Praca i wyzwania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Praca i wyzwania

Jak w tytule wątku chciałbym Was zapytać czy mieliście kiedyś taką sytuację , szefostwo firmy w której pracuję zleca zadanie , projekt . W ciągu miesiąca  na wykonanie tego zadania firma przeznaczy 2 mln  zł , mam to poprowadzić . Przez 2 lata ledwo  połowicznie poznałem ten temat , odbiegało to bardzo od tego co robię na co dzień , a i tak stwierdzili , że mam odpowiednie kompetencje. Z jednej strony ,,nowe " rozwija z drugiej strony obawiam się olbrzymiej odpowiedzialności . W rozmowie z szefostwem żadne argumenty nie trafiają , w sumie nie podpisuję żadnej odpowiedzialności  finansowej , dostanę doświadczonego pracownika do pomocy ale gdzieś z tylu głowy są obawy .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca i wyzwania

Jeżeli masz jasną wizję  czego od Ciebie oczekują,  jaki jest plan minimum do wykonania jakie cele, jaką rola tego starszego pracownika  jest i czy on ma brzęczeć Ci nad uchem czy wykonywać  Twoje polecenia , to można się tylko cieszyć. 
Wg mnie dla swojego komfortu pracy powinieneś mieć wszystkie takie rzeczy ustalone na piśmie  żeby nie było niedomówień. 
I wtedy chyba warto się podjąć czegoś nowego, bo to zawsze rozwój zawodowy.
Dokładnie przeczytaj kontrakt wz z tym zadaniem.Jak nie masz na piśmie to poproś.  Nic na tzw.gębę

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

3

Nie święci garnki lepią.
Jeżeli nie tracisz finansowo, cokolwiek się orientujesz w temacie, szefostwo widzi w tobie potencjał to warto spróbować.
Najwyżej zamienią was miejscami i ten doświadczony pracownik zacznie dowodzić.
Odwagi. smile

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Ela210 napisał/a:

Jeżeli masz jasną wizję  czego od Ciebie oczekują,  jaki jest plan minimum do wykonania jakie cele, jaką rola tego starszego pracownika  jest i czy on ma brzęczeć Ci nad uchem czy wykonywać  Twoje polecenia , to można się tylko cieszyć. 
Wg mnie dla swojego komfortu pracy powinieneś mieć wszystkie takie rzeczy ustalone na piśmie  żeby nie było niedomówień. 
I wtedy chyba warto się podjąć czegoś nowego, bo to zawsze rozwój zawodowy.
Dokładnie przeczytaj kontrakt wz z tym zadaniem.Jak nie masz na piśmie to poproś.  Nic na tzw.gębę

Wizję mam i wiem czego będzie się od mojej osoby oczekiwać, dlatego wiem, że lekko nie będzie. Nic na piśmie, to czasowe oddelegowanie do innych zadań. Starszy pracownik ma wykonywać polecenia, ale tu liczy się współpraca. Jedyne dokumenty jakie dostałem to takie, które będę musiał prowadzić, mam wzory i czas aby nauczyć się to prowadzić. Wiem że to rozwój zawodowy, dobrze dla samego siebie rozwijać się też na innych płaszczyznach zawodowych, masz rację,tylko wiem, że to będzie,, gorący " miesiąc, praktycznie wyjęty z życia. Kopa nadgodzin, praktycznie może to być okres gdzie będę zaczynał około 8smej a kończył o 24. Pozostają jeszcze dojazdy  około 70 - 80 km w jedną stronę, to zewnętrzny oddział firmy. Zdrowotnie ostatnio odpukać jest lepiej, ale świadomy jestem jak cienka jest ta linia.

Kleoma
Finansowo zyskam tylko nadgodziny lub dodatkowe dni wolne. Jak wszystko się powiedzie to wielkim plusem będzie zdobyte doświadczenie. Już nie raz mi życie pokazało, że to tak naprawdę się liczy przy zmianach pracy. I to chyba jest jedyny tego plus.

Wiadomo że im większe masz kwalifikacje tym więcej jesteś w stanie zarobić wink
Kilka pomysłów jak się rozwijać w pracy:

1. Zapytaj przełożonego

Jeżeli nie wiemy w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać to zapytajmy się kogoś bardziej doświadczonego. Kierownictwo powinno wiedzieć czego oczekują od pracownika.

2. Kursy, szkolenia, literatura

Poszukaj wszystkich możliwych form nauki w naszej dziedzinie pracy.

3. Czas i doświadczenie

Nie od razu Kraków zbudowano. Umiejętności i wiedza przychodzi wraz z doświadczeniem.

4. Języki obce

Zawsze warto sprechać w więcej niż jednym języku obcym.

5. Projekty dodatkowe

Jeżeli pracujesz więcej to jednocześnie uczysz się szybciej.

6. Najmądrzejsza osoba w pokoju

Jeżeli jesteś najmądrzejszą osobą w otoczeniu w twoim miejscu pracy to albo zacznij uczyć innych albo "zmień pokój".

Więcej można przeczytać tutaj:
fabrykacv

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021