Prysznic czy wanna a moze cos innego??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Prysznic czy wanna a moze cos innego???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Prysznic czy wanna a moze cos innego???

Hej,
Byc moze niedlugo bede projektowac swoja lazienke i juz powoli o tym mysle, ale glownie zastanawiam sie nad miejscem do kapieli. Wiem, ze lazienka będzie bardzo mala, okolo 3,60 m2. Jednak juz nie zwracajac uwagi na wymiary, tylko o praktycznosc i wygode.  W domu rodzinnym wychowana bylam na kapielach w wannie. Uwielbialam to, mimo ze wanna nie byla duza. Teraz od kilku lat mam prysznic i bardzo tesknie za wanna. Moj mąz jednak preferuje prysznic. Wiec sama wanna juz odpada. Musialby byc wiec albo prysznic z brodzikiem, ktory wizualnie mi sie niestety nie podoba lub wanna z parawanem. Jednak jedno i drugie moim zdaniem wymaga wiekszej dbalosci o czystosc i zadbanie byc biale elementy nie zżółkły. I dlatego konkurencja jest tu prysznic na samych kaflach, bez brodzikow z jedna szyba oddzielajaca. Taki prosty prysznic niesamowicie mi sie podoba. Pieknie wyglada, nie przytlacza lazienki, bo go prawie nie widac i jest tez latwy w utrzymaniu czystosci... I tu mam problem... Tęknie za wanna, ale wiem ze bede mialam wygode w postaci kapieli, ale dojdzie wiekszy nacisk na utrzymanie czystosci i lazienka na pewno bedzie mniej efektownie wygladala....Natomiast prysznic bedzie pieknie sie prezentowal, ale nie pozwoli mi na relaksujaca kapiel... Trudny wybor, do tego stopnia, ze chcialam sie Was doradzic. Moze widzicie jeszcze jakies plusy, minusy, wanny prysznica, ktore pomoga mi podjac decyzje, a moze jest jeszcze cos oprocz wanny i prysznica o czym nie wiem?? wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prysznic czy wanna a moze cos innego???

Obawiam się, że nie ma tu idealnego rozwiązania, bo każdemu wedle potrzeb jego smile.

Obecne mieszkanie urządzałam od podstaw kilka lat temu i prawdę mówiąc żałuję, że nie posłuchałam głosu rozsądku i postawiłam na wannę, bo ta jest tylko sporadycznie wykorzystywana. Dłuższe kąpiele urządzam sobie od wielkiego święta, a wydaje mi się, że bez poczucia straty mogłabym zupełnie z nich zrezygnować. Gdybym teraz miała decydować, to zrobiłabym prysznic bez brodzika - zajmuje mniej miejsca, jest praktyczny, efektownie wygląda.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że to rozwiązanie nie wszędzie możliwe jest do wykonania, bo musisz mieć odpowiedni spływ, w przeciwnym razie woda będzie zalegać na podłodze. Trzeba też wykonać doskonałą hydroizolację, bo skoro odpływ położony jest zaledwie kilka centymetrów poniżej poziomu podłogi, to dość łatwo o zalanie. Zresztą nieszczelność wpuszczonej w strop konstrukcji może spowodować zalanie nie tylko naszej podłogi, ale i niższej kondygnacji, czyli często sąsiadów.

3

Odp: Prysznic czy wanna a moze cos innego???

U mnie jest wanna, ale zamontowaliśmy drążek do zasłony prysznicowej i mamy tym sposobem i prysznic i wanne. Dość wygodne rozwiązanie.

4

Odp: Prysznic czy wanna a moze cos innego???

Waannnaa!!! W wannie zawsze mozna wziac prysznic, pod prysznicem sie nie wykapiesz wink I ten relaksik... Babelki, swieczki...

5

Odp: Prysznic czy wanna a moze cos innego???
MamaMajki napisał/a:

(...) Moze widzicie jeszcze jakies plusy, minusy, wanny prysznica, ktore pomoga mi podjac decyzje, a moze jest jeszcze cos oprocz wanny i prysznica o czym nie wiem?? wink

Wady kąpieli w wannie?
Nie spotkałam jeszcze osoby, która by przed kąpielą w wannie umyła całe ciało. Kąpać się w brudnej wodzie? Brrrr!!!!!!!!

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Prysznic czy wanna a moze cos innego???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024