie, ale w razie potrzeby mogę zapytać), a niedawno wykryto u niej wspomnianą przez Ciebie, Nirvanko, osteoporozę.
Jakość życia bez tych kobiecych narządów zmienia się, ale jeśli człowiek jest zdyscyplinowany, nauczy się słuchać swojego organizmu i go słucha, a przy tym trafi na dobrego lekarza, który wyreguluje to, co zostało zachwiane, przynajmniej na tyle, na ile medycyna potrafi sobie z tym radzić, to można zupełnie dobrze funkcjonować, czego szwagierka jest przykładem.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » po zabiegu usunięcia narządów rodnych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018