Seriale i książki fantasy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Seriale i książki fantasy.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Seriale i książki fantasy.

Cześć... smile poszukuję serialu opowiadającego o losach piątki synów pierworodnych pięciu rodzin założycieli pewnego miasteczka. Kiedy dorastali do pewnego wieku otrzymywali moc, która w miarę używania stawała się potężniejsza ale i bardziej uzależniająca... nie mogę sobie przypomnieć tytułu... ehh pomóżcie.. a tak poza tym, jeśli znacie jakieś fajne seriale fantasy to piszcie tytuły smile możemy też o nich podyskutować:)

Skoro Świat,taki jaki jest,nie satysfakcjonuje mnie,
zrobię wszystko by stać się tą,która tworzy światy,nad którymi "los sprawuje niezależny"
To będzie moja "zesmsta ręki śmiertelnej"... Zamknę się w nich...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Seriale i książki fantasy.

Hmm, w serialach jestem cienki, niestety - bo jestem fanem Lostów i Dra House'a i głównie im się poświęciłem smile

Aczkolwiek pamiętam jak wciągnęła mnie pierwsza seria "Heroes" - no niesamowite wrażenie smile Ale potem tak jakoś w TV nie puszczali kolejnych i się skończyło. Potem byli "4400" ale w sumie też obejrzałem z 20 odcinków i koniec, chociaż nie powiem, pomysł też ciekawy. A niedawno obejrzałem jeden odcinek "Jericho" ale w sumie jakoś nie przykuł mojej uwagi smile

3

Może nie do końca fantasy raczej jego odłam urban fantasy ale polecam wam przeczytać sobie książkę Jakuba Małeckiego "Dżozef". Ja z reguły nie przepadam za takimi lekturami jednak tak się wciągnęłam że w jeden wieczór przeczytałam książkę smile Super smile

Reklama

4

Mogę podłączyć się pod opinię Monroe:) Tez czytałam "Dżozefa" i jak najbardzioej polecam! Świetna proza, świetny język. Warto przenieść się w ten świat:) Widziałam dużo pozytywnych opinii na temat tej książki w Internecie. Więc tym bardziej polecam!:)

http://podsluch.wordpress.com/2011/01/3 … b-malecki/

5

Chciałabym reaktywować ten wątek ... potrzebuję jakichś ciekawych pozycji fantasy... chodzi mi o tytuły książek, autorów... moglibyście mi pomóc ? smile

zrobię wszystko by stać się tą,która tworzy światy,nad którymi "los sprawuje niezależny"
Reklama

6

Joanno, zależy jakie lubisz fantasy, rzuć parę tytułów tego co Ci się podobało, to może coś dobierzemy smile

Tak na szybko, jeśli lubisz fantasy taką tolkienowską, to moim zdaniem warto sięgnąć po trylogię Tada Williamsa, Pamięć, smutek, cierń.

Jeśli fantasy taka bardzo baśniową, to z polskiej np. M. L. Kossakowska, Ruda sfora.

Mieszanka fantasy i SF, np. J. Grzędowicz, Pan lodowego ogrodu, albo M. Sotver, Akty Caina.

Bardziej kobieca: Marion Zimmer Bradley, Mgły Avalonu.

Mroczne fantasy, np. Tim Lebbon, Zmrok.

Fantasy "współczesne", np. Neil Gaiman, Amerykańscy bogowie.

Historyczne (świat jest wzorowany na konkretnych okresach i krainach historycznych): Guy Gavriel Kay, Tigana, albo Sarantyńska mozaika.

Kryminał fantasy Glen Cook, cykl o detektywie Garecie (tom pierwszy: Słodki srebrny blues).

7

Dziękuję za propozycje. Co do moich upodobań... Sapkowski, Rice, Rachel Caine... ale jestem otwarta na coś nowego, interesującego... lubię też Brown'a choć to nie fantasy, jak i wielu innych, jeśli historia jest ciekawa chętnie przeczytam smile

8 Ostatnio edytowany przez Lupus (2011-05-18 11:57:29)

To spróbuj Brandona Sandersona. Polecam zwłaszcza Elantris. Tak pokrótce - Elantris to miasto, w którym ongiś żyli ludzie, którzy dostąpili swoistej przemiany, uzyskując moce niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Nagle wszyscy zmienili się w swego rodzaju zombi, ale zachowując wspomnienia, świadomość itd. Niby nie żyją, więc nie mogą umrzeć, ale odczuwają ból (z tym że - jak to u trupa - żadne rany, skaleczenia nie leczą się, więc nawet najmniejsze uderzenie będzie boleć zawsze; nie umrą z głodu, ale odczuwają głód).
Sąsiedzi otoczyli Elantris murem i wszystkich kolejnych zmieniających się w zombi wrzucają do tego miasta.

A historia zaczyna się, gdy syn władcy kraju ma poślubić córkę władcy państwa sąsiedniego. Pani młoda przybywa, ale narzeczonego nie zastaje. Tuż przed jej przyjazdem zauważono u niego oznaki "zombienia" i wrzucono do Elantris.

W powieści masz i dworskie intrygi, i ciekawych bohaterów, i miłość. Może Ci się podobać.

Inne książki Sandersona, to Siewca wojny oraz trylogia Z mgły zrodzony (t. 1 - Z mgły zrodzony, t. 2 - Studnia wstąpienia, t. 3 - Bohater wieków).

Możesz też spróbować cykl Jacka Piekary o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. To taki świat alternatywny wobec naszego. Tam Jezus nie umarł na krzyżu, tylko się wkurzył, zszedł z krzyża i pozabijał swoich prześladowców. Co oczywiście miało wpływ i na chrześcijańską doktrynę, i na oblicze Kościoła.
Akcja książek o inkwizytorze toczy się 1500 lat później. Są demony i wampiry, polowania na czarownice. Wszystko utrzymane nieco w konwencji kryminału.
Tytuły książek:
Sługa boży
Młot na czarownice
Miecz aniołów
Łowcy dusz
Płomień i krzyż
Ja inkwizytor. Wieże do nieba
Ja inkwizytor. Dotyk zła.

Wrzuć sobie te tytuły w google i poczytaj recki, zobacz czy może Ci się to spodobać.

9

Hmm mam małe pytanko... znacie może jakieś powieści historyczne, których akcja dzieje się w czasach wojny secesyjnej?

10

Keri Arthur ?Kuszące zło?- dobrze się czyta, sceny erotyczne porywają, a zawiła fabuła sprawia, że chce się przeczytać ją do końca.

11

"Statki czasu" Stephena Baxtera.
Czyta się bardzo dobrze.
wink

12

Cześć...  poszukuję serialu opowiadającego o losach piątki synów pierworodnych pięciu rodzin założycieli pewnego miasteczka. Kiedy dorastali do pewnego wieku otrzymywali moc, która w miarę używania stawała się potężniejsza ale i bardziej uzależniająca... nie mogę sobie przypomnieć tytułu... ehh pomóżcie.. a tak poza tym, jeśli znacie jakieś fajne seriale fantasy to piszcie tytuły  możemy też o nich podyskutować:)

Z tego opisu to kojarzy mi się tylko film pt pakt milczenia ale to chyba nie to

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Seriale i książki fantasy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018