Praca, a wypalenie zawodowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Praca, a wypalenie zawodowe

Witam wszystkich,

Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Niebawem nadejdzie koniec mojej umowy w pewnej firmie. Zaczęłam zastanawiać się czy chcę w niej zostać ( o ile sami nie przedłużą mi umowy).
Zauważyłam, że wytrzymuję w jednym miejscu 2-3 lata i zaczynają mnie męczyć chęci zmiany. Rozumiem, że na zmiany można sobie pozwolić jeśli ma się do tego predyspozycje- ja ich nie mam. Chciałabym robić coś innego, mój zawód męczy mnie i zniechęca. W sumie mam 2 zawody, których nie chcę wykonywać.
Mam już swoje lata i stanęłam w miejscu. Jestem przerażona, że w moim wieku do niczego nie doszłam, niczego nie osiągnęłam, a i nie jestem w stanie odkładać zarobionych pieniędzy.
Aby załapać się pewnie na coś o lepszych zarobkach trzeba mieć dobry angielski-nie używam go od czasów matury czyli...13-14 lat. Wszyscy mówią-idź do korpo. Pytanie tylko - co ja mogłabym tam robić? Myślicie, że wezmą z ulicy taką osobę? ( oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu się z języka, przypomnieniu go sobie...).
Boję się, że jeśli nie zostanę w aktualnej firmie to zostanę na lodzie. Zarobki mniej więcej w innych zawodach oscylują w okolicach 2500 zł. Dla mnie jest to zbyt mała kwota aby utrzymać się w dużym mieście. 1/3 wypłaty lokuję w wynajem sad
Czy ktoś miał takie dylematy i udało mu się znaleźć lepiej płatną pracę niż poprzednia?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca, a wypalenie zawodowe

Życie w kropo ma swojej plusy i minusy, jeżeli jest twarda psychicznie nie szanujesz siebie to tak polecam bo dobra kasa, w innym wypadku będzie z ciebie wrak.
Co do kasy gdyby kazdemu rozdać milion złotych to by ten milion nic nie był wart.
Jeżeli masz doświadczenie może lepiej poszukać pracy w mniejszy miescie gdzie wynajem będzie tańszy i życie spokojniejsze.
Ogólnie wypalenie zawodowe to nie miły temat poczytaj sobie objawy przebywania w długotrwałym stresie.
Osobiście chciałbym nudna pracę za mała kasę w moim zawodzie, ale cóż mam nudna pracę za słaba kasę w innym ale pierwszy raz mam wporzadku atmosferę , szefowa i współpracowników

3

Hm ja wytrzymałam rok w korporacji. Nie nadaję się na wyścig szczurów, ciągle podnoszone targety , których nie mogłam wyrobić - to nie dla mnie. Zbyt dużo stresu. W ogóle bierzesz pod uwagę zmiany miejsca zamieszkania? Odkąd przeprowadziłam się do małej miejscowości, gdzie mam połowę niższe wydatki jak w dużym mieście, zrozumiałam że tylko marnowałam czas. Znalazłam swoje miejsce na zadupiu :)bez spiny, spokojnie, mniej kosztuje mnie życie, rozrywek nie brakuje. Zastanów się czy warto się tak wyprówać.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

4

Sęk w tym, że zrobiłam odwrotnie. Z małego miasta przeprowadziłam się do dużego. Nie chciałam już w tym wieku mieszkać z rodzicami, bo to wstyd...
Mam szansę na spokojniejszą pracę w zawodzie, ale za mniejsze pieniądze co wiąże się ze stresem czy będzie mi wystarczać od 1-go do 1-go hmm

5

netkobieta32 napisał/a:

Sęk w tym, że zrobiłam odwrotnie. Z małego miasta przeprowadziłam się do dużego. Nie chciałam już w tym wieku mieszkać z rodzicami, bo to wstyd...
Mam szansę na spokojniejszą pracę w zawodzie, ale za mniejsze pieniądze co wiąże się ze stresem czy będzie mi wystarczać od 1-go do 1-go hmm

Wystarczy ograniczyc wydatki wtedy starczy fo 1-go. To Twoja decyzja czy wolisz stresujacą prace za wiekszą kase i mozliwosc pozwolenia sobie na wiecej czy spokojniejszą prace za mniejszą kase swiadomoscią ze nie starczy na dotychczasowy poziom zycia.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018