Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 126 ]

Temat: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Witam. Mam siostrę która ma 21 lat. Jestem od niej sporo starsza.Pochodzimy z małej miejscowości. Ja od kilkunastu lat mieszkam w Łodzi.Ona niedawno skończyła szkołę. Chciałam jej pomóc żeby miała łatwiej na i zaproponowałam jej żeby zamieszkała ze mną i moim mężem na czas aż nie znajdzie pracy i się usamodzielni. Ma gdzie mieszkać,co jeść...rodzice też jej dają jakieś pieniądze.Ostatnio zauważyłam że ma coraz więcej nowych ciuchów,kosmetyków. Z tego co dają jej rodzice na pewno jej na to nie stać a w dalszym ciągu nie ma pracy. Zaczęłam się zastanawiać jakim cudem ją na to stać. Trochę to nieładnie z mojej strony ale zaczęłam ją sprawdzać. Odkryłam to czego się najbardziej obawiałam. Moja siostra została dziwką sad. Jestem załamana sad. Nie wie że się o tym dowiedziałam a ja nie wiem co mam robić. Boję się o nią. Co zrobić żeby zrozumiała że powinna z tym skończyć? Przecież nie moge jej wyrzucić z domu,odwrócić się od niej...Zdaję sobie sprawę że z pracą jest bardzo ciężko, ona jest młoda,chciałby mieć pieniądze na ciuchy,kosmetyki,itp. Ale przecież nie może ich zarabiać w ten sposób.Boję się że jak jej powiem że wiem co robi to się wyprowadzi,wynajmie pokój i dalej będzie się puszczać. Co mam zrobić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

A wiesz to na 100%? Jak to sprawdziłaś?
Może najpierw podpytaj skąd ma tyle nowych rzeczy skoro nie pracuje, zobaczymy co powie...

3

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Wiem na 100%. Nie powinnam tego robić ale przejrzałam jej notatki. Ma zapisane ich imiona,nicki na jakimś portalu erotycznym ( erodate), ile płacą za godzinę a ile za całą noc. W kalendarzu ma zapisane na kiedy z którym jest umówiona. Poza tym znalazłam jej hasło na facebooka i tam przeczytałam jak pisze o tym ze swoim byłym chłopakiem. Pytał sie jej jak było,czy jest znów z kimś umówiona. Napisał jej że to jemu zawdzięcza to co robi. Że powinna się postarać i dojść do 10 to wtedy nie będzie musiała pracować i stać ją będzie na wynajem mieszkania. To chore jakieś jest:(. Bardzo się o nią martwię.Pytałam ja skąd ma na te ciuchy to mi powiedziała ze śmiechem że ma lokatę wysoko oprocentowaną.

4

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Nie wiem czy tutaj można coś pomóc..? Ja bym zapytał czy chce to robić, jeśli odpowie tak no to wypad z domu.

5

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Musi się dać...ona nie może się stoczyć. Muszę jej pomóc. Rodzicom nie mogę powiedzieć. Mama jest chora na raka,to ją zabije :(Mamy jeszcze brata ale nie wiem czy mu o tym mówić. Chyba lepiej żeby to zostało między nami.Może z tym skończy i będzie to naszą tajemnicą...

6

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

To zabierz ją na wspólny wypad, tylko Ty i Ona i zrób pranie mózgu... Czy jesteś dla niej autorytetem?

7

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Niestety raczej nie jestem sad. Chyba jestem dla niej po prostu sporo ( 14 lat) starszą siostrą. Mało nas łączy. Jak miała 5 lat ja już wyprowadziłam się z domu i poszłam do pracy. Mam możliwość to chce jej pomóc żeby miała łatwiejszy start niż ja miałam. Teraz jak mieszka u nas troche się do siebie zbliżyłyśmy ale to i tak chyba za mało sad

8

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Jak myślsz dlaczego to zaczęła robić??

Z tego co opisałaś twoja siostra żyje na podobnym poziomie finansowym jak ja i nie wydaje mi się żeby ona robiła to z biedy.
Musi to chyba trochę lubić?? Gdyby tego naprawdę nie lubiła i robiła to z biedy(ale z tego co piszesz to raczej niemożliwe) to wystarczyło by gdybyś zaoferowała jej większą pomoc finansową i skończyła by tak dorabiać.

9

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Niedobrze, ja i Ty jesteśmy w podobnym wieku i też mam dużo młodszą siostrę, byłbym zdruzgotany gdyby ona takie rzeczy robiła. Marna to pociecha ale szczerze współczuję.

10

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Robi to z biedy. Rodzice dają jej jakieś 300 zł na miesiąc. A może i niej. Nie wiem dokładnie. Co to jest dla niej. Ciuchy i kosmetyki kosztują. A i ze znajomymi chciałaby gdzieś wyjść. Mnie nie stać na to żeby ją finansować. Mieszka u mnie i ma co jeść. Nie dokłada się do życia. Mamy dziecko i kredyt mieszkaniowy. Wydaje mi się że to i tak sporo dla niej robimy.

11

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Powiem tak
Jeśli robi to dla pieniędzy i tego nie lubi to gdy jej pomożesz finansowo odrazu z tym skończy
Jeśli robi to bo lubi to raczej tak szybko z tym nie skończy.

A niewierze w to że robi to dlatego że realizuje swoje ambicje życiowe i że jest aż tak pazerna że chociaż nie głoduje  to chce trochę zarobić robiąc coś czego nie lubi.

12 Ostatnio edytowany przez Majki (2014-06-04 19:38:36)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
justyna821 napisał/a:

Robi to z biedy. Rodzice dają jej jakieś 300 zł na miesiąc. Mieszka u mnie i ma co jeść. Nie dokłada się do życia.

Bieda? 300 zł na miech mało? Nie dokłada sie do Was. Chyba kpisz. Robi to bo kaska, kaska i kaska. Ambicji nie ma za grosz ta Twoja siostra.

Raczej nic nie zrobisz z tym. Jak sam nie będzie chciała to nie skończy. A wątpie by chciała.

13 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-06-04 19:41:25)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Sory ma co jeść ma gdzie mieszkać nie utrzymuje mieszkania i dostaje 300 zł to nie jest wcale mało. Jak normalny człowiek wydana jedzenie wyda na opłaty za mieszkanie  to przeciętnemu polakowi wcale więcej nie zostaje z pensji więc wcale biedna nie jest. Ma tyle co przecętnemu polakowi zostaje właśnie jak opłaci mieszkanie i wyda na jedzenie.


Mał 300 zł??? Uważam że całkiem całkiem i wcale tego dla kasy robić nie musi. Gdyby tego nie lubiała napewno by tego nie robiła.

14

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Majki napisał/a:
justyna821 napisał/a:

Robi to z biedy. Rodzice dają jej jakieś 300 zł na miesiąc. Mieszka u mnie i ma co jeść. Nie dokłada się do życia.

Bieda? 300 zł na miech mało? Nie dokłada sie do Was. Chyba kpisz. Robi to bo kaska, kaska i kaska. Ambicji nie ma za grosz ta Twoja siostra.

Raczej nic nie zrobisz z tym. Jak sam nie będzie chciała to nie skończy. A wątpie by chciała.

Wiesz, tyle dobry perfum kosztuje... a Kim Kardashian to idolka małolatek.

Szkoda dziewczyny sad

15 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-06-04 19:41:11)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Inni nie dostają w ogóle kieszonkowego, nawet jako dzieci i sobie radzą. Ona jako dorosła dostaje wyżywienie, utrzymanie, hajs i jeszcze wybrzydza. 300zł, bo kosmetyki... to juz prawie jak renta... nie ma co.

16

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Ona tego na pewno z biedy nie robi bo to żadna bieda.

17 Ostatnio edytowany przez Majki (2014-06-04 19:49:19)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
prekvapenie napisał/a:
Majki napisał/a:
justyna821 napisał/a:

Robi to z biedy. Rodzice dają jej jakieś 300 zł na miesiąc. Mieszka u mnie i ma co jeść. Nie dokłada się do życia.

Bieda? 300 zł na miech mało? Nie dokłada sie do Was. Chyba kpisz. Robi to bo kaska, kaska i kaska. Ambicji nie ma za grosz ta Twoja siostra.

Raczej nic nie zrobisz z tym. Jak sam nie będzie chciała to nie skończy. A wątpie by chciała.

Wiesz, tyle dobry perfum kosztuje... a Kim Kardashian to idolka małolatek.

Szkoda dziewczyny sad

No dobra, jak chce żyć na poziomie to niech znajdzie sobie prace, ale prace, a nie. Wiesz ile nastolatek w tym kraju jest i mają gorzej, a jakoś d... nie dają. Mi jej nie szkoda.

Poza tym to już nie małolata jest. I mało kogo stać na perfumy za 3 stówy. Ona inaczej myśli, po co sie narobić jak za kilka minut stękania wpadnie kilka razy więcej.

18

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Na pewno nie musi tego z biedy robić nie oszukujmy się.

19

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

300 zł. to nie jest mało ale dla niej widocznie za mało...:(. Mam wrażenie że sie trochę pogubiła w życiu. Półtora roku temu chłopak z którym była 2 lata zostawił ją dla innej.Nie wiem jaki był tego powód.Ona jeszcze chodziła do technikum,on poszedł na studia i tam poznał inną.Od tamtej pory zmieniła się. Dopóki mieszkała u rodziców było ok. Odkąd mieszka u nas zaczęła robić to co robi sad. Nie chcę jej krytykować. Chce jej pomóc.Tylko nie wiem jak. Boję się że się odemnie odwróci i powie że mam się nie wtrącać.

20

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Ale czy ona chce pomocy? Chce w ogóle "normalnie" pracować? Skoro już ma kase z tego co robi to nie kosmetyki i inne duperele tylko niech sie dokłada do życia. A jak jej nie pasuje to niech sie wyprowadzi, albo wraca do rodziców. Tam raczej klientów nie będzie miała. Może taki zimny prysznic otworzy jej oczy. Bo teraz to ma życie jak w Madrycie, za nic nie płaci, jedzenie ma, spać gdzie ma, kase ma, więc po co to zmieniać? A Ty z mężem będziesz utrzymywać siostrzyczke..

21

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Pewnie już przyzwyczaiła się do "wyższego poziomu" życia i wątpię, że po rozmowie z Tobą to zakończy. Czemu nie pójdzie do pracy i nie zarobi uczciwie? Nawet jakby 500 zł miesięcznie zarabiała to juz ma 800 zł, a jeśli nie dokłada Wam się na jedzenie/rachunki to multum pieniędzy na swoje zachcianki.

22

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Jeśli nie spróbuje to nie będę wiedziała czy chce pomocy czy nie. Będę chociaż miała czyste sumienie że próbowałam. Boję się tylko że się odemnie odwróci. I co wtedy? Iść z tym do rodziców? Ona chyba sobie nie zdaje sprawy czym to może grozić. Już pomijam kwestie pieniędzy ale jak trafi na jakiegoś faceta który jej zrobi krzywdę? Nawet nikt nie bedzie wiedział gdzie jest i co się z nią dzieje. Będzie kolejną zaginioną...?

23

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Nie idź z tym do rodziców, na pewno nie chcieliby tego wiedzieć

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Loud92 napisał/a:

Nie idź z tym do rodziców, na pewno nie chcieliby tego wiedzieć

A, ja sądzę inaczej. Są jej rodzicami i powinni o tym wiedzieć. Prywatnie dla mnie lepsza jest najgorsza prawda, od najlepszego kłamstwa. 
Justyno, może należałoby o sytuacji Twojej siostry porozmawiać z bratem? Podzielić się z nim tym problemem?

25

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Takie czasy. Trzeba się lansować w towarzystwie, kawiarniach, zumbotekach, w galeriach handlowych, a to wszystko kosztuje. Cóż się dziwić dziewczynie, skoro teraz nie liczy się kim jesteś, ale co masz?

Natomiast jak czytam, że 300zł czy też 800zł to multum pieniędzy na swoje zachcianki, to się zastanawiam gdzie to tak tanie  życie jest smile aby tyle wystarczyło młodej dziewczynie na wszelkie co miesięczne zachcianki big_smile.

26 Ostatnio edytowany przez Majki (2014-06-05 10:34:03)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
kathon napisał/a:

Natomiast jak czytam, że 300zł czy też 800zł to multum pieniędzy na swoje zachcianki, to się zastanawiam gdzie to tak tanie  życie jest smile aby tyle wystarczyło młodej dziewczynie na wszelkie co miesięczne zachcianki big_smile.

No słuchaj, dla kogoś kto nie pracuje, tylko jest na utrzymaniu, to 300 zł to jest wcale nie mało.

Na wszelkie zachcianki to komu dziś wystarcza? big_smile

27

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

1) Rozmowa z siostrą.
2) Pomoc w znalezieniu nowej, prawdziwej pracy.

Jeśli to nie pomoże, lub ona nie będzie chciała współpracować, to ja zastosowałabym bardziej drastyczne kroki:

1) Rozmowa na jej temat z rodzicami.
2) Poinformowanie jej, że Wasz dom to nie hotel - albo się zaczyna dokładać do jego utrzymania, albo fora ze dwora i niech radzi sobie sama.

Współczuję Ci. Jednak Twojej siostry nie jest mi żal, ona to robi ewidentnie dla kasy, żeby sobie markowe ciuszki kupić.

28

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Cynicznahipo napisał/a:

1) Rozmowa z siostrą.
2) Pomoc w znalezieniu nowej, prawdziwej pracy.

Jeśli to nie pomoże, lub ona nie będzie chciała współpracować, to ja zastosowałabym bardziej drastyczne kroki:

1) Rozmowa na jej temat z rodzicami.
2) Poinformowanie jej, że Wasz dom to nie hotel - albo się zaczyna dokładać do jego utrzymania, albo fora ze dwora i niech radzi sobie sama.

Współczuję Ci. Jednak Twojej siostry nie jest mi żal, ona to robi ewidentnie dla kasy, żeby sobie markowe ciuszki kupić.

Tak właśnie! Krótko,zwięźle i na temat

29

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

A mnie zastanawia kwestia tego chlopaka... Ze niby to jemu Twoja siostra zawdziecza to, co robi. Moze to jakis sutener? Przyjrzalabym sie blizej ich kontaktom i relacjom. Cyniczna ma racje. Jezeli nie powiesz siostrze, ze wiesz o jej "pracy", to w jaki sposob wlasciwie chcesz jej pomoc? Jezeli nie bedzie chciala zakonczyc tego procederu to juz tylko drastyczne kroko moga pomoc. Stanowczosc i bezkompromisowosc to najlepsze lekarstwo. Zadnych kompromisow, typu: popuszczam sie jeszcze 2 miesiace, zebym mogla odlozyc pieniadze i zaczac szukac pracy- nie. Ona musi to zakonczyc naprawde i najlepiej od razu. W tym wypadku Ty musisz byc nieugieta. Wiem, ze nic tak nie pomaga, jak zimny prysznic. Chociaz mialabys wygonic siostre z domu.

30

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

może to lubi a kasę bierze przy okazji? (chociaż najprawdopodobniej to po prostu chce nadążyć za dobrodziejstwami współczesności albo znalazła sposób na łatwy zarobek a moralność wsadziła do kieszeni) tak czy siak powinna Wam się dokładać do rachunków i jedzenia bo przecież ją stać

31

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Jałowa dyskusja.Panna zajęła się kurestwem z wyboru, nie z konieczności.Pewne granicy przekracza się raz i tylko w jedną stronę.
Skoro dla niej seks za kasę nie stanowi psychologicznej bariery, to będzie to robić dalej.

32

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Muszę z nią porozmawiać i uświadomić pewne rzeczy. Rodzicom powiem w ostateczności.

33

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Zastanawiam się skąd tyle pogardy i krytyki dla wybrania zajęcia jakim jest sprzedawanie swojego ciała. Ja nie miałbym problemów z tym, że nawet rodzona siostra się tym zajmuje.

Jakie jest źródło krytyki? Zastanawia mnie na ile wynika to z:
1) po prostu zasad moralnych, religijnych
2) powszechnej oceny społecznej która krytykuje osoby z takim trybem życia (to "dziwka", źle się prowadzi itd)
3) obawy, że ktoś kto wybrał taki sposób zarabiania na nim poprzestanie i nie nauczy sie niczego więcej robić w życiu

W miare rozumiem pkt 3 tj rzeczywiście takie zajecie może spowodować, że np. po 30-tce ktoś nie będzie umiał inaczej zarabiac a już znika z rynku. Ale z tego co wiem to dla wielu dziewczyn jest to tylko chwilowe zajecie, a z oszczednosci moga sobie ułożyć życie. To przecież często studentki które chcą jedynie dorobić ale docelowo wykonywać inne zajęcie.

Czemu akurat sprzedawanie swojego ciała ma być tak potępiane? Gdzie jest granica gdy rodzi się potępienie, przejdźmy kolejno:

- hostessa w sklepie lub modelka: Też zarabia swoim ciałem tzn ma przyciagac klientów swoim wyglądem.
- tancerka (zwykla, nie erotyczna) : ludzie płacą jej za to, że mogą sie za nią pogapic jak tańczy, Zwłaszcza, gdy ma choc troche sexy stroj
- masażystka : pracuje swoim ciałem ale bez seksu
- i wreszcie dziewczyna która zezwala na seks.

Które zajęcie już jest potępiane a które jeszcze nie?

I najważniejsze pytanie : gdyby ta dziewczyna zachowywała się dokłądnie tak samo tj oddawała się każdemu facetowi ale nie brała za to pieniędzy to czy też zasługuje na potępienie? Po prostu gdyby miała identyczny styl życia ? Czy samo branie pieniędzy wszystko zmienia, czy też niezależnie od nich potępiany jest styl prowadzenia się?

Czemu dziewczyna nie może zarobiić na czymś co być może i tak by robiła za darmo ?

No i inne ważne pytanie: czemu to co ktoś robi ze swoim ciałem ma wpływać na całą ocenę? Mnie to ani ziębi ani grzeje kto z moich znajomych zajmuje sie oddawaniem sie na seks za kasę. Mogą byc równie fajnymi znajomymi, koleżankami, przyjaciółkami.

Jak dla mnie zajęcie jak każde inne.

34

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Facet zastanawiam się, czy twoje zdanie byłoby inne gdybyś nie korzystał z tego typu usług. Troszkę usprawiedliwiasz ten "zawód" poprzez fakt, że jesteś klientem.

35

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
ami5 napisał/a:

Facet zastanawiam się, czy twoje zdanie byłoby inne gdybyś nie korzystał z tego typu usług. Troszkę usprawiedliwiasz ten "zawód" poprzez fakt, że jesteś klientem.

Jest faktem, że to jest często linia podziału. Często ludzie atrakcyjni nie mający kłopotów ze zdobyciem partnera nie rozumieją też jak mozna korzystać z takich usług i się sprzedawać. Syty nigdy głodnego nie zrozumie. Mam dlatego pełne zrozumienie dla tego fragmentu rynku pracy.

36 Ostatnio edytowany przez Łógiń (2014-06-05 21:24:04)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Faceta79 po prostu nikt nigdy nie chciał i mu się nieco rzuciło na system wartości. Mnie też chyba nieszczególnie kochały, tyle że ja jestem nieco młodszy i będę was dręczył dopiero za jakiś czas. big_smile


Daj ultimatum. Zmienia coś albo niech odejdzie sobie i nie robi wstydu rodzinie. ;P

37

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Facet, a chciałbyś być z kobietą, która jest prostytutką? Pewnie nie. Nie znam faceta, który by chciał.
Jeżeli się w porę nie opamięta, to czeka ją samotność. Bo reputacja pójdzie za nią wszędzie.

38 Ostatnio edytowany przez Gary (2014-06-05 23:08:11)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Twoja siostra się sprzedaje... może zaczyna od lekkiego sponsoringu, umówiła się, dostała kasę. Ale sponsoring się kończy i potem wyląduje na portalach typu r*ksa czy odl*ty, gdzie już za stawkę godzinową będzie pracować. Może sama sobie ogłoszeń nie załatwi, ale pójdzie "do pracy" do alfonsa. Liczy się kasa. I nie wytłumaczysz jej że tego nie powinna robić.

Na początek obie powinnyście przeczytać książkę "Czarodziejki -- Ewa Egejska" oraz zapoznaj się z tym światkiem na "garsoniera", w szczególności "Paulina VIP", bo ona twierdzi, że nigdy by w to bagno nie weszła, gdyby tamto forum poczytała. Potem wyciągniesz wnioski.

Wg mnie scenariusz będzie taki: zobaczysz jak siostra zachłyśnie się kasą (np. 10 tys miesięcznie), zobaczysz jak będzie miała doły psychiczne, potem z tym skońćzy i bedzie chciała wyjechać. TY jej NIE pomożesz, nie zabronisz, nie wyciągniesz z tego. Sorki... Możesz poznać problem, aby ją lepiej rozumieć.

Reputacja NIE pójdzie za nią wszędzie -- po prostu zmieni miasto. Jak jest mądra, to będzie umawiać się w inym mieście niż zyje na co dzień.

Faceci wiążą się z byłymi prostytutkami -- nie ma problemu o ile nie ma presji społecznej. Wiec samotna niekoniecznie bedzie.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Muszę z nią porozmawiać i uświadomić pewne rzeczy. Rodzicom powiem w ostateczności.

Sorki.. nie zrobisz NIC.

39

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Facet79 napisał/a:
ami5 napisał/a:

Facet zastanawiam się, czy twoje zdanie byłoby inne gdybyś nie korzystał z tego typu usług. Troszkę usprawiedliwiasz ten "zawód" poprzez fakt, że jesteś klientem.

Jest faktem, że to jest często linia podziału. Często ludzie atrakcyjni nie mający kłopotów ze zdobyciem partnera nie rozumieją też jak mozna korzystać z takich usług i się sprzedawać. Syty nigdy głodnego nie zrozumie. Mam dlatego pełne zrozumienie dla tego fragmentu rynku pracy.

Mnie to nie rusza, że jakaś dziewczyna jest prostututką i daje na lewo i prawo. Staramy sie tu zrozumieć m.in. jej siostre. Ja jej bardzo współczuje bo gdybym miał siostre, albo moja córka (jak bym miał) została prostytutką to chyba bym sie pod ziemie zakopał ze wstydu. Jakoś ten zawód nie szczyci sie chlubą.  I nie chodzi tu o to czy bierze kase czy za darmo. Rozumiem, że kobieta też ma potrzeby i rozumiem to, że też mają różne przygody, ale da sie w inny sposób jak tu opowiadała np. WitchQueen. To spoko, rozumiem. A tu, byle frajer może ją mieć na zawołanie, i jak tu taką szanować? No jak?

40

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Majki napisał/a:
Facet79 napisał/a:
ami5 napisał/a:

Facet zastanawiam się, czy twoje zdanie byłoby inne gdybyś nie korzystał z tego typu usług. Troszkę usprawiedliwiasz ten "zawód" poprzez fakt, że jesteś klientem.

Jest faktem, że to jest często linia podziału. Często ludzie atrakcyjni nie mający kłopotów ze zdobyciem partnera nie rozumieją też jak mozna korzystać z takich usług i się sprzedawać. Syty nigdy głodnego nie zrozumie. Mam dlatego pełne zrozumienie dla tego fragmentu rynku pracy.

Mnie to nie rusza, że jakaś dziewczyna jest prostututką i daje na lewo i prawo. Staramy sie tu zrozumieć m.in. jej siostre. Ja jej bardzo współczuje bo gdybym miał siostre, albo moja córka (jak bym miał) została prostytutką to chyba bym sie pod ziemie zakopał ze wstydu. Jakoś ten zawód nie szczyci sie chlubą.  I nie chodzi tu o to czy bierze kase czy za darmo. Rozumiem, że kobieta też ma potrzeby i rozumiem to, że też mają różne przygody, ale da sie w inny sposób jak tu opowiadała np. WitchQueen. To spoko, rozumiem. A tu, byle frajer może ją mieć na zawołanie, i jak tu taką szanować? No jak?

Dokladnie, tez jestem ciekawa czy Facet79 nie mialby nic przeciwko jakby jego corka "oddawala sie kazdemu frajerowi za banknot".

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Kurcze, to złożona sprawa. 300 zł miesięcznie mało? Mi studentce mniej więcej tyle zostaje miesięcznie po opłaceniu mieszkania i jedzenia. I uważam, że żyję w dobrobycie -> stać mnie na markowy ciuch, kosmetyki, kino (a do kina chodzę często, ostatnio raz na tydzień big_smile ), imprezy - kurde naprawdę nie narzekam. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i czasami chce się mieć więcej... Wiecie, młody człowiek w Polsce nie zarobi więcej niż 6-7 (do 10) zł za godzinę . I często jest to bardzo nieprzyjemna praca typu ulotki czy callcenter -> praca ogólnie nieszanowana. Może po prostu nie chce się jej pracować za taki pieniądze? Nie chce jej się robić jakiś dodatkowych kursów? Ciężko jest mi to zrozumieć. Dla mnie praca prostytutki jest przeze mnie oceniana za najgorszą... hmm
Jak po rozmowie z siostrą, są jakieś skutki?

42

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Ja bym jednak nie mówiła o tym rodzicom. Jeśli matka jest ciężko chora, to potrzeba jej spokoju, a nie takich negatywnych przeżyć. Ojciec pewnie też ma dośc na głowie przez chorobę mamy. Natomiast bratu to nie wiem czy bym powiedziała, to zleży od tego, czy umie on trzymać język za zębami i czy on by rodzicom nie powiedział, albo komuś, bo po co ma się to roznieść gdzieś po wspólnych znajomych, czy gdzieś... Najlepiej nie mów nikomu, na forum możesz sie wyżalic anonimowo, a normalnie to mogłabyś tylko zaszkodzić. Siostra zreszta jest pełnoletnia, więc rodzice nie mają za wiele do gadania jej co ma ze swoim życiem robic. Jakby była niepełnoletnia, to bym też polecała jednak powiedzieć rodzicom, ale ona ma 21 lat i w tej sytuacji jeszcze, jak mama chora, to nie widzę powodu, żeby komuś jeszcze na barki kłaść taki ciężar. Wcale nie wiesz, czy mama lub ojciec by chcieli wiedzieć coś takiego. Poza tym ona może przestanie za jakiś czas, np. któryś klient ją tak pobije, że jej wróci rozum do głowy, kto wie. Albo złapie syfa i sie przebudzi. Ciuchy jej syfa nie zrekompensują, albo wybitych zębów czy gwałtu... Może sie ocknie, a wtedy przestanie to robić i jeszcze będziesz zadowolona, że nikomu nie mówiłaś. Mogłoby to też dla siostry być niekorzystne, bo jakby np. ojciec czy brat sie dowiedział i nie mogli wytrzymać, i np. po pijaku by komuś wygadali, potem by wszyscy wiedzieli, to siostra już będzie w rodzinnym mieście naznaczona do końca życia. A wtedy nie bedzie miała już motywacji, żeby to przestać robić.

43

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Dziewczyna jest dorosła, tak wybrała, jej sprawa. Ona nie widzi w tym nic złego, bo w sumie na logikę co jest w tym zlego? zdradza kogoś? nie. Ja bym sie jej zapytała skąd ma kasę, jakby skłamała powiedziałabym, że wiem o wszystkim i jeżeli chce to mogę jej pomóc z tego wyjść, a jak nie chce, to albo wypad, albo niech sie dokłada do życia.

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
pani wiosna napisał/a:

Ja bym jednak nie mówiła o tym rodzicom. Jeśli matka jest ciężko chora, to potrzeba jej spokoju, a nie takich negatywnych przeżyć. Ojciec pewnie też ma dośc na głowie przez chorobę mamy. Natomiast bratu to nie wiem czy bym powiedziała, to zleży od tego, czy umie on trzymać język za zębami i czy on by rodzicom nie powiedział, albo komuś, bo po co ma się to roznieść gdzieś po wspólnych znajomych, czy gdzieś... Najlepiej nie mów nikomu, na forum możesz sie wyżalic anonimowo, a normalnie to mogłabyś tylko zaszkodzić. Siostra zreszta jest pełnoletnia, więc rodzice nie mają za wiele do gadania jej co ma ze swoim życiem robic. Jakby była niepełnoletnia, to bym też polecała jednak powiedzieć rodzicom, ale ona ma 21 lat i w tej sytuacji jeszcze, jak mama chora, to nie widzę powodu, żeby komuś jeszcze na barki kłaść taki ciężar. Wcale nie wiesz, czy mama lub ojciec by chcieli wiedzieć coś takiego. Poza tym ona może przestanie za jakiś czas, np. któryś klient ją tak pobije, że jej wróci rozum do głowy, kto wie. Albo złapie syfa i sie przebudzi. Ciuchy jej syfa nie zrekompensują, albo wybitych zębów czy gwałtu... Może sie ocknie, a wtedy przestanie to robić i jeszcze będziesz zadowolona, że nikomu nie mówiłaś. Mogłoby to też dla siostry być niekorzystne, bo jakby np. ojciec czy brat sie dowiedział i nie mogli wytrzymać, i np. po pijaku by komuś wygadali, potem by wszyscy wiedzieli, to siostra już będzie w rodzinnym mieście naznaczona do końca życia. A wtedy nie bedzie miała już motywacji, żeby to przestać robić.

Ale rodzice mogą się dowiedzieć o tej sprawie przypadkiem. Wówczas, byłoby to jeszcze gorsze, niż powiedzenie im prawdy.

45

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Uch... Nirwanka w końcu powiedziała mądrze. Skoro siostra zarabia to niech dołoży się do życia. Po drugie nie wtrącać się w jej sprawy, dać wsparcie psychiczne.

46

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
justyna821 napisał/a:

Musi się dać...ona nie może się stoczyć.

Tzn nie jestem pewna jak rozumiesz "stoczyć się". Seks za pieniądze już uprawia, jak miało to zaszkodzić jej psychice to już po ptokach, stało się. Ale wcale niekoniecznie musiało zaszkodzić, ja widziałam różne przypadki - niektóre dziewczyny się z różnych chorych powodów zmuszają, a po fakcie załamują, ale dla innych to praca jak każda inna i żaden psychiczny dramat. W takim wypadku bardziej bym się skupiła na ryzyku zawodowym - chorobach (zdziwilibyście się, ile osób uważa, że seks analny albo oralny bez zabezpieczenia jest całkiem niegroźny), nieodpowiednich klientach etc etc. Część dziewczyn w ogóle o tym nie myśli, raz im się udaje, drugi też, piąty, a za dziesiątym zaliczają potężną wpadkę i jest dramat. I poprzez "wpadka" nie mam na myśli ciąży.

No a do domu to jasne, że powinna się dokładać. Skoro jest na tyle dorosła, żeby na siebie zarabiać, choćby ciałem, to jest też na tyle dorosła, żeby się utrzymywać.

47

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

choroby gwalty bicie oralny bez zabezpieczenia analny... tak jakby tzw. normalne dziewczyny zawsze uzywaly zabezpieczen i nie puszczaly sie np. po alkoholu. Prosze nie malowac czarno bialo jakoby tylko prostytukom grozily konsekwencje seksu. Moim zdanirm akurat one sie zabezpieczaja i pilnuja. Tzw. normalne oddajace sie z uczucia czesto nie.

Nie rozumiem czemu nie moznaby szanowac kogos kto sprzedaje cialo. Przeciez inne sfery zostaja jakie byly. Nie mialbym problemow z pijsciem na kawe czy na ambitniejsze spitkanie z dziewczyba ktora sprzedaje swoje cialo. Dla mnie to wrecz zaleta bo ma foseiadczenie i jest pewnie otwarta na wiele w seksie.

48 Ostatnio edytowany przez Majki (2014-06-07 22:23:11)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Facet79 napisał/a:

Nie rozumiem czemu nie moznaby szanowac kogos kto sprzedaje cialo. Przeciez inne sfery zostaja jakie byly. Nie mialbym problemow z pijsciem na kawe czy na ambitniejsze spitkanie z dziewczyba ktora sprzedaje swoje cialo. Dla mnie to wrecz zaleta bo ma foseiadczenie i jest pewnie otwarta na wiele w seksie.

Obca mi dziewczyna czy nawet jakaś znajoma/koleżanka jeśli sie sprzedaje to mnie to nie boli, ani nie rusza. Jej ciało jej sprawa. Moge z nią wyjść na kawe, do kina, pogadać, ale partnerką moją nie będzie nigdy dziewczyna z taką przeszłością (która oddaj sie każdemu).

Natomiast gdyby sytuacja miała miejsce w rodzinie to było by mi mega wstyd.

49

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Facet79 -a ja sie nawet z Tobą trochę zgadzam ;-) Nie mam nic do prostytutek, wg mnie dużo gorszy jest fałsz i obłuda, niż np. zwykła prostytutka, która nie udaje kogoś innego, tylko normalnie mówi, co robi, nie oszukuje np. jakiegoś chłopaka, czy rodziny, że żyje z czego innego, żeby potem zaszokować prawdą... Póki są szczere i tak chcą żyć ze świadomego wyboru, to spoko. Chociaż jednak nie wydaje mi sie to być bezpieczne dla zdrowia. Wiesz, jednak żadna dziewczyna nie robi tego aż tyle (np. po pijaku, jak podałes przykładowo), co prostytutka. No chyba, że chodzi o taką utrzymankę, jak te np. studentki, że ma takiego sponsora - jednego, czy dwóch i ciągle tylko z nimi, no to ma zmniejszone ryzyko, tak rzeczywiście troche, jakby w zwiazku normalnym była, ryzyko niewielkie. Co innego jednak prostytutka, co ma dużo klientów - tu już ryzyko wzrasta i może ona doświadczyć chorób lub przemocy. Więc to nie chodzi tylko o to "co ludzie powiedzą", ale też po prostu o dobro tej osoby. Ja rozumiem, bo też bym sie martwiła o siostrę, że coś jej sie może stać...

50

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Majki napisał/a:
Facet79 napisał/a:

Nie rozumiem czemu nie moznaby szanowac kogos kto sprzedaje cialo. Przeciez inne sfery zostaja jakie byly. Nie mialbym problemow z pijsciem na kawe czy na ambitniejsze spitkanie z dziewczyba ktora sprzedaje swoje cialo. Dla mnie to wrecz zaleta bo ma foseiadczenie i jest pewnie otwarta na wiele w seksie.

Obca mi dziewczyna czy nawet jakaś znajoma/koleżanka jeśli sie sprzedaje to mnie to nie boli, ani nie rusza. Jej ciało jej sprawa. Moge z nią wyjść na kawe, do kina, pogadać, ale partnerką moją nie będzie nigdy dziewczyna z taką przeszłością (która oddaj sie każdemu).

Natomiast gdyby sytuacja miała miejsce w rodzinie to było by mi mega wstyd.

To właśnie miałam na myśli. Tolerancja tolerancją, ale nie sądzę, by jakikolwiek facet chciał wiązać się z kobietą, która pisząc brzydko ''daje pupy''.

51

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Cynicznahipo piszesz "nie sądzę, by jakikolwiek facet chciał" - a właśnie Facet79 napisał, że on by chciał, więc jednak nie tak w 100% sie ani jeden taki nie znajdzie ;-) No ale to na pewno, że wielu takich nie ma... ;-)

52

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Zależy jakimi kto kieruje sie wartościami w życiu. Żeby nie było, nie szukam dziewicy, no ale jednak jakieś ambicje mam. Dziewczyna, którą może mieć każdy nie jest szczytem moich marzeń. Widocznie Facet79 kieruje sie innymi wartościami, jest w zdecydowanej mniejszości, ale jego wybór. Wolny kraj.

53

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
pani wiosna napisał/a:

Cynicznahipo piszesz "nie sądzę, by jakikolwiek facet chciał" - a właśnie Facet79 napisał, że on by chciał, więc jednak nie tak w 100% sie ani jeden taki nie znajdzie ;-) No ale to na pewno, że wielu takich nie ma... ;-)

Jestem przekonana, że opinia Faceta wynika głównie z tego, że korzysta z usług prostytutek.
Co innego iść co jakiś czas na panienki, zapłacić i mieć przyjemnie, a co innego żyć z kobietą, która się oddaje innym za kasę.
Ale oczywiście wolny kraj, każdy postępuje według własnych upodobań.

54

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Ciężka sytuacja, gdyby to moja siostra zrobiła coś takiego na pewno nie byłabym z tego zadowolona ani dumna. Ale mówić rodzicom? Komu zrobisz większą krzywdę jej czy im? To łatwo tak powiedzieć "wolałbym wiedzieć" ale nie raz potem przychodzi że jednak nie. Pomijając kwestię że jak tak zrobisz to prawdopodobnie ona się dupą na Ciebie wypnie i wtedy to już nie zrobisz absolutnie nic.

Z drugiej strony to jej życie jej ciało i niczego nie możesz jej zabronić.
Dla mnie największy problem to nie "co ludzie powiedzą" tylko to że taka dziewczyna może w każdej chwili dostać w łeb, a problem w tym że nie każda jest tego świadoma, choć to dziwne, bo oczywistym jest że można trafić na czubka i nigdy już nie wrócić do domu.

55

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Robienie dobrze za pieniądze- robota jak robota. Dziewczyna jest dorosła, odpowiedzialna za siebie, za to co robi dostaje wynagrodzenie- czego tu się czepiać?

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Abizer napisał/a:

Robienie dobrze za pieniądze- robota jak robota. Dziewczyna jest dorosła, odpowiedzialna za siebie, za to co robi dostaje wynagrodzenie- czego tu się czepiać?

Zasad moralnych chociażby.

57

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Kazałabym natychmiast się wyprowadzić. Ze względów czysto praktycznych, higienicznych. Jedna wanna, prysznic, wc, ręczniki-które nie zawsze się gotuje, prawda? Macie dziecko, pomyśl o nim. Niech robi, co chce.

58

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

No właśnie, małe dziecko, a tu dziewczyna, która nie wiadomo z kim i z iloma sypia... No chyba, że to jeden "sponsor". Ale jeśli ma ich wielu, to musicie uważać. Dzieci małe lubią paluszkami dotykać w różne miejsca, np. deska od wc itp. Niestety, ale dziecko jest najważniejsze w takiej sytuacji. A może siostra własnie powinna pomyśleć troche o innych, że może być jej zajecie ryzykowne nie tylko dla niej...

59

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

no ok, ale co do zadnej dziewczyny nie mozna byc pewnym czy i na co jest chora. Co np. z akademikami ? Tak statystycznie to pewnie w kazdym co najmniej jedna dziewczyna sie kiedys sprzedala i jest zarażony caly blok.

60

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Nie rozumiem takiego podejścia "bo to wstyd" czy to na prawdę jest najważniejsze? Co ludzie powiedzą? Bo to nie moralne? A czy nie powinno najważniejszą kwestią być że dziewczyna może skończyć z obrażeniami a nawet zostać zabita? To często nie jest bezpieczna praca i mnie jako siostrę takiej osoby to by najbardziej bolało, że któregoś dnia zadzwoni policja i powie "Pani siostra nie żyje" a nie to że się ktoś dowie i wstyd, pewnie to nie jest powód do dumy, ale uważam że myślenie kategoriami co kto powie, a nie myślenie o tym że dziewczyna może to życiem przypłacić jest puste.

61 Ostatnio edytowany przez Majki (2014-06-11 17:07:53)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Chyba do mnie pijesz.

Mnie guzik obchodzi co kto powie, zlewam to. Mnie by było wstyd przed samym sobą, że mam siostre dziwke. I jeszcze miałbym ją utrzymywać i gościć u siebie w domu? Nigdy.

62

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?
Majki napisał/a:

Chyba do mnie pijesz.

Mnie guzik obchodzi co kto powie, zlewam to. Mnie by było wstyd przed samym sobą, że mam siostre dziwke. I jeszcze miałbym ją utrzymywać i gościć u siebie w domu? Nigdy.

Nie schlebiaj sobie, nie piłam do nikogo konkretnego. Pisałam ogólnie.

Mi też byłoby wstyd nie przed ludźmi a przed samą sobą, ale bardziej bolało by mnie to że moja siostra może wpaść w takie bagno że już z niego nie wyjdzie.

63

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Mnie by najbardziej bolało, że wybrała taką droge, ale to nie temat, żeby sie przegabywyać co kogo bardziej boli.

Ciekawe co tam u autorki bo nic nie pisze ostatnio.

64 Ostatnio edytowany przez ZaubererDE (2014-06-11 18:09:50)

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Pomijając ocenę moralną.

Nie zmienisz już nic Justyna, za późno. Nie dość, że aby stać się prostytutką trzeba mieć określoną mentalność, twoja siostra ma to już za sobą. Puściła się już za pieniądze pierwszy raz, poczuła się przy kasie, klamka zapadła.

Żeby wróciła do normalnej pracy, musiałaby przeżyć jakiś wstrząs, coś musiałoby nieźle dać jej kopa.
Twoje próby "nawracania" wynikające z dobrego serca spłyną po niej jak woda po gęsi.

Na Twoim miejscu, przeszedłbym w tryb ograniczania własnych strat. Ogarniętą dziwką inwestującą kasę to ona raczej nie jest. Postaw jej ultimatum, nie spełni - wywal z domu. Dlaczego masz ponosić konsekwencje jej wyborów, ryzykować utratę dobrego imienia swojej rodziny?

Musisz być stanowcza i nieugięta.

65

Odp: Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Jeszcze z nią nie rozmawiałam. Jakoś nie możemy się zgrać. Od rana je jestem w pracy a po południu jej nie ma w domu. Ostatnio też pojechała na trochę do rodziców. Poza tym dalej nie bardzo wiem jak to rozegrać. Boje się że jak powiem żeby się wyprowadziła to wpadnie w jeszcze większe bagno bo przecież musi z czegoś żyć. A jeśli coś jej się przez to stanie to sobie tego nie daruje do końca życia sad

Posty [ 1 do 65 z 126 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Moja siostra zaczęła uprawiać sex za pieniądze. Co mam robić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024