Podwyżka- okres próbny i dobre wyniki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Podwyżka- okres próbny i dobre wyniki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1 Ostatnio edytowany przez axzon (2017-10-03 18:27:24)

Temat: Podwyżka- okres próbny i dobre wyniki

Witajcie!
Ponad 3 miesiące temu byłem chwilowo bez pracy i ubiegałem się o etat w dużej firmie na dość ważnym stanowisku związanym z moimi studiami. Niestety pech chciał, że odpadłem w ostatnim etapie gdzie zostałem tylko ja i jeszcze jeden kandydat i musiałem skorzystać z opcji awaryjnej. A tą opcją awaryjną byłą firma, w której teraz pracuje. Byłem w niej na dwóch rozmowach. Kiedy padło pytanie o zarobki to powiedziałem, że zgodziłbym się pracować przynajmniej za te 2k netto na rękę. Nie zastanawiałem się czy to dużo czy mało, bo i tak byłem skupiony na tym, że chce pracować w pierwszej firmie, gdzie zarabiałbym naprawdę przyzwoicie. No i kiedy już dowiedziałem, że nie dostanę się do firmy, o którą zabiegałem zadzwonił telefon od firmy awaryjnej. Pani powiedziała, że zgadzają się na moje warunki i mam przyjść jeszcze na ostatnią rozmową i ew. podpisać umowę. I zostałem przyjęty na okres próbny 3 miesięcy. Jest to praca handlowca - generalnie nawet mi się podoba, zawsze chciałem swpóbować swoich sił w handlu. Zdobywam klientów biznesowych. Aktualnie jest to wszystko załatwiane za pomocą telefonu, ew mogę zorganizować spotkanie, na które ja jeszcze nie jeżdzę. Ale w niedalekiej przyszłości również mam jeździć na spotkania z potencjalnymi klientami. Warunkiem aby dostać przedłużenie umowy jest podpisanie jednej umowy z firmą. Nie ważna jest kwota itp, ważne żeby pozyskać 1 klienta. Jestem dość młody, ale pracowałem na studiach i mam sporo doświadczenia w obyciu z klientem, rozmowie z nim + pracy biurowej wszelkiego rodzaju. Udało mi się pozyskać już 3 dużych klientów. Zostało mi jeszcze ponad 3 tygodnie okresu próbnego i jestem wręcz pewien, że uda mi się podpisać jeszcze jedną. Tak więc prawdopodobnie będą 4. To są dość spore umowy - na każdej z umów firma zarabia przez 2 do 6 miesięcy w przód, tak więc jak już się coś podpisze to jest spory sukces. Z tego względu jestem póki co bardzo chwalony. Kolega z działu, który pracuje od lutego podpisa 4 umowy, a jeszcze jeden kolega, który zaczął razem ze mną nie ma jeszcze nic. Do czego zmierzam. Kończy mi się niedługo okres próbny i jestem pewien, że mi go przedłużą. Chciałbym prosić o podwyżkę, ale nie wiem czy w tym momencie będzie mi wypadało.. Pracuje krótko, na rozmowie rekrutacyjnej mówiłem tylko  o tych 2 tysiącach, no i praca raczej nie jest jakaś jakby to nazwać: ważna, bo póki co to głownie praca na telefonie.  Natomiast na moją korzyść przemawia dotychczasowa liczba umów i to, że na pewno na siebie zarobiłem + dałem zysk firmie, która będzie czerpała korzyści z moich umów przez najbliższe miesiące.  No i 2 tysiące na rękę to dość mało... Chciałbym mieć chociaż te 2500 podstawy. Oczywiście są też prowizje, i można z tego zrobić fajny dodatek do pensji, ale mega kokosów też z tego nie ma jak sobie policzyłem. Co robić ? Walczyć? Jeśli tak to jak do tego podejść. Z góry ogromne dzięki!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podwyżka- okres próbny i dobre wyniki

Oczywiście, że walczyć. Spokojnie, rzeczowo powiedz, że jesteś zadowolony z pracy u nich, że uważasz, że dobrze sobie radzisz, że będziesz chętnie kontynuował i że uważasz, że zasługujesz na podwyżkę. Powiedz trochę więcej niżbyś chciał (w granicach zdrowego rozsądku), byś mógł ewentualnie trochę spuścić gdyby się targowali. Dobrze by było, gdybyś jakoś przed powiedzeniem tego zdobył od nich deklarację, że są z ciebie zadowoleni.

3

Ja też bym normalnie powiedziała, że chcę więcej, szczególnie, że sobie dobrze radzisz. Jakby Ci wypomnieli, że mówiłeś 2, to możesz to obrócić tak, że to oczywiste, że chodziło Ci wtedy o okres próbny, że zakładałeś, że jeśli się sprawdzisz, to będziecie od nowa dyskutować o wypłacie smile

4

normą jest, ze po okresie próbnym negocjuje się stawkę
więc warto zaproponować coś takiego

5 Ostatnio edytowany przez Gary (2017-10-05 15:47:02)

Nie walczyć. Działać dalej dobrze, sprawdzić ile inni mają na podobnych stanowiskach. Popracować tak z pół roku i potem powiedzieć "Wiecie cooo... szukam pracy za 2500zł, ale dla Was podpisuję umowy, więc może bylibyście w stanie mi tyle zapłacić?". Jak oni dadzą 2200, to wtedy szukasz nowej pracy.  2200 na rękę dla handlowca to niemało. Najniższa krajowa to 1500-1700 na rękę. Do tego dochodzą jeszzce premie. Poza tym jak w CV będziesz miał 10 różnych prac po pół roku to źle to wygląda.

Zatem ile koledzy zarabiają, co robią takie wyniki jak Ty?

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

6

Walczyć. Masz bardzo dobre argumenty, by dostać tę podwyżkę. Nie wiadomo czy od razu dadzą Ci 2 500, ale może zaproponują coś pośrodku, z czego chwilowo będziesz zadowolony? To chyba oczywiste, że po okresie próbnym renegocjuje się stawkę. A z innymi ludźmi nie ma za bardzo co się porównywać (jedynie orientacyjnie, by nie przesadzać), bo każdy zarabia tyle, ile sobie wynegocjuje. Gdybym miała się oglądać na zarobki moich współpracowników i na tej podstawie wymagać, traciłabym kupę kasy. Jeśli masz słabe prowizje ("kokosów z tego nie ma"), to tym bardziej nie daj się robić w balona. Powodzenia!

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

7

Gary napisał/a:

Nie walczyć. Działać dalej dobrze, sprawdzić ile inni mają na podobnych stanowiskach. Popracować tak z pół roku i potem powiedzieć "Wiecie cooo... szukam pracy za 2500zł, ale dla Was podpisuję umowy, więc może bylibyście w stanie mi tyle zapłacić?". Jak oni dadzą 2200, to wtedy szukasz nowej pracy.  2200 na rękę dla handlowca to niemało. Najniższa krajowa to 1500-1700 na rękę. Do tego dochodzą jeszzce premie. Poza tym jak w CV będziesz miał 10 różnych prac po pół roku to źle to wygląda.

Zatem ile koledzy zarabiają, co robią takie wyniki jak Ty?

Zależy co rozumieć pod słowem handlowiec. Jeśli coś a'la, a tak to zrozumiałem, przedstawiciel d/s klientów biznesowych, to mieszkałem w pipidówce, pracowałem w skąpej firmie, handlowcy zarabiali od pięciu w górę. Sam wcześniej pracowałem jako handlowiec d/s detalu i dwadzieścia lat temu startowałem od 1500 na rękę. Nie miałem talentu, więc wiele wyżej nie podskoczyłem, ale handlowiec z wynikami ma ok. 1-3% od generowanego przychodu (nie zysku). U nas pięciu chłopaków miało 1,2% od ok 70 milionów sumarycznego obrotu. Trzech odeszło ze względu na słabe zarobki. Tak że 2200 na rękę to niemało dla handlowca na kasie w biedronce czy lidlu. Prawdziwy handlowiec z wynikami w dobrej firmie produkcyjnej ma o całe nic, czyli o zero na końcu więcej. Słabiak zarobi 4-5 tysięcy.

Rozmowa o pieniądzach jest zawsze trudna, ale jeśli będzie rozmowa na koniec okresu próbnego, to powiedz coś w rodzaju że spełniasz się w tej pracy, masz sukcesy, co cię dodatkowo nakręca, ale masz nadzieję, że firma widząc twoje sukcesy odzwierciedli to na pasku od wypłaty. Oszacuj ile firma zarobiła na "twoich" umowach, wylicz jeden procent, podziel przez trzy miesiące i wiesz ile powinieneś zarabiać. Zacząłeś od dwóch, więc za dużo nie podskoczysz, ale z uwzględnieniem powyższego szacunku strzel że marzy ci się trzy. Jeśli na tobie faktycznie zarabiają, to będą chcieli zaspokoić twoje ambicje, co najwyżej trochę "zbiją cenę".

Jeśli rozmowa na koniec okresu próbnego nie jest tam praktykowana, to będzie znacznie trudniej, bo to ty musisz pójść i wykazać się postawą roszczeniową. Ale dwa koła to tak żałosna kwota, że zawsze wypada poprosić o podwyżkę. Unikaj argumentów typu "nie starcza mi na życie", "Kowalski zarabia dwa razy tyle", czy "w dziale X zarabiają dwa razy tyle". Podkreślaj swoją wartość, bezdyskusyjne sukcesy, małe usprawnienia które wprowadziłeś. Jak wiesz że firma zdobyła dzięki tobie kontrakty na duże kwoty, to już masz ze dwa asy na stole. Zasugeruj, że pozostałe dwa masz jeszcze w dłoni.

8 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-10-05 22:38:05)

Ja myślę, że powinieneś przeglądać ogłoszenia i zobaczyć ile czasu pracy /lat wymagane jest przez inne firmy na te same lub lepsze stanowisko.
Ja myślę - około rok.

Nawet robiąc tu pańszczyznę za dwa kawałki  ,po roku masz inne możliwości na rynku pracy.
Nie wierze za bardzo w podwyżki , zdarzają się ale to chyba około 25-30% pułapu z jakim przyszedłeś ( zależy od firmy) , jeżeli te samo stanowisko.

Teraz masz 2k wiec na tym samym stanowisku max ~2500 (w tej firmie moim zdaniem).

Mała podwyżka teraz i rozmowa o awansie kiedyś (jeżeli to możliwe) , przedłużenie umowy.
A potem po roku , szukanie pracy w innej firmie na innym pułapie finansowym, lecz mając rokiem doświadczenia.
Ewentualnie awans w tej samej firmie i dodatkowe $$$ związane z awansem.
Moim zdaniem rok doświadczenia najważniejszy, potem masz większe szanse.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Podwyżka- okres próbny i dobre wyniki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018