Co jest najlepsze, rozwód za porozumieniem, czy z orzeczeniem winy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Co jest najlepsze, rozwód za porozumieniem, czy z orzeczeniem winy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Co jest najlepsze, rozwód za porozumieniem, czy z orzeczeniem winy?

Mam problem mały. Nie znam sie na kruczkach prawnych. Wina rozpadu mojego małżenstwa jest po stronie meza. On chce, byśmy wzięli rozwód, bo poznal kogos i chce odejsc. Chciałam złozyc o orzeczeniu winy, bo jest zdrada, brak współpracy ze mna, jezeli chcodzi o ratowanie nas, przerózne sposoby mojego poswiecenia, by ratowac cokolwiek. Mąz jest jednak uparty. Jezdzi do tej osoby, ustalaja swoja przyszlosc a mnie stawiaja przed faktem dokonanym, bez mozliwosci wyboru. Na moją propozycje, ze złoze wniosek o rozwód z orzeczeniem, uzyl szantazu, ze wtedy nie bedzie z nim łatwo, bedzie podział majatku, bedzie walczył o to, by alimenty były nizsze, bo jak sie przeprowadzi do innego miasta, moze dostac mniej płatną prace. Ustalilismy, ze na córke lat 14, bedzie płacił 400 zł i na mnie, jako mało zarabiajacą i uczącą sie jeszcze osobę takze 400 zł. Uwazam, ze sad by tyle nie przyznał, to sie godze na te warunki. Mam jednak nagrania zarówno z szantazu, jak i jego przyznaniu sie do tego, ze z jego winy nastał rozpad naszego zwiazku. Nie chce kłotni. Mam na ręke 750 zł, wypłacanych w ratach, bo firma ulega kryzysowi.poszłam do szkoły pół roku temu, by podwyzszyc kwalifikacje, moja córka chodzi do gimnazjum. przeprowaedzam sie do mamy, która jest chora i ma rentę około 550 zł. Opłaty nie są zabójcze, ale zimową porą, ogrzewanie niemal zjadało, a ja mam dziecko i nie chce, by siedziało w skafandrze. Wjaki sposób najlepiej to załatwic? zgodzic sie na jego warunki czy walczyc o to, by jeszcze dodał odszkodowanie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co jest najlepsze, rozwód za porozumieniem, czy z orzeczeniem winy?

jeśli masz dowody winy męża walcz o rozwód z orzeczeniem jego winy. Uchroni cię to od ponoszenia kosztów rozprawy sądowej, ponosi ja zawsze strona przegrywająca. Poza tym w przyszłości pozwoli ci to o dochodzenie alimentów gdyby twoja sytuacja materialna znacznie się pogorszyła wskutek rozwodu. Poza tym sąd może przychylniej potraktować na twoją korzyść sprawę alimentów dla córki. Podział majątku i tak musicie przeprowadzić sądownie jeśli chodzi o nieruchomość lub działkę, a przyjęło się że ten podział i tak przebiega w proporcjach 50 na 50. resztę możecie podzielić umownie, bez udziału sądu. Nie sądzę by mężowi tak naprawdę zależało na kosztownym i długotrwalym procesie o podział majątku, jeśli oczywiście w grę nie wchodzi jakaś fortuna. bo to inna bajka. Może po prostu mąż blefuje by uzyskać korzystniejszy dla siebie rozwod bez orzekania o winy. bo który się do tego przyzna tak bez oporów?

3

Jesteś o tyle w dobrej sytuacji,że masz dowody.A to wystarcza na orzeczenie rozwodu z winy męża.Otrzymasz alimenty nie tylko na dziecko ale również na siebie(i o to też musisz wystąpić)Wszelkie koszt zostaną przelane na męża.Mąż Cię straszy ale nie ma racji prawo jest po Twojej stronie.Udaj się do adwokata który Ci wszystko wyjaśni i co należy zrobić.Uważam że należy walczyć.

4

Popieram, powinnaś walczyć, udaj się do prawnika i szczegółowo omów sprawę. Skoro jego wina i masz dowody to niech on płaci za swoją głupotę.

5

Na Twoim miejscu skonsultowałabym się najpierw z prawnikiem. Polski system prawny nie jest doskonały i jeżeli Twój mąż będzie miał średnie warunki finansowe to ma spore szanse udowodnić, że go "nie stać" na tak wysokie alimenty. Lepiej więc ocenić ze specjalistą, czy podobne posunięcie nie wyjdzie Tobie i córce na złe.

6

To wszystko zależy od twojej sytuacji, nie da się jednoznacznie stwierdzić czy lepszy jest rozwód za porozumieniem stron, czy z orzeczeniem o winę... To wszystko zależy od tego, jakie masz relacje z mężem, czy to przemocowy związek, czy może rozchodzicie się w zgodzie. Warto się zastanowić, tu: https://faktywroclaw.pl/20230504354858/ … ia-o-winie przeczytasz, kiedy warto zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie, znajdziesz tm przydatne informacje na temat tego, jak wygląda m.in. kwestia alimentów na dzieci.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Co jest najlepsze, rozwód za porozumieniem, czy z orzeczeniem winy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2023