Choinka żywa czy sztuczna? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Choinka żywa czy sztuczna?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 ]

1 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2011-12-17 14:35:26)

Temat: Choinka żywa czy sztuczna?

Jak w temacie jak myślicie która jest zdecydowanie lepsza . Ja kocham żywe choinki mają taki świeży zapach a sztuczna mi się nie podoba a Wy drodzy forumowicze która polecacie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Choinka żywa czy sztuczna?

Od dwóch lat mam choinkę sztuczna ale bardzo ładna,duża i realistycznie wygladajaca.
Wole choinki żywe bo super pachnie w domu a zapach choinki kojarzy mi sie ze świetami z dziecistwa ale opadajace igły mnie lekko zniechęcaja

3

SweetHarmony napisał/a:

Od dwóch lat mam choinkę sztuczna ale bardzo ładna,duża i realistycznie wygladajaca.
Wole choinki żywe bo super pachnie w domu a zapach choinki kojarzy mi sie ze świetami z dziecistwa ale opadajace igły mnie lekko zniechęcaja

Dokładnie.
Ja kocham zapach żywej choinki, ale za dużo z nią zachodu. Strasznie dużo sprzątania.. dlatego od kilku lat preferuję sztuczną.
Zawsze można sobie dokupić świeczki zapachowe smile

4

Żywa jest piękna, raz takową mieliśmy. Igiełki sprzątałam do wiosny-masakra...

5

Żywa i tylko żywa. Sztuczna choinka jest profanacją Świąt wink Mogę sprzątać igły i do następnego Bożego Narodzenia, ale zapach choinki w domu musi być.

P.S. Jeśli igły obficie opadają z choinki, to znaczy że macie za ciepło w mieszkaniu. Spróbujcie ustawić choinkę np. na balkonie, jeśli macie taką możliwość.

6

Wolalabym zywa choinkę, ale poki co rodzice poprzestają na sztuczej choince, od kilku lat tej samej smile mysle, ze jak za rok bedzie juz wyremontowane mieszkanie moje i partnera, to kupimy zywa choinkę:) zreszta juz o tym rozmawialismy i oboje stwierdzilismy, ze nasza choinka bedzie duza i zywa:)

7

Anemonne napisał/a:

Jeśli igły obficie opadają z choinki, to znaczy że macie za ciepło w mieszkaniu. Spróbujcie ustawić choinkę np. na balkonie, jeśli macie taką możliwość.

Jaka jest radosc z choinki gdy stoi na balkonie?

8

Moim zdaniem większa, niż ze sztucznej w mieszkaniu wink Oczywiście według mnie też lepiej postawić choinkę wewnątrz mieszkania, ale jeśli komuś radość z choinki psują opadające igły...

9

Ja co roku mam w domu żywą choinkę i drugą mniejszą dla synka sztuczną, choć w tym roku mam zamiar kupić mu gałązki i je mu udekorować.

10

Zdecydowanie żywa - zapachu nic nie zastąpi. Opadające igły w niczym mi nie przeszkadzają, przecież zawsze mogę odkurzyć, jesli coś opadło. Sztuczne kojarzą mi się z biurami smile Owszem sztuczne są idealnie równe i ładne i nie gubią igieł, ale żywa nawet krzywa jest ładniejsza smile

11

u mnie od wielu lat podwieszam dużą gałąź sosnowa pod sufitem (dawniej gdy nie wstawiano jeszcze do domów choinek mówiono na taką gałąź podłaźniczka). Ma dla mnie same zalety: sosna nie zrzuca igieł, nie zajmuje miejsca, nic nie kosztuje, gałąź mozna uciąć z drzewa bez narażania się na cokolowiek, pachnie bosko żywicą i wygląda bardzo oryginalnie.

12

Zywa ,tylko zywa,a jesli ktos nie lubis spadajacych igielek,polecam sosne,tez pieknie wyglada i pachnie i nie wymaga duzo ozdob .

13 Ostatnio edytowany przez Kyntia (2011-12-18 03:48:07)

Anemonne napisał/a:

P.S. Jeśli igły obficie opadają z choinki, to znaczy że macie za ciepło w mieszkaniu. Spróbujcie ustawić choinkę np. na balkonie, jeśli macie taką możliwość.

I co? Mam zasuwac,otwierac balkon, lazic po sniegu i ziebic mieszkanie i domownikow bo choinka czy jak?

Anemonne napisał/a:

Moim zdaniem większa, niż ze sztucznej w mieszkaniu wink Oczywiście według mnie też lepiej postawić choinkę wewnątrz mieszkania, ale jeśli komuś radość z choinki psują opadające igły...

O hahahhaha padłam na twarz big_smile
No super radosc gapic sie przez szybę na oblepiona i zmarznieta choinke na ktora golebie mi srują big_smile

14

Uwielbiam zywe choinki,ale nie takie ktore sprzedaja na targach- male bidne. Kiedy bylam mala tato po nocy,lub nad ranbem jechal do lasu i tak...przeciw prawu wyrabywal upatrzona choinke. Igiel bylo co niemiara, galazki niesymetryczne,ciezko bylo upchnac bombki,lancuchy,cukierki tip. itd.

Sztuczne niczym sie nie roznia, sa idealne - zapach? kupcie sobie w takich malych buteleczkach aromaty- sa identyczne z naturalnymi, sosna bedzie Wam dawac 2 miesiace po rozlaniu 7 kropel.
Co do igiel - z czasem nawet sztuczna choinka gubi igły.

Sa rozne zdania - ludziki ktorzy sa solo, w parach moga sobie pzowolic na zywa, ale majac szkraby ktore zamiataja z podlogi wszystko co lezy,ucieka lub nie...wolą sztuczną choinke jak i plastikowe bombki smile
Nie pisz posta pod postem. Użyj opcji edytuj.
moderatorka apoteoza

15 Ostatnio edytowany przez McMiodek (2011-12-18 08:45:22)

Mnie żywa nie przekonuje, bo nie mogę nigdy znaleźć takiej, która by mi odpowiadała- ciemnozielonej, gęstej, symetrycznej. Ma to dla mnie duże znaczenie, bo nie lubię artystycznego bajzlu na choince smile  W dodatku sztuczne są o wiele bardziej praktyczne- mam kota i dziecko- więc nawet, jeśli kot zażyczy sobie się powspinać na drzewko, czy dziecko pobawić w pobliżu, nie muszę się martwić, że posypie się deszcz igieł. Które oczywiście ja będę musiała sprzątać. W domu w dodatku mam za ciepło, a pomysł wystawienia choinki na balkon jest dla mnie zupełnie bezsensowny- ani nie będę miała radości z jej wyglądu, ani zapachu w domu. Nie wspomnę o tym, że gdzie prezenty trzymać, jak nie pod choinką i co z własnoręcznie robionymi pierniczkami na choinkę? Mam je zostawić gołębiom?
Za tworzenie aromatu odpowiedzialne są stroiki z gałązek prawdziwej, poza tym, u mnie Święta nie pachną tylko choinką, ale przede wszystkim cynamonem,pomarańczami, migdałami i innymi przyprawami i bakaliami.
I wypastowaną podłogą.

A po ubraniu i włączeniu światełek każda choinka robi się magiczna i migotliwa.

16

nigdy w życiu nie miałam sztucznej choinki i mam nadzieję, że nigdy nie będę miała. Dzisiaj kupiliśmy i ubraliśmy śliczną, zgrabną, gęstą żywą choinkę, pięknie pachnie prawdziwym świerkiem, nie żadnym aromatem. Jeżeli miałabym mieć sztuczną choinkę to wolałabym nie mieć w ogóle.. dla mnie sztuczna choinka, to jak sztuczne kwiaty w wazonie. Mam dwa koty, które interesują się choinką, raz nawet przewróciły smile nie przeszkadza mi, że się obsypuje - taki urok prawdziwych choinek, a dla mnie to nie jest żaden problem poświęcić 30sek życia i  zamieść w okół choinki smile

17

A ja od zawsze mam sztuczną i nie narzekam wink W tym roku postanowiłam, że nie będzie taka jak zwykle tzn zielona i kupiłam... białą wink Śliczna sosenka, na 150cm. Gęsta. Bombeczki czerwone. Wygląda odjazdowo. Zupełnie inaczej niż do tej pory. I na dodatek sprawę śniegu mam załatwioną wink

Nigdy nie miałam choinki żywej i nie chcę mieć. Wolę, żeby mi pachniało mandarynkami, pomarańczami, cynamonem, piernikami. Zresztą mam dużą ilość olejków eterycznych, świec. Jak będę miala kaprys poczuć choinkę to po prostu albo pójdę do lasu albo zapalę sobie świeczkę lub wleję olejek do lampki.

18

Megi, mój facet też namawiał mnie na białą big_smile Nawet mieliśmy kupować, ale pokłóciliśmy się o barwy bombek i ogólny wystrój do tej choinki i zostaliśmy przy zielonej big_smile Sztucznej, naturalnie big_smile

19

eks maz mi kiedys zaproponowal sztuczna choinke na swieta - bo ekologia, igiel nie ma, koszt jednorazowy, rowna, zeilona itp. - ogolnie wygoda.
Powiedzialam, ze w takim razie kupie tez plastikowego karpia, szynke i zestaw ciast - co roku wymie sie skads, odkurzy i postawi na stole - po co mam sie dodatkowo wysilac na swieze zarcie?
Choinke ubiera sie raz w roku i ma ona przyniesc zapach lasu do domu wiec poza moze ekologia nie przemawiaja do mnie argumenty igielek i straconej kasy. Tylko zywa choinka daje prawdziwy nastroj swiat.

20

Tylko żywa! big_smile Nawet, jak trzeba co chwilę chodzic z odkurzaczem tongue

21

Mussuka napisał/a:

eks maz mi kiedys zaproponowal sztuczna choinke na swieta - bo ekologia, igiel nie ma

to powiedz swojemu eks, że z niego taki ekolog jak z koziej... no wiesz co tongue Żywa choinka rozkłada się rok... no moze dwa, a sztuczną może i trzyma się w mieszkaniu przez pięc lat ale później się rozkłada 500 lat ;p Jak choinka to tylko żywa, byle tylko nie kradziona z lasu a kupiona... z plantacji tongue

22

Dziewczyny, spokojnie smile Każdy ma prawo do własnego zdania. smile Jedni wolą sztuczną, inni żywą i każdy ubierze sobie taką choinkę jaka mu odpowiada smile

23

apoteoza napisał/a:

Dziewczyny, spokojnie smile Każdy ma prawo do własnego zdania. smile Jedni wolą sztuczną, inni żywą i każdy ubierze sobie taką choinkę jaka mu odpowiada smile

Dokładnie:-)

24

Bubuś napisał/a:
Mussuka napisał/a:

eks maz mi kiedys zaproponowal sztuczna choinke na swieta - bo ekologia, igiel nie ma

to powiedz swojemu eks, że z niego taki ekolog jak z koziej... no wiesz co tongue Żywa choinka rozkłada się rok... no moze dwa, a sztuczną może i trzyma się w mieszkaniu przez pięc lat ale później się rozkłada 500 lat ;p Jak choinka to tylko żywa, byle tylko nie kradziona z lasu a kupiona... z plantacji tongue

jasne jasne, chodzilo mu wlasnie o to masowe wycinanie lasow czy szkolek przed swietami. Szczerze, to ja tez nie wierze aby KAZDA kupiona zywa choinka byla z plantacji:) ale i tak wole taka niz z PCV:))

25

Osobiście wolę żywą i zazwyczaj jest u nas w domu zywa, duża choinka. Zazwyczaj taka, która ma ok 180 cm, ale teraz będzie mniejsza, około 150 cm. Chyba tylko raz mieliśmy sztuczną. Zupełnie inny klimat dla nas jak ma się żywą. Wybieramy raczej świerk, bo jodła niestety droga. Zapach jest wspaniały, tylko te spadające igły sad. Tu trzeba pilnować, bo czasem mój pies to je big_smile.

26

Mam żywą,pachnącą,do samiutkiego sufitu.Na podłodze panele,wiec kiedy opadają igiełki po prostu je zmiatam.Pachnie Świętami:)

27

Wole prawdziwa-pieknie pachnie i lepiej sie prezentuje zwlaszcza taka z gestym igliwiem.

28 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-11-23 17:10:35)

ja tam wole sztuczną

od dłuższego czasu zastanawiam się nad jakąś nową i zamierzam zamówić na spam ekskluzywną sosnę z młodymi odrostami

wygląda jak żywa

29

Zdecydowanie wolę żywą choinkę bardzo ładna jest jodła kaukaska.Mimo,że szybko się sypie i jest z nią więcej zachodu to jej zapach rekompensuje wszystkie niedogodności! Stawiam na ŻYWĄ CHOINKĘ smile

30 Ostatnio edytowany przez calineczka_m (2012-11-27 13:49:55)

Tylko sztuczna. Z żywej nie dość, że igły się sypią to jeszcze ten ohydny "zapach" ble

31

Ja wolę choinkę żywą pachnie cały dom,a ze sprzątaniem igiełek wcale nie jest najgorzej.

32

Witam smile

Czytam i czytam, oczywiście każdy wybierze jaką chce choinkę, ale dziwię się co wszyscy o tym zapachu. Teraz choinki na plantacji są "pędzone" i żadnego zapachu nie mają. Ja miewałam różne, ostatnio sztuczna. Córka ma zawsze żywą i właśnie co roku zastanawiamy się dlaczego nie pachnie.
Pachną zapewne te z lasu, czyli kradzione. Mam duży świerk koło domu i ścinam zawsze kilka gałązek do dekoracji...pachną żywicą big_smile
Owszem, wiele lat temu gdy dzieckiem byłam, a ojciec szedł z siekierką po drzewko i targał to na rowerze do domu, wtedy to pachniało...:D

Jesli ktoś ma wykłądzinę dywanową lub duży dywan, to faktycznie problem z igiełkami, ale każdy wie co dla niego najlepsze smile Pozdrawiam przedświątecznie smile

33

Wercia, kupowalismy w zeszlym roku w sklepie ogrodniczym, legalnie wink, - pachniala intensywnie, byla super i zgodnie uznalismy, ze juz nie chcemy sztucznych.

W tym roku bedziemy miec wlasna, z naszej ogrodowej hodowli - mniejsza co prawda, ale taka juz calkiem swoja smile mam  tez nadzieje, ze bedzie ok z zapachem wink

34

Ja uznaję tylko żywą rosnącą na zewnątrz. W domu może być cokolwiek - symbolicznie. Duża choinka przed domem to jest to smile

35

Nie lubię żywych drzewek w mieszkaniu,drażni mnie zapach.
Mam sztuczną białą choineczkę która z niebieskimi dekoracjami wygląda bajecznie wink

36

marioosh666 napisał/a:

Ja uznaję tylko żywą rosnącą na zewnątrz. W domu może być cokolwiek - symbolicznie. Duża choinka przed domem to jest to smile

A jak Ci ktos spod niej prezenty podwędzi? wink I te cukiereczki i pierniczki, ktore na niej powiesisz?

Przed domem tez mamy smile - ale dekoracja ogranicza sie do kolorowych lampek. Lubie te przedswiateczne nastroje smile

37

Jaka znow sztuczna choinka? To moze i barszczyk z torebki, pierogi z garmazerki a karpia z plastiku?Odkurzy sie i za rok bedzie znow jak znalazl.
W Wigilie dom ma pachniec, igliwiem, kapusta, grzybami, piernikiem, pomaranczami a nie PCV.

38

Mnie podobaja sie najbardziej wlasnie takie swieta - z choinką, uginajacą sie pod roznosciami, pierdołkami robionymi dluugo wczesniej i pozawieszanymi przez dzieci hojnie, acz bez gustu wink, gwarem i koniecznie zapachem cynamonu (uwielbiam wlasną najpyszniejszą szarlotke pod sloncem wink). Na ogrodzie lampki, ale zastanawiam sie nad p..lnięciem kiczowatego mrugajacego renifera tudziez wspinającego sie po scianie Mikołaja big_smile. Im bardziej kiczowato, tym lepiej, dzieciom sie podoba smile

Pamietacie film "LIsty do M.?" smile Tam jedna Bardzo Wykwintna Pani miala wlasnie taka odpicowana sztuczna choinke, z symetrycznie porozwieszanymi bombkami w jednym starannie dobranym kolorze i nieskazitelna biela wystroju, drogim winem na wieczerzy i powtarzaną schematycznie od lat rozmową nt kolędy "Cicha noc". Choc bylo baaardzo bogato, to jednak nieslychanie smutno..

39

Benita72 napisał/a:

A jak Ci ktos spod niej prezenty podwędzi? wink I te cukiereczki i pierniczki, ktore na niej powiesisz?

Przed domem tez mamy smile - ale dekoracja ogranicza sie do kolorowych lampek. Lubie te przedswiateczne nastroje smile

Nie jestem zbyt mocno przywiązany do tradycji...:)

40

Wystarczy wydac na choinke pare zloty wiecej i kupic specjalna "choinkowa" odmiane, z ktorej igly po zaschnieciu nie opadaja. Taka moze stac i do marca big_smile

A jeżeli ktos ma ogrod lub rodzine z ogrodem to kupic z 10 sadzonek takich choinek i samemu sobie wychodowac wink najwieksza się wyycina a na wiosne kolejna dosadza. Nie dosc, ze ciesza oko to jeszcze koncza zywot w zlocie jako "swiete drzewka" big_smile big_smile

41

marioosh666 napisał/a:
Benita72 napisał/a:

Nie jestem zbyt mocno przywiązany do tradycji...:)

Ja tez nie  - co nie znaczy, ze mam odrzucic ją w calosci. Osobiscie nie mam nic przeciwko prezentom wink - lubie i dostawac i dawac smile

42

Ja wolę sztuczną smile przynajmniej będzie na dłużej . Ale wiadomo , prawdziwa to prawdziwa . I ten zapach smile Ale ja z Moim A. pozostajemy przy sztucznej smile

43

Żywa - najlepiej jodła kaukaska, bo prawie nie traci igieł i może stać w mieszkaniu bardzo długo. I ten zapach smile

44 Ostatnio edytowany przez Megan86 (2014-10-01 18:52:28)

Jeszcze jestem w szoku po tym jak mój luby sprawił, że w dniu wczorajszym, dotarła do nas sztuczna choinka - kurcze jest dopiero październik, więc chyba się trochę pospieszył. Dałam mu wolną rękę, bo co roku narzeka na igły. Nie ukrywam, że myślałam, że nie będzie mu się chciało bawić w poszukiwanie sztucznej choinki. I znowu postawię na swoim. smile W każdym razie zawsze byłam wyznawcą żywych drzewek, ale chyba zmienię zdanie. Rozłożyłam choinkę, żeby wytknąć mężowi, że kupił jakiś bubel i okazało się, że zabrakło mi argumentów. Choinka wygląda naprawdę super, a jest jeszcze nie ubrana w ozdoby świąteczne. Już się nie mogę doczekać świąt, brakuje mi tej atmosfery smile Czy to tylko ja tak mam?
Wiem, że się chwalę, ale moja choinka wygląda tak : http://www.e-choinki.pl/83-160-thickbox/arosis.jpg

45

Mozesz napisac, która to choinka? Skoro piszesz że ładna, też bym zamówiła:)

46

Choinka nazywa się Arossis. My mamy taką na 185cm.
Dlaczego jeszcze tyle czasu do świąt? Chociaż znając centra handlowe już niedługo zacznie się świąteczna gorączka smile W końcu z roku na rok zaczyna się coraz wcześniej.

47

Ja też szukam nowej choinki i zbyt dużo czasu mi już nie zostało. Niestety nie mogę się zdecydować jaką bym chciała. Sztuczną czy żywą? Znajoma poleciła mi stronę niestety jestem nowa i nie mogę jeszcze w pełni korzystać z dobrodziejstw mojego konta sad, W każdym razie mają tam naprawdę fajne sztuczne choinki. Widziałam zakupioną przez nią i jest naprawdę super. Gęsta rozłożysta, jeszcze nie była ubrana a już robiła wrażenie. No i chciałam zapytać czy może któraś z Was robiła już tam zakupy? Mam nadzieje, że nie naruszę regulaminu pisząc, że adres strony to połączenie słów święta i dom z końcówką pl:) Mam nadzieje że ktoś się domyśli o jaki adres chodzi i mi odpowie. Czas ucieka a ja nie zdecydowana.

48

Tylko i wylacznie zywa.

To tak jakby dzieciom nie pozwalac sie bawic - no bo nabrudza.

Choinka sztuczna bo igly leca? No leca, tak juz jest, ale wiele tez zalezy od kilku czynnikow.

Jesli kupicie zwykly, najtanszy 'swierk zwykly'  - z cienkimi igielkami - to owszem opadna wszystkie :DDD i mozna kota dostac to zamiatajac.

Ale, mozna wydac wiecej, kupic 'swierk srebrny' - ma grube, srebrnawe, mocno klujace igly i gubi ich duzo mniej niz zwyly swierk.

Kolejna opcja - najdrozsza - jodla kaukaska - miekkie igielki, nieklujace, zasusza sie z czasem, zszarzeja, ale naprawde igly ktore opadna to jak na lekarstwo. Natomiast jodla nie bedzie tak pachniec jak swierk wlasnie.

Do tego - jesli kupimy choinke z dobrego zrodla, wystarczy ja 'obciachac' chocby kilka centymetrow, zey 'uruchomic' ssanie, choinke w stawimy w stojak do ktroego wlewamy wode i choinki nie psotawimy bezposrednio przy goracym grzejniku to ja gwarantuje ze jak raz w tygodniu normalnei odkurzycie, to wystarczy.

No, ale, jak we wszystkim trzeba miec troszke wiedzy... Jesli kupuje sie najtanszym kosztem - najtansza choinke, potem najtanszy stojak - bez wody, nie utnie sie z pnia, n ot ochoinka pare dni do goracego i ciach - przestaje 'zyc' i igielki chiach w dol.

Ja zawsze mam zywa, jodla lub swierk srebrny - wydatek ok 100-200 zl w zaleznosci od rozmiaru. i Stoi i cieszy serce i oczy od mniejwiecej 10 grudnia do Trzech Kroli w styczniu.

49

flores18261 napisał/a:

Jak w temacie jak myślicie która jest zdecydowanie lepsza . Ja kocham żywe choinki mają taki świeży zapach a sztuczna mi się nie podoba a Wy drodzy forumowicze która polecacie??

tylko zywa.

50

U mnie zawsze sztuczna.

W bloku a tym bardziej na 10 piętrze jest kłopot z żywą bo:
Po pierwsze trzeba ją przytachać do domu co nie jest proste w ciasnej windzie.
Po drugie,kiedy juz zeschnie,trzeba ją wytargać z domu pod śmietnik i przy okazji robi się śmietnik z igliwia w domu,na klatce i w windzie

Coś o tym wiem bo sąsiedzi mieli żywą w zeszłym roku.

51

MArkadia - wystarczyloby zawinac choinke w jakies wielkei wokri na smieci - jeden od dolu, drugi od gory - robi sie balagan tylko tam gdzie stoi - gdzie i tak juz igly sa na ziemi, a potem niesiesz 'czarny worek' zamiast gubiacej wszedzie igly choinki...

znow - na wszystko jest sposob. natomiast rozumiem ze ktos po prostu woli sztuczna.

52

Ho ho ho! smile

Trzy lata temu pisałam właśnie w tym temacie, że sztuczna jest okej. Dziś widzę zalety i jednej i drugiej smile Marzę o żywej choince i na pewno sobie taką sprawię, jak nie w tym, to w następnym roku big_smile

53

Przy zakupie sztucznej choinki wcale nie trzeba rezygnować z miłego zapachu w domu. Wystarczy zrobić sobie stroik z gałęzi świerkowych - igły mamy w niewielkiej ilości, w jednym miejscu. Zapach - jest. Choinka - Jest smile Same plusy - polecam takie rozwiązanie.

54

Ja własnie robię stroiki ze świeżych gałązek,na stół i nie tylko na stół smile

55

W domu bardzo lubię żywe choinki, sztucznych nie kupuję, bo mi się nie podobają. Chociaż oczywiście szkoda mi tych biednych drzewek, dlatego ostatnio raczej od nich odchodzę i stawiam na własnoręcznie robione stroiki. Mój salon jednocześnie jest ogrodem zimowym, więc po prostu ubieram sobie moje drzewka w ogrodzie i mam piękny widok. Nie muszę mieć żywej choinki wewnątrz. Dodatkowo mam w domu również kilka pokaźnych drzewek doniczkowych, które przystrajam lampkami.

56

Preferuję żywą choinkę. Nie lubię plastiku itp. lepsza choinka żywa, pachnąca lasem.

57

Co roku mówię że kupię sztuczną w końcu.Ale nadchodzą święta a ja chodzę po ogrodzie i szukam choinki żywej która będzie się nadawała do domu.
Dlatego póki co wybieram żywą.

58

Wolę teraz stroik z żywych gałązek jedliny. Jest mniej absorbujący, a dobrze się komponuje ze świąteczny wystrojem. I ten zapach żywicy... POza tym stroik można łatwo przenieść, gdzie się chce w zależności od warunków, gości i  nastroju.

59

Nigdy nie mialam sztucznej i raczej nie bede miała. Tylko zywa choinka.

60

Tylko żywa, w doniczce. Niewysoka 120 -140 cm. Starczy na 3 sezony, nim wyrośnie na tyle, że nie będzie się nadawała do ustawienia w domu.

Po 3 sezonach, przesadzam na działkę rekreacyjną.

61

Ja tam lubię żywe choinki, choć wiele razy miałam sztuczną. Była bardzo ładna, gęsta, "ośnieżona" z dużymi szyszkami we wnętrzu. Ale to nie to samo. Teraz kupiłam świerk, ok. 180 cm. Ten zapach jednak ma znaczenie:-) Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.

Posty [ 61 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Choinka żywa czy sztuczna?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2023