Babcia nastawia wnuczkę przeciwko rodzicom - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Babcia nastawia wnuczkę przeciwko rodzicom

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Babcia nastawia wnuczkę przeciwko rodzicom

Witam. W poprzednich moich wątkach opisywałam swoją sytuacje z teściową. Mieszkam u niej ponad 10 lat i nie dam rady dluzej dlatego z mezem zaczelismy budowe wlasnego domu. Dom juz stoi , brakuje mu dachu :-) ale w srodku juz widac jakie sa pomieszczenia. Mamy 3 corki ktore sa bardzo zwiazane z babcia i malymi kroczkami probujemy je przygotowac do wyprowadzki. W sobote bedac na budowie mowie do corek delikatnie ze teraz moga juz sobie powoli wybierac pokoje. Kazda z nich wybrala. Najstarsza niezbyt chetnie, srodkowa bardzo chetnie a najmlodsza ma dwa latka to jeszcze za bardzo nic nie rozumie. Srodkowa corka zapytala mnie czy jak sie przeprowadzimy to bedziemy jezdzic do babci. Mowie, tak oczywiscie, co najmniej raz w tygodniu, a jak babcia bedzie starsza i nie bedzie sobie mogla sama poradzic to wezmiemy  ja do siebie i pokazalam pokoik w ktorym zamieszka. No to corka bardzo sie ucieszyla, caly dzien wesolo paplała o tym pokoju, o turkusowej tapecie ktora chce miec na scianie itp. Bylam baaardzooo szczesliwa ze zaczynają sie godzic z nowa sytuacja. Wszystko bylo dobrze dopoki nie wrocilismy do domu , do tesciowej. Corka zaczela jej szczebiotac o nowym pokoju a ta w bek, ze babcia juz im jest nie potrzebna, ze ona caly dzien plakala jak nas nie bylo i ze jak sie wprowadzimy to ona bedzie tak dlugo plakac az umrze. Moje dziecko strasznie sie roztrzeslo, zaczelo plakac razem z babcia ze nie chce sie wyprowadzac bo babcia umrze. Nie wiem co jeszcze jej mowila tyle zdolalam wydusic z corki. w kazdym razie nie chciala spac sama tylko ze mna i caly czas musialam ja zapewniac ze babcia nie umrze, i ze na razie sie nie wypowadzamy, ze to jeszcze potrwa. Na drugi dzien jak nigdy babcia chciala isc z wnuczka na spacer. Pozwolilam bo balam sie ze wtedy corka napewno sie ode mnie odwroci a poza tym to jej kochana babcia. Nie wiem co bylo na spacerze , moze tylko spedzaly razem czas, tylko we dwie, na co ja nie moge sobie pozwolic ba mam jeszcze dwoje dzieci. Wieczorem znow chciala spac ze mna a jak ja poprosilam by poszla spac do swojego łóżeczka to mi powiedziala "Bo ty ze mna w ogole nie spedzasz czasu". Dzisiaj rano namalowała dwa obrazki, zapakowała do koperty i podpisała "Dla taty i dla babci"..... Poczułam się jakbym w gębę dostała. Wczesniej nigdy tak nie było.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Babcia nastawia wnuczkę przeciwko rodzicom

Przede wszystkim porozmawiaj z teściową szczerze i zwróć uwagę, że nie życzysz sobie , by mówiła np. że wyprowadzka spowoduje jej śmierć. Musisz być asertywna i nie możesz zamieść tematu pod dywan- choć to będzie trudna rozmowa to nieunikniona. Następnie zbierasz dzieci do kupy idziecie na spacer/lody i też szczerze z nimi rozmawiasz- nie bój się okazać swoich emocji,wytłumacz że babcia zachowała się w ten sposób ,bo jest jej przykro że zostanie sama, że dla Ciebie to także trudna sytuacja tak samo jak dla nich. Zapewnijcie wszyscy razem teściową , że wasza wyprowadzka nie oznacza jej samotności, ale zwróć jej uwagę , że stosowanie szantażu emocjonalnego z jej strony jest robieniem krzywdy dzieciom a decyzji i tak nie zmienicie. Rozmowa rozmowa rozmowa.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

3

Z dziecmi rozmawiamy , z reszta pisalam wyzej i wszystko zrozumialy dopóki babcia nie zaczela grozic smiercia. Z tesciowa kazda proba rozmowy konczy sie histeria , nie da sie racjonalnie porozmawiac. Ona ma jeden argument i jeden tekst " juz nie dlugo zamknę oczy i nie bede wam przeszkadzac" Nic do niej nie dociera.

Nie lubie sama ludzi szantazujacych innych samobojstwem ani smiercia. Odrazajacy szantaz emocjonalny. najlepiej po prostu robic swoje, gdy babcia panikuje, byc spokojnym, cierpliwym przytakiwac i dalej robic swoje. Macie prawo sie wyprowadzic.

5

no to jeśli rozmowy nic nie pomagają, to pozostaje Wam jak najszybciej się wyprowadzić, a córkom tłumaczyć bzdury babci. JEdnak jak teściowa by zaczęła mówić o śmierci przy dzieciach - zwracałabym jej nieustannie uwagę a córkom kazała opuścić pokój.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

6

A co na to mąż/ojciec?

To chyba jego matka, on przede wszystkim powinien z nią porozmawiac.

7

Maz jest zdania zeby dziecku tlumaczyc ze to bzdury co ona wygaduje, babci nic nie mowic bo ona szuka zaczepki a dziecko do czasu wyprowadzki samo otworzy oczy na babcie tak jak to sie stalo ze starsza corka. Starszej uciekl w nocy chomik z akwarium a babcia boi sie myszy. Caly dzien sie na nia darła

8 Ostatnio edytowany przez cataga (2017-08-20 12:38:16)

nie dociera do mnie, jak mozna byc taką psycholka, by małe dzieci straszyć  smiercią i stosować na kilkulatkach szantaż emocjonalny, ktorego nie roozumieja, bo dzieci w tym wieku biora wszystko dosłownie. Rozumiem, że tesciwa może nie lubić synowej, ale własne wnuki straszyć i  stresować tak, że te boją się spać w nocy, to trzeba być niezle chorą psychicznie. To nie jest normalne, babcia może się bać że zostanie sama, może być zła na syna i synowa, ale nie ma prawa narażac własnych wnuków, nie ma prawa angażować w swoje problemy kilulatkow. To podła, obrzydliwa manipulacja uczuciami własnych wnuków, na zasadzie" byle ich rodzicom dokopać. To jest chore, podłe  i chyba gdyby to na mnie trafiło, to awantura byłaby nie na 4 , a tysiąc fajerek. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania, można zrozumiec rozżalenie babci, ale nie można jej zachowania. Kretynka.

9

A nie możesz jej odpowiedzieć - jak tesciowa mówi ten tekst, że jak zamknie oczy to będziecie mieli z nią spokój - nie możesz jej powiedzieć, że nie życzysz sobie szantażu słownego?
A dzieciom powiedzieć, że babcia tak tylko mówi, i że słowa te nic nie znaczą, że jak wnuczki się wyprowadzą to ona umrze, że dorośli nie zawsze mają racje , często mówia głupie rzeczy dzieciom?

10

Ja myślę, że warto dzieciom powiedzieć, że babci jest trudno, bo po prostu będzie tęsknić, a jak komuś jest smutno, to tak czasem niektórzy mówią, że będzie im tak smutno, że tego nie zniosą. Jakoś im to uświadomić, że rzeczywiście, te uczucia babci są - no bo nie ukryjecie tego przed nimi, a wyśmiewanie tego czy zamiatanie pod dywan, czy w ogóle to, że się wy przestraszycie jej gadania - to nikomu nie pomoże. Może nawet przy dzieciach odzwierciedlić uczucia babci - "widzę, że po prostu będzie ci trudno mieszkać daleko od nas" i "słyszę, że będziesz za dziećmi bardzo tęsknić" - może ją to zdziwi na tyle, że przestanie wink Nie warto mówić dzieciom, że te słowa nic nie znaczą, bo dzieci przestaną wierzyć dorosłym - skąd mają wiedzieć, które słowa coś znaczą, a które nie? Myślę, że warto pogadać o tych emocjach, które każdy z was przeżywa. Na pewno i ty czujesz się zestresowana, i ciekawa nowego domu, i masz pewne obawy jak to będzie. Zapytaj dzieci, jak one się czują, myśląc o nowym domu - pozwól im mówić o tym, że czują się niepewnie, że nie wiedzą, że się może boją (a jest czego! każdy boi się zmian, zwłaszcza tak ważnych, jak zmiana domu), zapytaj, co czują, gdy babcia mówi, że umrze z tęsknoty. Zaproponuj co mogą zrobić, żeby się mniej niepokoić, co może babcia zrobić, żeby było jej lepiej. Nie zaniedbajcie tego.

A dziecko myślę, że powiedziało ci bardzo bardzo ważną rzecz - "mamo, proszę, spędzaj ze mną więcej czasu, tęsknię za tobą". Tego też nie zaniedbaj. Wyraźniej nie mogła dać ci do zrozumienia, że potrzebuje uwagi. Nie chodzi o ilość, tylko jakość. Masz trójkę dzieci, ale one tylko jedną matkę.

If you can be anything, be kind.

11

O rany co za baba! Jak się wyprowadzicie to umrę. Nie będę wam już przeszkadzać. O jej. Wyprowadziłąbym się jak najprędzej i jeszcze się upewniła, że babcia nie będzie dzwonić codziennie i was szantażować. Ustaliła jakieś zasady kontaktu. Bo jak już teraz zaczęła, to żeby potem nie było gorzej. Dobrze że twój mąż widzi że to szantaż bo są tacy co tego nie widzą i też się trzęsą że mama umrze.

Choć rozumiem, że jeśli do tej pory mieszkała z synem, tobą i trzema wnuczkami to pewnie jej było bardzo dobrze. Samotność jest ciężka, ale też każdy odpowiada za swoje życie i może (jeśli chec i umie) zrobić coś żeby tej samotności nie cierpieć. Nie koniecznie czepiać się kurczowo innych osób i szanażując je robić im krzywdę.

Wyprowadzajcie się. Może tylko porozmawiać z babcią, że będziecie przyjeżdżać raz w tygodniu lub coś takiego, żeby wiedziała, że nawet jeśli mieszkacie gdzieś indziej to może na was liczyć.

Ale szantaż to zdecydowanie nie metoda. Od tego się odechciewa każdego kontaktu.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Babcia nastawia wnuczkę przeciwko rodzicom

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021