Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez Eileen (2015-03-05 16:53:17)

Temat: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Drogie kobietki i facecicy (taa, wiem, że takie słowo nie istnieje big_smile),

potrzebuję znaleźć jakąś ciekawą książkę o ratownictwie medycznym, pracy ratownika itd. Ewentualnie jakiś album, ale żeby to nie były same obrazki. To ma być prezent dla pasjonata ratownictwa, osoby, która wiąże swoją przyszłość z tym zawodem, ale nie podręcznik akademicki. Po prostu no... coś. big_smile Jakaś książka, w której osoba zainteresowana ratownictwem, znajdzie coś ciekawego.
Nie odsyłajcie mnie do wujka G, bo już przewertowałam i wyskakują w większości podręczniki.

Z góry dziękuję za pomoc. tongue

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Wojciech Feleszko "Nóż w palcu" i inne tego autora na ten sam temat. Książka dla dzieci ale nie tylko.

3

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Jakoś nie wyobrażam sobie albumu o wypadkach.... artystyczne zdjęcia zmasakrowanych zwłok? wink

4

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.
Kleoma napisał/a:

Wojciech Feleszko "Nóż w palcu" i inne tego autora na ten sam temat. Książka dla dzieci ale nie tylko.

Sprawdzę, ale raczej coś poważniejszego chyba bym wolała. tongue

Bbasia, mogą nie być artystyczne. Karetka w tle i okej. ;p A na poważnie to nawet nie wiem, co miałam na myśli, pisząc "album". big_smile


Dobra, to może nawet nie musi być książka, ale nie wiem w takim razie co związanego z ratownictwem. Bo to właściwie największa i jedyna tak wielka pasja jubilata. Lubi jeszcze filmy katastroficzne, ale te się piraci. xd Poza tym lubi je obejrzeć, ale nie jest aż tak zafascynowany. A co do ratownictwa, to ogląda wszystkie seriale medyczne, dokształca na razie na własną rękę, zamierza zrobić ratownictwo jako kolejny kierunek studiów...

A byłam dzisiaj w empiku, odnalazłam dział "poradniki medyczne", a tam połowa o odchudzaniu i zdrowej żywności, a połowa - Chodakowska, treningi itd. Nic poza tym. hmm

5

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

A może jakiś wypasiony album o anatomii człowieka. W końcu ratownictwo to medycyna. A anatomia to podstawa medycyny.

6 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2015-03-06 09:56:26)

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Jest taki fajny serial niemiecki o ratownikach medycznych "Medicopter 117".
Ale nie wiem czy uda się to dostać.

Dobry podręcznik anatomii ze zdjęciami, schematami to też uważam nadaje się na prezent bo to są drogie książki, każdemu studentowi się przyda.

7

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

On jeszcze tego nie studiuje. hmm Podręczników jest faktycznie dużo, ale właśnie nie chcę, żeby to była książka konkretnie do nauki. Raczej eee... do przeczytania z zainteresowaniem. big_smile Nie umiem wyjaśnić.

Kleoma, z Medicopterem akurat trafiłaś, bo... on go zna na pamięć. tongue No ale to jest wszędzie do obejrzenia w internecie.

8 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2015-03-07 09:24:13)

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

To może jakiś gadżet np. kamizelka czy koszulka  z napisem "ratownik"?

9 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2015-03-07 11:14:14)

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

"Ludzie na walizkach"
(zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo zły los doprowadziły na granicę życia i śmierci). Wśród bohaterów książki znaleźli się nie tylko pacjenci i ludzie chorzy, ale również ich najbliżsi oraz lekarze - z ludzkim bólem zmagający się na co dzień w życiu zawodowym. O dramatycznych wyborach, z jakimi przyszło im się zmierzyć, rozmówcy Hołowni opowiadają jednak bez ckliwości, za to z ogromnym dystansem i mądrością.
Szczególnie rozdział: "Czerwony, żółty, czarny" - o segregacji (tfu - co za okropne słowo) do której zmuszony jest kierujący akcją ratunkową PO katastrofie...
Przejmująca książka sad

10

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

"W stronę Pysznej" Stanisław Zieliński - tak trochę naokoło tematu
Bardzo dobra książka, zwłaszcza jeśli ktoś lubi chodzić po górach. Są to takie opowiastki górali o pierwszych taternikach, można powiedzieć o pierwszych goprowcach,  początkach chodzenia po górach i ratowania. Książkę bardzo dobrze się czyta. Ja mam starsze wydanie, ale wiem, że była czas jakiś temu ładnie wydana w stylu retro, więc na prezent jak najbardziej się nadaje.

Nie wiem, czy ta książka jest osiągalna, ale poleciłabym jeszcze Alain Bombard "Dobrowolny rozbitek". Historia młodego lekarza, który w latach 50 pływał po Atlantyku jako ratownik medyczny. Przy okazji robił obserwacje dot. rozbitków. Zastanawiał się, co sprawia, że jedni umierają, mimo iż z medycznego punktu 1-2 dniowy samotny pobyt rozbitków na łodzi ratowniczej nie powinien skutkować śmiercią, a inni np. małe dzieci - zawsze przeżywają nawet dłuższy okres i w gorszych warunkach.

11

Odp: Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Dziękuję wszystkim za pomysły. big_smile

Anhedonia, spróbuję dorwać Ludzi na walizkach, to w empikach nawet jest i wydaje mi się, że najbardziej mu przypadnie do gustu. Dzięki. big_smile

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książka lub album o ratownictwie medycznym, wypadkach itd.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024