Barbie dostała krągłości! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Barbie dostała krągłości!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Barbie dostała krągłości!

Lalka Barbie to klasyk gatunku i niestety nierealistyczny wzór do naśladowania, jaki od lat serwuje się małym dziewczynkom. Ta jedna z najsłynniejszych na świecie zabawek choć ma mocno przesadzone kształty - duży biust, nienaturalne wcięcie w talii, zbyt długie nogi - stała się postacią niemal ikoniczną. Plastikowy "ideał" jest na tyle popularny, że znalazły się nawet naśladowczynie, które przy pomocy operacji plastycznych starały się do swojej idolki jak najbardziej upodobnić. 

Być może właśnie dlatego firma Mattel, ogłaszając, że jest świadoma jak wielki wpływ zabawka ma na psychikę dorastających dziewczynek, zdecydowała się wprowadzić na rynek Barbie w trzech nowych rozmiarach. Teraz w sklepach mają pojawić się także lalki o pełniejszych kształtach, nazywanych przez producenta curvy, tall i petite. Ponadto lalka otrzyma nowe, uosabiające różne rasy, odcienie skóry, które wizerunkowo mają odcinać ją od dotychczasowego ideału opalonej na złoto blondynki z niebieskimi oczami. Tak więc teraz dziewczynki będą mogły bawić się znacznie bardziej naturalną puszystą Barbie łyżwiarką albo niską Barbie dżokejką.

Jak postrzegacie ten krok firmy Matell w coraz mocniej zauważalnym kierunku odchodzenia od promowania nienaturalnie szczupłej sylwetki? Czy biorąc pod uwagę, że świat zabawek zawsze rządził się swoimi prawami, można przyjąć, że Barbie rzeczywiście ma aż tak wielki wpływ na kanon współczesnego piękna? 

http://puu.sh/mROoJ/9f7096a9b7.jpg   http://puu.sh/mROh9/573b8a1324.jpg   http://puu.sh/mRNMN/e2b519829f.jpg

(wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu pudelek.pl)

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Barbie dostała krągłości!

o ile lalki nie będą otyłe to wszystko ok. pamiętam jak sama bedac mała chciałam wyglądac szczupło jak barbie.

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

3

lalki to tylko lalki, dziewczynki chyba traktują je jako zabawki a nie wzory do naśladowania, ale ekspertem nie jestem, zwłaszcza, że jako dziecko nigdy nie miałam Barbie.
Zresztą co tam dziewczynki, teraz w dobie gender, to i chłopcy się bawią lalkami. 
Może firma Mattel wyszła im naprzeciw i te... curvy to dla nich big_smile

sorry, ale nie mogłam się powstrzymać smile
dzieciarnia będzie miała używanie. Pamiętam, jak na niemieckim przerabialiśmy zakręt, he, he...

4

Dla mnie to jakas glupota..zrobmy myszke miki zielona czerwona niebieska, smerfy tez kolorowe ...w ogole pozmieniajmy postaci z ksiazek np.kopciuszkowi niech sie nie uda zostac krolewna.. no przeciez nie kazdemu udaje sie w zyciu...Ludzie...Barbie to Barbie-lalka.Jest jaka jest i niech taka zostanie

5

Tak sobie myślę, że powszechnie funkcjonujące (zwykle w formie skrótu myślowego) określenie "Barbie" w odniesieniu do powierzchowności dziewczyny/kobiety przestanie mieć swoje dotychczasowe znaczenie. Teraz już wcale nie będzie to takie oczywiste, że chodzi o wymalowaną, kiczowatą blondynę cool.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

6 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-01 22:28:06)

Dobry chwyt marketingowy - wciśnac kit, że to z troski o dziewczynki przemycając tym możliwość sprzedawania akcesoriów  (ubranek) przeznaczonych wyłącznie dla jednego rozmiaru/rodzaju lalek. Dwie lalki = dwa komplety ubranek, bo się już zamienić nie da tongue

Czysty zysk dla firmy big_smile

I zakładam,  że właśnie z tego powodu się nie przyjmie, a będzie jedynie chwilową atrakcją .

7

Koszt lalki wynika po części z kosztu materiału.
Mniej materiału tańsza lalka.
Więcej materiału na krągłości mniejszy zysk producenta.
Może po prostu robili takie chude bo im było szkoda na materiał a tez przecież ktoś to kupował ?

Następny krok w drodze do oszczędności to mniej włosów na lalkach.
Jak ktoś wypromuje trend że modna jest łysina producent zacznie tego dnia pić szampana.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

8

kwadrad napisał/a:

Koszt lalki wynika po części z kosztu materiału.
Mniej materiału tańsza lalka.
Więcej materiału na krągłości mniejszy zysk producenta.
Może po prostu robili takie chude bo im było szkoda na materiał a tez przecież ktoś to kupował ?

Być może coś w tym jest wink. Weźmy pod lupę choćby same ubranka. Załóżmy, że krojono je z tkaniny o standardowej szerokości 140 cm. Jeśli lalka określona jako puszysta w swoim najszerszym obwodzie ma o 0,5-1,0 cm więcej od chudzinki, to można skroić co najmniej kilka dodatkowych ubranek wink. Biorąc pod uwagę cały metr bieżący tkaniny, to oczywiście wychodzi znacznie więcej.

A firma Mattel coś nam ściemnia na temat dbałości o psychikę małych dziewczynek cool.

9 Ostatnio edytowany przez Krejzolka82 (2016-02-02 00:17:16)

Jak dla mnie to chwyt marketingowy i nic więcej.
Od lat się mówi, pisze, że młode dziewczynki mają zaburzenia żywieniowe, chcą być chude i co, jakoś wcześniej nie wpadli na pomysł, żeby pogrubić lalki?
Pewnie mają niższe zyski, niską sprzedaż a na dodatek pełno jest podróbek i dlatego wpadli na taki pomysł.
Ale na bank jestem pewna, że nie ma to nic wspólnego z dobrem dziewczynek.

A po za tym, jak jakaś dziewczynka będzie miała problemy na tle swojej wagi to nawet jak będzie miała grubszą lalkę nagle nie przestanie fiksować na tym tle.

Ja się wychowałam na chudych lakach Barbie i jakoś nigdy na szczęście nie miałam problemów, ani żadna z najbliższych mi Dziewczyn.
Żeby zlikwidować problem, o ile się da, to trzeba by zmusić wszystkie modelki do tego żeby przytyły do normalnych, kobiecych rozmiarów i ogólnie przestać promować kobiety tzw. "wieszaki".

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Barbie dostała krągłości!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018