Mam 24 lata i nie wiem, co dalej. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Mam 24 lata i nie wiem, co dalej.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Mam 24 lata i nie wiem, co dalej.

Witajcie.

Przeżywam aktualnie mocny kryzys dotyczący dalszej ścieżki zawodowej, z którym nie mam się z kim podzielić, więc uznałam, że napiszę tutaj.

Aktualnie każda sfera mojego życia jest okrutnie niezaspokojona. Mam wiele zainteresowań, ale jednocześnie mam jakąś blokadę, żeby wcielać to wszystko w życie.
Nie poszłam na studia od razu po maturze - miałam problem ze zdaniem jednego przedmiotu, co zajęło mi łącznie 2 lata. Studiowałam przez rok psychologię, bardzo interesuje mnie głębia ludzkiego umysłu, jednakże zrezygnowałam z niej ze względu na to, że 1. nie było mnie stać 2. koniec końców nie odpowiadał mi do końca program nauczania za cenę, którą płaciłam.

Do tej pory pracowałam w różnych miejscach po parę miesięcy, głównie w celach "chwilowo-zarobkowych", czyli w telemarketingu, handlu, hostessowaniu - nic, w czym chciałabym się rozwijać.

Moją największą pasją od zawsze było aktorstwo, w którym zaczęłam się rozwijać rok temu poprzez chodzenie na warsztaty i uczestnictwo w kilku planach filmowych. Jednakże - aktorstwo jest jednak zawodem bardzo niepewnym, więc nie mogę w obecnej sytuacji opierać się tylko na mojej pasji, zwłaszcza, że posiadam w mojej urodzie mankament, który sprawia, że może mi być o wiele trudniej niż 'zwykłym' osobom.

Bardzo bym chciała się wyprowadzić z domu rodzinnego do końca roku, z tymże aktualnie nie mam ani pracy, ani studiów - mam za to problemy natury finansowej, stany depresyjne i toksyczną relację z moim byłym chłopakiem, do którego cały czas coś czuję, przez co codzienność bywa bardzo uciążliwa.

Moja rodzina nie ma jak mnie wspierać. Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Chciałabym zacząć robić coś, w czym będę się mogła rozwijać i "rosnąć", a jednocześnie będzie mi to przynosiło dochody finansowe - chociażby na początek, bo nie ukrywam, że moim największym marzeniem jest praca w branży filmowej i/lub własny biznes.

Z drugiej strony miewam momenty, w których zwyczajnie czuję się przytłoczona tym wszystkim. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, bardzo chętnie wysłucham Waszej historii i ewentualnych porad.

Trzymajcie się.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2018-09-22 15:47:41)

Odp: Mam 24 lata i nie wiem, co dalej.

W dzisiejszych czasach żaden fach nie jest pewien. Łączenie pasji z zawodem to najlepsze co można zrobić. Aktor ma wiele możliwości: grę w teatrze, w filmie/serialu, założenie własnej szkoły aktorskiej, praca w szkołach (kółka teatralne), w centrach kultury (zajęcia aktorskie).
Tu nie chodzi o to czy zawód wydaje Ci się pewny czy nie, tylko czy TY jesteś dostatecznie pewna siebie, aby w tym zawodzie osiągnąć sukces lub/i znaleźć dobra pracę. Nie ma mankamentów jakie wykluczą całkowicie, mogą być przeszkodą, ale nie zdyskwalifikują. Weź choćby ludzi z karłowatym wzrostem... też są aktorami. Przykład drugi: mojej koleżanki syn jest niski, a jest żeglarzem. Od początku mówiono mu, że nie ma szansy w tym zawodzie, ale daje radę, bo jest zdyscyplinowany i pewny siebie. Jest mu może nieco trudniej, ale żeglarstwo to jego pasja i wiąże z nią przyszłość także zawodową.

Z perspektywy możesz żałować, ze droga zawodowa nie została związana z tym co lubisz. Znam tylu ludzi pracujących w zawodach, których nie lubią, bo wydawało im się, ze tak należy... bo lepsze zarobki,  bo łatwiej dostać pracę lub łatwiej zdać szkołę. Dzis są znudzeni, zniechęceni i sfrustrowani swoją pracą.
A jedna osoba, która poszła w ślad swoich zainteresowań, choć miewała kryzysy, to dzisiaj czuje się zadowolona z tego co robi. to widać, nawet jej pytać nie trzeba wink .

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

3

Twoje porażki biorą się stąd, że chcesz robić coś co Tobie przyniesie sukces.
Tymczasem pieniądze biorą się stąd, że robisz coś czego potrzebują inni.

Możesz piec ciasta, produkować krzesła, sprzedawać w markecie na kasie. To takie różne skrajności.

Zatem najważniejsze to znaleźć pracę.

Hostessa? To tylkko na chwilę... kto potrzebuje hostessy? Nikt.
A pani na kasie w markecie? Każdy jej potrzebuje.
W firmach szukają młodych ludzi do pracy. Tylko mało komu chce się naprawdę pracować.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

4

Myślę, że to jest problem wielu młodych ludzi. Mówisz o własnym biznesie, co miałoby to być? Masz jakieś pomysły? Czy masz jeszcze jakieś inne pomysły, co mogłabyś robić?

5

Czasami trzeba przeczekać i wtedy pomysły i pasje przychodzą same.

6

Danusia1978 napisał/a:

Czasami trzeba przeczekać i wtedy pomysły i pasje przychodzą same.

Raczej bym nie czekała, bo od czekania nic nie wyniknie.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Mam 24 lata i nie wiem, co dalej.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018