Facet pyta..ciagle rozmowy a brak podjęcia pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Facet pyta..ciagle rozmowy a brak podjęcia pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

Temat: Facet pyta..ciagle rozmowy a brak podjęcia pracy

Witam,
jestem facetem i wiem ze to forum kobiet ale tematyka zatrudnienia jest znana każdemu smile i problemy zbliżone więc zapytam i ja, jak sądzicie.
Czy ktoś miał podobne dylematy, problemy?

Otóż chyba już z 5 razy byłem na rozmowach w różnych branżach, trochę po swoim zawodzie, trochę obok np. doradztwo klientom przy maszynach rolniczych, ale też i obsługa klienta w znanych sieciówkach odziezowych, do tego mały serwis komputerowy itd..
Pytanie takie, dlaczego po rozmowach albo telefon milczy albo dostaje np sms że dziękują, wybrali innego kandydata?
Nie popełniam rażących błędów, odpowiadam na pytania, pytam sam, teoretycznie są zainteresowani po czym przeważnie telefon milczy, nie kontaktują się-  domyślam się że wybrali kogoś innego.

Czy tutaj miewał ktoś takie sytuacje że ileś rozmów pod rząd i zero zainteresowania współpracą ze strony pracodwacy?
Niestety mam wrażenie że to jest błąd u mnie jakiś, tylko nie wiem w którym miejscu, w którym momencie go popełniam.
Zastanawiam się czy to norma? Czy jednak przeważnie przy 2-3 podejściu już się prace dostaje?

Nie wiem też dlaczego przy pracach mało-ambitnych typu pakowanie paczek, jakaś pomoc fizyczna, magazyn, przeważnie pracodawcy są chętni a tutaj przy bardziej zaawansowanych stanowiskach - cisza lub odmowa.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Facet pyta..ciagle rozmowy a brak podjęcia pracy

Ciesz się, że Cię na rozmowy zapraszają wink

Jesteś pewien, że masz odpowiednie kwalifikacje?
Jak długo szukasz pracy?
Ile CV do tej pory rozesłałeś?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

No fakt cieszyć sie powinienem ale jak to mówią..samymi rozmowami człowiek się nie naje wink
poza tym - takie hobby trochę przesada, chodzenie na rozmowy smile
Ile czasu szukam?hmm prawie pół roku, a wysłałem całe mnóstwo CV jakieś 40-50 spokojnie, non-stop wysyłam.

A czy trzeba mieć jakieś extra kwalifikacje np. by obsługiwać klienta w butiku z odzieżą czy obuwiem sportowym? albo wyliczać składki OC w punkcie ubezpieczeń?
A w swojej branży no to znam podstawy, reszta do przyuczenia.

Wcześniej pracowałem w branży związanej z wędkarstwem jako informatyk do uzupełniania stron www czy wstawiania ofert itd a jednak na wędkarstwie się nie znam smile z resztą informatykiem z wykształcenia też nie jestem tak swoja droga.

4 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-08-28 19:29:59)

40-50 to nie jest mnóstwo wink mnóstwo to jakbyś wysłał kilkaset.
50 to ja wysłałam przez miesiąc klikając od niechcenia w oferty na jednej ze stron internetowych. A szczerze - nie starałam się wcale. Więc jak Ty wysłałeś 50 CV przez pół roku to bardzo słabo wink
przy intensywnym szukaniu powinieneś mieć tak koło 100 wysłanych w miesiąc i uwierz, że w takim trybie da się znaleźć pracę w max 2 miesiące wink

Kwestia jest taka, że odpowiada na CV średnio 10% firm, do których wysyłasz.
A i część z nich robi rozeznanie rynku. Zapraszają na rozmowy wszystkich jak leci i dopiero po rozmowie sprawdzają dokładnie Twoje CV pod kątem danego stanowiska. Więc nie nastawiaj się, jak Cię zapraszają na rozmowę. To nic nie znaczy.

Wiesz, właśnie problem jest z takimi stanowiskami, na które może iść każdy, bo nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji. Tam są setki kandydatów na co lepsze miejsca.

5

Ok, tylko sama piszesz że 50 od niechcenia, ja właśnie podchodzę bardziej poważnie do tematu i nie wysyłam CV do ofert które mnie nie interesują.
Więc po prostu szukam coś co mnie interesuje, w czym się sprawdze i coś o czym mam pojęcie lub jestem wstanie sie nauczyć.

Inna sprawa że wiek może być przeszkodą, takich osób już mało chcą zatrudniać bo dzisiaj o 10 lat młodsze osoby tez aplikują, studenci - tutaj często są chętnie na takich bo ZUS-y itd ubezpieczenia itd więc jest spora konkurencja.
A jeśli twierdzisz że na stanowiska na które może iść każdy jest sporo kandydatów, no to chyba szans na znalezienie pracy tak szybko nie będzie.
Bo w tych z kwalifikacjami liczy się też dorobek zawodowy, co z tego że ktoś jest po szkole gastronomicznej skoro nigdy w tym nie pracował itd..

Czyli co trzeba wysłać z 500 CV żeby odbyć z 30 rozmów z których dostanie się byc może jedną ofertę zatrudnienia i zainteresowanie ze strony pracodawcy?

6

Bardzo ważny jest również aspekt uśmiechu i bycia sympatycznym.Człowiek musi czymś się wyróżniać od masy tłumu.Tak by prócz sztywno określonych preferencji posiadać również osobowość.

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

7 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-08-28 20:45:47)

Krausee napisał/a:

Ok, tylko sama piszesz że 50 od niechcenia, ja właśnie podchodzę bardziej poważnie do tematu i nie wysyłam CV do ofert które mnie nie interesują.
Więc po prostu szukam coś co mnie interesuje, w czym się sprawdze i coś o czym mam pojęcie lub jestem wstanie sie nauczyć.

Inna sprawa że wiek może być przeszkodą, takich osób już mało chcą zatrudniać bo dzisiaj o 10 lat młodsze osoby tez aplikują, studenci - tutaj często są chętnie na takich bo ZUS-y itd ubezpieczenia itd więc jest spora konkurencja.
A jeśli twierdzisz że na stanowiska na które może iść każdy jest sporo kandydatów, no to chyba szans na znalezienie pracy tak szybko nie będzie.
Bo w tych z kwalifikacjami liczy się też dorobek zawodowy, co z tego że ktoś jest po szkole gastronomicznej skoro nigdy w tym nie pracował itd..

Czyli co trzeba wysłać z 500 CV żeby odbyć z 30 rozmów z których dostanie się byc może jedną ofertę zatrudnienia i zainteresowanie ze strony pracodawcy?

Przepraszam, ale "od niechcenia" nie znaczy, że wysyłałam jak leci. Właśnie nie chciało mi się wysyłać, więc nie przekopywałam się jakoś bardzo, żeby dokładnie znaleźć coś pode mnie i zamiast wysłać na 10 ofert dla mnie wysyłałam na 3-4.

A ile masz lat? Może musisz podnieść swoje kwalifikacje? Bo jeżeli jesteś po 30tce i szukasz czegoś bez konkretnych kwalifikacji to faktycznie ciężko Ci będzie.

Ja wysłałam 50 CV, oddzwoniły do mnie 4 firmy, rozmowę miałam w 2 tongue
więc tak, tak to działa.
Nie oczekiwałabym pracy za 3, 4, 5 ani 10 podejściem.

Może spróbuj poszukać pośredników. Biur HR, oni wtedy polecają dalej i firma jest bardziej skłonna patrzeć pozytywnie na kandydata, który jest już sprawdzony przez zewnętrzne biuro.

8 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2018-08-28 21:42:37)

Coś mało wysłałeś tych CV. Jak szukałem pracy to wysyłałem po kilkanaście na dzień. Zazwyczaj miałem po trzy lub cztery rozmowy na 12-15 wysłanych CV.  Widocznie popełniasz jakiś błąd podczas rozmów albo twoje CV nie wygląda profesjonalnie.

Jeśli masz mało doświadczenia albo wcale. Jeśli masz lukę w życiorysie lub chcesz się przekwalifikować to radzę stworzyć funckjonalne CV, w którym podkreślisz swoje umiejętności. Pamiętaj aby nie wysyłać CV jak leci. Firma szukająca do obsługi klienta nie zatrudni człowieka co w swoim CV wpisał pracę magazyniera czy budowlańca. Twoje CV powinno być odpowiednio dopasowane pod ofertę pracy ( doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, zainteresowania, certyfikaty). Ty musisz się zastanowić przed wysłaniem CV nad pewną kwestią. A mianowicie  jakie korzyści będzie miała firma jeśli ciebie zatrudni ? Co możesz im zaoferować ? Wiem banały ale jednak są ludzie, którzy tego nie wiedzą i wysyłają CV na odwal.

Zakładałem sobie konta na kilkunastu portalach pracy typu praca.pl i ustawiałem job alerty/subskrycje na branże i zawody, w których potencjalnie mógłbym pracować. Zamiast tracić czas na szukanie po netach, wszystko szybciutko miałem na swoim meilu. I tak codziennie. Wtedy odpowiednio zrobione CV np. w Canvas i wysyłasz. Aha i pamiętaj aby nie kłamać bo to szybko wyjdzie na rozmowie. Najczęściej ludzie oszukują na znajomości języka angielskiego. Pamiętaj o tym.

PS. Wysyłałem swoje CV tylko do Warszawy. Pomimo, że mieszkałem w innym województwie. To też weź pod uwagę. Być może musisz szukać w innym miejscu i brać pod uwagę emigrację.

Na twoim miejscu próbowałbym się przekwalifikować i startować na jakiś staż. Może tester oprogramowania ? Masa pracy i niski próg wejścia. Są tam ludzie po ekonomi, budowlance,  historii albo szkole średniej. Wystarczy mieć chęci do pracy i ciągłego kształcenia. Torchę pouczyć się z tutoriali na necie, podszkolić jezyki obce i spróbować zdać egazmin. A potem spokojnie powinni ciebie zatrudnić. Jako tester można dobrze zarobić. Podałem tylko taki przykład. Możesz jeszcze poszukać coś w handlu, wdrożeniach systemów ERP, w serwisach, jako monter, kierowca, czy e-commerce. Do wyboru do koloru.

Pozdrawiam.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

9

Mordimer napisał/a:

Firma szukająca do obsługi klienta nie zatrudni człowieka co w swoim CV wpisał pracę magazyniera czy budowlańca. Twoje CV powinno być odpowiednio dopasowane pod ofertę pracy ( doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, zainteresowania, certyfikaty). Ty musisz się zastanowić przed wysłaniem CV nad pewną kwestią. A mianowicie  jakie korzyści będzie miała firma jeśli ciebie zatrudni ? Co możesz im zaoferować ? Wiem banały ale jednak są ludzie, którzy tego nie wiedzą i wysyłają CV na odwal.

A to akurat zależy wink
ja pracowałam przez dwa lata na część etatu jako rejestratorka medyczna i początkowo nie chciałam wpisywać tego do cv na stanowisko z językami obcymi w korpo, ale właśnie w zewnętrznym biurze HR powiedzieli mi, że to już się liczy jako 2 lata doświadczenia w obsłudze klienta.
Więc może warto wpisać, ale pomyśleć też, jakie doświadczenie to wniesie do obecnej pracy wink

10

Lady Loka napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Firma szukająca do obsługi klienta nie zatrudni człowieka co w swoim CV wpisał pracę magazyniera czy budowlańca. Twoje CV powinno być odpowiednio dopasowane pod ofertę pracy ( doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, zainteresowania, certyfikaty). Ty musisz się zastanowić przed wysłaniem CV nad pewną kwestią. A mianowicie  jakie korzyści będzie miała firma jeśli ciebie zatrudni ? Co możesz im zaoferować ? Wiem banały ale jednak są ludzie, którzy tego nie wiedzą i wysyłają CV na odwal.

A to akurat zależy wink
ja pracowałam przez dwa lata na część etatu jako rejestratorka medyczna i początkowo nie chciałam wpisywać tego do cv na stanowisko z językami obcymi w korpo, ale właśnie w zewnętrznym biurze HR powiedzieli mi, że to już się liczy jako 2 lata doświadczenia w obsłudze klienta.
Więc może warto wpisać, ale pomyśleć też, jakie doświadczenie to wniesie do obecnej pracy wink

Podałaś zły przykład ponieważ  rejestratorka medyczna wlicza się jako obsługa klienta z językiem obcym. Czym innym jest obsługiwać medycznych klientów a czym innym jest śmigać taczką czy wózkiem widłowym a potem startować do korpo.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

11

to się pocieszyłem, chyba na znalezienie pracy nie mam co liczyć w najbliższej przyszłości.
Czyli co rok min sie szuka pracy tak?
Tylko tu nie chodzi o ambitne jakieś mega prace, póki co sie chce zahaczyć żeby nie stawać w miejscu jeśli chodzi o życie zawodowe. Tylko no właśnie..praca na magazynie to jest mezalians zawodowy trochę i potem wszelkie furtki pozamykane.. Z drugiej strony podnoszenie kwalifikacji..no tak ale lekarzem, prawnikiem czy księgowym raczej chyba nie mam szans być.
Po prostu nie przypuszczałem że jest tak ciężko znaleźć zwykłą pracę. Taka po prostu bez szaleństw ale żeby była 8-16 itp, obsługa klienta, doradztwo, sprzedaż jakaś itd

Jak się chodzi po tych centrach to często wiszą karteczki - zatrudnimy pracownika no ale co z tego?

Jest jeszcze inna opcja zeby założyć coś własnego, ale to nie takie proste, poza tym trzeba mieć jakieś zdolności żeby to pociągnąć dalej.
Czyli uważacie że u mnie problem to kwalifikacje? Gdyby były to od razu 2-3 telefony od pracodawców i już bym dawno pracował?
Dziwi mnie tylko to, że np zgosiłem się do pracy jako pracownik małego sklepu/serwisu komputerowego i gość przetestował moje umiejętności w instalacji oprogramowania/systemu + drobna naprawa komputera/diagnoza i wszystko poszło gładko a i tak pracy nie dostałem. Nie sądze żeby tam ludzie walili drzwiami i oknami, tym bardziej że po tygodniu było może 300 wyświetleń..znane marki ciuchów które szukają do obsługi klienta mają po 2 dniach kilka tys wyświetleń.

Nie rozumiem tego, po prostu chce się gdzieś zaczepić żeby chodzić do pracy a PRZY OKAZJI szukać dalej, ewentualnie się przekwalifikować itd
Natomiast teraz jestem w czarnej dziurze i nawet ciężko się na jakiś kurs zapisać który jest płatny bo w przypadku pieniędzy bilans jest ujemny i za chwilę nie będzie z czego żyć..

12

Ale narzekasz.
Kto powiedział, że rok? Sama napisałam, że przy poświęceniu całej energii w wysyłanie CV, chodzenie i jeżdżenie na rozmowy na spokojnie w 2 miesiące idzie zamknąć wszystko.
Ja przy moim średnim zaangażowaniu w szukanie ofert znalazłam pracę w ponad miesiąc.

Jak się dobrze zabierzesz, to znajdziesz. Ale musisz wysłać więcej dobrych CV niż te 50. Obsługa klienta, doradztwo, takich ogłoszeń na portalach są setki! Dziesiątki nowych dziennie. Ludzie, którzy znajdują pracę wysyłają po kilkaset. Serio.

Jak nie masz już energii to może idź do Urzędu Pracy skoro tak ciężko i Cię wyślą gdzieś na kurs/staż.

13

Krausee napisał/a:

to się pocieszyłem, chyba na znalezienie pracy nie mam co liczyć w najbliższej przyszłości.
Czyli co rok min sie szuka pracy tak?
Tylko tu nie chodzi o ambitne jakieś mega prace, póki co sie chce zahaczyć żeby nie stawać w miejscu jeśli chodzi o życie zawodowe. Tylko no właśnie..praca na magazynie to jest mezalians zawodowy trochę i potem wszelkie furtki pozamykane.. Z drugiej strony podnoszenie kwalifikacji..no tak ale lekarzem, prawnikiem czy księgowym raczej chyba nie mam szans być.
Po prostu nie przypuszczałem że jest tak ciężko znaleźć zwykłą pracę. Taka po prostu bez szaleństw ale żeby była 8-16 itp, obsługa klienta, doradztwo, sprzedaż jakaś itd

Jak się chodzi po tych centrach to często wiszą karteczki - zatrudnimy pracownika no ale co z tego?

Jest jeszcze inna opcja zeby założyć coś własnego, ale to nie takie proste, poza tym trzeba mieć jakieś zdolności żeby to pociągnąć dalej.
Czyli uważacie że u mnie problem to kwalifikacje? Gdyby były to od razu 2-3 telefony od pracodawców i już bym dawno pracował?
Dziwi mnie tylko to, że np zgosiłem się do pracy jako pracownik małego sklepu/serwisu komputerowego i gość przetestował moje umiejętności w instalacji oprogramowania/systemu + drobna naprawa komputera/diagnoza i wszystko poszło gładko a i tak pracy nie dostałem. Nie sądze żeby tam ludzie walili drzwiami i oknami, tym bardziej że po tygodniu było może 300 wyświetleń..znane marki ciuchów które szukają do obsługi klienta mają po 2 dniach kilka tys wyświetleń.

Nie rozumiem tego, po prostu chce się gdzieś zaczepić żeby chodzić do pracy a PRZY OKAZJI szukać dalej, ewentualnie się przekwalifikować itd
Natomiast teraz jestem w czarnej dziurze i nawet ciężko się na jakiś kurs zapisać który jest płatny bo w przypadku pieniędzy bilans jest ujemny i za chwilę nie będzie z czego żyć..

Zgłosiłeś się jako pracownik sklepu, to zapytam dobitnie.Czy ów serwisant, miałby kontakt bezpośrednio z klientem?Czy, to osoba schowana, gdzieś na zapleczu?

14

Drogi autorze 50 CV to cale nic. Ja mam w tym momencie juz skonczone 5 kierunkow studiow,  setki wyslanych CV, 34 lata i do wczoraj umowe zlecenie. Tej ukochanej pracy szukalam 5 lat. Zaczynam w poniedzialek. Tak wiec nie jestes sam smile

15

No wiec dlatego wg mnie te kwalifikacje owszem, ale to zależy od sytuacji i od tego gdzie sie człowiek stara aplikować.
U mnie znajomi pokończyli jakieś socjologie i pracują, nie w zawodzie ale np biblioteka uniwersytecka albo jakaś firma tv, internet, telefon itd..

Summertime-jeśli chodzi o ta prace w sklepie to zarówno z klientem jak i na zapleczu naprawa sprzętu, osoba na zmianie obsługuje klienta czyli sprzedaje towar i przyjmuje sprzęt do naprawy a jednocześnie go naprawia w trakcie. Cos jak punkt ksero foto itp.

16 Ostatnio edytowany przez Summertime (2018-08-29 10:03:32)

samotnax4 napisał/a:

Drogi autorze 50 CV to cale nic. Ja mam w tym momencie juz skonczone 5 kierunkow studiow,  setki wyslanych CV, 34 lata i do wczoraj umowe zlecenie. Tej ukochanej pracy szukalam 5 lat. Zaczynam w poniedzialek. Tak wiec nie jestes sam smile

Czytałam o takich osobach.Stosunek pracodawców do wiecznych uczni.Każdy jest inny.Nie straszyłabym autora.Przykłady mogę podać z życia.Kolega zrezygnował z korpo.Odezwał się, to tu tam z myślą, że odpocznie przynajmniej.Jak się okazało został poinformowany, o trwających rekrutacjach jak się okazało, potem jedna z rekrutacji została częściowo skrócona i dostał propozycję.Był zaskoczony, ponieważ w tym samym kierunku zareagowała inna firma.Tak więc w bardzo krótkim czasie, miał dwie prace do wyboru.I ma jeden kierunek skończony smile

Edycja dla Krausee

Do takiej pracy oko w oko z ludzmi.Wymagają jeszcze umiejętności bycia kolokwialnie mówiąc sympatycznym.A więc dużo uśmiechu.Może, tego nie miałeś.....może zabrakło luzu i swobody.Nie martw się, i zastanów się sam jakie cechy chciałbyś , aby w przypadku odwrócenia ról...bycia np pracodawcą posiadał Twój pracownik.

17 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-08-29 10:00:43)

Jęczysz i marudzisz.
Ile CV wysłałeś od kiedy założyłeś ten temat?

Mając na myśli kwalifikacje nie chodziło mi o kolejne studia. 5 kierunków studiów to jest całkowita strata czasu i wszyscy doskonale wiedzą, że studia humanistyczne to papierek.
Ale są różne kursy umiejętności miękkich, są kursy na jakieś konkretne stanowiska, są kursy językowe, kursy obsługi Office'a.
To się naprawdę przydaje w CV wink

Ja np. kursu obsługi Excela nigdy nie miałam i będą mi go robić teraz w pracy, za to jestem dwujęzyczna i mówię płynnie po angielsku i po francusku, co gigantycznie zwiększa moje szanse na rynku pracy. W przyszłości mam zamiar dorobić jeszcze 1-2 języki.

Większość osób zaczyna pracować pod koniec studiów, ale jeszcze w trakcie.

Swoją drogą ja jak teraz szukałam pracy to stawiałam swoje warunki od razu w pierwszej rozmowie i mówiłam, że jak nie mogą mi zaoferować takiej pracy jak ja chcę, to dziękuję. I moimi warunkami była umowa o pracę i zarabianie określonej kwoty netto.
I pomimo tego, że standardowa kwota netto w tej firmie na początek jest +/- 200zł niższa niż ja chciałam, to dostałam dokładnie tyle, o ile prosiłam.

18

Lady Loka napisał/a:

Jęczysz i marudzisz.
Ile CV wysłałeś od kiedy założyłeś ten temat?

Mając na myśli kwalifikacje nie chodziło mi o kolejne studia. 5 kierunków studiów to jest całkowita strata czasu i wszyscy doskonale wiedzą, że studia humanistyczne to papierek.
Ale są różne kursy umiejętności miękkich, są kursy na jakieś konkretne stanowiska, są kursy językowe, kursy obsługi Office'a.
To się naprawdę przydaje w CV wink

Ja np. kursu obsługi Excela nigdy nie miałam i będą mi go robić teraz w pracy, za to jestem dwujęzyczna i mówię płynnie po angielsku i po francusku, co gigantycznie zwiększa moje szanse na rynku pracy. W przyszłości mam zamiar dorobić jeszcze 1-2 języki.

Większość osób zaczyna pracować pod koniec studiów, ale jeszcze w trakcie.

Swoją drogą ja jak teraz szukałam pracy to stawiałam swoje warunki od razu w pierwszej rozmowie i mówiłam, że jak nie mogą mi zaoferować takiej pracy jak ja chcę, to dziękuję. I moimi warunkami była umowa o pracę i zarabianie określonej kwoty netto.
I pomimo tego, że standardowa kwota netto w tej firmie na początek jest +/- 200zł niższa niż ja chciałam, to dostałam dokładnie tyle, o ile prosiłam.

Lady loka

Ostatnia część Twojej wypowiedzi zupełnie zazębia się z momi doświadczeniami, u znajomych.Identycznie postępowali  smile

19

Summertime, ja Ci powiem lepszą rzecz big_smile
praca przyszła do mnie sama big_smile
założyłam sobie profil na linkedinie jak jeszcze pracowałam w poprzednim miejscu i tak z miesiąc potem zadzwoniła do mnie kobieta z jakiegoś biura HR mówiąc mi, że w sumie ona to ma ofertę dla mnie big_smile no i poszłam na spotkanie, ona przedstawiła kilka ofert, ja stwierdziłam, że w sumie mogę aplikować i jedna z firm, do których aplikowałam przez to biuro mnie wzięła.
W międzyczasie wypadło kilka urlopów, bo to był czerwiec/lipiec/sierpień, ja też pojechałam na wakacje, ale praca w końcowym efekcie została smile

Dlatego też te moje CV w lipcu wysyłałam tak trochę byle jak, bo jednak nastawiałam się na rozmowy w tej jednej firmie.
Niemniej na kilkadziesiąt moich wysłanych CV dostałam odpowiedź z 4-5 miejsc, przy czym w większości były to kolejne biura HR (taka specyfika jak się chce iść do korpo), które nie mogły mi nic zaproponować, bo wszystkie rekrutowały raczej do tej firmy, u której już byłam w czasie procesu i w której teraz będę pracować:D
Jeden telefon dostałam na temat całkowicie innej oferty smile

Ale tak w ramach ciekawostki, od kiedy mam linkedina to dostałam tam już z 10 ofert potencjalnej pracy pomimo tego, że na profilu mam zaznaczone, że pracy nie szukam.
Więc też polecam portal, bo widać, że HRowcy tam szukają ludzi.

20

Lady Loka napisał/a:

założyłam sobie profil na linkedinie jak jeszcze pracowałam w poprzednim miejscu i tak z miesiąc potem zadzwoniła do mnie kobieta z jakiegoś biura HR mówiąc mi, że w sumie ona to ma ofertę dla mnie big_smile no i poszłam na spotkanie, ona przedstawiła kilka ofert, ja stwierdziłam, że w sumie mogę aplikować i jedna z firm, do których aplikowałam przez to biuro mnie wzięła.
W międzyczasie wypadło kilka urlopów, bo to był czerwiec/lipiec/sierpień, ja też pojechałam na wakacje, ale praca w końcowym efekcie została smile

Dlatego też te moje CV w lipcu wysyłałam tak trochę byle jak, bo jednak nastawiałam się na rozmowy w tej jednej firmie.
Niemniej na kilkadziesiąt moich wysłanych CV dostałam odpowiedź z 4-5 miejsc, przy czym w większości były to kolejne biura HR (taka specyfika jak się chce iść do korpo), które nie mogły mi nic zaproponować, bo wszystkie rekrutowały raczej do tej firmy, u której już byłam w czasie procesu i w której teraz będę pracować:D

Ale tak w ramach ciekawostki, od kiedy mam linkedina to dostałam tam już z 10 ofert potencjalnej pracy pomimo tego, że na profilu mam zaznaczone, że pracy nie szukam.

Najwyraźniej masz bardzo dobre CV smile No i pewnie zdjęcie ładne wink

21

Tylko tu nie chodzi mi o to że wyśle 5 tys CV, tym samym zwiększe statystycznie fakt że odzywać się będą częściej, tylko to dlaczego zapraszają na rozmowe po czym nie ma chęcie współpracy.

Problem jest taki że takich zaproszeń może być sporo przy tysiącach wysłanych CV ale efekt może być wciąż taki sam.
I powiem tak podnoszenie kwalifikacji ok, języki ok - ale niech to będzie obok pracy popołudniami ale teraz chodzi mi o kontynuacje bo nie ma ubezpieczenia, ZUS-u, nie ma stabilności finansowej.

Po prostu żeby siedzieć w punkcie naprawa, sprzedawać obuwie sportowe czy gdzieś obsługiwać klienta nie trzeba być dr nauk, ani znać mechaniki kwantowej, języki też nie są konieczne, dostanie się grosze ale coś zawsze, jest ten ZUS itd a popołudniami mogę chodzić na języki, kursy komputerowe, czy po prostu szukać czegoś innego.
No ale tutaj jest problem bo nie ma nawet takich prac za bardzo a jak jest propozycja to odrzucenie.
Ja się domyślam że tak szybko wymarzonej pracy, za grubą kasę nie dostane ale cokolwiek, na normalną umowę, składki, ubezpieczenie i wtedy sobie szukam czegoś innego.
No ale z takim czymś jest właśnie problem.

Kumpel kiedyś w między czasie właśnie pracował w firmie internet, telefon, tv i mówił żebym tam spróbował ale on już tam nie pracuje, taka praca średnia - nudna ale by była póki co, ludzie wpłacają kasę, wydaje się dekodery, jakieś ewentualnie umowy, sprawdza się zaległości w płatnościach itd no ale nie odzywają się w ogóle i to jest taki problem..

22

Lady Loka napisał/a:

Haa hiiiii, wcale się nie dziwię wink

Siła mocy, tkwi wszędzie... nawet w gwiazdach smile Powiedz jaki jesteś znak zodiaku?.......To oczywiście mój żarcik wink

A propo tego telefonu, o zupełnie innym kierunku.Z tego co widzę, to jednak rynek potrzebuje siły i to takiej dziewiczej...Liczą się możliwości, bo dokształcić.. bystrzak zawsze się może.

23

Wilczek - nie mam zdjecia w CV big_smile dopiero niedawno zrobilam zeby miec na kartne magbetyczna do pracy big_smile

Kraussee czyli nie wysylasz bo nie i dziwisz sie ze nie masz pracy.
Napisalam Ci - sporo firm na rozmowy zaprasza wszystkich jak leci bo robia sobie w ten sposob rozpoznanie rynku. Moj kolega tak chodzil na rozmowy bez celu.
Idz do Urzedu Pracy.

24

Krausee napisał/a:

Tylko tu nie chodzi mi o to że wyśle 5 tys CV, tym samym zwiększe statystycznie fakt że odzywać się będą częściej, tylko to dlaczego zapraszają na rozmowe po czym nie ma chęcie współpracy.

Problem jest taki że takich zaproszeń może być sporo przy tysiącach wysłanych CV ale efekt może być wciąż taki sam.
I powiem tak podnoszenie kwalifikacji ok, języki ok - ale niech to będzie obok pracy popołudniami ale teraz chodzi mi o kontynuacje bo nie ma ubezpieczenia, ZUS-u, nie ma stabilności finansowej.

Po prostu żeby siedzieć w punkcie naprawa, sprzedawać obuwie sportowe czy gdzieś obsługiwać klienta nie trzeba być dr nauk, ani znać mechaniki kwantowej, języki też nie są konieczne, dostanie się grosze ale coś zawsze, jest ten ZUS itd a popołudniami mogę chodzić na języki, kursy komputerowe, czy po prostu szukać czegoś innego.
No ale tutaj jest problem bo nie ma nawet takich prac za bardzo a jak jest propozycja to odrzucenie.
Ja się domyślam że tak szybko wymarzonej pracy, za grubą kasę nie dostane ale cokolwiek, na normalną umowę, składki, ubezpieczenie i wtedy sobie szukam czegoś innego.
No ale z takim czymś jest właśnie problem.

Kumpel kiedyś w między czasie właśnie pracował w firmie internet, telefon, tv i mówił żebym tam spróbował ale on już tam nie pracuje, taka praca średnia - nudna ale by była póki co, ludzie wpłacają kasę, wydaje się dekodery, jakieś ewentualnie umowy, sprawdza się zaległości w płatnościach itd no ale nie odzywają się w ogóle i to jest taki problem..

Ale z takim podejściem, to daleko nie zajdziesz .Bo CV należy wysyłać.Bez tego nie osiągniesz sukcesu.Słuchaj tu wypowiedzi osób, które mają w tej materii doświadczenie.Trzeba coś zrobić, a przynaniej poinformować świat o swoich możliwościach i chęciach.

I jak widzisz masz złe podejście do kwestii sprzedawcy w puntach..Ignorackie, dlatego nie przyjmują Cię.To wszystko jest wyczuwalne.Osobiście znam ludzi po mgr i pracują w punktach z odzieżą, znając języki obce.

25 Ostatnio edytowany przez Summertime (2018-08-29 11:13:18)

Lady Loka napisał/a:

Wilczek - nie mam zdjecia w CV big_smile dopiero niedawno zrobilam zeby miec na kartne magbetyczna do pracy big_smile

Napisalam Ci - sporo firm na rozmowy zaprasza wszystkich jak leci bo robia sobie w ten sposob rozpoznanie rynku. Moj kolega tak chodzil na rozmowy bez celu.
Idz do Urzedu Pracy.

Edycja dla Lady Loka

Odradzam Urząd Pracy, to jedna wielka chała.Zgłaszają się tam wieczni poszukiwacze pracowników.Znajomy dostawał oferty na staż.Lub na stanowiska zupełnie sprzęczne z predyspozycjami.Od tygodnia wypisał się i szuka sam.

Ojjj sorki wskoczyło mi przez nieuwagę w nowym okienku yikes

26

Summertime napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Idz do Urzedu Pracy.

Edycja dla Lady Loka

Odradzam Urząd Pracy, to jedna wielka chała.Zgłaszają się tam wieczni poszukiwacze pracowników.Znajomy dostawał oferty na staż.Lub na stanowiska zupełnie sprzęczne z predyspozycjami.Od tygodnia wypisał się i szuka sam.

No tak, ale w UP będzie miał ciągłość ubezpieczenia do ZUSu smile głównie o to mi chodzi.

27

Wysłałem dziś chyba z 10 CV, tylko gdzie Wy szukacie tych ofert? olx itp? czy pracuj.pl?

Zobaczymy ale nie chce tak pochopnie gdziekolwiek słać, bo to musi mieć ręce i nogi, natomiast mam jeden cholernie ciężki dylemat, mianowicie jest ogłoszenie "pomocnik elektryka" przy instalacjach elektrycznych, na budowach itd
Stawka śmiesznie niska nawet 10zł/h nie ma na rękę, ale..pisaliście o kwalifikacjach a tutaj można by ładnie poznać tajniki pracy elektryka, doświadczenie tylko czy to mi coś da? i tak do takich prac trzeba mieć uprawnienia? zgadza się?
Czy jest sens się w to babrać za taką kase? Podejrzewam że się odezwą i przez to mam ten mętlik w głowie...czy brać to czy nie.

I jeszcze na koniec takie pytanie - na portalu pracuj.pl - pracodawca rozpatruje Twoja kandydaturę? czyli co? otworzył ją? czy coś więcej?

28

Ja szukałam na pracuj i na spokojnie znajdowałam pod siebie koło 10-15 ofert dziennie z nowo publikowanych.
Jak jest napisane, że rozpatruje to znaczy, że otworzył. Ale jak nie zadzwoni w przeciągu 1-2 dni to już nie zadzwoni wcale wink większość tam otwiera i tyle i tak. Może z 2 razy faktycznie mi wyskoczyło, że moje CV zostało odrzucone. Nie chce im się za dużo klikać.

Nie ma sensu.
Ja bym nie szła nigdzie, gdzie dają taką śmieszną kasę. Bo w ten sposób pokazuje się im, że ktoś za taką kasę pójdzie pracować.

29

Krausee napisał/a:

Wysłałem dziś chyba z 10 CV, tylko gdzie Wy szukacie tych ofert? olx itp? czy pracuj.pl?

Zobaczymy ale nie chce tak pochopnie gdziekolwiek słać, bo to musi mieć ręce i nogi, natomiast mam jeden cholernie ciężki dylemat, mianowicie jest ogłoszenie "pomocnik elektryka" przy instalacjach elektrycznych, na budowach itd
Stawka śmiesznie niska nawet 10zł/h nie ma na rękę, ale..pisaliście o kwalifikacjach a tutaj można by ładnie poznać tajniki pracy elektryka, doświadczenie tylko czy to mi coś da? i tak do takich prac trzeba mieć uprawnienia? zgadza się?
Czy jest sens się w to babrać za taką kase? Podejrzewam że się odezwą i przez to mam ten mętlik w głowie...czy brać to czy nie.

I jeszcze na koniec takie pytanie - na portalu pracuj.pl - pracodawca rozpatruje Twoja kandydaturę? czyli co? otworzył ją? czy coś więcej?

Hmmm, ale kasa licha.Jeśli jednak zależy Ci, na doświadczeniu.To może lepszy rydz niż nic?I np zrobisz założenie, że popracujesz tam miesiąc czasu, zagłębisz tajniki podstawowe fachu...a w okresie tym będziesz dalej intensywnie szukał pracy.I jak coś lepszego znajdziesz, to przejdziesz do nowej lepszej pracy.

30

Dziś chyba z 15 CV wysłałem, niektóre bezsensu np obsługa sekretariatu w prywatnej szkole muzycznej no ale co tam smile
Zastanawiam się czy warto wysyłać ponownie CV gdy ukazuje się drugi raz oferta? np olx/gumtree?
Albo co w sytuacji gdzie na dole widac wyświetlenia typu 2500 a oferta istnieje od dzisiaj od g. 12:00 przykładowo? Dać sobie spokój? bo tam pewnie już z 30 CV co najmniej poszło.

Jest tylko jeden problem, rozmawialiśmy o kwalifikacjach, ja super jakiś wykwalifikowany nie jestem typu 5 kierunków studiów, 3 języki na poziomie B2 itd..ale..
znam się dobrze np. na produkcji audio (niestety bez kierunkowego wykształćenia) al np. potrafiłym stworzyć podkład muzyczny, udźwiękowić reklamę, filmy animowane dla dzieci itd..znam po prostu środowiska softwarowe do produkcji audio. Współpracowałem z kilkoma wydawnictwami muzycznymi w Polsce, tworzyłem covery karaoke dla znanego w PL serwisu itd.. byłem obecny przy produkcji jakiś tam nagrań, co prawda to nie była aż taka komercja żeby to leciało w radiu ale działałem, tylko że to była umowa zlecenie/o dzieło.
No ale gdzie taką pracę znaleźć? w radiu? tv? znam np dobrze aplikacje DAW  FL Studio, Cubase, Pro Tools, Wavelab itp
czyli coś jak Photoshop, Corel Draw itp

Znam się też na motoryzacji, samochodach, silnikach, problemach technicznych od ponad 5 lat jestem czynnym użytkownikiem wielu miejsc o tematyce motoryzacyjnej, na jednym z nich jestem nawet moderatorem.
No tylko tak..do salonu mnie nikt nie przyjmie, ewentualnie komisy, aplikowałem kiedyś do sklepu z akumulatorami - to gość niby mega zadwolony i chętny po czym zatrudnił kogoś innego i stwierdził, że mam odczekać może będą jeszcze potrzebować.

I tak to się kręci wszystko..

Po prostu nie te zainteresowania co wymogi rynku pracy. Np ta muzyka to niszowa branża i w studiach nagrań mają swoich, w radiu tez wszystko obsadzone bo przecież tam lgnie kupę ludzi, musiałbym coś swojego otworzyć.

Myślicie ze warto komuś zlecić "podrasowanie" CV? Sa takie oferty ale moze to strata kasy..oni niby twierdza ze po takich zabiegach odzew na nasze aplikacje jest duzo częstszy.

31 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-08-31 11:29:56)

A na tych rozmowach, wykazujesz jakiś entuzjazm co do pracy? na którymś z tych stanowisk naprawdę Ci zależało?
W rozmowach podkreślasz umiejetności potrzebne na TYM właśnie stanowisku, czy chwalisz się na prawo i lewo innymi nieprzydatnymi tam rzeczami?
Pracodawca, szuka kogoś kto mu się wpasuje w system, a nie kogoś kogo polubi.

Na podstawie CV Cię zapraszają- więc tu nie kombinuj, przypomnij sobie te rozmowy i przeanalizuj

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Facet pyta..ciagle rozmowy a brak podjęcia pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018