Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-12-17 14:05:43)

Temat: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Kto powinien wykonać pierwszy krok? To pytanie, które spędza sen z oczu nie tylko paniom, ale również i panom.

Jak się okazuje aż 70 proc. kobiet, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez Sympatia.pl w ramach akcji "Sekrety kobiet", chciałoby być zdobywane!

19 proc. respondentek uważa jednak, że pierwszy krok zawsze należy do mężczyzny, a pozostałe 50 proc. stwierdziło, że owszem, panie mogą zaoferować spotkanie, ale lepiej, żeby kropkę nad "i" postawił jednak przedstawiciel płci męskiej.

Dla wszystkich panów, którzy zastanawiają się, jak zagadać do użytkowniczki, która przyciągnęła ich uwagę w portalu randkowym, mamy niespodziankę – tajemnica została rozszyfrowana.

Otóż, jak wynika z przeprowadzonej przez nas ankiety, w której wzięło udział 3 tys. internautek, tekst na podryw nie musi być wyszukany. Uważa tak co druga pytana przez nas kobieta (43 proc.). Według nich najważniejsze jest to, aby po wymianie kilku zdań, rozmowa nadal się kleiła. Tylko tyle i aż tyle :-)

Randka? Najlepiej w kawiarni

Uwaga, Panowie! Udana randka to ta… z dużą ilością kofeiny i świeżego powietrza. Panie na pierwsze randki chciałby być zapraszane do kawiarni (55 proc.) i na spacer po parku (33 proc.).

Wygląd? Nie ma znaczenia

Jeśli ktoś uważa, że dla kobiet wygląd odgrywa największe znaczenie, to grubo się myli.

W ankiecie przeprowadzonej przez Sympatia.pl potwierdziła się teza, że dla pań wygląd zewnętrzny partnera nie stanowi kluczowego elementu. Ponadto aż 19 proc. pań uważa, że każdy mężczyzna jest na swój sposób przystojny, pod warunkiem, że jest zadbany, a więc pachnący, umyty, z czystą odzieżą i obuwiem (35 proc.).

Układ bez zobowiązań? Odpada

Panie cenią sobie niezależność, także w związku. 38 proc. respondentek uważa, że udany związek to ten, w którym partnerzy szanują swoją odrębność, ale także cenią sobie relację budowaną w oparciu o wspólnie zdobywane doświadczenia – 39 proc.

Związek bez zobowiązań to układ, który kobiety zdecydowanie skreślają. Jedynie dwie na sto pytanych pań przyznaje, że nie stanowiłoby dla niej problemu życie w związku opartym na pełnej wolności.

Seks? Wszystko w odpowiednim czasie

Czy kobietom spieszy się do cielesnych uniesień? Niekoniecznie. Co więcej, panie twardo stąpają po ziemi i nie poddają się chwilowym zauroczeniom i krótkim romansom. Aż cztery na pięć zapytanych kobiet nie spieszy się z seksem i woli poczekać z tym na odpowiedni moment.

Zaufanie i bezpieczeństwo najważniejsze

Badanie ujawniło również, że ankietowane za najważniejsze w związku uważają zaufanie i bezpieczeństwo (50 proc.). Miłość, jako podstawowy budulec udanego związku, wskazała dopiero co piąta respondentka.

Tradycyjny podział ról? Niekoniecznie

Partnerstwo dla wielu par stanowi fundament związku. Jak definiują to słowo kobiety? Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Sympatia.pl, w której udział wzięło 3 tys. kobiet, panie nie utożsamiają tego terminu z tradycyjnym podziałem ról. Takie skojarzenie miały tylko trzy spośród stu zapytanych kobiet.

Czym zatem jest partnerstwo? Według 39 proc. pań polega ono na robieniu wielu rzeczy wspólnie i zdobywaniem wspólnych doświadczeń. Aż 38 proc. definiuje partnerstwo jako szacunek wobec odrębności drugiej osoby.

Komplementy? Tak, ale nie wszystkie

Okazuje się również, że panie, przed komplementami dotyczącymi urody, preferują deklaracje zdradzające przywiązanie i sympatię do partnerki. Różnica jest miażdżąca i wynosi odpowiednio 5 do 95 proc.

Po prostu "Kochanie"

"Kotku", "Żabko", a może "Kwiatuszku"? Otóż okazuje się, że nic z tych rzeczy. Na pytanie: "Jak chciałabyś, żeby zwracał się do ciebie twój partner?" ankietowane odpowiedziały: po prostu "Kochanie" (37 proc.). Dla 17 proc. pań kwestia ta jest zupełnie bez znaczenia.

Jestem ciekaw Waszych opinii / spostrzeżeń.

Źródło:
Sympatia.pl

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Fascynujące odkrycie najbardziej banalnych i oczywistych prawd...

3

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

"Wygląd? Nie ma znaczenia."

big_smile No nic, to się uśmiałam big_smile

4

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

To w sumie oczywiste. wszystko pasuje oprócz kawiarni

5

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Część z tych odpowiedzi tak zalatuje ściemą, że....

6

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Jak facet podrywa to na drugą randkę też musi wykazać się inicjatywą, na trzecią, inicjatywę mogę przejąć ja . I wygląd ma znaczenie dla kobiet tak samo jak dla mężczyzn.

7

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

I to co napisała Misha wydaje mi się być bliżej prawdy...

8

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Bo ja nie brałam udziału w tej ankiecie ;-p. Zresztą te wyniki ankiety nie są żadną nowością, praktycznie co roku czytam identyczne / b podobne w czasopismach lub jakiś portalach dla kobiet. Te wyniki są bardziej pod publiczkę. Powiedziałabym że to ma być taka zachęta dla konkretnego portalu dla mężczyzn bo przecież dowiadują się z tej ankiety czego oczekują kobiety ;-), nic bardziej mylnego! Tzn jeszcze zależy jaki target ;-).

9 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-12-18 20:53:34)

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

U mnie większość się zgadza, ale no wiadomo, że kobiety są różne i jeden spodziewałabym się bardziej różnorodnych odpowiedzi. W końcu każdy może znaleźć kogoś dla siebie, a nie tylko ludzie poszukujący stabilnego partnerskiego związku, nie każdy w takim jest. Jednak dla mnie akurat tak, partnerski, nie mogłabym być z facetem, który uważałby, że mam robić to co on uważa za słuszne, no albo jedynie siedzieć w domu i gotować dla niego obiady zawsze, bo jak nie to obraza ;p No, ale mało dla kogo teraz taki związek chyba byłby dobry. Teraz częściej i mężczyźni i kobiety dobrze gotują i to jest dobre, a nawet jak nie dobrze, to by umieć po prostu coś ugotować. Co do innych rzeczy, to zgadzam się kawiarnia i spacer bardzo fajne, u mnie wprawdzie pierwsza randka to był sam spacer i było tak świetnie, że mimo że to był grudzień, początek, dokładniej 6 grudnia Mikołajki, to sam ten spacer nie przeszkadzał mi. No, ale kawiarnia też bardzo fajnie, jest niedrogo, dosyć luźno, dzięki czemu człowiek się tak nie stresuje. Do tego można napić się czy kawy czy herbaty czy jakiś zdrowy sok czy zjeść ciastko czy coś innego jak jest się głodnym często jakieś tortille itp, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Seks bez zobowiązań dla mnie też nie, ale za to nie czekałam z seksem długo jak poznałam mojego faceta. Różnie to bywa w życiu i zależy od sytuacji. Inicjatywa była po stronie mojego faceta, ale ja tak samo okazywałam, że mi się podoba, uważam, że wtedy to jak najbardziej ok, bo to nie jest tak, że tylko facet powinien się starać, a ona może "łaskawie" da mu szansę. No tak być jak dla mnie powinno.

Wygląd nie jest taki ważny, wiadomo, że jakieś znaczenie ma, ale jednak większość ludzi jest przeciętnych i jeśli są zadbani, to zainteresują bez problemu i mimo wszystko bardziej ja sama zwracałam uwagę czy facet schludny niż czy jakiś przystojny. Sama jestem raczej przeciętna, nie wyróżniam się z wyglądu, mój facet za to nieco tak, bo jest szczupły, wysoki, dosyć mocno zarysowana szczęka, fajne rysy twarzy, ale jednak nie było to dla mnie kryterium. Wyszło przypadkiem, że do fajnego charakteru jest też fajny wygląd. A i ja teraz schudnę z tej nadwagi i będę jeszcze fajniejsza, także będzie się jeszcze lepiej czuła przy moim facecie, też nieźle wyglądając. Mój były za to był mocno średni, niższy ode mnie nieco, ale nie przeszkadzało mi to i nie było to powodem rozstania. Po prostu inne czynniki mają dla mnie większe znaczenie.

Co do komplementów to lubię i takie i takie, nie miałam jakiegoś dużego powodzenia, więc może nawet trochę bardziej odnośnie urody wink No, ale słyszę od mojego faceta zarówno takie, jak i takie. No choć i on czasem nie zauważy jakiejś zmiany w wyglądzie, no ale zdarza się, rozumiem. Jednak ogólnie komplementy mówi, ja jemu też smile

Czułe słowa to u nas często właśnie "Kochanie", ale inne np "Kotku" też jest, czasem nawet i "Mała", mimo że drobna i szczupła nie jestem, jeszcze mam trochę nadwagi (najwięcej miałam 88 kg, ale teraz jest lepiej 75 kg i dalej schudnę i będę już się dobrej wagi trzymać, już nie będę leniwa jak parę lat byłam w tej kwestii), a wzrost 170-172, więc niska też nie, ale i tak to fajne określenie, czasem "Niusia" wink No ja najczęściej do niego "Kochanie", "Kotku". No, ale samo "Kochanie" chyba najczęściej.

10

Odp: Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Moim zdaniem ludzie czasami wciskają sami sobie kity, że wygląd nie ma dla nich znaczenia, ponieważ między innymi boją się przyznać przed sobą i przed światem do tego, że ma on znaczenie - w końcu tyle się trąbi o tym, że człowiek jak na wygląd patrzy, to jest wielce powierzchowny, że się nie ocenia książki po okładce i tak dalej...

Co do reszty spraw - zależy.
Jedne kobiety uwielbiają jak facet przyjdzie z bukietem kwiatów, inne dostają szewskiej pasji, bo potem muszą te kwiaty cały czas ze sobą taszczyć.
Jedne lubią spędzić czas w kawiarni, inne wolą pójść na ciekawy spacer
Jedne lubią zdobywać, inne wolą być zdobywane

Rozwalił mnie też ten fragment o związkach.
Znam MNÓSTWO dziewczyn, które się wcale nie palą do żadnych deklaracji i same lubią sobie poimprezować, zmieniać partnerów i tak dalej. Nawet to forum wielokrotnie to udowodniło, więc nie wiem po co ludziom wciskać kity. Podobnie z seksem. Teraz coraz więcej jest kobiet, które nie mają nic przeciwko pójściu do łóżka nawet na pierwszym spotkaniu. Dla mnie żenada i brak szacunku, a inna powiedziałaby pewnie, że nie umiem się bawić wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Preferencje kobiet - Raport Sympatia.pl

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024