Chcę wrócić na studia... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Chcę wrócić na studia...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Chcę wrócić na studia...

Ostatnio ciągle myślę, że czas mi ucieka. Dwa lata temu powinnam była pójść na studia, sęk w tym, że nic chcę tu, w tym kraju, w Anglii. Mieszkam z rodzicami, którzy nawet nie chcą myśleć o moim powrocie, wpadają w furię, matka mi grozi, a ja nie czuję się tu dobrze, bezpiecznie, szczęśliwie. To mała mieścina, każdy się zna, nie ma co robić, do tego ilość funtów, na które musiałabym się zadłużyć, by skończyć kierunek, to nie wchodzi w grę. Tęsknie za Polską, całe moje życie, ciągle chce wracać, ale boję się moich rodziców, zresztą nie chcę ich denerwować, zostaną sami, gdy ja wyjadę. Teraz pracuje w okropnej pracy, gdzie inni się pastwią nad młodszymi, nie chcę tak żyć, pieniędzy też nie mam zaoszczędzonych na wyjechanie. Nie wiem już co robić, ta sytuacja mnie przygnębia, nie potrafię się uśmiechać od lat, stałam się dzika, nie lubię być w tłumie, nie umiem rozmawiać z innymi. Jestem samotna i nieszczęśliwa i po co to wszystko? Nikt nie jest po mojej stronie. Już czerwiec, a ja dalej jestem w kropce. Nie umiem myśleć za siebie, ryzykować, boję się wszystkiego, to mnie przeraża, robię krok w tył. Rozmawianie z nimi nic nie pomaga, wiem, że oni mi nie pomogą, tylko mnie wyklną, w razie problemów nie będę miała się do kogo zwrócić. To wszystko też przez moje wyniki w liceum, które są zbyt tragiczne na studia w uczelniach publicznych, jedynie przyjęli by mnie na prywatne, a oni sądzą, że nawet tam nie. Wyniki były okropne, dlatego, że moja matka zaczęła pić, ogółem nieciekawa sytuacja w domu. Nie wiem już co robić, musiałam się wyżalić.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chcę wrócić na studia...

Musisz żyć bardziej dla siebie. Wybacz za brutalność tego stwierdzenia, ale rodzice kiedyś umrą, a Ty zostaniesz sama na świecie. I może się wtedy okazać, że zmarnowałaś życie odmawiając sobie wszystkiego dla nich, a oni nigdy tego nie docenili.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Chcę wrócić na studia...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018