Umowa dożywocia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Umowa dożywocia

Rodzice spisali u notariusza umowę dożywocia z moja siostrą . Siostra bardzo martwiała się tym,że kiedyś będzie musiała spłacić każdą z sióstr stąd ta umowa ( tato wziął nawet kredyt aby opłacić wszystkie koszty z tym związane)  Teraz czytam na stronach internetowych ,że przedmiotem takiej umowy nie może być własnościowe  mieszkanie spółdzielcze  bo tak naprawdę właścicielem mieszkania jest spółdzielnia .Więc czy umowa ta jest ważna i czy jednak należy się nam część po rodzicach?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Umowa dożywocia

Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu - właścicielem mieszkania jest tylko i wyłącznie osoba która widnieje w akcie notarialnym lub (w dawniejszych czasach) w przydziale mieszkania. Natomiast właścicielem gruntu na którym stoi budynek jest spółdzielnia mieszkaniowa. Aby mieć prawo także do udziału w gruncie należy przekształcić spółdzielcze prawo do lokalu w odrębną własność.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Własnie - w odrębną własność ! Rodzice wykupili to mieszkanie za symboliczna złotówke więc w tym przypadku trudno mówić o tym aby była to odrębna własność? Chyba ,że się mylę ?

4

Weź i zobacz co jest napisane w akcie notarialnym. Wtedy będziesz wiedzieć. Bo tak, to jest jak wróżenie z fusów - może mają odrębną własność, może spółdzielcze własnościowe, a może wcale nie są właścicielami tego mieszkania, tylko Twoja siostra...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018