Zmierzch czy inaczej twilight - ktoś widział ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Zmierzch czy inaczej twilight - ktoś widział ?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 40 ]

1

Temat: Zmierzch czy inaczej twilight - ktoś widział ?

Wybrałam się wczoraj na film Zmierzch i muszę przyznać, ze urzekła mnie niesamowita muzyka z tego filmu ... Ale i generalnie film jest całkiem okay - piękne widoki i historia miłosna między Edwardem Cullen i Bellą jest też fascynująca - choć momentami ... są takie tam różne niespójności. Ale generalnie okay smile Ach ta muzzza - przecudna !

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Vausti (2009-01-12 21:19:53)

Odp: Zmierzch czy inaczej twilight - ktoś widział ?

Widziałam - fajny ten Zmierzch ... aczkolwiek w sumie taka bajeczka dla nastolatek smile No, ale chyba w każdej dziewczynie jest taka romantyczna, nuta, która lubi takie romantyczne opowieści o miłości. Więc skłamałabym, gdybym powiedziała, że mi się nie podobał smile Wstyd się przyznać, ale ... można się zapomnieć trochę oglądając i rozmarzyć wiec ogólnie oceniam pozytywnie smile Za to muzyka po prostu genialna ...
Podrzucam mój ulubiony  kawałek

http://pl.youtube.com/watch?v=QYyeb6D3r … re=related

A tutaj Twilight Trailer

http://pl.youtube.com/watch?v=uxjNDE2fMjI

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

? Johann Wolfgang Goethe

3

Również widziałam. Też mi się podobał smile
Przyznam jednak, że jako osoba z młodszym rodzeństwem przeczytałam i książkę. A film od niej się różni. Ta sama historia, a zupełnie inne wrażenia wink

Reklama

4

Dla mnie ,,Zmierzch" to jedna wielka tragedia. I film i książka jest po prostu dla zwyklych nastolatek, które pragną niezwykłej miłości i podoba im się kiepskie kino. Dla mnie porażka, widowisko w ogóle do mnie nie przemawia, ale wręcz męczy.

5

Zgadzam się z przedmówczynią w 100 %. Jeden z najgłupszych filmów jakie w życiu widziałam.

kołysz mnie dźwiękiem, który koi ból.....
Reklama

6

Mnie film nie urzekł, wręcz traktuję go jako odmurzdzacz:) a krytykować nie krytykuję bo takiej sagi nie potrafiłabym napisać ani tym bardziej nakręcić filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

7

Takze oglafdałam i powiem tak: marne romansidło. Myslalam ze bedzie film z elementami dreszcyzku a tu lipa hmm generalnie fajny ale nie tego sie spodziewałam po zapowiedziach hmm

8

Zmierzch był super !! zrobił dla mnie duuuże wrażenie, piekna muzyka, nowa obsada, zupełnie inna fabuła... a teraz już widziałam że 2 część będzie...po wakacjach jakoś w październiku chyba...napewno objerze.... smile:)

a wiece że główni bohaterowie w zyciu prywatnym zostali także parą ?:>
wogole to jestem pod wrazeniem tych aktorów... zagrali bezbłednie jak dla mnie smile

Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem."

9

Oglądałam i bardzo mi sie podobal, przeczytalam takze cala sage wink

10

co do "zmierzchu"........ hmmm, w empiku była to książka polecana, w sumie nic o niej nie wiedziałam, a że namiętnie czytam, postanowiłam, że ją zakupię, akurat skończyłam czytać jedną z najwspanialszych powieści "Tato" Whartona i miałam ochotę na coś lżejszego, ale tego się nie spodziewałam............książka jest o niczym, Bella wstaje, Bella idzie, Bella je, Bella patrzy.........myślałam,że oszaleje, a że jestem osobą, która nigdy nie odkłada książek w połowie, doszłam jakoś do jej końca, postanowiłam potem obejrzeć film, zastanawiałam się jak można nakręcić film z tak dziadowskiej książki, jednak okazało się, że film nakręcić można i to jeszcze bardziej dziadowski niż książka. Wiem, ta saga i ten film maja miliony fanów na świecie, nikonie nie chcę obrażać, wielkie kino to nie jest, coś dla nastolatków, miłość do wampira.....ehhh nic nad wyraz nowatorskiego, z resztą te ich rozmowy, te gadki o niczym, w skali o 1 do 10, dam mocne 2,5, bo muzyka była dobrze dobrana

cóż po chlebie kiedy nie smarowany niebem

11

Racja, wielkie kino to nie jest, ale ile wartościowych filmów leci teraz w kinach?
Mi tam "Zmierzch" się podobał, lubię obejrzeć od czasu do czasu jakieś romansidło, a ten film akurat mi się podobał, bo schemat nie był aż taki oklepany: poznają się , zakochują, na jaw wychodzi jakaś tajemnica, foch, osoba trzecia ingeruje, żyli długo i szczęśliwie.
Film warto obejrzeć choćby dla muzyki, jest rewelacyjnie dobrana i bardzo się cieszyłam, kiedy usłyszałam podczas filmu Muse, uwielbiam ten zespół, a Supermassive black hole pasowało jak ulał do sceny baseballowej.

Przeczytałam też całą sagę i podzielam zdanie sanyskaj, "zmierzch" w wersji książkowej ssie. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się ostatnia część - "Przed świtem", dość gruba, ale ciekawie napisana, dużo się dzieje i szybko się czyta.

Nie zgadzam się, z oceną w skali od 1 do 10 - 2,5. Na taką ocenę żeby zasłużyć film musi być totalną kichą...
dla mnie 5, ale o gustach się nie dyskutuje wink

12

flm świetny! bardzo mi sie podobał !tak samo jak i ksiazki smile

Nigdy nie wiesz kiedy spotkasz mężczyzne, który pachnie jak Twoje marzenie...

13

Tak szczerze - nie rozumiem, jak ten filmowy gniot mógł podobać się komuś, kto czytał książki i je polubił wink

14

podobał mi się smile

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

15

Mi też się podobał. Wprawdzie nie była to jakaś rewelacja ale chwilami mnie bawił... Nie mogłam też oderwać wzroku od głównych bohaterów - piękni i świetnie zagrali. No i ta muzyka....

16 Ostatnio edytowany przez Angua (2009-10-01 19:13:30)

Twilight...Zmierzch... Książki miałam przyjemność przeczytać jeszcze w czasach kiedy historia zwykłej niezdarnej dziewczyny i przystojnego melancholijnego wampira....była mało komu znana
Lekkie...nieskomplikowane...szybko się czyta...ciekawie opowiedziane....
Jednak film który na nieszczęście został zrobiony dla rozhisteryzowanych fanek Edwarda które mają kłopot z odróżnieniem fikcji od realnego świata...nie udał się....
Uważam że można było bardziej się postarać. W ekranizacji brakuje TEGO czegoś....no ale jak to film, zawsze można obejrzeć...
Mam nadzieję że New Moon będzie o wiele lepszy od Twilight'a.

???Angua kocha Galicjanina???

17

Zgadzam się z Angua... Książki były fajne, dobrze się je czytało (zwłaszcza pierwszą część), ale film... Nie tak wyobrażałam sobie ekranizację i bardzo się na niej zawiodłam. Raz obejrzałam i raczej wolę tego nie powtarzać ^^

Chodzić swoimi ścieżkami...

18

Uważam że książka lepsza. Niemniej jednak czekam na kolejną część ekranizacji książki, która będzie już w listopadzie!

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.

19

Ja chyba mam zbyt bujną wyobraźnie i dlatego po przeczytaniu książki "Zmierzch", byłam trochę rozczarowana filmem wink. Książę czyta się jednym tchem. A film prawdę powiedziawszy, obejrzałam z ciekawości. Chciałam wiedzieć, czy szum medialny wywołany wokół niego, jest uzasadniony. Trochę się zawiodłam. Ale to tylko moje skromne zdanie wink

Dum spiro, spero

20

Powiem tak, nigdy żadnej książki nie czytało mi się równie ciężko, powoli i nudno jak "Zmierzchu". Dobrnęłam jednak do końca i pozostał ogromny niedosyt. Obejrzałam film i okazało się, że jest jeszcze gorszy. Byłam z koleżankami, wszystkie umierałyśmy z nudów, część pisała sms - y, ja postanowiłam być silna i wytrwałam w koncentracji szukając czegokolwiek, co mogłoby podwyższyć jego wartość w moich oczach. Muzyka fajna, ale niestety to nie wystarczy żeby móc nazwać film "dobrym", dla mnie jest co najwyżej przeciętny. Do tego najbardziej irytowała mnie Kristen Stewart, grająca Bellę, a konkretnie jej wiecznie otwarta buzia. W dalszym ciągu absoruje mnie pytanie, czy naprawdę tak wielki trud sprawia jej domykanie ust...??

21

ja filmu nei widzialam ale przeczytałam 2 pierwsze książki, obie mnei wciągnęły choć przy drugiej się wkurzałam że pierwsze niemal 100 stron to streszczenie części pierwszej....nie chce mi się już czytać kolejnych częście. lekkie nie zobowiązujące, dla nastolatek. a filmu jestem zwyczajnie ciekawa, tymbardziej że się tak zachwycacie nad muzyką !

dam radę

22

ja przeczytałam 4 części jak dla mnie bomba
film po prostu rewelacja-UWIELBIAM (wszystkie części) i z niecierpliwością czekam na 4

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.

23

super wszystkie części. Kiedyś myślałam, ze nie obejrzę tego i tak się zastanawiałam co oni w tym widzą. niedawno na ence widziałam film Twój na zawsze i tam gra ten główny aktor Pattinson i bardzo mi się spodobała jego gra i postanowiłam obejrzeć to cudo:)))

24

Ja pierwszą część oglądnęłam przypadkiem. Spodobał mi się plakat, a że chodze do kina czasami tak "bo nie mam co robić", więc poszłam-jeszcze usłyszałam, że o wampirach:))-film mi się bardzo spodobał, a potem jak się dowiedziałam, że jest książka, nie chciało mi się czekać na kolejne części filmu (któe i tak potem obejrzałam z ciekawości) przeczytałam wszystkie w tydzień. Nie należe do cierpliwych osób niestety :PP. Co do ekranizacji kolejnych części są niestety coraz gorsze. Charakteryzatorzy za bardzo usiłują stworzyć "potwory" nie z tego świata przez co bohaterowie bardziej wyglądają jak manekiny a nie żywe istoty. I ogólnie cała treść filmu pocięta. No ale jeśli ktoś nie czytał to powinno mu się spodobać, gdy pierwsza część go urzekła. Jak dla mnie film nie oddaje treści książki i jeśli miałabym polecać to radze przeczytać, a film obejrzeć, aby się przekonać tak wizualnie, jak to wygląda.:)) Przyjemnego oglądania

Trudno jest odnaleźć w dzisiejszym świecie inspiracje, przysłowiowego kopa, który pozwoli Ci wstać rano-dlatego szukam natchnienia w otaczających mnie obrazach, bo każdy dzień uświadamia mi, że człowiekowi nie można ufać-tylko pies, jako przedstawiciel żywej istoty, który współegzystuje z człowiekiem pokaże Ci w swoich smutnych oczach, co to znaczy prawdziwe oddanie.

25

Fajny film. Ale druga i trzecia część bardziej mi się podobała smile

26

Właśnie wczoraj zacząłem czytać książkę, żeby zobaczyć czym tak panie się podniecają smile i trochę jestem rozczarowany. Owszem, bardzo sprawnie napisane, ale to pozycja dla nastolatek i to raczej nastolatek młodszych (do 15 roku życia).
A że książka w 99 przypadkach na 100 jest lepsza od filmu, to chyba filmu bym nie zniósł smile

27 Ostatnio edytowany przez majsterkowiczka (2011-03-21 17:41:49)

ja czytałam całą sagę i mi się podobała, a mam więcej niż 15 lat smile, z filmów najlepiej jest ukazana pierwsza część jak do tej pory czyli Zmierzch. zobaczymy jak będzie z ostatnią częścią Przed świtem, ma być sfilmowana w dwóch częściach, więc może będzie ciekawie.

28

probowalam sie zmusic do ksiazki, bo kocham czytac, lubie byc ''na czasie'', nie lubie chwalic ani krytykowac zanim nie sprobuje i... no nie, tego sie po prostu nie da czytac. Przynajmniej jak dla mnie czysta tragedia, a film takze cudem wysiedziany do konca. Jestem calkowicie anty, ja nie jestem w stanie zrozumiec co sie w tym gniotku moze komukolwiek podobac. Nie chce nikogo urazic, ale czytajac/ogladajac to ''dzielo'' czulam jak mozg mi sie zamienia w papke...

29

anetqueen napisał/a:

czytajac/ogladajac to ''dzielo'' czulam jak mozg mi sie zamienia w papke...

Mam nadzieję, że to proces odwracalny smile
A poważnie, to książka nie dla mnie i ze względu na wiek (dawno z klimatów gimnazjalnych wyrosłem), i płeć (bo jakoś opisy rodem z Harlequinów mnie nie rajcują). Ot, takie sprawnie napisane czytadło dla nastolatek.

30 Ostatnio edytowany przez asiek_110 (2011-03-28 13:47:30)

Może faktycznie nie jest to dzieło najwyższych lotów, ale tez takim nie miało być. Moim zdaniem, to że komuś może się podobac i nie ma juz nastu lat, wcale nie robi z niego odmóżdzonego, niedojrzałego człowieka. Poprostu w dzisiejszym świecie za mało jest pozytywnych uczuć i taka opowieść rodem z Harlequinów czasami napawa optymizmem. Fajnie jest poczytać o wielkiej miłości, o tych emocjach jakie się czuło mając te 16 lat. smile)Z wiekiem miłość, zakochanie wygląda zupełnie inaczej. Człowiek jest rosądniejszy, ma pewne hamulce społeczne, a w świecie wyobraźni nikt nie musi się powstrzymywać, nie patrzy na wiek czy uprzedzenia. Myśle, że właśnie dlatego takie gnioty od czasu do czasu fajnie  jest przeczytać, obejrzeć. Od dla zwykłego nabrania dystansu, relaksu, takiego właśnie odmóżdzenia-chociaż na chwile.:)

Trudno jest odnaleźć w dzisiejszym świecie inspiracje, przysłowiowego kopa, który pozwoli Ci wstać rano-dlatego szukam natchnienia w otaczających mnie obrazach, bo każdy dzień uświadamia mi, że człowiekowi nie można ufać-tylko pies, jako przedstawiciel żywej istoty, który współegzystuje z człowiekiem pokaże Ci w swoich smutnych oczach, co to znaczy prawdziwe oddanie.

31

Widzialam.fajny film.reszta czesci moim zdaniem gorsza.ale to tylko moje zdanie ;-)

1)Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni! 2)Z idiota nie ma co dyskutowac,najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona zdobytym tam doswiadczeniem!

32

Dla mnie ten film to była niezła komedia big_smile Ale co kto lubi wink

33

Ja czytałam całą sagę 2 razy filmy oglądałam chyba z 10 jak nie więcej bardzo mi się podoba teraz czekam ze może na dvd uda mi się kupić 4 część Przed świtem

Zapraszam na mojego bloga z kolczykami   http://kolczykoweprace.blogspot.com/

34

Ostatnio przeczytałem pewne twierdzenie, "Więcej było romantyzmu w jednej książce Harrego Pottera niż w całej serii książek Stephenie Meyer". Dla mnie strasznie błaha historia widziałem pierwszą część filmu piąte przez dziesiąte i jedno mogę stwierdzić. Zabierają się tam za siebie jak 90-letni jednooki weteran z 16 letnią dziewicą. Jak dla mnie kolejny filmek pop kultury żeby szmatławce typy bravo mogły się rozpisywać o tym czy ten Pattison ubrał czarne czy białe skarpetki albo wielki szok Pattison pjię colę bez cukru! A setki nastolatek mogą moczyć się że jaki on słodki!

35

oj ja nie bede obiektywna, bo kocham te filmy smile ostatnia czesc tez super <3 <wstydniś>

36 Ostatnio edytowany przez kusza (2011-12-01 13:24:35)

Ja czytałam książki i oglądałam wszystkie dotąd nakręcone części.
Moim zdaniem - to lektura dla romantycznych nastolatek, ale mimo, że ja jestem starsza, to bardzo mi sie podoba ta saga.
Lektura lekka i przyjemna, bardzo dobrze się czyta. Filmy też przyjemne w oglądaniu, znacznie lepsze od tych wszystkich seriali-typu tasiemiec smile, których osobiście nie lubie i nie ogladam.

37

Ja przeczytalam Sage 3 razy , film widzialam z 6 ,7 razy.
20ego bylam na 10 godzinnym Twilight Special (1-4).
Ja w ogole nie lubie tego tygu filmow , ale Zmierzch przypadl mi niezmiernie do gustu.

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

38

A czy podobała się wam ostatnia czwatra część sagi przed świtem? Jak dla mnie mogliby nakręcić część 5 smile Sama nie wiem czemu ale jakos spodobała mi sie cala Saga smile

Kobieta zawsze ma racje, nawet jak nie ma, to i tak ma big_smile

Posty [ 1 do 38 z 40 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Zmierzch czy inaczej twilight - ktoś widział ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018