Motywacja. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Motywacja.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Motywacja.

Mój pierwszy post więc może najpierw się przywitam wink

Chciałabym się dowiedzieć, jak u was z motywacją? Bo nie oszukujmy się ja zawsze mam z tym problem. Pierwsze dni spoko, jest słomiany zapał do np odchudzania, zmiany nawyku a potem się wszystko rozjeżdża. A to nie ma czasu ugotować coś samej, a to ciągle ktoś coś potrzebuje i nie mam przez to czasu poćwiczyć.
Moje pytanie czy poleciłbyście coś na motywację, ew jakieś warsztaty ? Zależy mi na tym aby było to w Poznaniu.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Monoceros (2016-05-06 12:39:15)

Odp: Motywacja.

Z motywacją jest tak - albo jest, albo jej nie ma. Albo się decydujesz i trwasz w tym, albo nie jesteś wystarczająco przekonana, że to co chcesz zrobić, to jest to, czego potrzebujesz. Każde działanie, które nie jest spowodowane przymusem i koniecznością (jak np. nauka, praca etc.) potrzebuje wewnętrznej motywacji - czyli przekonania, że tego chcę, robię to dla siebie, sprawia mi to przyjemności. Jeśli robisz to z jakiś innych pobudek, które nie są twoje (np. odchudzam się, żeby mieć wyższe poczucie własnej wartości, bo teraz czuję, że nie zasługuję), to nie zadziała.
U mnie działa ustawianie sobie przypomnień w telefonie, kiedy powinnam jeść, a do ćwiczeń wybieram audiobooka albo ulubioną książkę, której nie czytam w innym miejscu tylko jadąc na rowerku. Moja chęć czytania przewyższa moją niechęć do ćwiczeń big_smile Pomaga też to, że widzę efekty. Pomaga też prowadzenie dziennika. Ale jeśli robisz to nie dla siebie, to zapału nie starczy na długo.

Jest takie powiedzenie w psychologii - jeśli czegoś nie lubisz, rób to regularnie przez 30 dni. Okaże się, że to twoje hobby. smile (Wykształcenie nawyku - dobrego czy złego - zajmuje 30 dni. To niedużo.)

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Motywacja.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024