Aplikacja Pola wspiera polską gospodarkę - korzystacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Aplikacja Pola wspiera polską gospodarkę - korzystacie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Aplikacja Pola wspiera polską gospodarkę - korzystacie?

Pola to aplikacja na smartfony, z której można korzystać od 11 listopada. Dzięki niej możemy zeskanować kod kreskowy produktu i dowiedzieć się czy producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję itp. Każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów:

Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejestrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów (źródło: pola-app.pl).

A czy Wy korzystacie lub korzystaliście z tej aplikacji? Zwracacie uwagę na producenta towaru, który kupujecie? Czy według Was każdy patriota powinien starać się wspierać polską gospodarkę?

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Aplikacja Pola wspiera polską gospodarkę - korzystacie?

Zwracam baczną uwagę na to co kupuję. Staram się być świadomym konsumentem. Dlatego również zdobywam wiedzę, w temacie.
Nie wiem, co do tego ma partriotzym ale moim zdaniem wspieranie polskich producentów i polskej gospodarki, to chyba dla każdego oczywiste. Jeżeli chodzi, o produkty spożywcze moim zdaniem polskie wygrywają konkurencję. Oczywiście, warto również korzystać, ze smaków innych kuchni.
Przyznam, że, o aplikacji nie słyszałam (może umknęło). Z ciekawości przy najbliższej okazji sprawdzę.

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

3

in_ka napisał/a:

Nie wiem, co do tego ma partriotzym ale moim zdaniem wspieranie polskich producentów i polskej gospodarki, to chyba dla każdego oczywiste.

Użyłam słowa "patriotyzm", ponieważ słyszałam je w reklamach Poli jeszcze w listopadzie. Zresztą w dyskursie medialnym często trafiałam na stwierdzenie, że prawdziwy patriota powinien wspierać polską gospodarkę i starać się wybierać polskie produkty, więc do tego się odnoszę.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

4

Aplikacji nie znam i nie korzystam, za to jeśli tylko mam wybór, to świadomie wybieram polskie firmy, polskie marki i produkty.
Zresztą już od dłuższego czasu coraz bardziej przekonuję się, że nasze znaczy lepsze - tak jest z żywnością, kosmetykami, jak również naprawdę wieloma produktami, których używam na co dzień.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Olinka napisał/a:

Zresztą już od dłuższego czasu coraz bardziej przekonuję się, że nasze znaczy lepsze - tak jest z żywnością, kosmetykami, jak również naprawdę wieloma produktami, których używam na co dzień.

Zgadzam się w 100%. Sama jeszcze nie korzystałam z aplikacji, ale lubię wspierać te lokalne biznesy i sklepiki zamiast obcy kapitał. Owoce i warzywa np. na rynku są nieporównywalnie lepszej jakości i przede wszystkim mają smak. Jedynym minusem jest fakt, że supermarkety najczęściej są bliżej, bo jest ich więcej. Dużo też zamawiam przez internet, więc nie zawsze da się zamówić coś z mniejszego sklepu z dostawą do domu. Chociaż widzę, że powstają takie inicjatywy jak warzywniak z dowozem, co bardzo mnie cieszy.

A kosmetyki polskich marek rzeczywiście mnie zaskakują jakością. Niestety nie mogę powiedzieć, że większość moich kosmetyków to polskie produkty, ale na pewno znaczna ich część. Ogólnie uważam, że powinniśmy w miarę możliwości wspierać rodzimych przedsiębiorców, bo mamy się czym pochwalić, ale wiadomo, że nie zawsze to jest takie proste.

6

cslady napisał/a:

Ogólnie uważam, że powinniśmy w miarę możliwości wspierać rodzimych przedsiębiorców, bo mamy się czym pochwalić, ale wiadomo, że nie zawsze to jest takie proste.

Kiedy ponad dwadzieścia lat temu po raz pierwszy miałam okazję bliżej przyjrzeć się, jak to wszystko funkcjonuje w Niemczech, to uderzyło mnie, że Niemcy nade wszystko stawiają rodzime firmy i produkty. Niemiec jeśli tylko miał wybór, zawsze wybierał niemieckie marki. U nas w tym czasie trwało zachłyśnięcie się wszystkim co zachodnie, a co nagle stało się łatwo dostępne. Teraz ówczesną niemiecką mentalność rozumiem doskonale, zresztą coraz bardziej, zwłaszcza, że decydując się na to, co polskie, absolutnie nie muszę iść na żadne kompromisy.

Z drugiej strony przebywając za granicą naprawdę tęsknię za naszym polskim jedzeniem. Z kolei nasze kosmetyki są dobre, nierzadko o niebo lepsze od importowanych, a jednak tańsze. Jeśli do tego dodać, że odzież, obuwie, zabawki i milion produktów z metką obcych marek produkowanych jest w Chinach czy Tajwanie, to chyba rozumie się samo przez się, że tu nie tylko sentyment, ale też zwykły rozsądek bierze górę.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

7

Nie wiem, czy mój wczorajszy post poleciał, czy po prostu go nie wysłałem;d
Ja nie wybieram produktu bo polski. Wybieram produkt, który jest wyższej jakości. A tak niestety nie zawsze jest, że ten polski jest wyższej. Jeśli chodzi np. o słodycze to jest kilka firm polskich produkujących dobre, bez masy chemii, ale w niektórych krajach zakazane jest używanie np. uwodoronionych tłuszczy nasyconych, a nasze polskie są tego pełne. Więc wybiorę wtedy produkt bez nich, co najczęściej oznacza wybór produktu zza granicy.
Co do żywności to jest z tym różnie. Czytam po prostu etykiety i wybieram to co jest wartościowsze. I tu często przewodzą polskie firmy, niekoniecznie te z reklam.
Wiecie, że np. w Lidlu ogólnie 70% jest od polskich producentów? Także w Lidlach niemieckich, angielskich itd. Polskie produkty żywnościowe są cenione, więc sieci korzystają raczej z naszych. Bardzo dużo za granicę eksportują mleczarnie, czy producenci produktów wędliniarskich. Ale tak jak piszę. Wybieram produkt lepszej jakości, bez zbędnych dodatków, nie patrząc na kraj pochodzenia.

8

To naprawdę dobra aplikacja dla nas, aby kupić produkty z naszego kraju.

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

9

Olinka napisał/a:
cslady napisał/a:

Ogólnie uważam, że powinniśmy w miarę możliwości wspierać rodzimych przedsiębiorców, bo mamy się czym pochwalić, ale wiadomo, że nie zawsze to jest takie proste.

Kiedy ponad dwadzieścia lat temu po raz pierwszy miałam okazję bliżej przyjrzeć się, jak to wszystko funkcjonuje w Niemczech, to uderzyło mnie, że Niemcy nade wszystko stawiają rodzime firmy i produkty. Niemiec jeśli tylko miał wybór, zawsze wybierał niemieckie marki. U nas w tym czasie trwało zachłyśnięcie się wszystkim co zachodnie, a co nagle stało się łatwo dostępne. Teraz ówczesną niemiecką mentalność rozumiem doskonale, zresztą coraz bardziej, zwłaszcza, że decydując się na to, co polskie, absolutnie nie muszę iść na żadne kompromisy.

Z drugiej strony przebywając za granicą naprawdę tęsknię za naszym polskim jedzeniem. Z kolei nasze kosmetyki są dobre, nierzadko o niebo lepsze od importowanych, a jednak tańsze. Jeśli do tego dodać, że odzież, obuwie, zabawki i milion produktów z metką obcych marek produkowanych jest w Chinach czy Tajwanie, to chyba rozumie się samo przez się, że tu nie tylko sentyment, ale też zwykły rozsądek bierze górę.

To prawda , niektóre niemieckie firmy tak działają.
Nawet niemieckie firmy z oddziałami w Polsce kupują od innych niemieckich firm także posiadających oddziały w Polsce lol.
Nie wiem czy to reguła ale brzmi logicznie.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Aplikacja Pola wspiera polską gospodarkę - korzystacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018