Skuteczna antykoncepcja bez wpływu hormonalnego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Skuteczna antykoncepcja bez wpływu hormonalnego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1

Temat: Skuteczna antykoncepcja bez wpływu hormonalnego?

Cześć *macha*
Zastanawiam się właśnie, jaki jest według Was najskuteczniejszy (najlepiej: sprawdzony) sposób antykoncepcyjny bez wpływu na gospodarkę hormonalną? Co tu dużo mówić, zdecydowanie nie chcę ani ingerować we własne hormony, ani tym bardziej nie chcę zachodzić w ciążę big_smile Szukam złotego środka, który nie będzie wstrzemięźliwością.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Skuteczna antykoncepcja bez wpływu hormonalnego?

prezerwatywy...

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Hm, głupia sprawa, ale nie mam do nich pełnego zaufania. Najchętniej dołożyłabym jeszcze jedną metodę z mojej strony.

Reklama

4

to szklanka wody zamiast seksu.

Prezerwatywy mają ogromną skuteczność, plus jeżeli coś by się stało, to widzisz to praktycznie od razu - zsuniecie się, pęknięcie - i jesteś w stanie zareagować od razu.

Nie masz praktycznie żadnej innej metody, która nie zawierałaby hormonów. Są spirale bez hormonów, ale to raczej dla kobiet, które już rodziły.

5

Jeśli prezerwatywy to za mało, to pozostaje Ci chyba tylko nauczyć się uważnie obserwować swój organizm i w czasie owulacji jednak ograniczyć współżycie. Jeśli nie, to przynajmniej mieć pod ręką 'pigułkę po', ale tutaj rzecz jasna trzeba liczyć się z tym, że kiedy nastąpi 'wypadek', to jednorazowo przyjmuje się uderzeniową dawkę hormonów.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Reklama

6

Lady Loka napisał/a:

Prezerwatywy mają ogromną skuteczność, plus jeżeli coś by się stało, to widzisz to praktycznie od razu - zsuniecie się, pęknięcie - i jesteś w stanie zareagować od razu.

Nie masz praktycznie żadnej innej metody, która nie zawierałaby hormonów. Są spirale bez hormonów, ale to raczej dla kobiet, które już rodziły.

Ugh, szklanka wody, a o tym właśnie pisałam na samym początku... co za ludzie, jeny. Czuję, że traktujesz mnie zdecydowanie nieprzyjemnie, a tego sobie nie życzę.
Szkoda słów, dziękuję za porady.

@Olinka, właściwie właśnie teraz staram się tak robić, obserwuję samą siebie. W pigułkę "po" jeszcze się nie uzbroiłam, choć chodziło mi to po głowie.
A zależałoby mi na czymś bezpiecznym na tyle, by nie przejmować się ewentualnymi komplikacjami podczas stosunku.

Aż się przeraziłam, bo odnoszę wrażenie, że większość z Was jest zapatrzona na hormony. To przecież ingerencja we własne ciało, jeśli jest względnie zbędna, po co je niszczyć? D:
Myślałam, że więcej będzie osób, które świadomie i mądrze od tego odchodzą sad

7

zuzeh napisał/a:

Aż się przeraziłam, bo odnoszę wrażenie, że większość z Was jest zapatrzona na hormony. To przecież ingerencja we własne ciało, jeśli jest względnie zbędna, po co je niszczyć? D:

Zastanawiam się na jakiej podstawie stwierdziłaś, że jestem zapatrzona w hormony? Zapewniam Cię, że tak nie jest. Zadałaś proste pytanie, to uzyskałaś prostą odpowiedź, bez zagłębiania się w mój osobisty stosunek do tematu. Mam za sobą kilka lat walki o wyprowadzenie swojej gospodarki hormonalnej na prostą, właśnie po odstawieniu antykoncepcji opartej na hormonach i naprawdę daleka jestem od przekonywania do tej formy zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Co prawda nie neguję, bo to indywidualna decyzja każdej z nas, ale też absolutnie nie zachęcam.

Pigułki po możesz nigdy nie użyć, ale uważam, że warto mieć ten niesamowity komfort i poczucie bezpieczeństwa, że jeśli jednak coś pójdzie nie po myśli, to zamiast panikować i szukać pomocy, być może nocą lub w weekend, będziesz mieć ją pod ręką. Ma to jeszcze tę dodatkową zaletę, że im szybciej się ją przyjmie, tym lepiej, dlatego jak już faszerować się hormonami, to przynajmniej z maksymalną pewnością ochrony.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

zuzeh napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Ugh, szklanka wody, a o tym właśnie pisałam na samym początku... co za ludzie, jeny. Czuję, że traktujesz mnie zdecydowanie nieprzyjemnie, a tego sobie nie życzę.

Rozumiem, że Ty świadomie i mądrze od tego odchodzisz? tongue

NIE ISTNIEJE poza prezerwatywami i sterylizacją żadna metoda, która byłaby pewna i nie zawierałaby hormonów.
Taka jest prawda.
Jeżeli nie chcesz hormonów to musi być jakaś mechaniczna fizyczna blokada. Taką blokadą jest prezerwatywa (i wkładka, ale wkładka to tworzenie sobie stanu zapalnego i potem mogą być problemy z ciążą).
Zostaje kalendarzyk, metoda objawowo-termiczna, ale to nie jest też metoda na 100% pewna. Ja bym jej nie wykorzystywała w momencie, kiedy wiedziałabym, że dzieci nie chcę. To raczej na czas, kiedy ewentualna wpadka nie przeraża, ale planowania nie ma.

Naprawdę, nie jestem nieuprzejma, wredna i niegrzeczna, ale jeżeli nie wierzysz w działanie antykoncepcji to najlepiej po prostu nie uprawiać seksu. Albo zastanowić się, skąd w Tobie jest aż taki lęk, stwierdzić, że to nieracjonalne, bo ciąż z prawidłowo używanych prezerwatyw praktycznie nie ma i wyluzować.

9

Olinka napisał/a:
zuzeh napisał/a:

Zastanawiam się na jakiej podstawie stwierdziłaś, że jestem zapatrzona w hormony? Zapewniam Cię, że tak nie jest. Zadałaś proste pytanie, to uzyskałaś prostą odpowiedź, bez zagłębiania się w mój osobisty stosunek do tematu. Mam za sobą kilka lat walki o wyprowadzenie swojej gospodarki hormonalnej na prostą, właśnie po odstawieniu antykoncepcji opartej na hormonach i naprawdę daleka jestem od przekonywania do tej formy zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Co prawda nie neguję, bo to indywidualna decyzja każdej z nas, ale też absolutnie nie zachęcam.

Pigułki po możesz nigdy nie użyć, ale uważam, że warto mieć ten niesamowity komfort i poczucie bezpieczeństwa, że jeśli jednak coś pójdzie nie po myśli, to zamiast panikować i szukać pomocy, być może nocą lub w weekend, będziesz mieć ją pod ręką. Ma to jeszcze tę dodatkową zaletę, że im szybciej się ją przyjmie, tym lepiej, dlatego jak już faszerować się hormonami, to przynajmniej z maksymalną pewnością ochrony.

Oj nie, nie zrozumiałaś mnie smile Nie pisałam tu o Tobie, a o reszcie forum, które milczy. Wydaje mi się, że mamy podobne zdanie w tej kwestii, choć ja bardziej waleczne względem piguł.
Przepraszam, jeśli Cię uraziłam – nie miałam takiego zamiaru. Wręcz czułam wdzięczność za Twoją odpowiedź – właśnie na jej podstawie wywnioskowałam, że niewiele jest tu osób, które szukają wyjścia bez wpływu na swoje hormony i mnie to zasmuciło.

10

Lady Loka napisał/a:
zuzeh napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Rozumiem, że Ty świadomie i mądrze od tego odchodzisz? tongue

NIE ISTNIEJE poza prezerwatywami i sterylizacją żadna metoda, która byłaby pewna i nie zawierałaby hormonów.
Taka jest prawda.
Jeżeli nie chcesz hormonów to musi być jakaś mechaniczna fizyczna blokada. Taką blokadą jest prezerwatywa (i wkładka, ale wkładka to tworzenie sobie stanu zapalnego i potem mogą być problemy z ciążą).
Zostaje kalendarzyk, metoda objawowo-termiczna, ale to nie jest też metoda na 100% pewna. Ja bym jej nie wykorzystywała w momencie, kiedy wiedziałabym, że dzieci nie chcę. To raczej na czas, kiedy ewentualna wpadka nie przeraża, ale planowania nie ma.

Naprawdę, nie jestem nieuprzejma, wredna i niegrzeczna, ale jeżeli nie wierzysz w działanie antykoncepcji to najlepiej po prostu nie uprawiać seksu. Albo zastanowić się, skąd w Tobie jest aż taki lęk, stwierdzić, że to nieracjonalne, bo ciąż z prawidłowo używanych prezerwatyw praktycznie nie ma i wyluzować.

Nie korzystam z tabletek, w żaden sposób nie wpływam na swoją gospodarkę hormonalną. Jestem z tych, co lubują się w naturze, nie biorą tabletek przeciwbólowych, obolały łeb leczą świeżym powietrzem. Tak już mam smile
Hm, być może właśnie ten luz byłby mi potrzebny... nie potrafię przestać myśleć o ewentualnych uszkodzeniach prezerwatywy i o wiążących się z tym konsekwencjach, jakie mogą się wydarzyć.

Jak dla mnie: przezorny zawsze dodatkowo zabezpieczony – i dla tego dodatkowego zabezpieczenia szukam metody wspierającej. Być może właśnie po to, żeby mentalnie poczuć się pewniej, nie wiem.

11

No to ciągnąc temat - jakie widzisz ewentualne uszkodzenia prezerwatywy?
Prawidłowo użyta, kupiona w sprawdzonym miejscu nie będzie miała uszkodzeń. To już nie czasu, kiedy babki w kiosku przekłuwały je igłą. Dostajesz w zamkniętym pudełku.
A jak coś się stanie w trakcie - Twój partner poczuje, bo mu się zrobi luźniej.

12

zuzeh napisał/a:
Olinka napisał/a:
zuzeh napisał/a:

Oj nie, nie zrozumiałaś mnie smile Nie pisałam tu o Tobie, a o reszcie forum, które milczy. Wydaje mi się, że mamy podobne zdanie w tej kwestii, choć ja bardziej waleczne względem piguł.
Przepraszam, jeśli Cię uraziłam – nie miałam takiego zamiaru. Wręcz czułam wdzięczność za Twoją odpowiedź – właśnie na jej podstawie wywnioskowałam, że niewiele jest tu osób, które szukają wyjścia bez wpływu na swoje hormony i mnie to zasmuciło.

Cudowna konkluzja-jak forumowiczki nie przewertowały forum i nie znalazły tematu autorki oraz nie wypowiedziały się-to na pewno są zwolenniczkami antykoncepcji hormonalnej-i zapatrzone w hormony jak złe:)
Wiesz,mi się chyba nawet nie chce wypowiadać po takim tekście.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

13

słyszałam dużo dobrego o takiej całkiem naturalnej antykoncepcji - np. komputery cyklu (znajoma ma cyclotest). wiele osób poleca. co sądzicie?

14

gojka102 napisał/a:
zuzeh napisał/a:
Olinka napisał/a:

Cudowna konkluzja-jak forumowiczki nie przewertowały forum i nie znalazły tematu autorki oraz nie wypowiedziały się-to na pewno są zwolenniczkami antykoncepcji hormonalnej-i zapatrzone w hormony jak złe:)
Wiesz,mi się chyba nawet nie chce wypowiadać po takim tekście.

Wiesz, przeglądałam naprawdę wiele wątków, większość skupia się na tabletkach i metodach hormonalnych.
Nikt nie każe Ci się wypowiadać, nie masz takiego obowiązku.

15

Po co wymyslac kolo na nowo -  wkladka

16

foggy napisał/a:

Wiesz jak działa i jakie ma skutki uboczne?
Wiesz, żeodradza się ją kobietom, które nie rodziły?

17 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2018-07-07 20:51:43)

Lady Loka napisał/a:
foggy napisał/a:

Wiesz jak działa i jakie ma skutki uboczne?
Wiesz, żeodradza się ją kobietom, które nie rodziły?

A po co to ma wiedzieć, skoro jego to nie dotyczy? Ważne, że gumek nie musiałby...

Tak swoją drogą, moja koleżanka zaszła w ciążę "z wkładką". Najgorszemu wrogowi nie życzy związanych z tym przeżyć.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

18

100% pewnosci nie ma nigdy o czym moga zaswiadczyc przypadki urodzenia dzieci przez bezplodnych rzekomo rodzicow; swiatopoglad odstawiamy ns boku;

19

foggy napisał/a:

100% pewnosci nie ma nigdy o czym moga zaswiadczyc przypadki urodzenia dzieci przez bezplodnych rzekomo rodzicow; swiatopoglad odstawiamy ns boku;

To nie chodzi o światopogląd czy statystyki, tylko o szkodliwość wkładki.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

20

Masz racje umknelo mi ze pytanie bylo od kobiety ktora nie rodzila.

21

Nawet jeżeli rodziła, to wywołanie sobie stanu zapalnego w macicy na pewno służy zdrowiu i szczęściu.

22

Jest specjalna spirala niehormonalna dla nieródek- Gynefix. Jest mniejsza niż zwykła miedziana spirala, są bodajże 2 rodzaje- jedna jest na 2 albo 3 lata, a druga na 5 lat. Zakłada się ją też trochę inaczej, bo specjalnym aplikatorem przyczepia się ją do mięśnia macicy. Kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale jest trochę kosztowna i do tego mało ginekologów w Polsce umie ją zakładać (we Wrocławiu np tylko w jednej klinice można, w mniejszych miastach pewnie wcale).

Women Going Their Own Way

23

Cześć dziewczyny. Jestem po poważnej zatorowości płucnej wywołanej tabletkami antykoncepcyjnymi. Z tego też powodu do końca życia nie będę mogła używać żadnych preparatów anty, które mają hormony... A i ciąży mam się wystrzegać... Szukam innej metody ale tak czytając ten wątek chyba jedynie prezerwatywy będą wchodziły w grę... Nie chcę ingerować w swoje ciało, dlatego też wkładki na wstępie wolę skreślić. Już dostałam wystarczającą nauczkę jeśli chodzi o tabletki...

24

annaanna1987 napisał/a:

Cześć dziewczyny. Jestem po poważnej zatorowości płucnej wywołanej tabletkami antykoncepcyjnymi. Z tego też powodu do końca życia nie będę mogła używać żadnych preparatów anty, które mają hormony... A i ciąży mam się wystrzegać... Szukam innej metody ale tak czytając ten wątek chyba jedynie prezerwatywy będą wchodziły w grę... Nie chcę ingerować w swoje ciało, dlatego też wkładki na wstępie wolę skreślić. Już dostałam wystarczającą nauczkę jeśli chodzi o tabletki...

Prezerwatywa, spirala, komputer cyklu.
Osobiście poważnie zastanawiam się nad tym ostatnim, ale to droga sprawa, więc jeszcze trochę czasu na myśleniu spędzę...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

25

Też właśnie wczoraj sporo czytałam o komputerze cyklu. Wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem ale tak jak napisałaś, niestety drogim. Więc pewnie dopiero w dalszej przyszłości

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Skuteczna antykoncepcja bez wpływu hormonalnego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018