jak byc postrzegana bardziej poważnie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » jak byc postrzegana bardziej poważnie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: jak byc postrzegana bardziej poważnie?

Cześc,
w tym roku konczę 29 lat.
Czuję się nadal jak mała dziewczynka. Mam wrazenie, ze jestem opozniona w stosunku do znajomych o jakies 4-5 lat. Nie wiem czy tu chodzi o kompleksy, o finanse, o dowiadczenie z mezczyznami.
Nawet gdy obecnie chodze na dodatkowe zajecia ludzie dają mi max 22 lata.
Chciałabym wyglądać bardziej powaznie, moze 'ostro'.

Nie chce byc postrzegana jako dziewczynka w skórze kobiety. Jeszcze rok i dwa lata temu byłam trochę grubsza, zle sie czulam, bylam bardziej niesmiala. Nie potrafiłam zawalczyć o swoje. teraz jest inaczej ale mam nadal wrazenie, ze czegos mi brakuje.

Zauwazylam ze kobiety po 25 roku zycia, przed 30 sa inne ode mnie. Bardziej rozgadane, WYLUZOWANE, nie przejmują się. Ubierają się nawet bardziej na luzie, męsko. Oczywiscie chodzi mi o moje srodowisko, innych znajomych,z uczelni, z pracy,ze staży.  ( tutaj nie wkładam wszystkich do jednego wora ale opisuję swoje środowisko).

co mam zrobic aby lepiej się poczuc ? Tu chodzi o głowę i ciało tak mi sie wydaje, jesli bede z tego zadowolona w 100% to pokaze mi sie to na twarzy automatycznie...
Chodzę dodatkowo na silownię i na jogę- biegam w czasie wolnym. Jestem coraz bardziej zadowolona ale mam wrazenie, ze NADAL ludzie w moim wieku są bardziej spokojni, powazni, wiedza czego chcą. A ja nadal mam jakąs bariere, kompleksy. Usmiecham sie niewinnie jak 15 latka. Nie wiem jak zmienic to wszystko.

Dziekuje za wszystkie rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak byc postrzegana bardziej poważnie?

Podpinam się pod temat. Mam co prawda kilka lat mniej, ale mentalność nastolatki. Do tego czasem śmieję się w sytuacjach, w których powinnam być poważna a nie potrafię tego ogarnąć. Ludzie nie traktują mnie poważnie. Nie wiem jak Ty, ale ja robię ten błąd że odpuszczam i daję sobie wejść na głowę. czasem jak spoglądam na młodsze dziewczyny od siebie, widzę że są bardziej ogarnięte życiowo. Jak się tego nauczyć?

3

konwalia1990 napisał/a:

Cześc,
w tym roku konczę 29 lat.
Czuję się nadal jak mała dziewczynka. Mam wrazenie, ze jestem opozniona w stosunku do znajomych o jakies 4-5 lat. Nie wiem czy tu chodzi o kompleksy, o finanse, o dowiadczenie z mezczyznami.
Nawet gdy obecnie chodze na dodatkowe zajecia ludzie dają mi max 22 lata.
Chciałabym wyglądać bardziej powaznie, moze 'ostro'.

Nie chce byc postrzegana jako dziewczynka w skórze kobiety. Jeszcze rok i dwa lata temu byłam trochę grubsza, zle sie czulam, bylam bardziej niesmiala. Nie potrafiłam zawalczyć o swoje. teraz jest inaczej ale mam nadal wrazenie, ze czegos mi brakuje.

Zauwazylam ze kobiety po 25 roku zycia, przed 30 sa inne ode mnie. Bardziej rozgadane, WYLUZOWANE, nie przejmują się. Ubierają się nawet bardziej na luzie, męsko. Oczywiscie chodzi mi o moje srodowisko, innych znajomych,z uczelni, z pracy,ze staży.  ( tutaj nie wkładam wszystkich do jednego wora ale opisuję swoje środowisko).

co mam zrobic aby lepiej się poczuc ? Tu chodzi o głowę i ciało tak mi sie wydaje, jesli bede z tego zadowolona w 100% to pokaze mi sie to na twarzy automatycznie...
Chodzę dodatkowo na silownię i na jogę- biegam w czasie wolnym. Jestem coraz bardziej zadowolona ale mam wrazenie, ze NADAL ludzie w moim wieku są bardziej spokojni, powazni, wiedza czego chcą. A ja nadal mam jakąs bariere, kompleksy. Usmiecham sie niewinnie jak 15 latka. Nie wiem jak zmienic to wszystko.

Dziekuje za wszystkie rady.

Tu nie chodzi o ciało i jego wygląd. Ty autorko jesteś na etapie - będę piękna, będę dobrze się czuć.
A tu chodzi o akceptację siebie takimi, jakimi jesteśmy. Ludzie z czasem zaczynają podchodzić z większym dystansem do samych siebie - cudów nie ma i nie ma co gonić za jakimiś ideałami i katować się. Nie trzeba na siłę imponować swoim wyglądem. Można wrzucić na luz i być sobą.
Nie piszę tu o zaniedbaniu higieny życia, ale o odpuszczenie sobie bycia ideałem.
Sama napisałaś o swoich barierach i kompleksach. Myślę, że tu leży Twój problem.

Naiwniara - a może nauczyć się mówić stanowczo "Nie"? Masz prawo mówić "Nie". Skorzystaj z niego.

4

Trzeba zaakceptować że jesteś jaka jesteś. Jedni dojrzewają szybko a inni są całe życie mentalnie młodzi. Nie ma w tym nic złego. Skupiasz się na wyglądzie na tym jak inni Cie postrzegają a to wprowadza dodatkowy stres i nerwy do twojego życia. Inni już zauważyli że zwykle to ludzie są tak bardzo skupieni na sobie i na swoich problemach że po prostu wisi im jak wyglądasz czy jak się zachowujesz. No chyba że przekroczysz granicę i np nadepniesz komuś na odcisk wtedy Cię zauważą.
Gdy już zrozumiesz że nie jesteś centrum wszechświata że przejmowanie się opiniami innych nic nie wnosi do twego życia to pojawia się ten luz . Ubierasz się wtedy tak jak Ci wygodnie a nie tak jak myślisz że będzie najlepiej innym pasować.

Tak samo śmiej się wtedy gdy coś Cie śmieszy. Gdy się zastanawiasz czy aby możesz się w tej poważnej sytuacji zaśmiać to zabierasz sobie radość z życia. Dajesz sobie narzucić normy innych co jest śmieszne a co nie a to nie jest dojrzałe.

Nie myśl o sobie że jesteś opóźniona względem innych. Nie jesteś. To twoje życie i Ty decydujesz kiedy co chcesz w nim robić. Tak to myślisz że jest jakiś schemat co masz się w niego wpasować i inni już się wpasowali . Taki wyścig po nic. Jesteś jaka jesteś i taka masz być ewolucja sprawiła że pojawiłaś się na świecie właśnie taka i twój wiecznie młody umysł jest potrzebny dla społeczeństwa tak samo jak innych.

5

Każdy ma inny charakter i nie wszyscy muszą brylować w towarzystwie :) Na pewno lepiej się poczujesz, jak to zaakceptujesz. Sama zmiana w wyglądzie pewnie niewiele pomoże.

6 Ostatnio edytowany przez Poker (2019-01-10 08:41:43)

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Bo trzeba siebie zaakceptować takim jakim się jest, aby się dobrze ze sobą czuć.

Natomiast z drugiej strony 'jak Cię widzą tak Cię piszą.' I coś w tym jest. I nie da się tego podważyć, tu nie chodzi nawet o wygląd (ciało, co też ma znaczenie) tylko o ubiór. Styl ubioru może dużo mówić. Też nie wiemy jak się na codzień ubierasz - albo mi coś umknęło.

Edit:

Oprócz Twojej urody, dodam do tego też sposób bycia, nawet gesty twarzy, to jest dość złożone. :)

Am I bluffing? try me

7 Ostatnio edytowany przez 1990rusałka (2019-01-10 12:56:06)

Tez jestem 1990 i podobna do Ciebie 'niepowazna'. Nie chce sie usamodzielniac bo to koszty, nie chce slubu i dzieci, niedlugo znow pojde na inne studia. Mowia mi ze jestem dziecinna,i jestem taka jaka chce byc. Mogą mowic ze jestem opozniona, a jestem soba. Widzisz troche podobienstwo??Sprobuj podobnie, zmieniac sie na sile nie ma sensu,dobrze Ci piszą tutaj.

8 Ostatnio edytowany przez Burzowy (2019-01-10 13:33:49)

Nic nie zmieniaj, ponoć to uczucie bycia opóźnionym ma zdecydowana większość z nas. Nie katuj się tak, bo wszystko jest z Tobą w porządku. Po co się porównywać? Każdy jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy. Żyj zgodnie z własnym etosem.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

9

Naiwniara napisał/a:

Podpinam się pod temat. Mam co prawda kilka lat mniej, ale mentalność nastolatki. Do tego czasem śmieję się w sytuacjach, w których powinnam być poważna a nie potrafię tego ogarnąć. Ludzie nie traktują mnie poważnie. Nie wiem jak Ty, ale ja robię ten błąd że odpuszczam i daję sobie wejść na głowę. czasem jak spoglądam na młodsze dziewczyny od siebie, widzę że są bardziej ogarnięte życiowo. Jak się tego nauczyć?

Osiem wpisów i tylko 6 jako odpowiedzi świadczy, że to jest za trudny temat. Według mnie jest to typowy przypadek kiedy normalne kobiety próbują negować w sobie kobiecość bo wzorce kobiecości są wam narzucane przez media i społeczeństwo. Zachowujecie się, reagujecie i czujecie jak kobiety ale ponieważ wzorzec kobiety dociera do was podświadomie przez media wydaje się wam, że z wami jest coś nie tak. To wrażenie może pogłębiać fakt, że nawet faceci nie będą was odbierać jako normalne kobiety, bo do nich ten sam wzorzec dociera taką samą drogą i przenika do ich podświadomości. Dzisiaj mało kto wie co to znaczy być mężczyzną i co to znaczy być kobietą. Tradycyjne role czy funkcje zostały zamazane, płci niepotrzebnie na siłę się zrównuje powodując zagubienie zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wasze naturalne zachowanie wydaje się wam niepożądane czy wadliwe. Skutecznym rozwiązaniem jest aby być sobą, ale nie oznacza to żeby być np chamskim czy bezpardonowym tylko aby kobiety poszukiwały i realizowały swoją kobiecość a faceci męskość. W polskiej blogosferze nie zauważyłem dobrych wskazówek jak dotrzeć do istoty kobiecości i na czym ona polega więc nie mogę niczego polecić. Zalecam jednak przeszukanie internetu pod tym kątem i jestem przekonany, że to co wydawało wam się takie dziwne i nienormalne okaże się przejawem kobiecości. Inną sprawą jest fakt, że trudno będzie takim normalnym kobietom znaleźć normalnego faceta, który będzie rozumiał i akceptował te wasze zachowania. Doświadczenie m.in tego forum podpowiada mi że będzie to trudne. Mężczyźni bardzo rzadko akceptują kobiece kobiety, bo nie chcą albo nie potrafią zrozumieć typowych cech kobiecych. Spora część mężczyzn akceptuje kobiety ,ale nie kobiece  cechy, u swego boku tylko dlatego, że przesądza czynnik seksualny. Faceci nie cierpią fochowania i zmiennych nastrojów, niezdecydowania a przecież są to typowe kobiece zachowania. Ciąg dalszy być może nastąpi...

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » jak byc postrzegana bardziej poważnie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018