Do jakiej grupy Polek zaliczasz się albo zalicza się twoja żona - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Do jakiej grupy Polek zaliczasz się albo zalicza się twoja żona

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1 Ostatnio edytowany przez authority (2019-03-03 17:15:52)

Temat: Do jakiej grupy Polek zaliczasz się albo zalicza się twoja żona

Katarzyna Pawlikowska w swojej książce pot "Polki" wyodrębniła 7 grup Polek. PS Dodam od siebie iż u części kobiet może naleć po części do 2 max 3  grup.

1 grupa "Osamotnione Konserwatystki"
Najgorzej wykształcone, bardzo religijne i konserwatywne światopoglądowo. Najczęściej nie korzystają w ogóle z Internetu. Uważają, że kobieta powinna być podporządkowana mężczyźnie, dbać przede wszystkim o dom i dzieci, chociaż same czerpią z tego umiarkowaną satysfakcję. Zakładają, że po prostu "takie jest życie". Długie godziny spędzają przed telewizorem. Połowa z nich mieszka na wsi. Są najmniej zadowoloną z życia grupą Polek, mimo że mają najwięcej czasu wolnego.

2 "Spełnione profesjonalistki"
Kobiety, które uwielbiają swoją pracę. Kształciły się, bo chciały i lubiły się uczyć oraz pracować. Pracują bo lubią i chcą. Mimo że zarabiają średnio najwięcej ze wszystkich Polek, są jedyną grupą, dla której największą motywacją do pracy nie są pieniądze. Ich pozycja zawodowa wyniki z pasji a nie kalkulacji opłacalności zawodu. dzięki czemu pomimo dużej aktywności zawodowej poza pracą zawsze znajdują czas dla siebie. Te kobiety maja swoje priorytety rodzina dla nich jest ważna ale równie ważny jest dla nich rozwój. Najczęściej jednak mają dzieci ale najmniej ze wszystkich pozostałych grup najczęściej jedno. Zawody  menadżerki ,  właścicielki lokalnych firm, bibliotekarki, pielęgniarki, nauczycielki. Często kobiety po rozwodzie.

3 "Niespełnionymi siłaczkami"
Największa grupa 1/4 wszystkich polek. Często mądre kobiety często z małych miast które wyjechały na studia do dużych miast które nie żyją w zgodzie z sobą. Kobiety które chcą być perfekcyjną panią domu a jednocześnie spełniać się w zawodzie ale robią to nie dlatego iż to lubią ale dlatego iż powinny to robić podążają za wzorcem wyemancypowanej, niezależnej kobiety.  A czują iż nie są dobre ani w tym ani w tym. Z tego powodu są sfrustrowane mają wyrzuty sumienia ale i tak nie potrafią sobie odpuścić. Kobiety te marzą o facecie który dzielił by z nimi obowiązki jednocześnie wychodził by ze swoja inicjatywą by nie trzeba by było pokazywać mu wszystkiego co ma robić palcem. jednak zazwyczaj tak nie jest przez co przemęczają się w jakby pracowały na 2 etaty prawdopodobnie przyczyną ich frustracji jest źle dobrany partner bliżej im do innej grupy kobiet "rodzinnych pań domu"

4 "Rodzinne Panie Domu"
Domatorki które kochają takie życie , ,kochają oglądać seriale tasiemcowe, kolektywizm przeważa u nich and indywidualnością przez co rodzina oraz relacje z nią są podstawa ich tożsamości oraz sensu życia...  Raczej nie dbają o wygląd rzadko często mają nadwagę chodzą do fryzjera. jeśli pracują to sumiennie wtedy potrafią nawet polubić pracę.  Jednak nie pracę  dla pracy raczej dla kontaktu z innymi ludźmi. Zarobione pieniądze przeznaczają głównie na potrzeby dziecka.

5 „Zachłanne konsumpcjonistki"
Kobiety lubiące życie na pokaz. Często dobrze sytuowane jednak niezadowolone ze swojej sytuacji materialnej , przeznaczają dużo pieniędzy na kosmetyki oraz ubrania czasem znacznie ponad domowy budżet.
Kobiety te oceniają ludzi powierzchownie . Celowo wystawiają się na opinię innych ale pilnują przy tym aby kryteria niektóre same przywiązują  uwagę były u niej spełnione. Ich maż ma być ładny a dzieci grzeczne i dobrze ubrane.  Ten typ kobiet lubi wszystko  wiedzieć jak kto mieszka gdzie idzie sąsiad jakim jeździ autem itp..
Lubią takie auta na które nie stać innych. Lubią bujać. Teoretycznie są rodzinne ale w praktyce cenią w innych tylko wartość materialną. Teoretycznie czytają dużo książek w praktyce z tym jest różnie… Po prostu czytanie książek jest dobrze widziane stąd częsta deklaracja iż dużo czytają. Zazwyczaj nie nazywają siebie materialistkami ponieważ  nie jest to dobrze widziane. Lubią wysportowanych mężczyzn dominujących w łóżku.

6 "Rozczarowane życiem"
Kobiety roszczeniowe, toksyczne, które ze wszystkiego są niezadowolone, we wszystkim widzą dziurę w całym. Są bierne i zawiedzione tym, jak potoczyło się ich życie. Uważają raczej, że coś im się "przydarzyło", ale nie było efektem ich działań, wyborów. Uważają iż każdy facet to świnia. Zawsze będą pielęgnowały w sobie urazę i kreowały się na ofiarę.

7. ”Obywatelki świata”
Dziewczyny młode na ogół w  wieku średnio po 24 lata. Ich matkami mogą być wszystkie wymienione dotychczas grupy. Dziewczyny te  charakteryzuje Otwartość, optymizm, towarzyskie usposobienie. Niczym  nie różnią się od swoich rówieśnic na Zachodzie. Przeważnie jeszcze się uczą, mają ambitne plany zawodowe i niesprecyzowane czasowo marzenie o założeniu rodziny. Chcą się wyszaleć. Mają nowoczesne podejście do związku i roli kobiety, są tolerancyjne. Równouprawnienie jest dla nich oczywistością. Nie wyobrażają sobie siebie jako gospodyń domowych. Uważają, że wszystko jeszcze przed nimi, więc z nadzieją patrzą w przyszłość. Najbliżej im do Najbliżej było im do "Spełnionych Profesjonalistek" oraz "Niespełnionych Siłaczek. Jednak rynek pracy oraz wejście w stały związek może (ale nie musi) zweryfikować część  tych nadziei.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski
Zobacz podobne tematy :
Odp: Do jakiej grupy Polek zaliczasz się albo zalicza się twoja żona

Żadna.

3

2. Chociaż nie zarabiam najwięcej, to mam pracę, którą lubię i jestem wykształcona. Znajduję też zawsze czas dla siebie.

4

Zbliżona do gr 2:
Kobiety, które uwielbiają swoją pracę. Kształciły się, bo chciały i lubiły się uczyć oraz pracować. Pracują bo lubią i chcą. Mimo że zarabiają średnio najwięcej ze wszystkich Polek, są jedyną grupą, dla której największą motywacją do pracy nie są pieniądze. Ich pozycja zawodowa wyniki z pasji a nie kalkulacji opłacalności zawodu. dzięki czemu pomimo dużej aktywności zawodowej poza pracą zawsze znajdują czas dla siebie. Te kobiety maja swoje priorytety rodzina dla nich jest ważna ale równie ważny jest dla nich rozwój. Najczęściej jednak mają dzieci ale najmniej ze wszystkich pozostałych grup najczęściej jedno. Zawody  menadżerki ,  właścicielki lokalnych firm, bibliotekarki, pielęgniarki, nauczycielki. Często kobiety po rozwodzie.

Odjąć : Najczęściej jednak mają dzieci ale najmniej ze wszystkich pozostałych grup najczęściej jedno. Zawody  menadżerki ,  właścicielki lokalnych firm, bibliotekarki, pielęgniarki, nauczycielki. Często kobiety po rozwodzie.
Czyli tak 2 w połowie.

gg 48623644

2.

Z tym, że mam więcej niż 1 dziecko :D

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

6

Raczej żadna,
Nie chodzi do kościoła.
Nie lubi swojej pracy (a właściwie szefa bo wprowadza terror).
Nie skończyła studiów ale jej to nie frustruje.
Przeprowadziła sie z miasta wojewódzkiego na zadupie za mężem (za mną).
Nie chce być perfekcyjną pania domu, nie lubi sprzatac.
Nie ogląda seriali, w sumie nie ogląda tv w ogole.
Dzieli rowno pieniadze miedzy potrzebyswoje a dzieci.
Jest zadowolona z zycia i nie porownuje sie do nikogo.
Nie lubi życia na pokaz. Buty nosi az obcasy odpadną a nawet dłuzej.
Jeśli juz to 7 - tylko ze tam piszesz o mlodych kobietach a żona to tej juz 45+ , żadnych dalszych dzieci nie planuje, szaleć też nie chce a własciwie to nie ma siły, od 4 lat alkoholu nawet symbolicznie nie pije, po ponad 20 latach w miedzynarodowym korpo wie że szklanego sufity nie przebije, ceni swiety spokoj, walczy o work-life balance, a najchetniej rzuciłaby korpo w diabły i piekła naleśniki ale jeszcze 10 lat kredytu mieszkaniowego, wiec wbija sie w ołówkową spódnice i walczy o to by przy kolejnej redukcji etatów w korpo nie zostać zastąpiąną 20 lat młodszą kobietą.

7

W wieku 20 lat bylam 3. Skumalam, że wszystkich nie zadowolę i zwyczajnie skupilam się na tym, co kocham i czego sama chce. Teraz jestem zdecydowanie najbliższa 2. Ciekawi mnie, dlaczego pytasz? Ten podział nie wydaje mi się kompletny.

Optymiści maja wiecej energii!!! ;D

8

Najbliżej mi do ostatniego typu, ale tak naprawdę z każdego mam po trochu, czyli jak to najczęściej bywa w przyrodzie typ mieszany ;-)

9 Ostatnio edytowany przez authority (2019-03-04 22:22:56)

Moja to miks 7 oraz 2 :)
Co do zamożności są to osoby po prostu niezależne bo po rozwodzie nauczyciele nie zaliczają się do zamożnych ale jeśli taka nauczycielka wykładowca  czy nawet pielęgniarka gdy nie ma dzieci nie ma tak źle.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

10

Kompletnie nie pasuje do żadnej kategorii.

11

Ja również. Nie odnalazłam sie w żadnej z kategorii.

12

Mam wrażenie, że tych typów jest za mało, a te obecne są tak opisane, że większość opisze siebie jako nr 2 albo w ogóle się w tym nie odnajdzie. W zasadzie sam nie byłem nigdy z kobietą, która by pasowała pod konkretnie któryś z tych typów osobowości.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

13

Burzowy napisał/a:

Mam wrażenie, że tych typów jest za mało, a te obecne są tak opisane, że większość opisze siebie jako nr 2 albo w ogóle się w tym nie odnajdzie. W zasadzie sam nie byłem nigdy z kobietą, która by pasowała pod konkretnie któryś z tych typów osobowości.

Jakoś mnie to nie dziwi, że większość pań będzie się przedstawiać jako numer 2 ewentualnie jako 7. ;) 
Bo tylko te dwa numerki w tej dziwnej klasyfikacji mają pozytywny wydźwięk. Reszta jest raczej nacechowana negatywnie.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

14 Ostatnio edytowany przez authority (2019-03-13 00:35:30)

Jak byś to inaczej napisał.  Ja najczęściej spotykałem 3,4,5
Miałem nieszczęście spotykać 5 jak  ci ludzie nie daj kochana ziemio łączą się z 1 tworzą najgorsze możliwe połączenie. Macie pomysły na dodanie nowych grup to świetnie ten temat jest fantastycznym na to miejscem.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

15

Na forum w sumie to same mixy 5 i 6, teraz to dostrzegam.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.

16 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-13 08:55:22)

Tak wgl to zastanawia mnie czemu prawie wszystkie te kategorie maja wydźwięk negatywny? Serio polki dają się podzielić tylko na sfrustrowane, nie zadowolone, najgorzej wykształcone itd? :D
Poza tym strasznie dużo czynników jest wymienionych w każdej grupie. Ja w paru grupach odnalazłam może 1 czy 2 cechy, z którymi się utożsamiam ale reszta nie pasowała. Myślę, że duża część kobiet nie wstrzeli się w żadną kategorie a co najwyżej będzie miksem paru z domieszką innych cech nawet nie wymienionych powyżej. Na pewno łatwiej byłoby się określić gdyby te grupy były bardziej ogolnikowe.

17 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-03-13 15:07:27)

authority napisał/a:

Jak byś to inaczej napisał.  Ja najczęściej spotykałem 3,4,5
Miałem nieszczęście spotykać 5 jak  ci ludzie nie daj kochana ziemio łączą się z 1 tworzą najgorsze możliwe połączenie. Macie pomysły na dodanie nowych grup to świetnie ten temat jest fantastycznym na to miejscem.

Oj tak. Połączenie konserwy i materialistki to najgorsze co może być. Taka hetera zajedzie chłopa. Jeśli chodzi o moje znajome czy przyjaciółki to w większości numer 2,5,7.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

18

Moim celem jest grupa 2, na razie jeszcze studiuję. Po studiach chcę założyć ośrodek szkoleniowy dla kobiet, by było jak najmniej 3 -ek . Żeby kobiety nie mysłaly, że muszę być super matkami, żonami, pracownicami, że wszystko muszą. I mysłały o wszystkich tylko nie o sobie.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

19

Nie_samica napisał/a:

Moim celem jest grupa 2, na razie jeszcze studiuję. Po studiach chcę założyć ośrodek szkoleniowy dla kobiet, by było jak najmniej 3 -ek . Żeby kobiety nie mysłaly, że muszę być super matkami, żonami, pracownicami, że wszystko muszą. I mysłały o wszystkich tylko nie o sobie.

Musisz zacząć robić szkolenia w żłobkach i przedszkolach, bo schematy wcześnie powstają, albo matkom i ojcom dzieci, którzy budują tożsamość dziecka, jego cele i aspiracje.
Taka praca u podstaw, bo potem to już zostają tylko próby korygowania.

20

Nikt się na moją prowokację nie złapał :(.

21

authority napisał/a:

Przyznam, że zastanowiło mnie to wytłuszczone zdanie. Czyżby w założeniu spora część spełnionych profesjonalistek dopiero po rozwodzie w ogóle miała szansę złapać wiatr w żagle? Co prawda intuicja podpowiada, że jest to pytanie retoryczne, ale a nuż ktoś z tej grupy się wypowie i tezę potwierdzi lub przeciwnie - z hukiem obali ;).

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

22

A ja to raczej odebrałem tak, że był związek równolegle z karierą, a potem rozwód. Rosnące wymagania względem partnera wraz z rozwojem własnej kariery zawodowej? Ja bym tak obstawiał. Na tym forum mamy nawet wątek o czymś podobnym, ten o zarabianiu kasy przez faceta.

23

Olinka napisał/a:

Przyznam, że zastanowiło mnie to wytłuszczone zdanie. Czyżby w założeniu spora część spełnionych profesjonalistek dopiero po rozwodzie w ogóle miała szansę złapać wiatr w żagle? Co prawda intuicja podpowiada, że jest to pytanie retoryczne, ale a nuż ktoś z tej grupy się wypowie i tezę potwierdzi lub przeciwnie - z hukiem obali ;).

Też tak sądzę. Po rozwodzie kobiety mogą często dopiero rozwinąć zawodowe skrzydła. Nie są przytłoczone już nawałem obowiązków. Mężczyźni się mogą rozwijać i jako single i w związeku. W związku nawet bardziej, bo ona ugotuje, popierze, zajmie się domem. A ona? Musi na rzecz domu rezygnować z rozwoju albo zapieprzać na 2 etaty. Wielu mężczyzn też boli ego jak kobieta radzi sobie zawodowo lepiej od niego i chcą ją podburzyć czy szantażować emocjonalnie, że się za mało domem zajmuje itd.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

24

Nie_samica napisał/a:
Olinka napisał/a:

Też tak sądzę. Po rozwodzie kobiety mogą często dopiero rozwinąć zawodowe skrzydła. Nie są przytłoczone już nawałem obowiązków. Mężczyźni się mogą rozwijać i jako single i w związeku. W związku nawet bardziej, bo ona ugotuje, popierze, zajmie się domem. A ona? Musi na rzecz domu rezygnować z rozwoju albo zapieprzać na 2 etaty. Wielu mężczyzn też boli ego jak kobieta radzi sobie zawodowo lepiej od niego i chcą ją podburzyć czy szantażować emocjonalnie, że się za mało domem zajmuje itd.

Nie rozumiem sensu powtarzania  w każdym temacie tych samych trywializmów.
Jeśli oboje z mężem pracujemy to oboje w domu robimy obiad,sprzątamy,pierzemy.Ja pracuję dłużej niż mąż i jak wracam do domu to jest obiad,posprzątane i napalone w kominku.Panna ma odrobione lekcje.
Nigdy nie rezygnowałam z rozwoju na rzecz ugotowanego obiadu.No chyba,że miałabym siódemkę dzieci to pewnie oboje z mężem nie moglibyśmy tego ogarnąć i z rozwojem byłby problem.Zarówno moim jak i jego.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Do jakiej grupy Polek zaliczasz się albo zalicza się twoja żona

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018