Logika pro-life - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 160 ]

Temat: Logika pro-life

Matka ma urodzić dziecko ale jak już się urodzi i potrzebuje krwi bądź narządów to co przymusowe zabranie rodzicowi (gdy pasuje) w żadnym wypadku rodzice mogą odmówić nawet jeśli będzie to oznaczało śmierć urodzonego dziecka. Geniak K na demotach napisała co potwierdzam Zdarzają się czasami pewne infekcje u nowo narodzonych dzieci, gdzie jedynym leczeniem jest transfuzja krwi od matki noworodka, a musi być to matka ze względu na konkretne przeciwciała. Brak takiej transfuzji skutkuje śmiercią dziecka.  Nie istnieje żadne prawo zmuszające matkę, która przed godziną, dniem urodziła dziecko, do poddania się takiej transfuzji, choć wiadomo, że dziecko umrze. A więc ,my wszyscy możemy decydować o własnym ciele, i w takich przypadkach o życiu i śmierci innych, i tylko kobieta w ciąży jest ubezwłasnowolniona.
Zakazy aborcji mają na celu tylko i wyłącznie kontrolę kobiecego układu rozrodczego tak, aby kobieta sama nie mogła o nim decydować. Nie ma to nic wspólnego z ochroną embrionów czy płodów. Gdy już się urodziły, ani ojciec, ani matka nie mają żadnego obowiązku ratowania tego życia, nawet jeśli oddanie krwi (co jest znacznie mniej inwazyjne niż ciąża i poród) mogłoby uratować to życie.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Legat (2023-05-28 09:36:36)

Odp: Logika pro-life

Ideologia jak ideologia. Trudno w niej doszukiwać się logiki. Przecież tacy ludzie powinni tworzyć fundacje i w nich aktywnie uczestniczyć. Pomagać w leczeniu i rehabilitacji dzieci. A oni po urodzeniu dziecka, zapominają o ochronie życia - bo się narodziło, no to z głowy. Mam nadzieję, że nie wszyscy.

3

Tu nie ma żadnej logiki. Nazwa wprowadza w błąd. To nie jest ideologia pro - life, lecz wyłącznie pro - birth.

4

Socjallibertarianin napisał/a:

Zakazy aborcji mają na celu tylko i wyłącznie kontrolę kobiecego układu rozrodczego tak, aby kobieta sama nie mogła o nim decydować. Nie ma to nic wspólnego z ochroną embrionów czy płodów. .

Nic nowego nie napisałeś. Logiki nigdy w tym nie było. Dziecko ma się urodzić, nieważne jakim kosztem, choćby nawet ciężko upośledzone, ale to już nie jest ich problem.

5 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-05-31 07:23:01)

Matka ma urodzić dziecko ale jak już się urodzi i potrzebuje krwi bądź narządów to co przymusowe zabranie rodzicowi (gdy pasuje) w żadnym wypadku rodzice mogą odmówić nawet jeśli będzie to oznaczało śmierć urodzonego dziecka. Geniak K na demotach napisała co potwierdzam Zdarzają się czasami pewne infekcje u nowo narodzonych dzieci, gdzie jedynym leczeniem jest transfuzja krwi od matki noworodka, a musi być to matka ze względu na konkretne przeciwciała. Brak takiej transfuzji skutkuje śmiercią dziecka.  Nie istnieje żadne prawo zmuszające matkę, która przed godziną, dniem urodziła dziecko, do poddania się takiej transfuzji, choć wiadomo, że dziecko umrze. A więc ,my wszyscy możemy decydować o własnym ciele, i w takich przypadkach o życiu i śmierci innych, i tylko kobieta w ciąży jest ubezwłasnowolniona.
Zakazy aborcji mają na celu tylko i wyłącznie kontrolę kobiecego układu rozrodczego tak, aby kobieta sama nie mogła o nim decydować. Nie ma to nic wspólnego z ochroną embrionów czy płodów. Gdy już się urodziły, ani ojciec, ani matka nie mają żadnego obowiązku ratowania tego życia, nawet jeśli oddanie krwi (co jest znacznie mniej inwazyjne niż ciąża i poród) mogłoby uratować to życie.

Kobieta, która urodziła traci sporo krwi, i wymaganie od niej poddaniu się jest nierealne.  Ubezwłasnowolniona jest ta, która nie ma pieniędzy.
Gdyby chodziło o życie ludzkie,a nie o ideologię, stworzono by całościowy system opieki.

6

Tu nie chodzi o żadną logikę ani ideologię. Chodzi o zwykły zamordyzm, przejawiający się w chęci narzucania drugiemu człowiekowi własnych zasad, wg których ma on funkcjonować. Bo fakt, jakby tu chodziło o życie, bo byłaby jakakolwiek dbałość o życie już narodzonych.

7 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-05-31 16:39:33)

MagdaLena1111 napisał/a:

Tu nie chodzi o żadną logikę ani ideologię. Chodzi o zwykły zamordyzm, przejawiający się w chęci narzucania drugiemu człowiekowi własnych zasad, wg których ma on funkcjonować. Bo fakt, jakby tu chodziło o życie, bo byłaby jakakolwiek dbałość o życie już narodzonych.

Te zamordyzmy teraz są zbiorem obowiązujących przepisów.
Jest ruch Pro- choice, który jest daleko, daleko. Gdyby miał coś do powiedzenia, to może nie byłoby tyle niechcianych i maltretowanych dzieci.

8

Gdyby ludzie w sposób odpowiedzialny umieli się ze sobą kochać, to nie byłoby niechcianych dzieci. Ale po co, lepiej wyjść jako motłoch na ulicę i piszczeć o prawo do aborcji. Ja mam pomysł. Niech sobie będzie ta aborcja. Ale tylko razem zabiegiem dożywotniej sterylizacji. Jak lekarz wykona aborcję bez sterylizacji, spotka go za to kara śmierci. I jak dla mnie wtedy aborcja mogła by być legalna, nie każdy nadaje się do posiadania dzieci, niech chociaż nie denerwuje tych co chcą je mieć.

9

sigaret napisał/a:

Gdyby ludzie w sposób odpowiedzialny umieli się ze sobą kochać, to nie byłoby niechcianych dzieci. Ale po co, lepiej wyjść jako motłoch na ulicę i piszczeć o prawo do aborcji. Ja mam pomysł. Niech sobie będzie ta aborcja. Ale tylko razem zabiegiem dożywotniej sterylizacji. Jak lekarz wykona aborcję bez sterylizacji, spotka go za to kara śmierci. I jak dla mnie wtedy aborcja mogła by być legalna, nie każdy nadaje się do posiadania dzieci, niech chociaż nie denerwuje tych co chcą je mieć.

Ja mam lepszy pomysł. Niech już nie będzie tej aborcji ale każdy kto jest przeciw będzie miał obowiązek adoptować jedno niechciane dziecko. Jak pro life to pro life, urodzonych dzieci też dotyczy.

10

Nie może być tak, że złośliwie chcesz przerzucać odpowiedzialność za błędy nie na osobe która je popełniła. Jesteś kanalią.

11

sigaret napisał/a:

Nie może być tak, że złośliwie chcesz przerzucać odpowiedzialność za błędy nie na osobe która je popełniła. Jesteś kanalią.

big_smile za swoje poglądy też trzeba ponosić konsekwencje czy nie? Pro-life mocni tylko w gębie? big_smile

12

sigaret napisał/a:

Szkoda lekarzy. I tak jest ich za mało. Jeszcze by mieli pracować jak na wojnie?

Niech każde dziecko ma rodziców z prawdziwego zdarzenia i szczęśliwe dzieciństwo.

13 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-01 13:52:31)

To jest pro-life a nie pro-branie-odpowiedzialności-za-czyjąś-głupotę

Wytłumaczcie mi logikę pro aborcjonistów. Jest sobie osoba, która chciała seksu, wcześniej przecież musiała wiedzieć, że biorą się z tego dzieci. Więc po co go uprawia jak nie jest na nie gotowa? To jest odpowiedzialność? To jest zdziecinnienie a nie odpowiedzialność! I potem patałachy, również z tego forum dziwią się czemu pis wygrywa wybory. Na kogo głosować? Na to chamstwo co chce być zdziecinniałe?

14

sigaret napisał/a:

He he i po to żebyście Wy mieli dobre samopoczucie konsekwencje poniosą biedne, niechciane dzieci.

15 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-01 13:55:12)

M!ri napisał/a:
sigaret napisał/a:

He he i po to żebyście Wy mieli dobre samopoczucie konsekwencje poniosą biedne, niechciane dzieci.

Ty masz w mózgu dauna jakiegoś? Odpowiedzialnymi za te dzieci są ci co je spłodzili!!!

16

sigaret napisał/a:
M!ri napisał/a:
sigaret napisał/a:

Ty masz w mózgu dauna jakiegoś? Odpowiedzialnymi za te dzieci są ci co zapłodnili!!!

A to coś dla tych dzieci zmienia kto ponosi odpowiedzialność za ich urodzenie?

17

M!ri napisał/a:
sigaret napisał/a:
M!ri napisał/a:

Ty masz w mózgu dauna jakiegoś? Odpowiedzialnymi za te dzieci są ci co zapłodnili!!!

Że jeżeli to dziecko jest "niechciane", winę za ten stan rzeczy ponoszą tylko i wyłącznie płodziciele tego dziecko.

18

sigaret napisał/a:
M!ri napisał/a:
sigaret napisał/a:

Że jeżeli to dziecko jest "niechciane", winę za ten stan rzeczy ponoszą tylko i wyłącznie płodziciele tego dziecko.

Żyje niechciane i niekochane, bo fanatycy pro-life chcieli aby się urodziło.

19 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-01 14:10:21)

Tak, oczywiście, pchano ich do uprawiania seksu. Skończ już się ośmieszać, niepotrzebnie syfisz temat. A ja czekam na wyjeśnianie logiki pro aborcjonistów.

20

sigaret napisał/a:

Wytłumaczcie mi logikę pro aborcjonistów. Jest sobie osoba, która chciała seksu, wcześniej przecież musiała wiedzieć, że biorą się z tego dzieci. Więc po co go uprawia jak nie jest na nie gotowa? To jest odpowiedzialność? To jest zdziecinnienie a nie odpowiedzialność! I potem patałachy, również z tego forum dziwią się czemu pis wygrywa wybory. Na kogo głosować? Na to chamstwo co chce być zdziecinniałe?

Możesz być gotowa na seks, a nie być gotowa na dziecko. Antykoncepcja bywa zawodna.
Możesz wyjść na spacer i - przypadkiem - potrącić kogoś tak, że niefortunnie upadnie i stanie mu się krzywda. I nikt Ci wtedy nie powie, że to Twoja wina, więc masz mu teraz oddać krew. A wg Twojej logiki powinnaś w takiej sytuacji usłyszeć, że wiadomo, że wypadki się zdarzają, jak nie jesteś gotowa na konsekwencje, to trzeba było siedzieć w domu.

21

Po co w ogóle dyskutować z kimś, dla kogo seks ma sens tylko w celach prokreacyjnych, a donoszenie niechcianej ciąży ma być karą za seks bez planów prokreacyjnych?

22

sigaret napisał/a:

A ja czekam na wyjeśnianie logiki pro aborcjonistów.

A co tu potrzebuje wyjaśnienia? Aborcja nikomu nie robi krzywdy. Ani dorosłym, ani dziecku, bo jeszcze się nie urodziło.

Co innego logika pro life, która powoduje, że będzie więcej niechcianych i niekochanych dzieci na świecie.

23

SaraS napisał/a:
sigaret napisał/a:

Możesz być gotowa na seks, a nie być gotowa na dziecko. Antykoncepcja bywa zawodna.
Możesz wyjść na spacer i - przypadkiem - potrącić kogoś tak, że niefortunnie upadnie i stanie mu się krzywda. I nikt Ci wtedy nie powie, że to Twoja wina, więc masz mu teraz oddać krew. A wg Twojej logiki powinnaś w takiej sytuacji usłyszeć, że wiadomo, że wypadki się zdarzają, jak nie jesteś gotowa na konsekwencje, to trzeba było siedzieć w domu.

A kiedy takie osoby jak ty są gotowe na dziecko? Ty to wogóle wiesz, czy dobrze ci jest trwać w takim stanie jak to opisujesz? A jak nie wiesz, bo może nigdy nie będziesz gotowa na dziecko, to dlaczego się nie wysterylizujesz?

MagdaLena1111 napisał/a:

Po co w ogóle dyskutować z kimś, dla kogo seks ma sens tylko w celach prokreacyjnych, a donoszenie niechcianej ciąży ma być karą za seks bez planów prokreacyjnych

No i pewnie, zamknij się szczelnie we własnym świecie, jak nie umiesz dyskutować z ludźmi. Przecież ja nie bronię przed antykoncepcją. Ale może jednak warto czuć gotowść na seks tylko wtedy jak mamy stabilne położenie społecznie, że w razie pojawienia się dziecka nie zniszczy nam ono poczucia bezpieczeństwa? To jest właśnie odpowiedzialność.

A gdzie jest siła z tych strajków kobiet? Już wyparowała? A jaki tam był sensowny przekaz? Wyszło jakieś najgłupsze krzykliwe dziadostwo, i wróciło grzecznie do domciu dalej żyć wygodnie na pieniądzach mamusi i tatusia.

24

Oczywiście, świat będzie lepszy, jak będą się rodziły dzieci za karę, bo rodzice nie zabezpieczyli się skutecznie.
Porażka.

25

sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:
sigaret napisał/a:

A kiedy takie osoby jak ty są gotowe na dziecko? Ty to wogóle wiesz, czy dobrze ci jest trwać w takim stanie jak to opisujesz? A jak nie wiesz, bo może nigdy nie będziesz gotowa na dziecko, to dlaczego się nie wysterylizujesz?

JA się nie wysterylizuję, bo nie muszę. Mój partner jest bezpłodny, co mi wyjątkowo odpowiada. wink

A dlaczego inne się nie wysterylizują? Hm... Bo w Polsce nie ma takiej możliwości? Bo to kosztowne? Bo nie chcą? Przepraszam, czy Ty jednocześnie chcesz zakazywać aborcji i narzucać sterylizację? xDDD

Tak, wiem. Bardzo dobrze mi w takim stanie. smile Co to ma do rzeczy?

26

MagdaLena1111 napisał/a:

Oczywiście, świat będzie lepszy, jak będą się rodziły dzieci za karę, bo rodzice nie zabezpieczyli się skutecznie.
Porażka.

Ale głupi tekst. Zastanawia mnie kim jest osoba która to napisała? Musiałaś w życiu nie mieć dobrego autorytetu, nie pokazano ci pełni życia. Najwyższą przyjemność widzisz w seksie, chcesz czuć to szczytowanie, ale jednocześnie głęboko pierdolić nierozerwalnie z tym powiązane tworzenie potomstwa. Nie zasługujesz na miano człowieka. Jesteś antyczłowiekiem. Podobne nastawienie do życia jak u ćpuna.

SaraS napisał/a:

JA się nie wysterylizuję, bo nie muszę. Mój partner jest bezpłodny, co mi wyjątkowo odpowiada. wink

A dlaczego inne się nie wysterylizują? Hm... Bo w Polsce nie ma takiej możliwości? Bo to kosztowne? Bo nie chcą? Przepraszam, czy Ty jednocześnie chcesz zakazywać aborcji i narzucać sterylizację? xDDD

No to po co się wypowiadasz w temacie aborcji, pro life, jak cię to wogóle nie dotyczy?

27

sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:

No to po co się wypowiadasz w temacie aborcji, pro life, jak cię to wogóle nie dotyczy?

A Ciebie dotyczy? Planujesz aborcję czy jak? smile

28

SaraS napisał/a:
sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:

Nie. Ale jakieś ludzie, co się pewne siebie czują w internecie i w grupach sobie podobnych, wyzywają pewne sposoby myślenia, które chcę chronić przed chamstwem i hołotą.

29

Podwójne standardy zatem. Nic nowego u zwolenników pro-life.

30

SaraS napisał/a:

Smutne jest, ze  kiedy taki ruch doszedł do głosu, coraz więcej słychać o maltretowanych dzieciach, bo one mają żyć, ale jak, to już mało kogo interesuje.

31 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 12:43:09)

SaraS napisał/a:

"podwójne standardy"? Możesz rozwinąć? Bo odnoszę wrażenie, że jesteś zazdrosna o to że chronię tamtych a nie ciebie

Tamiraa napisał/a:

Smutne jest, ze  kiedy taki ruch doszedł do głosu, coraz więcej słychać o maltretowanych dzieciach, bo one mają żyć, ale jak, to już mało kogo interesuje.

A co, lepiej nie wiedzieć że takie krzywdy dzieją się dzieciom na świecie? Jesteś ignorancka.

32

sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:

"podwójne standardy"? Możesz rozwinąć? Bo odnoszę wrażenie, że jesteś zazdrosna o to że chronię tamtych a nie ciebie

Tamiraa napisał/a:

A co, lepiej nie wiedzieć że takie krzywdy dzieją się dzieciom na świecie? Jesteś ignorancka.

Czyli zgadzasz się na krzywdę dzieci, ich los cię nie interesuje?

33 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 15:06:15)

Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:

Ja nie wiem, czy rozmawiam z osobą niespełna rozumu? Ja sprowadzam do absurdu twoje ignoranckie myślenie, tłumaczę, że trzeba wiedzieć o maltretowaniu dzieci, ja rozumiem, że sama świadomość że takie coś może mieć tutaj miejsce, jest bardzo nieprzyjemna, ale trzeba to wiedzieć, bo tylko tak możemy skutecznie chronić własne dzieci.

Ty natomiast masz problemy do tego że słychać o takich dzieciach. To łaskawie zamknij się w swoim ignoranckim świecie razem z MagdaLena1111 i nie wyłaź z niego więcej, bo szkodzisz.

34

sigaret napisał/a:
Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:

Ja nie wiem, czy rozmawiam z osobą niespełna rozumu? Ja sprowadzam do absurdu twoje ignoranckie myślenie, tłumaczę, że trzeba wiedzieć o maltretowaniu dzieci, ja rozumiem, że sama świadomość że takie coś może mieć tutaj miejsce, jest bardzo nieprzyjemna, ale trzeba to wiedzieć, bo tylko tak możemy skutecznie chronić własne dzieci.

Ty natomiast masz problemy do tego że słychać o takich dzieciach. To łaskawie zamknij się w swoim ignoranckim świecie razem z MagdaLena1111 i nie wyłaź z niego więcej, bo szkodzisz.

Zmuszając ludzi do rodzenia dzieci których nie chcą, przyczyniasz się to powiększania populacji dzieci niekochanych, a w najgorszym przypadku nawet maltretowanych jak Kamilek.

35 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 16:04:06)

Ale od początku pytam o wyjaśnienie: dlaczego w takich przypadkach, bo ktoś tam nie umiał się odpowiedzialnie kochać, ma za to płacić całe społeczeństwo albo dziecko, tylko nie oni? Sami sobie są tacy ludzie winni. Nikt nie powinien choćby odrobineczkę przystosowywać się pod takich imbecyli. Tak jak powiedziałem wczesniej: takich ludzi powinno się przymusowo sterylizować, zakazać adoptowania dziecka, zakazać opieki nad jakimkolwiek dzieckiem jak i pracy wychowawczej gdziekolwiek nad dziećmi. Wogóle powinno się ich izolować od dzieci. Nienawidzą dzieci, to niech wypierdalają od dzieci i pozbawić ich możliwości produkowania dzieci.

36 Ostatnio edytowany przez JedynyRealista (2023-06-02 16:18:36)

sigaret napisał/a:

Ale od początku pytam o wyjaśnienie: dlaczego w takich przypadkach, bo ktoś tam nie umiał się odpowiedzialnie kochać, ma za to płacić całe społeczeństwo albo dziecko, tylko nie oni? Sami sobie są tacy ludzie winni. Nikt nie powinien choćby odrobineczkę przystosowywać się pod takich imbecyli. Tak jak powiedziałem wczesniej: takich ludzi powinno się przymusowo sterylizować, zakazać adoptowania dziecka, zakazać opieki nad jakimkolwiek dzieckiem jak i pracy wychowawczej gdziekolwiek nad dziećmi. Wogóle powinno się ich izolować od dzieci. Nienawidzą dzieci, to niech wypierdalają od dzieci i pozbawić ich możliwości produkowania dzieci.

Tak tylko przypomne ze Polska jest krajem pozbawionym edukacji seksualnej i dla wielu doroslych ludzi koncept skad tak naprawde biora sie dzieci jest dalej niezglebiony. Czesto na fb widuje sie komentarze pod atykulami o antykoncepcji w stylu: "ja sie nigdy nie zabezpieczalam tylko stosunek przerywany i ani ciazy ani choroby wenerycznej nigdy nie mialam" (ʘ‿ʘ)

Na onecie byl nawet niedawno artykul o polce ktora z wakacji w turcji przywiozla combo w postaci dziecka z zamezym turkiem i choroby wenerycznej xd

37

sigaret napisał/a:

Ale od początku pytam o wyjaśnienie: dlaczego w takich przypadkach, bo ktoś tam nie umiał się odpowiedzialnie kochać, ma za to płacić całe społeczeństwo albo dziecko, tylko nie oni?

Ale dzieci nie płacą bo się nie urodzą. Płacą tylko gdy pro-life'y każą im się urodzić.

38 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 16:54:21)

M!ri napisał/a:
sigaret napisał/a:

Ale od początku pytam o wyjaśnienie: dlaczego w takich przypadkach, bo ktoś tam nie umiał się odpowiedzialnie kochać, ma za to płacić całe społeczeństwo albo dziecko, tylko nie oni?

Ale dzieci nie płacą bo się nie urodzą. Płacą tylko gdy pro-life'y każą im się urodzić.

No jak będą mieć za rodzica takiego niedorozwiniętego do roli rodzica jak M!ri, to tak może być. Ale to właśnie z powodu istnienia takich ludzi, powinniśmy doskonalić działanie instytucji społecznych, tak żeby takie dzieci nie miały do reszty beznadziejnego startu w życiu. Skasowanje dziecka nic nie rozwiązuje. Daje tym patałachom niedorozwiniętym poczucie bezwstydu za swój debilizm życiowy.

JedynyRealista napisał/a:

AleTak tylko przypomne ze Polska jest krajem pozbawionym edukacji seksualnej i dla wielu doroslych ludzi koncept skad tak naprawde biora sie dzieci jest dalej niezglebiony

Skończ już z tymi bajkami. Gdzie tak jest, że dorosła osoba nie wie co to jest zapłodnienie? Gdzie jest te "wielu dorosłych ludzi"? Proszę o źródło.

39

sigaret napisał/a:

Ale to właśnie z powodu istnienia takich ludzi, powinniśmy doskonalić działanie instytucji społecznych, tak żeby takie dzieci nie miały do reszty beznadziejnego startu w życiu.

Czyli ma się wychowywać w bidulu? No super start w życiu big_smile

I całe społeczeństwo ma się zrzucać na te niechciane dzieci?

40 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 18:00:03)

A czego nie rozumiesz?

41 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2023-06-02 21:08:54)

sigaret napisał/a:

A co ciebie inni obchodzą. Niech usunięcie ciąży będzie normalnie płatne. Chyba że down albo ciąża zagraża życiu. Tacy jak wy nie mają własnego zżycia i dlatego chcą innym je układać.

sigaret napisał/a:

Ludzie się różnią tym od zwierząt  że uprawiają seks także dla przyjemności.
Im więcej będzie zakazów tym więcej będzie aborcji. Ludzi maja przekorną naturę a zakazany owoc najlepiej smakuje big_smile
No taka pinda Godek to ma opiekunkę do dziecka i od państwa dostała posadkę w radzie nadzorczej warszawskich zakładów mechanicznych PZL-WZM. Ciekawe ile z działaczek pro-life gdyby zostało zgwałconych rodziło by dziecko. W USA wyszło że cała masa chrześcijańskich oszołomów przymusza żony do aborcji.

42 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-06-02 20:39:18)

sigaret napisał/a:
Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:

smile
Nie chodzi  oto, żeby wiedzieć, ale, żeby takich dzieci było jak najmniej. Szerzysz ideologię, której nie rozumiesz.

43 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-02 20:57:54)

sigaret napisał/a:

A co ciebie inni obchodzą. Niech usunięcie ciąży będzie normalnie płatne. Chyba że down albo ciąża zagraża życiu. Tacy jak wy nie mają własnego zżycia i dlatego chcą innym je układać.

sigaret napisał/a:

Ludzie się różnią tym od zwierząt  że uprawiają seks także dla przyjemności.
Im więcej będzie zakazów tym więcej będzie aborcji. Ludzi maja przekorną naturę a zakazany owoc najlepiej smakuje big_smile
No taka pinda Godek to ma opiekunkę do dziecka i od państwa dostała posadkę w radzie nadzorczej warszawskich zakładów mechanicznych PZL-WZM. Ciekawe ile z działaczek pro-life gdyby zostało zgwałconych rodziło by dziecko. W USA wyszło że cała masa chrześcijańskich oszołomów przymusza żony do aborcji.

A może dorośnij w końcu, czterdziestoletni chłopczyku?

Tamiraa napisał/a:

Nie chodzi  oto, żeby wiedzieć, ale, żeby takich dzieci było jak najmniej. Szerzysz ideologię, której nie rozumiesz.

Będzie ich jak najmniej, jak będzie się naciskać na kochanie się w sposób dojrzały i odpowiedzialny, a nie byle jak, byle by mieć przyjemność, i nie myśleć nic o konsekwencjach niedojrzałej miłości, a w razie popełnionych błędów, oczekiwać od społeczeństwa ich naprawienia w myśl zasady "jak trwoga to do boga"

44 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2023-06-02 21:30:39)

Z prawactwa dawno wyrosłem. Mam na tyle pewności siebie i pieniędzy iż nic nie muszę nikomu udowadniać. To prawackie incele muszą nosić garniturki. Jest akcja i jest reakcja. W Szwecji liczba aborcji spada ale już widać wzrost po zaostrzeniu przepisów na i tak jak europejskie to bardziej liberalne. Przykład z tematu pokazuje jak impotenci na umyśle z pro life dbają o to by rodziła. Tu chodzi o kontrolę kobiet co wyszło na demotywatorach. Ze jemu to przeszkadzało iż kobieta w związku może więcej. Tak przyzwoitko. Te właśnie glonojady i tępe dzidy to prawaczki albo libki. Nie przez przypadek to większości mężczyźni są przeciwnikami aborcji. Oni to robią dla określonego interesu a kobiety no cóż z szaleństwa, zawiści kompleksów albo zwykłej głupoty. Najwięcej to z zawiści znam takie wcale nie cieszą się że mają dzieci nie chcą by inni mieli wybór. Nie ważne ile zarabiasz ważne ile ci zostaje. Jeśli jesteś samowystarczalny tj. baterie słoneczne, pompa cieplna własne uprawy, dom który nie marnuje ciepła brak długów, alimentów. Współczesnych kapitalizm to forma niewolnictwa. To rosnący z rokuj na rok wyzysk kapitalizmu i świadomość ludzi powoduje mniejszą dzietność. Wiec wam tylko jedno fakulec. Dzietność będzie spadać i bardzo dobrze, system oparty o wzrost musi w końcu paść.
Dobra piosenka doskonale tu pasująca.
www.youtube.com/watch?v=BhQdaEdsm5w
PS mi wszyscy dają 25 lat serio góra 30-ci. Mam serce powyżej skali i nadludzki refleks. Bananem to nie jestem. Zawsze miałem pod górę i sypano nam piachem po oczach.

45

Czyli twoja dorosłość, polega na wyrośnięciu z prawactwa? Poznałeś jedną z ideologii społecznych, i już się uważasz za wielce dorosłego? Hahaha. Ale się uśmiałem. Zejdź że chłopie na ziemię, jest tutaj takie coś jak rodzina, chęć posiadania potomstwa, kultura, sąsiedzi, radość z codziennego życia, a nie tylko te pojęcia polityczne i nic więcej. Ty nigdy nie widziałeś, co to jest dorosłość. Weź że przejrzyj w końcu na oczy.

46 Ostatnio edytowany przez Grasse (2023-06-02 23:08:22)

Ciekawe, że im większe oburzenie, że mężczyźni wypowiadają się o aborcji, tym większe poparcie dla np. delegalizacji testów na ojcostwo hmm

Nie oszukujmy się, że nie ma związku pomiędzy stosunkiem do aborcji a stosunkiem do dzieci w ogóle. To z tego bierze się również sprzeczność quazi-konserwatywna (mężczyźni tęsknią do patriarchatu, ale szukają kobiety-mamuśki, co ich za rączkę przez życie poprowadzi.) Moim zdaniem, najlepsze co można byłoby zrobić to przywrócić kompromis i powszechnie refundować ubezpłodnienie.

Aczkolwiek moim zdaniem, dobrym pomysłem na pro-life jest edukowanie mężczyzn, żeby przed seksem pytali potencjalne partnerki, czy uważają, że mężczyzna ma prawo wypowiadać się o aborcji - jeżeli nie, zalecana jest rezygnacja z podjęcia współżycia. W sumie ową propozycję można by przełożyć na czynniki polityczne - pisowcy mogli by zaproponować, aby przed referendum właściwym odbyło się prereferendum z zapytaniem "czy mężczyźni mogą głosować".

Nie przez przypadek to większości mężczyźni są przeciwnikami aborcji.

Chyba nie - generalnie im bardziej restrykcyjne stanowiski, tym większa przewaga kobiet.

Chociaż może Europarlament przyśpieszy prace nad ustawą o uzgodnieniu płci - jak to możliwe, że Godek i Przyłębska nadal nie zostały uznane za mężczyzn. Przecież Biedroń już dawno dospazmował eurokratów tekstami o aborcji w każdym kiosku, gdyby faceci zaciążali.

47 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2023-06-02 23:44:21)

sigaret napisał/a:

Czyli twoja dorosłość, polega na wyrośnięciu z prawactwa? Poznałeś jedną z ideologii społecznych, i już się uważasz za wielce dorosłego? Hahaha. Ale się uśmiałem. Zejdź że chłopie na ziemię, jest tutaj takie coś jak rodzina, chęć posiadania potomstwa, kultura, sąsiedzi, radość z codziennego życia, a nie tylko te pojęcia polityczne i nic więcej. Ty nigdy nie widziałeś, co to jest dorosłość. Weź że przejrzyj w końcu na oczy.

Prawactwem nazywam autorytaryzm wszelkiego typu czyli narzuceniu innym swojej moralności. Odrzucenie pluralizmu itd. Pomyśl o nakazie aborcji, zakaz uważam za to samo. Tyczy to nie tylko aborcji ale i wszystkiego. Jestem przyjacielski i nie spotkałem sąsiada który by atakował aborcję. Mo zna nie lubić aborcji można dawać spoty to jest wolność.

48

sigaret napisał/a:

Prawactwem nazywam autorytaryzm wszelkiego typu czyli narzuceniu innym swojej moralności. Odrzucenie pluralizmu itd. Pomyśl o nakazie aborcji, zakaz uważam za to samo. Tyczy to nie tylko aborcji ale i wszystkiego. Jestem przyjacielski i nie spotkałem sąsiada który by atakował aborcję. Mo zna nie lubić aborcji można dawać spoty to jest wolność.

Pytanie, jak definiujesz przeciwnika aborcji:

1) Ktoś kto zbiera podpisy pod projektem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne
2) Kogoś, kto nie wypowiada się na temat ustawodawstwa, ale odmawia seksu/relacji dowiedziawszy się, że partnerka uważa aborcję za zwyczajny wybór

Polemizowałbym z tezą, że dla statystycznej feministki większym wrogiem jest ten pierwszy przypadek ...

49

sigaret napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

Będzie ich jak najmniej, jak będzie się naciskać na kochanie się w sposób dojrzały i odpowiedzialny, a nie byle jak, byle by mieć przyjemność, i nie myśleć nic o konsekwencjach niedojrzałej miłości, a w razie popełnionych błędów, oczekiwać od społeczeństwa ich naprawienia w myśl zasady "jak trwoga to do boga"

Obrażasz  swoich rozmówców, a nie wiesz, że na świecie są ludzie, do których twoje mądrości nigdy nie trafią. Dopóki istnieją burdele, nic z tym nie zrobisz.
A poza tym bywają takie przypadki, w których ktoś inny narzuca kobiecie na porodówce wybór pomiędzy nią, a jej dzieckiem.
Ty tak sobie możesz prolajfować, dopóki sama nie przekonasz się na własnej skórze jak to jest wychowywać chore czy niepełnosprawne dzieci. W czym niby społeczeństwo ma pomóc? Nie dość przeróżnych zbiórek na chore dzieci? Ubogich rodzin nie stać na drogie leczenie z nie wiadomym do końca skutkiem.
Jak mają być odpowiedzialni tacy rodzice, którzy nie wiedzą, ile starań i środków będą wymagały ich dzieci, i czy im podołają? Gdzie tu mowa o odpowiedzialnym rodzicielstwie, raczej mówmy o wszechobecnej bezsilności i niemocy. Odpowiedz sobie sama na pytanie, komu na tym zależy, bo na pewno nie rodzicom.

50 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-03 22:30:31)

Dobrze, może masz rację, że rodzinom w takim położeniu za mało się pomaga, ale rozumiem że jesteś tak samo jak ja przeciwniczką tzw. aborcji na życzenie, bo łatwy dostęp do tego zabieg, rozwija w ludziach umysłową tępotę?

51

sigaret napisał/a:

Dobrze, może masz rację, że rodzinom w takim położeniu za mało się pomaga, ale rozumiem że jesteś tak samo jak ja przeciwniczką tzw. aborcji na życzenie, bo łatwy dostęp do tego zabieg, rozwija w ludziach umysłową tępotę?

Faktem jest, że najgorszym grzechem dopuszczalności aborcji na życzenie są zachorowania na choroby weneryczne.

52

sigaret napisał/a:

Zdaję sobie sprawę, że kiedyś aborcja na życzenie nie była rzadkim zjawiskiem, ale już chyba powrotu nie będzie,przy czym piszę o zwykłych kobietach,bo dla elity nie ma to znaczenia i na pewno nie mają na to wpływu jakiekolwiek działania pro. Wystarczy spojrzeć na celebryckie śluby, które podobno mogą być tylko raz. Uważam,że kobieta powinna mieć wybór. Każdy przypadek jest inny. Aborcje na życzenie były kiedyś dla niektórych jak wyrwanie zęba, ale dla innych kobiet to trauma, więc nie ma co skazywać je na dodatkową karę i osamotnienie albo wyjazd do  innego kraju w celach aborcyjnych. Nie uważam, że aborcja na życzenie byłaby dobra, ale niech kobiety mają wybór, a nie może być tak, że się stygmatyzuje niepełnoletnie lub niesprawne umysłowo albo  nieświadome macierzyństwa.

53

Niepotrzebnie ruszano kompromis - i tyle. Obudziły się ekstrema, po obu stronach. Jaki był cel tej akcji moim zdaniem, oczywisty.

1. W PiS-e już wtedy wiedzieli, że młodzi od nich odejdą. Bez wyroku TK, odejście to byłoby tylko bardziej płaskie - więc tu nie było nic do stracenia.
2. Pierwsze szampany przy Nowogrodzkiej strzeliły, kiedy Biedroń podspazmował eurokratów tekstami o aborcji w kiosku dla facetów. Kiedy Tusk na Kongresie feministek grzmiał, że wstydzi się za polskich mężczyzn, do dostaraczanie trudku trzeba było zaangażować cysterny wink
3. A potem cała seria nienawistnych artykułów wobec młodych heteroseksualnych mężczyzn, głównie na portalu Piotra Wiagrewicza i mamy przepis  na wynik Konfederacji, który rzadko spada poniżej 10%

A teraz wyobraźcie sobie, że o wyniku wyborczym decydować będą liczby z przedziału między pół miliona a milion. Elektorat Konfy wśród mężczyzn do 40 to około 1,6 mln, z tego konserwa to 1/3. Prosta matematyka?

Awantura o aborcję -> przyklejenie opozycji do radykalnych feministek -> mężczyźni nie głosują na opozycję.

54 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-05 17:23:35)

Nie może być tak, że ludzie chcą mieć wybór, ale nie chcą płacić za złe wybory. Nie płacą tylko osoby chore psychicznie, niepoczytalne, które nie mają zdolności do zrozumienia szkody swojego postępowania, przez co są zamykane w psychiatrykach. Zdrowi mają czuć nad sobą wychowawczą rękę sprawiedliwości. I nieważne czy to motłoch czy elita.

55

sigaret napisał/a:

Nie może być tak, że ludzie chcą mieć wybór, ale nie chcą płacić za złe wybory. Nie płacą tylko osoby chore psychicznie, niepoczytalne, które nie mają zdolności do zrozumienia szkody swojego postępowania, przez co są zamykane w psychiatrykach. Zdrowi mają czuć nad sobą wychowawczą rękę sprawiedliwości. I nieważne czy to motłoch czy elita.

Nie tak dawno był przypadek dziecka, które urodziło dziecko, a jej ojcem było ponoć niepełnosprawny staruszek.  Niemowlę nie przeżyło, a tłumaczyć się musiała babcia, która gościła ją wtedy w domu, a o ciąży nie miała pojęcia. Ustawa wszystkiego nie przewidzi.

56

Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:

Nie tak dawno był przypadek dziecka, które urodziło dziecko, a jej ojcem było ponoć niepełnosprawny staruszek.  Niemowlę nie przeżyło, a tłumaczyć się musiała babcia, która gościła ją wtedy w domu, a o ciąży nie miała pojęcia. Ustawa wszystkiego nie przewidzi.

Jeszcze raz spróbuję ci wytłumaczyć to samo: jak często zdarza się przypadek w którym dziecko zostaje zapłodnione przez niepełnosprawnego staruszka? Jest to powtarzalne i częste, czy jest to przypadek jeden na milion? Bo coś mi się wydaje że to drugie. Jak można w ten sposob budować światopogląd społeczny? I na tej podstawie decydować, czy powinna być aborcja na życzenie czy nie? Weź że w końcu przejrzyj na oczy.

57 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-06-06 06:11:08)

sigaret napisał/a:
Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:

Jeszcze raz spróbuję ci wytłumaczyć to samo: jak często zdarza się przypadek w którym dziecko zostaje zapłodnione przez niepełnosprawnego staruszka? Jest to powtarzalne i częste, czy jest to przypadek jeden na milion? Bo coś mi się wydaje że to drugie. Jak można w ten sposob budować światopogląd społeczny? I na tej podstawie decydować, czy powinna być aborcja na życzenie czy nie? Weź że w końcu przejrzyj na oczy.

Ja nie piszę o aborcji na życzenie, piszę o nieszczęściach ludzkich, o których nie chcesz słyszeć. Żeby nie było tak jak w wierszu Słowackiego, parafrazując  wiersz o ojczyźnie, idziecie i krzyczycie: życie, życie!, a pytanie zza mojżeszowego krzaka będzie: jakie?  ("Szli krzycząc: Polska! Polska! - wtem jednego razu..."). No, chyba (też tego nie wykluczam), że odpowiecie słowami Ziemkiewicza, też to jest możliwe.
Jeśli zaś chodzi o aborcję  na życzenie, nigdy jej nie będzie  i nie masz o co kruszyć kopii.
Nawet na rezonans potrzebne skierowanie.

58 Ostatnio edytowany przez M!ri (2023-06-06 07:45:59)

Tamiraa napisał/a:

Jeśli zaś chodzi o aborcję  na życzenie, nigdy jej nie będzie  i nie masz o co kruszyć kopii.

Na MR nie potrzeba skierowania.

A aborcja na życzenie już jest, ale tylko dla tych obrotnych i przy kasie. Zamawiasz tabletki, albo wyjeżdżasz na weekend z kraju i gotowe. Czyli polityczne elity sobie poradzą, nie ważne z której są partii. Od dawna wiadomo, że ich własne zakazy nie obowiązują. A motłoch niech rodzi.

59

M!ri, zgoda, bez skierowania bez kontrastu. 

A co do aborcji na życzenie odniosłam się do tej na fundusz.

60

M!ri napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

A aborcja na życzenie już jest, ale tylko dla tych obrotnych i przy kasie. Zamawiasz tabletki, albo wyjeżdżasz na weekend z kraju i gotowe. Czyli polityczne elity sobie poradzą, nie ważne z której są partii. Od dawna wiadomo, że ich własne zakazy nie obowiązują. A motłoch niech rodzi.

Nikt nie zatrzymuje kobiet w wieku 18-60 lat na granicy polsko-czeskiej wink

A tak na poważnie - każdy średnio inteligentny zdaje sobie sprawę, że celem rozpętania tej awantury było doklejenie głównych sił opozycyjnych do środowisk radykalnie lewicowych, tak aby zrazić część umiarkowaną antypisu.

Jak się faktycznie chce ograniczyć aborcje, zwłaszcza te "na życzenie" to się np. rozszerza definicję zgwałcenia, a tego PiS zrobić nie chciał - kilka seksafer na lewicy i od razu mniejsza odwaga do zmajstrowania ciąży julce.

61 Ostatnio edytowany przez sigaret (2023-06-06 20:29:49)

Tamiraa napisał/a:
sigaret napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

Ja nie piszę o aborcji na życzenie, piszę o nieszczęściach ludzkich, o których nie chcesz słyszeć. Żeby nie było tak jak w wierszu Słowackiego, parafrazując  wiersz o ojczyźnie, idziecie i krzyczycie: życie, życie!, a pytanie zza mojżeszowego krzaka będzie: jakie?  ("Szli krzycząc: Polska! Polska! - wtem jednego razu..."). No, chyba (też tego nie wykluczam), że odpowiecie słowami Ziemkiewicza, też to jest możliwe.

Stosujesz prymitywne manipulacje jak pis na tvp. Chcesz obrzydzić fajne ruchy pro-life, wykorzystując te skrajne przypadki, których nie da się omówić w sposób prosty i ogólnikowy, ale wiesz, że motłoch to łyknie, bo jest głupi ze swojej natury. Rób tak dalej, to się kiedyś zemści na tobie, tak jak na pisie po jesiennych wyborach.

62

M!ri napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

Co racja to racja.
Tym bardziej, że aborcja w PL jest dozwolona. Nie karze się kobiet za jej przeprowadzenie, bo każdy może robić sobie ze swoim ciałem, co mu się podoba. Karane jest pomocnictwo w przeprowadzeniu aborcji. Dlatego ostatnio głośna była sprawa, gdzie karano kobietę, która dostarczyła innej tabletki poronne, a nie tę, która chciała ich użyć. Tak więc przy jazgocie pro-lifów jak ktoś ma ochotę to może sobie aborcję przeprowadzić NA ŻYCZENIE bez żadnych konsekwencji.

63 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-06-08 13:59:43)

sigaret napisał/a:

Stosujesz prymitywne manipulacje jak pis na tvp. Chcesz obrzydzić fajne ruchy pro-life, wykorzystując te skrajne przypadki, których nie da się omówić w sposób prosty i ogólnikowy, ale wiesz, że motłoch to łyknie, bo jest głupi ze swojej natury. Rób tak dalej, to się kiedyś zemści na tobie, tak jak na pisie po jesiennych wyborach.

To nie są prymitywne manipulacje, staram się dowieść, że ustawa wszystkiego nie przewidzi. Jeśli masz ochotę się udzielać, nikt ci nie zabrania, tylko trzeba być świadomym pewnych rzeczy, bo sama idea jest dobra.

Magdalena ,przeczytałaś, co chciałaś.  smile

64

Szczerze nie wyobrazam sobie nie chciec/nie miec ochoty na ratowanie zycia swojego dziecka,ktore bym urodzila. Byc moze by sie nie udalo, jednak jezeli istnieje szansa, ze transfuzja krwi moze uratowac zycie dziecku to czemu nie. Nie wyobrazam tez sobie,ze istnieja takie matki,ktore po urodzeniu dziecka odmowily by transfuzji krwi, by uratowac mu zycie lub zdrowie... jezeli chodzi o aborcje to popieram w 3 przypadkach,a mianowicie zagrozenie zycia kobiety,ciezkie uposledzenie/uszkodzenie plodu oraz gwalt. Nie popieram aborcji na zyczenie jako formy antykoncepcji.

65

sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:

XD

Proszę bardzo:

sigaret napisał/a:
SaraS napisał/a:
sigaret napisał/a:

Nie. Ale jakieś ludzie, co się pewne siebie czują w internecie i w grupach sobie podobnych, wyzywają pewne sposoby myślenia, które chcę chronić przed chamstwem i hołotą.

Wystarczająco rozwinięte czy wytłumaczyć?

Posty [ 1 do 65 z 160 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024