na podobieństwo stwórcy ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » na podobieństwo stwórcy ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2019-03-09 01:24:09)

Temat: na podobieństwo stwórcy ?

Jeżeli w hierarchii wladzy przebijają się tylko najsilniejsze , najbardziej bezwzględne jednostki ...
Takie które mogą narzucić swoja wole innym, ale takie też które wiedzą jak sprawić aby wydawały się nieszkodliwe albo dobre.
Takie które kształtują historie i rzeczywistość dla pozostałych, tak aby to im (tym kształtującym)  było wygodnie.

To na jakie podobieństwo, to w imię czyich zasad dzisiaj żyjemy, w czyje wartości wierzymy ?

Czy świat w którym praca od 6 do 64 roku jest rajem czy piekłem ?

Albo pracuje sie na króla albo łoży na prezydenta.
I ten kró od zawsze wszystko zabiera, ale raz da 500 to niby dobry król wink
Przecież to śmieszne , bo lepiej byłoby gdyby tyle nie zabierał , to by nie musiał mi zwracać tego co zabrał smile

Nie pisze tego jako pseudo rewolucjonista,ja nie narzekam, po prostu jestem zdziwiony.

Ze niektórzy, sami się niszczą,   po to by zdobyć  lepszy nadruk reklamówki z marketu i nazywają to szansą albo rajem.

Szansą, by machnąć ta reklamówką prze oczami stada, z wyrazem triumfu krzycząc : wygrałem , zdobyłem , świat należy do mnie !

Jestem więźniem cudzych złudzeń.

smile

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

2

Odp: na podobieństwo stwórcy ?

stworca (jeśli istnieje) stoi w opozycji do wszelkiej władzy, jest raczej synomimem wolności - tak sobie to wyobrażam

3

Benita72 napisał/a:

stworca (jeśli istnieje) stoi w opozycji do wszelkiej władzy, jest raczej synomimem wolności - tak sobie to wyobrażam

Dzięki smile

kwadrat napisał/a:

To na jakie podobieństwo, to w imię czyich zasad dzisiaj żyjemy, w czyje wartości wierzymy ?

Własne: wypracowane, wyważone, bronione, przecistawiane, sprawdzone i sprawdzające się dla siebie i najblizszych.

4

kwadrad napisał/a:

Czy świat w którym praca od 6 do 64 roku jest rajem czy piekłem ?

Zwierzęta za to pracują tylko do 20? lol

BTW... wiesz, że te 65 lat wieku emerytalnego to wymyślił Bismarck? W czasach kiedy średnia długość życia była krótsza niż teraz. Pracuj, pracuj, przejdź na emeryturę, żyj 3 lata, zobacz Neapol i umrzyj wink. Taki był plan, ale się przyjął i nie pasuje do współczesnej służby zdrowia.

Przecież to śmieszne , bo lepiej byłoby gdyby tyle nie zabierał , to by nie musiał mi zwracać tego co zabrał smile

PO co w ogóle zwracać? Przecież "nasza" lewica już miała pomysł, żeby ubóstwo zlikwidować ustawą. Niczym Putin.

5

Kiedyś to pracowali na galerze , mieli gorzej i jeszcze dostali batem po plecach.
Tutaj, co co najwyżej, czeka się miesiąc w kolejce do lekarza.

Dobra użyteczne, które wymieniamy co rok albo dwa, albo trzy lub pięć.
Pracujemy na to w pocie czoła , aby mieć bo wszyscy mają.
To , że te rzeczy tak często sie zużywają czy psują, to jest jak błędne koło.
Bez przerwy trzeba kupić nowe : )

Wszystko się psuje , wszystko się zużywa , trzeba na to pracować.
To zaiste syzyfowa praca.

Syzyf dostał kamień , a ktoś inny koreańska pralkę czy lodówkę.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » na podobieństwo stwórcy ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018