Testosteron - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Testosteron

Witam.

Ostatnio zrobiłem sobie badanie na poziom testosteronu we krwi i wynik wyszedł mi ok. 220 ng/dl przy czym zakres referencyjny wynosi 262,00-1593,00 (!)

Chciałbym się dowiedzieć jakie są skutki posiadania zaniżonego poziomu testosteronu i czym to grozi oraz jak objawia.

Mam 20 lat smile

pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-08-17 00:28:54)

Odp: Testosteron

Pierwszym objawem obniżonego poziomu testosteronu jest brak umiejętności posługiwania się wyszukiwarką Google.

A potem zaczną ci cycki rosnąć.

3

Ho, ho, ho, śmieszne, pewnie żałujesz, że ciebie to nie spotka.

Zapomniałem dodać w pierwszym poście - o odpowiedź proszę osoby z jajami, bądź panie, których faceci mieli podobny problem. No, ewentualnie kogoś kto ma coś mądrego do powiedzenia.

Pozdrawiam

4

Iceni napisał/a:

Pierwszym objawem obniżonego poziomu testosteronu jest brak umiejętności posługiwania się wyszukiwarką Google.

Bingo. smile  smile   smile

Szacun Iceni, za bystrą odpowiedź.
Dawno się tak na forum nie uśmiałam.

5

Słońce, w 3 minuty znalazłam 3 obszerne artykuły na temat niskiego poziomu testosteronu, czynników wywołujących, objawów i domowych sposobów na naturalne podniesienie poziomu testosteronu.  W czasie następnych kilku minut je przeczytałam i już znam odpowiedź.

A ty dalej siedzisz i czekasz aż ci ktoś odpowiedź podstawi pod nos...

Nie znoszę leniwych osób czekających na gotowe rozwiązania  smile
Mam nadzieję, ze nikt ci rady tu nie udzieli, żeby zmusić cię do samodzielnego wysiłku.

A jak już poznasz odpowiedzi na podstawowe pytania to wróć i pytaj o szczegóły - wtedy chętnie nawet ja ci pomogę...

6

katarina napisał/a:
Iceni napisał/a:

Bingo. smile  smile   smile

Szacun Iceni, za bystrą odpowiedź.
Dawno się tak na forum nie uśmiałam.

Dobrze, widzę, że śmieszki nie śpią i chcą się pośmiać zamiast pomóc, naprawdę wspaniale, żart udany.

Jednak do rzeczy - tak wygląda wynik wyszukiwania po wpisaniu "obniżony testosteron" http://i58.tinypic.com/142eebm.jpg - fioletowa czcionka oznacza, że w link wchodziłem (chociaż pewnie wiecie, jesteście ekspertami od Google).

Szkoda moje drogie, że nie wpadłyście na to, że już to zrobiłem a odpowiedź mnie nie usatysfakcjonowała.

Obniżona produkcja spermy, rosnące cycki - super informacje, szkoda, że gówno mnie to obchodzi.

Potrzebuję odpowiedzi od osoby, która z czymś takim się spotkała i to z jakimi realnymi problemami mogę się przez to borykać. Informacje z internetu typy "u 50% mężczyzn z obniżonym testosteronem blabla, u 35% występuje blabla" KOMPLETNIE nic nie dają, zupełnie jak wasze odpowiedzi, także jeśli macie jakiś super trafiony żart zamiast czegoś konkretnego, proszę darujcie sobie.

7

Iceni napisał/a:

Słońce, w 3 minuty znalazłam 3 obszerne artykuły na temat niskiego poziomu testosteronu, czynników wywołujących, objawów i domowych sposobów na naturalne podniesienie poziomu testosteronu.  W czasie następnych kilku minut je przeczytałam i już znam odpowiedź.

A ty dalej siedzisz i czekasz aż ci ktoś odpowiedź podstawi pod nos...

Nie znoszę leniwych osób czekających na gotowe rozwiązania  smile
Mam nadzieję, ze nikt ci rady tu nie udzieli, żeby zmusić cię do samodzielnego wysiłku.

A jak już poznasz odpowiedzi na podstawowe pytania to wróć i pytaj o szczegóły - wtedy chętnie nawet ja ci pomogę...

Jak wyżej napisałem, szkoda, że nie wpadłas na to, że JUŻ to zrobiłem a odpowiedzi z tych źródeł to za mało i uwierz mi, to było o wiele przyjemniejsze niż użeranie się z Tobą. Mam nadzieję, że normalnie taka nie jesteś, bo szkoda ludzi w Twoim otoczeniu.

8 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-08-17 00:59:39)

Skoro "gówno cię to obchodzi" to po co głowę zawracasz?

A jeżeli szukasz osoby "która z czymś takim się spotkała" to chyba już przysypiasz skoro pytasz na forum kobiecym o hormon męski...

Skoro już tak bardzo chcesz informacji z pierwszej ręki to pytaj na męskim forum,  my cię tu chętnie dokształcimy o ciąży...

Skoro Cię nie obchodzą informacje o obniżonej jakości plemników, zaburzeniach libido itp to czego ty oczekujesz? Że ktoś ci napisze, ze ci czułki i ogon wyrosną? Testosteron odpowiada za cechy męskie i to ci będzie szwankować w pierwszej kolejności, kataru od tego nie dostaniesz.

9 Ostatnio edytowany przez alexich (2014-08-17 01:05:01)

Iceni napisał/a:

A jeżeli szukasz osoby "która z czymś takim się spotkała" to chyba już przysypiasz skoro pytasz na forum kobiecym o hormon męski...

Skoro już tak bardzo chcesz informacji z pierwszej ręki to pytaj na męskim forum,  my cię tu chętnie dokształcimy o ciąży...

Gówno mnie obchodzi powiększenie piersi.

Na forum już od jakiegoś czasu jestem i trochę facetów się tu znalazło, BYĆ może dostanę odpowiedź od któregoś z nich, jeśli nie, trudno.

Natomiast Ty musisz się strasznie nudzić skoro zaczynasz nic niewnoszącą dyskusję.

Nie umieram na brak testosteronu, więc nic mi się nie stanie jak poczekam na odpowiedź dzień czy dwa, zostawiłem identyczną wiadomość na 2 innych forach - męskich, natomiast Ty ZNOWU musisz się do czegoś przyczepić, proszę Cię ponownie, jeśli nie chcesz mi odpowiedzieć na pytanie po prostu tego nie rób.

Iceni napisał/a:

Skoro Cię nie obchodzą informacje o obniżonej jakości plemników, zaburzeniach libido itp to czego ty oczekujesz? Że ktoś ci napisze, ze ci czułki i ogon wyrosną? Testosteron odpowiada za cechy męskie i to ci będzie szwankować w pierwszej kolejności, kataru od tego nie dostaniesz.

Przykładowo "Ja miałem zaniżony testosteron i nie byłem w stanie dojść do orgazm" albo "a ja nie miałem erekcji" KONKRETNE, PRAKTYCZNE informacje prosto od ludzi nie z wikipedii.
W internecie można pewnie znaleźć, że katar może być objawem strasznej, nieuleczalnej choroby, a gdybym szukał informacji nt. kataru wolałbym raczej gdyby ktoś mi powiedział jak się czuł podczas kataru i jak go zwalczył.

10

Iceni napisał/a:

Tiaaaa,
No to google na poziomie podstawowym widzę, że masz opanowane.

Czy naprawdę oczekujesz na kobiecym forum o godzinie 1:00 akademickiego wykładu nt. przyczyn i skutków obniżonego poziomu testosteronu?

Może jednak warto się udać do fachowca czyli lekarza.

11

katarina napisał/a:
Iceni napisał/a:

Tiaaaa,
No to google na poziomie podstawowym widzę, że masz opanowane.

Czy naprawdę oczekujesz na kobiecym forum o godzinie 1:00 akademickiego wykładu nt. przyczyn i skutków obniżonego poziomu testosteronu?

Może jednak warto się udać do fachowca czyli lekarza.

Ja pier*olę, bo już inaczej nie mogę, weźcie BABY ze mnie zejdźcie i odpuśćcie.
NIE OCZEKUJĘ jakiejkolwiek odpowiedzi, natomiast MAM na takową NADZIEJĘ, po to napisałem. To czy dostanę ją natychmiast czy za dzień czy dwa nie robi mi wielkiej różnicy. Jednakże masz rację, następnym razem przemyślę, czy warto napisać temat o pomoc na forum żmij, dobranoc.

12

Po primo objawy psychiczne, zanizony nastroj, chwiejnosc nastrojow, brak motywacji do działania, pozniej sie zrobi problem ze stawaniem masztu. I po kolei te wszystkie objawy, o ktorych pisano w internecie, az do powazniejszych schorzen typu demineralizacja kości, problem z metabolizmem, odkładaniem tkanki tłuszczowej w babskich miejscach, zanik miesni, wlosow itp itd wszystko zalezy jak długotrwały jest to problem.

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

13

alexich napisał/a:
Iceni napisał/a:

Przykładowo "Ja miałem zaniżony testosteron i nie byłem w stanie dojść do orgazm" albo "a ja nie miałem erekcji" KONKRETNE, PRAKTYCZNE informacje prosto od ludzi nie z wikipedii.
W internecie można pewnie znaleźć, że katar może być objawem strasznej, nieuleczalnej choroby, a gdybym szukał informacji nt. kataru wolałbym raczej gdyby ktoś mi powiedział jak się czuł podczas kataru i jak go zwalczył.

Acha. Czyli po prostu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i potrzebujesz, żeby ci ktoś przetłumaczył z polskiego na polski?

Bo informacja "problemy z erekcją" ci nie odpowiada, ale "ja nie miałem erekcji" już tak?

OK. To powodzenia, czekaj cierpliwie aż przyjdzie ktoś, kto ci to wyłoży prostymi zdaniami jak dziecku...

14

Iceni napisał/a:

Acha. Czyli po prostu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i potrzebujesz, żeby ci ktoś przetłumaczył z polskiego na polski?

Bo informacja "problemy z erekcją" ci nie odpowiada, ale "ja nie miałem erekcji" już tak?

OK. To powodzenia, czekaj cierpliwie aż przyjdzie ktoś, kto ci to wyłoży prostymi zdaniami jak dziecku...

Tak jak na początku się czepiałaś o wszystko, to uznałem, że może gorszy dzień, albo coś tam, teraz po prostu się przypier*alasz ( jeśli nie wolno przeklinać nawet z cenzurką to sorki, dajcie warna).

INTERESUJE MNIE ODPOWIEDŹ OD KOGOŚ KTO TO MIAŁ, JAK SIĘ CZUŁ, CZY MIAŁ JAKIEŚ OBJAWY, CO Z TYM ZROBIŁ, a nie twoje gadanie przepełnione jadem. Odbij kobieto bo oboje czas tracimy na niepotrzebną dyskusję.

15 Ostatnio edytowany przez alexich (2014-08-17 01:37:07)

Iceni napisał/a:

Tak jak na początku się czepiałaś o wszystko, to uznałem, że może gorszy dzień, albo coś tam, teraz po prostu się przypier*alasz ( jeśli nie wolno przeklinać nawet z cenzurką to sorki, dajcie warna).
INTERESUJE MNIE ODPOWIEDŹ OD KOGOŚ KTO TO MIAŁ, JAK SIĘ CZUŁ, CZY MIAŁ JAKIEŚ OBJAWY, CO Z TYM ZROBIŁ, a nie twoje gadanie przepełnione jadem. Odbij kobieto bo oboje czas tracimy na niepotrzebną dyskusję.

thepass napisał/a:

Po primo objawy psychiczne, zanizony nastroj, chwiejnosc nastrojow, brak motywacji do działania, pozniej sie zrobi problem ze stawaniem masztu. I po kolei te wszystkie objawy, o ktorych pisano w internecie, az do powazniejszych schorzen typu demineralizacja kości, problem z metabolizmem, odkładaniem tkanki tłuszczowej w babskich miejscach, zanik miesni, wlosow itp itd wszystko zalezy jak długotrwały jest to problem.

Dzięki stary. wink

16

Widzisz, tylko gdybyś przeczytał dokładnie te "bzdury" z googli  to byś się dowiedział, że niedobór testosteronu niedoborowi nie równy i zupełnie inne skutki mogą być jeżeli za mało testosteronu ma mężczyzna w wieku lat 35 czy 40, a zupełnie inne w twoim przypadku, jeżeli masz lat 20 i proces dojrzewania się u ciebie nie zakończył.

W twoim wieku skutkiem niedoboru testosteronu może być na przykład mała masa mięśniowa lub podwyższenie barwy głosu. Albo na przykład zmniejszenie się jąder czy bezpłodność.

(Pierwsze nad czym się powinieneś zastanowić to nie jakie objawy będziesz miał, ale jakie j u ż możesz mieć, bo raczej nie wiesz od jak dawna masz ten niski poziom - czy w tym wieku wyglądasz jak facet, czy nadal masz chłopięcą budowę ciała - bo przy zbyt niskim poziomie testosteronu twoja sylwetka i rysy nie staną się już bardziej męskie)

Tak samo jak skutki mogą być rożne w zależności od p o w o d u zbyt niskiego poziomu tego hormonu - co innego gdy jest to wywołane złą dieta, stresem czy nadużywaniem alkoholu - bo to naprawić łatwo, a co innego gdy ma to podłoże genetyczne - bo tego się naprawić nie da i pozostaje tylko suplementacja.

Ale po co czytać głupie google...

17

No racja, moze to byc hipogonadyzm, ktory ma wiele powodów. Nie sadze jednak by to był ten pierwotny, bo by czuł to od dawna. Od sprawdzania przyczyn jest lekarz, ale objawy są mniej wiecej podobne, rozlozone w czasie.

"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

18

mnie zawsze uczyli, że od interpretacji wyników są lekarze, a nie fora internetowe. z takich internetowych porad zazwyczaj nic dobrego nie wynika. wybierz się zatem do lekarza, który ci ten wynik zinterpretuje, powie co może się dziać i jak to leczyć. nie rób tego w internecie stary

19

Wszystko fajnie, ale dobrego lekarza znalezc to jak partnera/partnerke. Z miliona trzeba robic przesiew, by wreszcie zagrało w dwie strony.

|Tylko pod mailem|

20

byle jaki lekarz i tak wie więcej od ludzi na forum bo ma wiedzę na przykład na temat prawidłowych zakresów (te podawane na kartce z wynikami często są bardzo uśredniane i dla danego wieku wynik może być prawidłowy mimo, że nie mieści się w zapisanym zakresie, sama tak miałam nie raz).

21 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-08-17 03:21:45)

Nie zgadzam sie. Lekarze często sami nie wiedzą co jest czym i szukają w swoich ksiegach madrosci, czy internecie co dane nawet słowo oznacza. Pamietam jak mi lekarz pewna diete przepisał to pytam czemu ma to sluzyc, co to da i czemu akurat taką. Pozniej zaczal nawijac niby mądrze, ale znałem pewne słowa z tej dziedziny i powiedzialem, ze to i to działa inaczej niz on mowi. No to zaczal mowic, ze on jest tu lekarzem i jest mądrzejszy. Pozniej kazalem mu sprawdzic definicje tego i przyznal racje zmieniajac diagnoze, co juz uwazam za brak kompetencji smile I dlatego głupiego chorego mysla, ze mogą omamic sobie, a jak chce sie juz powalczyc o swoje zdrowie to niekoniecznie pojdzie sie do byle jakiego lekarza, ktory nawijac bedzie makaron na uszy, a sam tylko kaske zbiera i bazuje na świstku ktory dostał X lat temu z zupełnie innej dziedziny. Wiele razy tez sie tlumaczy, ze jak wynik wychodzi w normie, ale dolnej granicy to jest juz objaw tego, ze dzieje sie cos złego i w kazdym momencie moze ten wynik byc ponizej. Lekarze jednak czesto ida na latwizne i masz 0.01 ponad minimalna granice, a i tak powiedza ze jest ok. Pozniej po X czasu wychodzi, ze jest ponizej, były ku temu przesłanki, a nie zauwazyl tego i nie dociekał przyczyn. Szczegolnie ze jedno badanie to moze byc kwestia "przypadku" i jest malo miarodajne.

|Tylko pod mailem|

22 Ostatnio edytowany przez Marcjano (2014-08-17 09:13:02)

Czy robiłeś do tego jakieś inne badania? Sam poziom testosteronu masz bardzo niski, ale w zasadzie nic to nam nie mówi. Powinieneś zbadać jeszcze poziom estradiolu, prolaktyny, kortyzolu, lh.
Z wyniku samego testosteronu nie można w żaden sposób znaleźć przyczyny niskiego poziomu.
Nie należy też łączyć ściśle poziomu testosteronu z erekcją i libido, bo to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Możesz mieć bardzo wysoki poziom libido, a niski testosteronu i odwrotnie. Poza tym. Poziom testosteronu zmienia się o kilkaset jednostek w ciągu dnia w zasadzie od pory dnia. Na podstawie jednego wyniku nie ma co wyciągać wniosków. Zbadaj jeszcze raz poziom testosteronu, ale dodaj do tego badania poziomu hormonów które wymieniłem. Wtedy można dociekać przyczyna, bo teraz to tak na serio nie wiadomo nic.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018