Trądzik - jak go zwalczyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Trądzik - jak go zwalczyć?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 121 do 180 z 202 ]

121

Odp: Trądzik - jak go zwalczyć?
brukselka napisał/a:

dziewczyny, możecie coś więcej napisać o tych lekach, których używacie - który lepszy Aknenormin czy Izotek i czym się różnią? na jakiej podstawie lekarz ustala dawki?

Akne jest chyba tańszy od Izoteku. a jeśli chodzi o dawkowanie, to zależy ono od masy ciała pacjenta i od tego, jak mocny jest trądzik.

Zobacz podobne tematy :

122 Ostatnio edytowany przez huanita (2010-12-29 18:01:32)

bardzo długo tj kilka lat walczyłam z trądzikiem ,dostałam straszny "wysyp"po odstawianiu pigułek hormonalnych ,leczyłam się u dermatologa ale przepisywała mi jedynie tetracyklinę ,efekt był slaby i krótkotrwały aż któregoś dnia 1,5 roku temu znalazłam w necie artykuł i teraz z całego serca i z czystym sumieniem mogę polecić genialna angielska maść o nazwie BREVOXYL dla mnie to lek-cudo!!!kosztuje około 20 zl,przez pierwsze dwa tygodnie stosowania może troszkę wysuszyć buzie ale to prawidłowy objaw dlatego trzeba stosować krem nawilżający(wiadomo ze kiedy są mrozy stosujemy krem nawilżający jedynie przed snem) moja kuracja wyglądała następująco mycie buzi żelem Ziaja -łojotok,trądzik, następnie warstwa Brevoxylu, i po około 15 minutach od nałożenia  smarowałam jeszcze kremem nawilżającym też Ziaja z tej samej serii co żel -łojotok,trądzik, .Trzeba wiedzieć ze wszystkie kosmetyki "kolorowe"i "zapachowe" przeciw trądzikowi są dobre jedynie w momencie kiedy mamy zdrowa cerę,przy stanach trądzikowych wszystkie takie kosmetyki jeszcze bardziej podrażniają cerę,trzeba zapomnieć o wszelkich peelingach!!!to zabójstwo dla cery trądzikowej.można stosować maseczki z zielonej glinki bardzo dobre są te firmy "dermaglin" kupisz w każdym rossamnie.także  dla mnie nr 1 brevoxyl,dziewczyny naprawdę warto już po kilku dniach jest duża poprawa.poczytajcie sobie w necie o tym.
aha i dodam jeszcze ze brevoxyl pomógł mi zwalczyć blizny po trądziku których miałam sporo zwłaszcza na policzkach.

123

Huanita - niestety ja mam zupełnie inne odczucie wobec tego preparatu.
Moja skóra go "nie zaakceptowała" - po nałożeniu miałam silne uczucie pieczenia i skóra była strasznie czerwona i wysuszona, a krostki nie znikały...
każda skóra jest inna i inaczej reaguje...a moja jest niesamowicie "wybredna"...mój brat także chwalił Brevoxyl, który mu oddałam smile

Być jak płynąca rzeka...

124

sueno6 napisał/a:

Huanita - niestety ja mam zupełnie inne odczucie wobec tego preparatu.
Moja skóra go "nie zaakceptowała" - po nałożeniu miałam silne uczucie pieczenia i skóra była strasznie czerwona i wysuszona, a krostki nie znikały...
każda skóra jest inna i inaczej reaguje...a moja jest niesamowicie "wybredna"...mój brat także chwalił Brevoxyl, który mu oddałam smile

zgodzę się wiadomo ze skora może rożnie zareagować,ja przez okres około 2 tygodni też miałam uczucie pieczenia i skóra była  zaczerwieniona,zastanawiałam się czy nie będzie gorzej  ale przetrwałam ten najgorszy okres i nie żałuje ponieważ to jedyne co mi skutecznie pomogło:)

125

sueno6 jak kuracja? Mam nadzieję, że lepiej niż na początku. ja pare dni temu miałam wizytę...przede mną jeszcze parę miesięcy IZOTEKu ale wyniki są ok, także jestem dobrej myśli. Na usta pomaga mi balsam ochronny Ziaja-masło kakaowe, dobre połączenie bo jest i błyszczykiem przy okazji. Na wysuszone dłonie i ręce dostałam robioną maść za 5 zł:) Mam nadzieję, że pomoże. Jest niestety jeden skutek uboczny tzn zaczerwienienie twarzy, niby zawsze przez trądzik kolor twarzy był inny niż np szyi ale teraz, gdy krosty już znikają zaczęło mi to przeszkadzać. Dostałam jakąś szarą maść..ale zobaczymy czy pomoże, czekam na relację smile

don't you ever feel like you're less than fuckin' perfect ?

''Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.'' Gabriel Garcia Marques

126

selene33 napisał/a:

sueno6 jak kuracja? Mam nadzieję, że lepiej niż na początku. ja pare dni temu miałam wizytę...przede mną jeszcze parę miesięcy IZOTEKu ale wyniki są ok, także jestem dobrej myśli. Na usta pomaga mi balsam ochronny Ziaja-masło kakaowe, dobre połączenie bo jest i błyszczykiem przy okazji. Na wysuszone dłonie i ręce dostałam robioną maść za 5 zł:) Mam nadzieję, że pomoże. Jest niestety jeden skutek uboczny tzn zaczerwienienie twarzy, niby zawsze przez trądzik kolor twarzy był inny niż np szyi ale teraz, gdy krosty już znikają zaczęło mi to przeszkadzać. Dostałam jakąś szarą maść..ale zobaczymy czy pomoże, czekam na relację smile

Selene33 - ciesze się, że u Ciebie wszystko idzie w dobrym kierunku smile
U mnie całe szczęście o wiele lepiej, usta już w miarę ok - Alantan zdziałał cuda!
Niestety skórę na twarzy mam jeszcze dość suchą, ale walczę z tym...zaczerwienienia u mnie nie ma.
Krostki w zaniku, czasem tylko jakaś malutka...wiem już, że muszę ją zostawić w spokoju, bo jakakolwiek "interwencja" z mojej strony powoduje, że szybko robi się ranka...
Najpiękniejsze w tej kuracji jest to, że włosy mogłabym myć 2x w miesiącu big_smile nigdy nie są przetłuszczone heheh...ale oczywiście myję częściej wink

Być jak płynąca rzeka...

127

Przeniesiony post Słoneczkoo

słoneczkoo napisał/a:

mam problemy z trądzikim i nie wiem jak mam go zwalczyć. stosowałam już maść nagietkową , różnego rodzaju toniki , oraz tabletki drożdżowe... nie wiem co dalej gdyż pomagają one tylko na pewiem okres czasa a ja przecież regularnie robie wszystkie czynności związku z tymi preparatami. macie jakiś inny pomysł na zwalczenie trądziku ?

Być jak płynąca rzeka...

128

Przeniesiony post gossipgirl

gossipgirl napisał/a:

A byłaś u dermatologa?

Być jak płynąca rzeka...

129

Przeniesiony post yessa

yessa napisał/a:

Doskonale Cię rozumiem gdyż ja z trądzikiem III stopnia walczyłam przez kilka lat, chodziłam po dermatologach, dostawałam drogie kremy, żele, nawet antybiotyki, ale to pomagało tylko na jakiś czas, później znów koszmar wracał. Byłam już tak zdesperowana i na skraju wyczerpania nerwowego, że wbrew złej opinii, zdecydowałam się na hormony a dokładniej Syndi 35, pomogło. Brałam je przez 3 lata i koszmar zniknął, później ginekolog zmienił mi na zwykłe tabletki antykoncepcyjne, cera trochę się pogorszyła ale i tak jest o niebo lepiej niż dawniej.
Nie namawiam Cię na hormony, radziłabym Ci najpierw wybrać się do dermatologa, jedyne co mogę polecić to kosmetyki pielęgnacyjne firmy ivostin do cery tłustej i skłonnej do zmian trądzikowych (dostępne w aptekach) nie są tanie ale za to bardzo wydajne - żel, jest naprawdę super, emulsja matująca też ok, toniku nie polecam ale co kto lubi. Myj twarz rano i wieczorem - nie częściej, nie rzadziej i wycieraj jednorazowym papierowym ręcznikiem, to zmniejszy rozprzestrzenianie się bakterii.

Być jak płynąca rzeka...

130

A robiłaś badania hormonalne? czasami to ich rozregulowanie odpowiada za taki stan rzeczy

131

Na cerę trądzikową dobry jest płyn kosmetyczny urt-oil. Ma on w składzie naftę oczyszczoną, dzięki czemu szybko wysusza wszystkie krosty. Cera po całkiem krótkim czasie wygląda o wiele lepiej.

132

Najlepiej od razu iść do dermatologa zamiast się męczyć i próbować na własną rękę walczyć smile

133

fakt..ja nie mam takiego problemu strasznego z tradzikiem,tzn potezne,ropne i wszedzie..fakt ,skora sie przetluszcza u mnie, sa wagry,na nosie,brodzie policzkach,male krostki no i czasem wyskoczy kilka prawdziwych pryszczy.zazwyczaj przed okresem..na takie pryszcze stosuje wtedy TORMETIOL. Mozna go smarowac jak czesto sie chce..z duzego,jeszcze nie dosc 'wyklutego' i bolacego pryszcza automatycznie robi sie duzo mniejszy..i tak sobie coraz to bardziej maleje i znika..wiec polecam ta masc..
Natomiast na przebarwienia i male krostki polecam MASC CYNKOWA.w jakims stopniu pomaga..
Moja sis ,ktora ma ten tradzik,powazny i spory uzywa masci HASCODERM (cena ok 30zl,nie zbyt wydajna,ale z moich i jej spostrzezen jedyna ,ktora naprawde dziala,nalezy ja stosowac regularnie,a naprawde mozna sie pozbyc tradziku w dvzym stopniu.niestety,kiedy przestaje sie ja uzywac tradzik natychmiast powraca..ale to jedyna masc ,ktora daje efekty przy dosc powaynym tradziku)polecam!

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

134

Tzn jedyna maść, która pomaga Twojej siostrze wink no bo ogólnie różnym ludziom różne pomagają smile słyszałam o takich przypadkach, że te metody, które pomagają zazwyczaj, się nie nadawały i trzeba było szukać zupełnie innych rozwiązań. Tak jak mówię - najlepiej od razu do dobrego dermatologa i po problemie wink

135

Hej. Mam podobny problem, trądzik przeszkadzał mi od dawna... próbowałam wszystkiego, wydałam mnóstwo kasy na wizyty u dermatologa, kosmetyczki, na różnego rodzaju pudry, fluidy itp. ALE ostatnio odkryłam coś co bardzo mi pomaga, koleżanka poleciła mi spróbować kosmetyki oczyszczające z Garniera, podała mi nawet fajną stronkę sklepu internetowego na którym można kupić dużo taniej różnego rodzaju artykuły, wystarczy wpisac w wyszukiwarkę Leri sklep, zakupiłam tam cały zestaw tej linii Garniera za baaardzo korzystną cenę i nie żałuję, używam wszystkiego od miesiąca i moja twarz wygląda dużo lepiej, trądzik zmniejszył się co najmniej o połowę... Spróbuj, może i Ty będziesz nie długo zadowolona z wyglądu swojej twarzy. Tak swoją drogą to na Leri sklepie można kupić mnówstwo fajnych kosmetyków, różnego rodzaju firm od tych bardzo tanich przez tanie, średnie, drogie do bardzo drogich smile na prawdę warto tam kupować, ceny są korzystne, wysyłka szybka, do tego różne fajne gratisy.. polecam smile

136

dziewczynka, nie lubimy kryptoreklam...

137

Trądzik to poważny problem i bardzo często można go zwalczyć tylko kuracją antybiotykową. Są one naprawdę silne i maja skutki uboczne,więc to ostateczność. Moja znajoma ma z tym duży problem,wiec wiem coś na ten temat. Liczy się także odpowiednia dieta,to co jemy ma bardzo duży wpływ na naszą cerę.

138

Ja słyszałam o Silocosanie, podobno jest bardzo dobry, jeszcze go nie testowałam ale dzisiaj właśnie zamówiłam go w aptece i jutro mam do odbioru smile
jest nawet nie drogi 50ml kosztuje okolo 17zł a 125ml około 27 smile Jest jeszcze mało znany i jest mało o nim opinie w necie, znalazłam artykuł w gazecie, kobieta zmagała się z trądzikiem 20lat i próbowała setki sposobów, ale dopiero to jej pomogło. Efekty podobno widac już po kilku dniach smile

BO KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA! wink

139 Ostatnio edytowany przez paulla777 (2011-03-28 19:43:30)

Lillka napisał/a:

Tzn jedyna maść, która pomaga Twojej siostrze wink no bo ogólnie różnym ludziom różne pomagają smile słyszałam o takich przypadkach, że te metody, które pomagają zazwyczaj, się nie nadawały i trzeba było szukać zupełnie innych rozwiązań. Tak jak mówię - najlepiej od razu do dobrego dermatologa i po problemie wink

no tak,caly czas jest tu mowa o mojej siostrze..jedyna,ktora dziala w tym przypadku..a wiadomo,ze to co jednemu pomoze, drugiemu wcale badz jeszcze zaszkodzi..
No widzisz lilka..dziewczynka pisze,ze jej bardzo pomogl garnier..u mojej siostry natomiast wszelakie tego typu produkty z garnier nie dawaly efektu,a nawet pogarszaly sprawe:)

140

sueno6 jak przebiega u Ciebie leczenie? Mi niestety Pani doktor zaleciła dwa kolejne miesiące Izoteku ale po nich teoretycznie mogę być już spokojna i szykować się na zabiegi kwasami likwidujące blizny smile

''Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.'' Gabriel Garcia Marques

141

paulla777 napisał/a:
Lillka napisał/a:

no tak,caly czas jest tu mowa o mojej siostrze..jedyna,ktora dziala w tym przypadku..a wiadomo,ze to co jednemu pomoze, drugiemu wcale badz jeszcze zaszkodzi..
No widzisz lilka..dziewczynka pisze,ze jej bardzo pomogl garnier..u mojej siostry natomiast wszelakie tego typu produkty z garnier nie dawaly efektu,a nawet pogarszaly sprawe:)

ale ja mówiłam o reklamie sklepu Leri, którego kryptoreklamy ostatnio po wielu forach krążyły - przecież można napisać "zapraszam do mojego sklepu" zamiast udawać kogoś innego i być może źle polecić produkt smile a że produkty Garnier sie w takim sklepie znalazły, to nie ma nic wspólnego smile ja osobiście je lubię smile

moja koleżanka stosowała jakąś maść z której była super zadowolona. Epiduo chyba się to nazywało, na receptę od dermatologa dostała. na początku miała podrażnioną i wysuszoną twarz bo to wszystko wyżera, ale pózniej zaczęła używać do tego krem nawilżający ziajki jakiś i było super. no tak.. ale dermatolog to podstawa.

143

a ja na swoim przykładzie powiem jest masc nazywa sie benzacne niebieska z paskiem czerwonym jest naprawde dobra mało jej nakładac rzsmarowac:P:P w 2 miesiace wyleczyłam pelecy ktore były naprawde w tragicznym stanie i wydawało sie ze nic juz im nie pomoze:)

"Chciałabym żyć pięć razy.Urodziłabym się wtedy w różnych pięciu miastach.
Jadłabym różne potrawy i miałabym pięć różnych przyszłości
I..zakochałabym się pięć razy...w tej samej osobie."

144

Trądzik był moją zmorą od szkoły podstawowej, miałam może 12 lat kiedy zaczął być na prawdę dokuczliwy, wiadomo że dziecku w tym wieku jest z tym ciężej niż dorosłej osobie bo dzieci bywają okrutne.
W tamtym czasie występował on u mnie na całej twarzy jednakowo, ogólnie twarz byla bardzo zaczerwieniona.
Próbowałam go zwalczać mnustwem medykamentów, herbatą  z bratka, maściami, kremami, maskami, zabiegami u kosmetyczki (oczyszczanie).
Nawet jesli coś na krótką chwilę pomagało i zdawało sie być lepiej, dosłownie po kilku dniach wszystko wracało do tej samej postaci.
Leczyłam sie u lekarza dermatologa, który przepisał mi specjalną diete bo jest ona bardzo ważna, bez miałego pieczywa, ostrych potraw, konserwantów, czekolady i wiele wiele innych, do tego dostałam recepty na mocne tabletki działające od wewnątrz i tone maści, kremów i masek.
Kuracja trwała około roku, i tez nie przyniosla zamierzonego efektu, chodz dostrzeglam ze dieta jest bardzo wazna po dym kontem ze nie zwalcz trądziku ale po zjedzeniu np czekolady,cytrusów pojawiaja sie ropne wypryski.
Obecnie mam 21 lat, przetestowałam juz wszystko co wpadło mi w ręce, staram sie odżywiać w miare zdrowo zgodnie z zaleceniami i musze powiedziec że na pewno trądzik jest mniejszy niż w wieku 15 lat aczklwiek jest nadal i nie jest on mały.
Ze wszystkich maści które stosowałam, do punktowego użycia na większe pryszcze najlepiej służy mi chyba pasta cynkowa, nie usuwa trądziku ale po kilku nocach z nia na twarzy ale punktowo, znacznie sie zmniejszają.
Wydaje mi się że trądzik będe miała jeszcze długo i muszę się po prostu do niego przyzwyczaić, słyszałam o ludziach którzy borykają się z nim jeszcze po 40 stce, więc może taka nasza uroda.

145

witam. miesiąc temu skończyłam brać Izotek. Jest dobrze! Blizny nie wchłonęły się w 100% ale nie mam już nowych zmian. Trzeba się przemęczyć, poczekać na efekty i cieszyć brakiem pryszczy! smile

146

Polecam żel oczyszczający LEROSETT Acne gel. Naprawdę szybko oczyszcza skórę, zresztą najlepiej jest przetestować kosmetyk na samej sobie. LEROSETT ma kilka fajnych kosmetyków skierowanych w stronę osób, które mają problemy z trądzikiem. Wrzucę screen, byś wiedziała o co dokładnie chodzi:
http://photos04.istore.pl/6163/photos/midi/169303.jpg

147

Ja stosuję hascoderm-jest na receptę,ale mi bardzo pomógł i to nie tylko na trądzik ale na przebarwienia.

148

Prócz kosmetyku, który wskazałam, w zasadzie tylko jeden jeszcze jest moim zdaniem godny uwagi.
To maseczka do cery tłustej  GUAM MASCHERA SULFERA. Generalnie LEROSETT i Guam to najlepsze marki w tym temacie. Każdy z nich powinien przynieść oczekiwane efekty.

149

Na trądzik polecam SEBUM ZE ŚLUZU  ŚLIMAKA skuteczny w 100%, tylko przez pierwszych kilka tygodni trądzik jest jak gdyby nasilony aczkolwiek nie należy przerywać kuracji bo z biegiem czasu po trądziku nie ma śladu. Ja pół roku stosowałam i teraz nie narzekam i nie mam już z tym problemu.

150

He? A co to takiego?  Pierwsze słyszę. Mimo wszystko uważam, że dobre kosmetyki szybciej zadziałają.... Np. GUAM MASCHERA SULFERA mamy przetestowane. Po jakim czasie ta metoda w twoim przypadku zadziałała? Chyba nie czekałaś na to pół roku?

151

Nie nie u mnie po około miesiącu nawet niecały miesiąc, tylko trzeba długo stosować żeby trądzik się nie wrócił. Ja mam już 3 lata spokoju po tym sebum.

152

Co?? Był już chyba taki temat, ale nie widziałam nigdzie, że sebum ze śluzu ślimaka działa na trądzik? Pierwsze słyszę, ciekawe...;) ja tak już wspominałam, napisze co stosuję podczas mojej kuracji. po pierwsze herbatka z bratka, po drugie olejek z drzewa herbacianego melaleuca - przemywam nim buzię dwa razy, po trzecie - nowa, lepsza dieta - ograniczyłam potrawy słone, ostre, pikantne, tłuste. wszystko idzie ku lepszemu, więc mam nadzieję, że będzie okey... wink

153

Eeee... śluz z ślimaka? hmm Może i działa, ja jednak polecam epiduo...

154

Heyka..;p Ja też mam problem z trądzikem, mam dopiero 12 lat a zaczeło sie to dwa lata temu..
przeczytałam w gazecie o tabletkach które mi pomagają, kosztują mniej więcej 29,90 <ceranova> w niebieskim opakowaniu.jest ich 60 sztuk musisz stosowac je po dwie dziennie jedną rano i jedna wieczorem. Bardzo mi to pomaga ale kiedy zjem cos ostrego ,pikantnego lub słodkiego na drugi dzien mam całą twarz w wypryskach:(. Nie możesz też ich wyciskać ponieważ na drugi dzien przez przenoszenie się tych bakterii buzia bedzie cała czerwona a to niestety bardzo żle wygląda . nie uzywaj zadnych fluidów ani tapet poniewaz mają one składnik który połączony z chlebem wytwarza ropien czyli inaczej wypryski;( .mi zaczeło pomagac po dwóch miesiącach ale pilnowac z jedzieniem muszisz sie cały czas, wiem to troche dziwne jak idziesz na impreze albo cos podobnego i uwazasz na wszystko ale to naprawde pomaga... Lub mozesz wybrac sie do dermatologa wizyta kosztuje okolo70zł a leki zalezy.. od rodzaju skory np. dla cery tłustej około 130zł!;( mam nadzieje że pomogłam;;p

155

Ojjj ja też miałam problem duży z trądzikiem i szczerze mówiąc już nie miałam siły na nic, gdyby nie moja koleżanka która poleciła mi pójście na zabieg. Długo się zastanawiałam gdzie pójśc i w końcu zaryzykowałam i poszłam do beautifulskin, nie pożałowałam. Na dzień dzisiejszy problem mam z głowy. W końcu! smile

156

Witam!
Ja brałam hormony-Diane35-pomogło,ale nie w 100%,raz lepiej raz gorzej,ale bardziej lepiej smile teraz stosuje wszystkie witaminy,cynk działa dobrze na cerę i nie tylko.
Z kolei moja koleżanka miała straszny trądzik,chodziła po różnych dermatologach-nic nie działało.. tylko wydane pieniądze. Brała także Diane - nic. Dopiero kosmetyczka spytała się,czy robiła badania na gronkowca bodajże,więc ta,słysząc pierwszy raz o takim czymś,poszła-zrobiła i się okazało,że jest nosicielem. Zrobili dla niej szczepionkę ( bo to jest kilka rodzai ) i przeszło.
Inny przypadek to u znajomego- akurat dermatolog wyleczył -wit. A w dużej ilości,ale to już tylko pod kontrolą lekarza i badaniami wątroby,ponieważ ta witamina może być niebezpieczna.
Tyle ile ludzi,tyle rodzai leczeń.
Pozdrawiam!

"Nie wystarczy tylko posiadać dobry umysł. Najważniejsze jest, by go dobrze używać."

157

Ja mam takie pytanie:
Od roku mam  w okolicach brody.( tylko tam) krostki, pryszcze takie. Tak mnóstwo ale bardzo ich nie widać. Jednak jest to upierdliwe bo codziennie musze walczyć z tymi które widać.
Zawsze miałam suchą skórę i  ani jednego pryszcza.  Jeden na pare miesięcy. A teraz nie moge się ich pozbyć. Mam 22 lata. Używałam kremów różnych, maści cynkowej, teraz używam żelu z siarką solanka. I nic. Dalej są. Z tarczycą mam wszystko ok. Nie wiem o co chodzi. Nie jest to zwykły trądzik. Proszę o rade.

"Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią."
"Przemija tylko to, co jest kłamliwe i złudne, nieistotne, co właściwie nigdy nie miało rzeczywistego bytu..."
"Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął."

158

Skąd się bierze trądzik? Co nasila jego występowanie? Czy można w skuteczny sposób walczyć z tym schorzeniem? Takie pytania najczęściej padają z ust osób, którym nie było dane cieszyć się nieskazitelną i gładką cerą. Długo by się rozpisywać, zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu na ten temat jest naprawdę dobry i pomocny receptanapiekno.blogspot

159

Większość ludzi myśli, że problem trądziku dotyczy nastolatków, a nieprawda! Mam 26 lat, od zawsze miałam probelm z krostkami i zaskórnikami, to wszystko o czym była mowa czyli benzacne czy inne maści - ja to wszystko znam, ale co z tego skoro nic mi nie pomogło tak naprawdę. Mówili mi, że jak urodzę dziecko to mi się cera poprawi, urodziłam dziecko i co? I nic, trądzik nie zniknął! I co w takiej sytuacji zrobić??? Kolejne dziecko na razie nie wchodzi w grę wink

160

ehh ja myślę że nigdy chyba nie będę mieć gładkiej twarzy.. chyba na 100% nie da się tego pozbyć...

161

Dziewczyny,pomóżcie. Sposobów na trądzik jest mnóstwo. Począwszy od dermatologicznych skończywszy na kosmetologicznych. I co z tego ? Odkąd rozpoczął się u mnie okres dojrzewania trądzik pojawił się na mojej twarzy. Minęło od tego czasu 14 lat i nie wydaje mi się,że całkowicie jestem wyleczona. Nie rodziłam jeszcze dzieci, mam 28 lat i co wieczór spoglądam w lustro i obserwuje zmiany na skórze. Są na niej : głównie pootwierane pory, czarne zaskórniki, grudki, krostki, czasem zdarzą się wykwity ropne,ale wtedy szybko się ich pozbywam ( dbając o sterylne warunki) - wiem,że nie powinnam wyciskać tych ropnych zmian, ale zauważyłam,że jak zostawię takiego paskudnego pryszcza na twarzy, nie wyciskam go i nakładam punktowo na niego lek od dermatologa to on mi nie znika tylko ... jest i co najgorsze obok powstają nowe mniejsze. Natomiast jak się nad nim pastwię i umiejętnie wyciskam na drugi dzień pozostaje strupek, a po kilku dniach jasno-różowa plamka przypominająca bliznę. Jaki morał z tego ... wyciskać, czy nie wyciskać ... ?? czemu nie ma jednego skutecznego leku. A może jest tylko ja go nie znam ? Jak macie jakieś pomysły to piszcie wink

162

Pewnie masz rację, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.  W temacie śmiechu to czytałam ostatnio świetnie napisany artykuł o "DOJRZAŁYCH NASTOLATKACH"

163

mi pomogły tabletki curacne - rewelacja

164

Ja powiem krótko. Tabletki antykoncepcyjne. Nie wiem ile masz lat, ale moja koleżanka już w gimnazjum je brała, ale z mała dawką hormonów. Ja biorę anty od 8 miesięcy. Po 2 trądzik mi zniknął, a męczyłam się z nim od 11 roku życia.

"Bądz Sobą, nie udawaj nikogo Innego."

165

Dla mnie rada jest tylko jedna: wizyta u dermatologa + zakup dobrych marek kosmetywków. Albo Artdeco albo Max Factor czy Loreal.

166

kuminka napisał/a:

Dla mnie rada jest tylko jedna: wizyta u dermatologa + zakup dobrych marek kosmetywków. Albo Artdeco albo Max Factor czy Loreal.

Dodałabym do tego wizyty u kosmetyczki od czasu do czasu, żeby jednak raz na jakiś czas porządnie wyczyścić twarz.

167

Jeśli chodzi o oczyszczanie, to kiedyś chodziłem na laserowe oczyszczanie skóry. Mnie to co prawda nie pomogło, ale oczyszczenie naprawdę solidne.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

168

Taki zabieg boli albo jest niebezpieczny?

169

Słyszlam o zbawiennym działaniu olejku arganowego na trądzik.

170

Jednak bez systematycznej codziennej pielęgnacji nic nie pomoże.

171

Też miałam problem z trądzikiem . Poszłam więc do dermatologa i przepisała mi specjalny antybiotyk do smarowania . Po dwóch tygodniach nie miałam nawet śladu .Teraz smaruję tylko raz w tygodniu .

172

kluska88 napisał/a:

Też miałam problem z trądzikiem . Poszłam więc do dermatologa i przepisała mi specjalny antybiotyk do smarowania . Po dwóch tygodniach nie miałam nawet śladu .Teraz smaruję tylko raz w tygodniu .

Kluska- co to za antybiotyk?

173

Hej Dziewczyny:) a słyszałyście o aloesie i zastosowaniu go do problemów ze skórą i trądzikiem. Przeczytałam wątek od początku i widzę, że jeszcze nikt o tym nie wspomniał

174 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-11-17 16:43:23)

Najlepiej udać się do salonu kosmetycznego na oczyszczanie skóry. Ja polecam spam Działają cuda!

175

Podobno laser czyni cuda, ale to droga terapia. Wiele zależy od oczyszczania i właściwej diety. Czytałam w przewodniku pemed o tym, że takie produkty, jak avocado, ryby, twaróg, migdały i kilka innych są w stanie wpływać na stan cery. Kupiłam 2 avocado, rozgniotłam widelcem, dodałam sól i cytrynę i teraz się zastanawiam - zjeść, czy zrobić maseczkę? To jest pyszne na grzanki zamiast masła smile

176

ostatnio byłam u pani profesor dermatolog ,kazała mi kupić pastę cynkowa, z zaznaczeniem nie maść tylko pastę.Pasta kosztuje kilka złotych ja zapłaciłam całe 2,70 i faktycznie jest całkiem niezła,polecam.

177

huanita napisał/a:

ostatnio byłam u pani profesor dermatolog ,kazała mi kupić pastę cynkowa, z zaznaczeniem nie maść tylko pastę.Pasta kosztuje kilka złotych ja zapłaciłam całe 2,70 i faktycznie jest całkiem niezła,polecam.

Słyszałam już wiele dobry opinii na temat tej pasty:)

178

wczoraj czytałam dużo na temat żelu z oczaru wirginijskiego,podobno działa cuda,ogólnie jest bardzo chwalony ,dziś go kupie i będę stosować za kilka dni dam znać jakie efekty:)

179

epiduo, to bardo dobry lek do walki z tym. Sama korzystałam i widać było sporą poprawę już po 3 tygodniach smile

180

Bardzo dobre działanie na trądzik ma olejek arganowy tylko trzeba go stosować regularnie.
Dobre też będzie oczyszczenie twarzy u kosmetyczki wink

Posty [ 121 do 180 z 202 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Trądzik - jak go zwalczyć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021