Osiedle dla katolików - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 99 ]

Temat: Osiedle dla katolików

Pod Krakowem powstaje osiedle domów jednorodzinnych dla "szczęśliwych ludzi polegających na Bogu".Inicjator zadeklarował,że będzie to "przestrzeń tworzenia dobrych relacji sąsiedzkich opartych na wierze w Boga".Działkę udało się podobno zdobyć dzięki modlitwie wielu osób.
Na osiedlu będzie kapliczka i park różańcowy.
Podobno projekt zalała fala hejtu w internecie.
Ja jednak uważam,że to nie jest zły pomysł.Gorszym byłoby gdyby potencjalni nabywcy dopiero gdy zakupią dom dowiedzieli się gdzie zamieszkali.A tak-wiesz,że tu mieszkają katolicy.Nie chcesz-nie dołączasz do wspólnoty.
Co o tym sądzicie?

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
Zobacz podobne tematy :
Odp: Osiedle dla katolików

Mnie ni ziębi ni grzeje.

Zdejmij z siebie płaszcz
Ładnie, proszę Cię
Chce zobaczyć całą gamę złości w kości
I chcę poczuć z Tobą tlen

3

Czytałem o tym. Ciekawe tylko co katolicy powiedzieliby, gdyby gdzieś ktoś budował osiedle np. dla ateistów ? Podejrzewam, że pojawiłoby się dużo głosów oburzenia.
Z punktu widzenia Kościoła krytykowałbym takie projekty, bo zamykanie się katolików w jakiś enklawach ma się nijak do tzw. misji ewangelizacyjnej. Działa to nawet wręcz przeciwnie.
Pomysł wg mnie głupi, ale "wolność Tomku w swoim domku". Jak są tacy co chcą tak mieszkać to ich sprawa. Mogą się nawet ogrodzić drutem kolczastym.

4

gojka102 napisał/a:

Bo ludzie są coraz głupsi. Pamiętam jak kiedyś czytałem żale panienki z mojego osiedla, że dzwony w kościele są za głośne. Tylko, że kościół stanął w tym miejscu pierwszy, sam pomagałem go budować. Osiedle się mocno rozbudowywało, a po latach sprytny deweloper wcisnął jeszcze jeden budynek przy samym kościele. Rzeczona panienka kupując mieszkanie z balkonem i sypialnią 10 m od kościoła nie mogła go nie zauważyć. Może te mieszkania były tańsze wink A potem hejtuje, że ona balkonu nie może otworzyć, bo jej w niedzielę dzwony biją, ludzie wyjcują cały dzień i takie tam.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

5

Snake napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Bo ludzie są coraz głupsi. Pamiętam jak kiedyś czytałem żale panienki z mojego osiedla, że dzwony w kościele są za głośne. Tylko, że kościół stanął w tym miejscu pierwszy, sam pomagałem go budować. Osiedle się mocno rozbudowywało, a po latach sprytny deweloper wcisnął jeszcze jeden budynek przy samym kościele. Rzeczona panienka kupując mieszkanie z balkonem i sypialnią 10 m od kościoła nie mogła go nie zauważyć. Może te mieszkania były tańsze wink A potem hejtuje, że ona balkonu nie może otworzyć, bo jej w niedzielę dzwony biją, ludzie wyjcują cały dzień i takie tam.

W jednych miejscach kościół był pierwszy, a w innych pierwsze były domy. Mnie dzwony nie przeszkadzają, bo na szczęście kościół mam w dość dużej odległości, ale gdybym mieszkał blisko to pewnie mógłbym się wkurzać, zwłaszcza rano.

6

wilczysko napisał/a:

W jednych miejscach kościół był pierwszy, a w innych pierwsze były domy. Mnie dzwony nie przeszkadzają, bo na szczęście kościół mam w dość dużej odległości, ale gdybym mieszkał blisko to pewnie mógłbym się wkurzać, zwłaszcza rano.

Dlatego rozumiałbym tą panią, gdyby jej pod balkonem chcieli postawić kościół. Wtedy nawet miałaby szereg narzędzi prawnych, a nie tylko hejt do uniemożliwienia takiej inwestycji. W "moim" przypadku jednak było odwrotnie. Ona miała możliwość wyboru miejsca zamieszkania, nikt jej nie kazał kupić mieszkania w tym miejscu i to jeszcze z balkonem na kościół. Dlatego się nie dziwię takim pomysłom jak w temacie. I zupełnie mi nie przeszkadza. Skoro teraz prawie każda nowa wspólnota zaczyna działanie od wydzielenia swojego skrawka terenu żeby nikt obcy im się pod oknami nie kręcił. Obcy to już ten z sąsiedniego bloku. Cud, że jeszcze między klatkami nie stawiają ogrodzeń...

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

7

A niech sobie mieszkają gdzie chcą. Ja bym nie zamieszkała, ale czemu mam zabraniać komuś innemu?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8

Snake napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Kiedyś załozyłam taki temat o dzwonach:)
Ale akurat na tym osiedlu,na którym mieszkałam domy były pierwsze.Kościół powstał znacznie później.Mnie jedynie zastanawiał sens dzwonienia na mszę skoro każdy zegarek posiada,na ścianie kościoła wielkimi,metalowymi literami jest napisane o której są msze w niedziele i dni powszednie.W necie kościół ma swoja stronę więc opcji informowania swych wiernych bez zakłócania spokoju "niewiernym" z tego osiedla jest trochę.Może się obyć bez dzwonków,które zdecydowanie przekraczają dozwolony poziom decybeli.
Tu jest kwestia taka: katolicy sobie zakładają osiedle-kupujesz tu dom to dostosowujesz się do tego,że dzwonki naparzają od 6 rano,że przez osiedle chodzą śpiewające procesje,że przy każdym domu jest kapliczka z Jezuskiem albo Maryjką,że ludzie na osiedlu nie mówią sąsiadom "dzień dobry" tylko "szczęść boże".
Wiesz o tym szukając domu do kupienia.I Ty decydujesz czy chcesz mieć takie sąsiedztwo czy nie.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

9

Bardzo fajny pomysł, ja nie jestem wierząca i zapewne bym nie zamieszkała na takim osiedlu. Ale jeżeli ludzie chcą sie łączyć w ten sposób, tworzyć religijną społeczność to ok. Jeżeli wszyscy sa racjonalnie myślącymi ludźmi, a nie fanatykami, którzy potem będą chcieli nawracać grzeszników z bloków poza osiedlem to nie widzę przeciwwskazań, a wręcz przeciwnie.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

10

Mnie to jest obojętne.
A mieszkając na wsi gdzie w pobliżu jest kościół, plac ze stacjami drogi krzyżowej i mieszkańcami w większości deklarującymi wiarę katolicką , aktywistami chodzącymi po domach i zbierających kasę na cele kościelne, nawołujących do kolejki w sprzątaniu kościoła i innych prac przy kościele i cmentarzu parafialnym   to tak jakbym już mieszkała na takim osiedlu.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

11 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2018-03-23 13:50:17)

A ja myślę, że to jest pomysł na biznes i nic poza tym. Deweloperzy prześcigają się w reklamowaniu budowanych przez siebie osiedli. Albo są europejskie, nowoczesne i eleganckie, prestiżowe do bólu, albo słoneczne, ciche i spokojne, niczym oazy odpoczynku itp. Tutaj ktoś wpadł na pomysł jak wywindować osiedle w przestrzeni rynku zbytu. Takiego jeszcze nie było, jest więc oryginalnie. wink

12

A ciekawe co się stanie jeśli jakaś rodzina nagle przestanie być wierząca a zechce nadal mieszkać w swoim domu.
Nie zechce jedynie wspólnie się modlić czy integrować.
Czy będą tolerowani czy szykanowani?
Lub zechce sprzedać komukolwiek, nawet ateistom czy wyznawcom innych religii bo dają dobrą cenę.

13

Oczywiście pomysł na takie osiedle godzi w gwarantowane konstytucją prawa i wolności. Każdy kto ma wystarczające środki może kupić dom na dowolnym osiedlu i nie można mu tego zabronić. Próba weryfikacji czy potencjalny nabywca jest wierzący czy nie jest niezgodna z prawem, bo nawet służby powołane do dbania o bezpieczeństwo państwa nie mają prawa takich informacji zbierać, a co dopiero jakiś deweloper czy administrator osiedla. Do tego odmowa sprzedaży domu osobie niewierzącej byłaby niczym innym jak dyskryminacją, co również jest karalne.

14

Kleoma napisał/a:

A ciekawe co się stanie jeśli jakaś rodzina nagle przestanie być wierząca a zechce nadal mieszkać w swoim domu.
Lub zechce sprzedać komukolwiek, nawet ateistom czy wyznawcom innych religii bo dają dobrą cenę.

A jak jakaś rodzina będzie wierząca, ale będzie grzeszyć, duuuużo grzeszyć ?? big_smile

15

wilczysko napisał/a:
Kleoma napisał/a:

A jak jakaś rodzina będzie wierząca, ale będzie grzeszyć, duuuużo grzeszyć ?? big_smile

Albo np. mieć tylko jedno dziecko? A nie ile tylko pan Bóg da. smile

16

Kleoma napisał/a:
wilczysko napisał/a:
Kleoma napisał/a:

To będzie podejrzane tongue

17

Kleoma napisał/a:
wilczysko napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Przesadzacie wink
co do dzieci to w małżeństwie wg kk mozna używać prezerwatyw tongue więc nie ma przymusu posiadania większej ilości dzieci. co najwyżej te prezerwatywy będzie można kupić  w sklepie/ aptece poza owym osiedlem. Myślę, że nikt nikogo nie będzie sprawdzał, gdy dane osoby będą chciały kupować mieszkanie. Jest to raczej komunikat, że tutaj będą mieszkac osoby wierzące i jeżeli Ty też wierzysz, albo nie przeszkadza ci mieszkanie w takiej okolicy to zapraszamy. Ważne, zeby nie naruszać wspólnie ustalonych zasad. Ponieważ zakładam- może błędnie, że będą jakies zebrania wspólnoty i np będą wspólnie robić jasełka albo coś w ten deseń. Osoby niewierzące, a mieszkające powinny po prostu w to nie ingerować. Myślę, że takie jest założenie.

18

zmartwiony86 napisał/a:

Oczywiście pomysł na takie osiedle godzi w gwarantowane konstytucją prawa i wolności. Każdy kto ma wystarczające środki może kupić dom na dowolnym osiedlu i nie można mu tego zabronić. Próba weryfikacji czy potencjalny nabywca jest wierzący czy nie jest niezgodna z prawem, bo nawet służby powołane do dbania o bezpieczeństwo państwa nie mają prawa takich informacji zbierać, a co dopiero jakiś deweloper czy administrator osiedla. Do tego odmowa sprzedaży domu osobie niewierzącej byłaby niczym innym jak dyskryminacją, co również jest karalne.

Oj tam zaraz wielkie armaty. Inwestor buduje osiedle z kapliczką czy innymi miejscami do uprawiania kultu. W prospekt, materiały promocyjne, a następnie akty notarialne, a potem w konsekwencji w regulaminie wspólnoty daje zapisy o zgodzie np. na prowadzenie różnych form kultu na terenie osiedla, jak zbiorowe modlitwy, procesje. Dorzuca w koszty stałe dla mieszkańców koszt utrzymania ww. obiektów jak codziennie świeże kwiaty, wymiana gromnic itp. Ilu zatwardziałych ateistów kupi mieszkanie, dom w takim osiedlu, gdzie aktem notarialnym zgodził się żeby mu pod oknem zawodziły "stare, rozmodlone baby" i jeszcze musi im opłacać kwiatki i świeczki?

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

19

Snake napisał/a:
zmartwiony86 napisał/a:

Oj tam zaraz wielkie armaty. Inwestor buduje osiedle z kapliczką czy innymi miejscami do uprawiania kultu. W prospekt, materiały promocyjne, a następnie akty notarialne, a potem w konsekwencji w regulaminie wspólnoty daje zapisy o zgodzie np. na prowadzenie różnych form kultu na terenie osiedla, jak zbiorowe modlitwy, procesje. Dorzuca w koszty stałe dla mieszkańców koszt utrzymania ww. obiektów jak codziennie świeże kwiaty, wymiana gromnic itp. Ilu zatwardziałych ateistów kupi mieszkanie, dom w takim osiedlu, gdzie aktem notarialnym zgodził się żeby mu pod oknem zawodziły "stare, rozmodlone baby" i jeszcze musi im opłacać kwiatki i świeczki?

tylko wina brakuje big_smile

https://src.lol24.com/fotki/large/8/8343-rysunkowe-wino-kobiety-i-spiew.jpg

20 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2018-03-23 14:57:11)

A ile za metr kwadratowy tam chce deweloper? tongue

21

SonyXperia napisał/a:

szkoda, ze nie da się za Bóg zaplać wink

22

SonyXperia napisał/a:

Codziennie cały różaniec, oraz 5 razy w tygodniu stawiennictwo na Mszy Świętej, oczywiście wraz z przystąpieniem do Eucharystii

23

Całkiem bezpieczny azyl dla katolików, jednak trochę ograniczający. Takie miasteczka ułatwiają życie,nie ma niewygodnych sąsiadów,  wszystkich łączy wiara,

24

Nirvanka87 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Codziennie cały różaniec, oraz 5 razy w tygodniu stawiennictwo na Mszy Świętej, oczywiście wraz z przystąpieniem do Eucharystii

U mnie eucharystia oznacza Mszę św ...

25 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2018-03-23 23:04:41)

Lou71.71 napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

U mnie eucharystia oznacza Mszę św ...

owszem może oznaczać zarówno mszę, jak i samą komunię, a dokładnie cały proces przemiany, dodatkowo jest także sakrament Eucharystii, tak, jak sakrament małżeństwa, czy kapłaństwa. Rozumienie jej jako mszy bardziej się odnosi do tego, że eucharystia oznacza dziękczynienie, czyli w trakcie całej mszy dziękujemy modlitwą.

26

adiaphora napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

szkoda, ze nie da się za Bóg zaplać wink

Wątpię, aby deweloper chciał tak długo czekać na zapłatę big_smile wink

Śmichy chichy.....ale do katolickich szkół to nawet ateiści dzieci zapisują smile

28

To nie jest dobry pomysł dla samych katolików. W takim środowisku trudno o wypełnianie misji ewangelizacji pogan. Dodatkowo bardzo szybko zaczną się żreć o detale. Szczególnie, że KK jest w trakcie poważnej transformacji. Jednym się podoba stary KK JP2, innym kościół przedsoborowy, a jeszcze innym otwartość Franciszka.

Nobody Is Born Gay - GOD

29

zwyczajny gość napisał/a:

Śmichy chichy.....ale do katolickich szkół to nawet ateiści dzieci zapisują smile

Sama do takiej chodziłam choć moi rodzice katolikami nie byli:)

30

Summerka napisał/a:

Całkiem bezpieczny azyl dla katolików, jednak trochę ograniczający. Takie miasteczka ułatwiają życie,nie ma niewygodnych sąsiadów,  wszystkich łączy wiara,

To zależy co kto rozumie przez niewygodnych sąsiadów. W Polsce podobno 95% katolików a sąsiedzi kłócą się, że aż miło. Wspólne wyznanie to za mało, by zbudować wspólnotę.

31

Swanen napisał/a:
Summerka napisał/a:

To zależy co kto rozumie przez niewygodnych sąsiadów. W Polsce podobno 95% katolików a sąsiedzi kłócą się, że aż miło. Wspólne wyznanie to za mało, by zbudować wspólnotę.

Taka wspólnota, w której wiara  stanowi priorytet, powinna  łączyć ludzi. Wspólne przeżycia religijne powinny łączyć. No, wiesz, wspólne pielgrzymki, przeżywanie świąt na zasadzie zamkniętych społeczności.

32

Nie wiem, czy dla katolików, ale np. dla światków Jehowych być może byłoby to jakieś rozwiązanie.
Oni (pewnie nie wszyscy, ale ci, których poznałam) zdecydowanie preferują własne towarzystwo, nie odczuwają za bardzo potrzeby podtrzymywania więzów koleżeńskich (jakieś spotkanie przy kawce na ploteczki, czy %), jednocześnie by się nie narażać - na ogół nie nauczają swoich sąsiadów, kolegów z pracy, czy ze szkoły, tylko idą w miasto i nawracają przypadkowych ludzi. Być może taka oaza byłaby dla nich przyjazna.
A co katolików? Nie za bardzo wierzę tongue  w taki eksperyment społeczny, ale jeśli znajdą się chętni do zamieszkania, to niech mieszkają.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

33

Averyl napisał/a:

Nie wiem, czy dla katolików, ale np. dla światków Jehowych być może byłoby to jakieś rozwiązanie.
Oni (pewnie nie wszyscy, ale ci, których poznałam) zdecydowanie preferują własne towarzystwo, nie odczuwają za bardzo potrzeby podtrzymywania więzów koleżeńskich (jakieś spotkanie przy kawce na ploteczki, czy %), jednocześnie by się nie narażać - na ogół nie nauczają swoich sąsiadów, kolegów z pracy, czy ze szkoły, tylko idą w miasto i nawracają przypadkowych ludzi. Być może taka oaza byłaby dla nich przyjazna.
A co katolików? Nie za bardzo wierzę tongue  w taki eksperyment społeczny, ale jeśli znajdą się chętni do zamieszkania, to niech mieszkają.

A ja z kolei nie wierzę, że świadkowie Jehowy chcieliby stworzyć takie osiedle, kogo by wtedy nauczali i gdzie by poszli?

A na takim osiedlu nikomu by nie przeszkadzał dźwięk kościelnych dzwonów ani puszczona na cały regulator transmisja mszy świętej.

34

Summerka napisał/a:

A ja z kolei nie wierzę, że świadkowie Jehowy chcieliby stworzyć takie osiedle, kogo by wtedy nauczali i gdzie by poszli?

A dlaczego mieliby siedzieć zamknięci w swoim osiedlu i nie wychodzić na zewnątrz? No chyba, że gdzieś w syberyjskiej tajdze by takie zbudowali. wink
Mój znajomy jehowita wypuszcza się całkiem daleko od domu w celu poszukiwania naiwnych.

Chciałbym zamieszkać w otoczeniu samych katolików, takich dobrej jakości, praktykujących i rozwijających swoją wiarę, bo w domyśle tacy chyba mniej kradną, śmiecą, hałasują, tłuką butelki, bazgrzą po murach i srają psami, co jest chyba główną bolączką w każdym skupisku ludzkim.

35

Mirko_81 napisał/a:
Summerka napisał/a:

A dlaczego mieliby siedzieć zamknięci w swoim osiedlu i nie wychodzić na zewnątrz? No chyba, że gdzieś w syberyjskiej tajdze by takie zbudowali. wink
Mój znajomy jehowita wypuszcza się całkiem daleko od domu w celu poszukiwania naiwnych.

Chciałbym zamieszkać w otoczeniu samych katolików, takich dobrej jakości, praktykujących i rozwijających swoją wiarę, bo w domyśle tacy chyba mniej kradną, śmiecą, hałasują, tłuką butelki, bazgrzą po murach i srają psami, co jest chyba główną bolączką w każdym skupisku ludzkim.

W zamkniętej enklawie łatwiej o wyłączenie jednostek  aspołecznych.  Ja nie narzekam na sąsiadów, choć nie  wszyscy są wierzący, ale z tymi psami to trafiłeś w dziesiątkę. Kiedyś trawa pachniała trawą, teraz niestety nie zawsze.

36

Summerka napisał/a:
Mirko_81 napisał/a:
Summerka napisał/a:

W zamkniętej enklawie łatwiej o wyłączenie jednostek  aspołecznych.  Ja nie narzekam na sąsiadów, choć nie  wszyscy są wierzący, ale z tymi psami to trafiłeś w dziesiątkę. Kiedyś trawa pachniała trawą, teraz niestety nie zawsze.

Ja,kiedy mieszkałam w bloku prowadziłam szeroko zakrojoną akcję w tej sprawie.Sama zawsze miałam psy ale i woreczki.Więc na początku grzecznie wręczałam woreczek gdy widziałam,że sąsiadka wyprowadza pieska i nie planuje sprzątnąć.Ale kiedyś jedna pani mnie opierdzieliła,rzuciła woreczkiem,zwyzywała od nienormalnych i powiedziała,żebym sobie sama g...sprzątała.No to już mniej grzecznie robiłam fotki i zgłaszałam Straży Miejskiej.Od tamtej pory byłam już mniej miła i woreczków nie rozdawałam tylko podchodziłam i słodkim głosikiem pytałam dlaczego pan/pani nie sprząta po piesku-jak widziałam,że piesek się załatwił-i że zrobiłam zdjecie i jeśli zobaczę,że nie bedzie sprzątnięte to zgłoszę do SM-a za to jest kara 500 zeta.
Trochę to pomogło,zwłaszcza,że miałam za sobą dwie inne sąsiadki.
Teraz gdy przeprowadziłam się na osiedle domków sądziłam,że nie będzie problemu-ludzie mają ogródki więc pieski wychodzą,ludzie sprzątają.A gdzie tam! Ścieżka rowerowa,którą spaceruję z moją suczą jest tak upstrzona jak w Dniu Świra.I w sumie nie wiadomo do kogo mieć pretensje.Bo tu są pieski samowyprowadzające się-bez właścicieli.Jako,że nie zamykam bramy-bo jest do wymiany to rzeczone pieski potrafią postawić klocka centralnie na kostce pod domem.
I co? Mam iść do każdego sąsiada i powiedzieć,żeby pilnowali swoich psów? To by się zdziwili.

37

Jak Świat Światem tak psy srały na trawę i nie było problemu, a teraz niektórym się poprzewracało w głowach i chcą, żeby po nich sprzątać sad To pomysł niczym pieluchy dla krów w Alpach. Te woreczki to niektórzy po kilkadziesiąt na raz biorą, a później przez cały miesiąc pakują w nie kanapki dla dzieci.

Nobody Is Born Gay - GOD

38

marioosh666 napisał/a:

Jak Świat Światem tak psy srały na trawę i nie było problemu, a teraz niektórym się poprzewracało w głowach i chcą, żeby po nich sprzątać sad To pomysł niczym pieluchy dla krów w Alpach. Te woreczki to niektórzy po kilkadziesiąt na raz biorą, a później przez cały miesiąc pakują w nie kanapki dla dzieci.

Ale Ty jesteś "mądry inaczej". Wypadałoby Ci zacytować klasyka z filmu: "Czym się psie gówno różni od ludzkiego ?". Znasz kogoś konkretnego kto pakuje w woreczki po gównie kanapki dla dzieci, czy może mamusia Ci tak robiła ? A wlazłeś może kiedyś butem z "traktorami" w gówno ? Fajnie się je potem czyści, nie ?

Czasami jak czytam Twoje wpisy to wypadałoby je zalać w formalinie i wstawić w gablotkę. Bynajmniej nie ku chwale.

39

gojka102 napisał/a:
Summerka napisał/a:
Mirko_81 napisał/a:

Ja,kiedy mieszkałam w bloku prowadziłam szeroko zakrojoną akcję w tej sprawie.Sama zawsze miałam psy ale i woreczki.Więc na początku grzecznie wręczałam woreczek gdy widziałam,że sąsiadka wyprowadza pieska i nie planuje sprzątnąć.Ale kiedyś jedna pani mnie opierdzieliła,rzuciła woreczkiem,zwyzywała od nienormalnych i powiedziała,żebym sobie sama g...sprzątała.No to już mniej grzecznie robiłam fotki i zgłaszałam Straży Miejskiej.Od tamtej pory byłam już mniej miła i woreczków nie rozdawałam tylko podchodziłam i słodkim głosikiem pytałam dlaczego pan/pani nie sprząta po piesku-jak widziałam,że piesek się załatwił-i że zrobiłam zdjecie i jeśli zobaczę,że nie bedzie sprzątnięte to zgłoszę do SM-a za to jest kara 500 zeta.
Trochę to pomogło,zwłaszcza,że miałam za sobą dwie inne sąsiadki.
Teraz gdy przeprowadziłam się na osiedle domków sądziłam,że nie będzie problemu-ludzie mają ogródki więc pieski wychodzą,ludzie sprzątają.A gdzie tam! Ścieżka rowerowa,którą spaceruję z moją suczą jest tak upstrzona jak w Dniu Świra.I w sumie nie wiadomo do kogo mieć pretensje.Bo tu są pieski samowyprowadzające się-bez właścicieli.Jako,że nie zamykam bramy-bo jest do wymiany to rzeczone pieski potrafią postawić klocka centralnie na kostce pod domem.
I co? Mam iść do każdego sąsiada i powiedzieć,żeby pilnowali swoich psów? To by się zdziwili.

Podziwiam twoją determinację. Nie da się  nauczyć ludzi by dbali o  środowisko, edukację trzeba zacząć od ich  dzieci.  Niewielu ludzi  obchodzi, że w miejscu wychodka dla psa umierają niektóre rośliny, kwiatka się nie posadzi ani drzewka, a trawa pachnie odchodami. Przypominam sobie, że jak emerytowani sąsiedzi chcieli posadzić świerka obok placu zabaw, pilnowali cały czas, żeby ludzie nie chodzili  tam z psami, oprócz tego świerczek był ogrodzony płotkiem i siateczką

40 Ostatnio edytowany przez vilkolakis (2018-03-28 07:23:47)

U mnie pod blokiem jest kawał trawnika na którym ludzie wychodzą ze swoimi psami. Tak się składa, ze ten kawał trawnika jest również małym miejscem do gry w piłkę (są postawione bramki). Trzeba jednak przyznać, że właściciele psów (zdecydowana większość) się zorganizowała i na tym placyku robią czasem akcje rozgrabiania kretowisk, zasiania trawy itp. Naprawdę miło było na to patrzeć. Oczywiście sprzątają kupki po swoich psach. No, ale niestety zdarzają się tacy, co tego nie robią i wciąż trzeba uważać, żeby nie wejść na "minę".
Rozumiem, że np. taki marioosh666 gdyby miał psa to by po nim nie sprzątał, no bo po co. Przecież to tylko gówno. Cóż takiego, że dziecko grające w piłkę się na tym gównie poślizgnie, albo nie świadomie w nie wejdzie, a potem wniesie to do domu ? Rozkosz.

Może jak go łapie potrzeba poza domem to też sra byle gdzie ?

41

wilczysko napisał/a:

Rozumiem, że np. taki marioosh666 gdyby miał psa to by po nim nie sprzątał, no bo po co. Przecież to tylko gówno. Cóż takiego, że dziecko grające w piłkę się na tym gównie poślizgnie, albo nie świadomie w nie wejdzie, a potem wniesie to do domu ? Rozkosz.

Mam psa i po nim sprzątam, ale tylko na swoim terenie. Jak go zdążę wyprowadzić na spacer i załatwi swoje potrzeby fizjologiczne to mam mniej roboty. Przecież nie będę chodził z woreczkiem i łopatą za psem jak jakiś wariat.

Nobody Is Born Gay - GOD

42

Summerka napisał/a:

W zamkniętej enklawie łatwiej o wyłączenie jednostek  aspołecznych. .

Wiesz, dałam przykład świadków Jehowych, bo oni jakoś tak bardziej zbiorowo żyją, chodzą grupowo, więc jeden drugiego ma na oku. U katolików to raczej trudno o taki eksperyment społeczny - będą spowiadać się z/nie grzeszyć:
http://bi.gazeta.pl/im/ff/b8/15/z22776319IE,Gazetka-parafialna--Ku-wspolnocie-.jpg

Jak sprawdzić, czy sąsiad/-ka nie zabawia się z gumową lalą, czy wibratorem, czy nie gwałci świnki morskiej, lub nie ogląda pornosa? Czy nawet hejt w necie? Takie rzeczy spokojnie można robić w domowych pieleszach nawet na katolickim osiedlu.
... chyba najłatwiej z tym zanieczyszczeniem środowiska (tylko czy ekologiczne użyźnianie gleby "psim nawozem" to już grzech? lol)

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

43

marioosh666 napisał/a:

Nie wiem czy nie zauważasz,że postęp  w nauce (a nie tylko w Twoim smartfonie) następuje i to co kiedyś uważano za nieszkodliwe okazuje się,że jednak szkodzi,mało tego- psów jest coraz więcej a ja nie mam zyczenia idąc chodnikiem wdepnąć w psie gówno i przynieść je do domu.Jak Tobie rybka co masz podeszwach to wiedz,że nie każdy tak musi mieć.
Krowie gówno to bardzo skuteczny nawóz, dzięki któremu jadasz owoce i warzywa.A psim gównem nie da się nawozić.Widzisz róznicę?
Nie wierzę,że ktoś w psie worki pakuje kanapki dzieciom.U mnie worki nie są darmowe-ja kupuję.Ale naprawdę nie kosztuje to majątek.

44

marioosh666 napisał/a:
wilczysko napisał/a:

Mam psa i po nim sprzątam, ale tylko na swoim terenie. Jak go zdążę wyprowadzić na spacer i załatwi swoje potrzeby fizjologiczne to mam mniej roboty. Przecież nie będę chodził z woreczkiem i łopatą za psem jak jakiś wariat.

No jasne,jak nasra pod domem to posprzątasz.Jak się załatwisz u siebie to spuścisz wodę a jak w toalecie na stacji paliw to po cholerę? Przecież to nie u Ciebie będzie śmierdzieć?
No jasne,wariat ten co sprząta.A tem kto udaje,ze nie widzi-dostaje mandat.Ale Ciebie na pewno stać.
Dobrze,ze nie jestes moim sąsiadem bo miałbyś przerąbane.

45

gojka102 napisał/a:

Jak Tobie rybka co masz podeszwach to wiedz,że nie każdy tak musi mieć.

Ja patrzę pod nogi smile

gojka102 napisał/a:

No jasne,jak nasra pod domem to posprzątasz.Jak się załatwisz u siebie to spuścisz wodę a jak w toalecie na stacji paliw to po cholerę? Przecież to nie u Ciebie będzie śmierdzieć?

Dlaczego mam odbierać ludziom pracę? Od smrodu jeszcze nikt nie umarł.

gojka102 napisał/a:

No jasne,wariat ten co sprząta.A tem kto udaje,ze nie widzi-dostaje mandat.Ale Ciebie na pewno stać.

Spokojnie... Nie z takimi dawałem sobie radę. Niech sprząta ten albo ta, której przeszkadza, a nie wlasciciel/ka.

Nobody Is Born Gay - GOD

46

Właśnie w ten sposób nasilamy podziały. Już widzę osiedle domów jednorodzinnych dla "szczęśliwych ludzi polegających na Bogu" które z czasem stanie się osiedlem wybranym, jedynym, niepokalanym i najlepszym z najlepszych. Getto!

47

elizka11 napisał/a:

Właśnie w ten sposób nasilamy podziały. Już widzę osiedle domów jednorodzinnych dla "szczęśliwych ludzi polegających na Bogu" które z czasem stanie się osiedlem wybranym, jedynym, niepokalanym i najlepszym z najlepszych. Getto!

Co niewłaściwego w tym, że ktoś chce zaznać odrobiny nieba na ziemi?

Nobody Is Born Gay - GOD

48

marioosh666 napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Jak Tobie rybka co masz podeszwach to wiedz,że nie każdy tak musi mieć.

Ja patrzę pod nogi smile

gojka102 napisał/a:

Dlaczego mam odbierać ludziom pracę? Od smrodu jeszcze nikt nie umarł.

gojka102 napisał/a:

Spokojnie... Nie z takimi dawałem sobie radę. Niech sprząta ten albo ta, której przeszkadza, a nie wlasciciel/ka.

No,z pewnością.Ale nie z takimi chojrakami SM daje sobie radę smile

49

gojka102 napisał/a:

Nie miałbym sumienia do trzymania psa w bloku. U mnie żadnej SM nie ma, a mój zasięg nie jest ograniczony. Mój pies potrafi nawet skasować tuje sąsiada, która mi się nie podoba smile

Nobody Is Born Gay - GOD

50

elizka11 napisał/a:

przesadzasz, przez wiele lat była moda na getta, deweloper grodził duży kawałek działki i budował. Ci co mieszkali wewn. wychodzili ze swoimi psami na zewnątrz i ich ich pupile robiły na trawnik pod komunistycznymi (nieogrodzonymi) blokowiskami. Oczywiście ci z blokowisk nie mogli przejść na skróty między budynkami getta, tylko naokoło ogrodzenia, no i ich 40 m mieszkanie nazywało się mieszkaniem, a tych z getta apartamentem wink.
Temat gett jest już przerobiony wzdłuż i wszerz, raczej chodzi o zagadnienie zgromadzenia w jednym miejscu katolików i odgrodzenie ich od reszty świata.

51 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-03-28 14:18:26)

marioosh666 napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Nie miałbym sumienia do trzymania psa w bloku. U mnie żadnej SM nie ma, a mój zasięg nie jest ograniczony. Mój pies potrafi nawet skasować tuje sąsiada, która mi się nie podoba smile

No tak,bo pies w bloku się męczy big_smile Zwłaszcza mega wybiegany.pracujacy pies czy ćwiczący agility big_smile Zazwyczaj takiemu psu jest zupełnie obojętne czy śpi w bloku czy w domu.
Jak można wychodzić z psem i pozwalać mu na to by obszczywał drzewka sąsiadów.Mega chamstwo.
Kiedyś jakiś krewki sąsiad skasuje Ci psa.Jesteś mega nieodpowiedzialny narażając zwierzaka.

52

gojka102 napisał/a:

Kiedyś jakiś krewki sąsiad skasuje Ci psa.Jesteś mega nieodpowiedzialny narażając zwierzaka.

Sąsiad też nie jest bez winy. Na całej ulicy ludzie mają psy. Mój zasięg jest na tyle duży, że nikt się nie połapie, który zawinił.

P. S. Kiedyś weterynarz miał zamknięte chociaż przyszedłem w godzinach jego pracy, więc mój pies postawił mu ogromnego klocka na środku schodów centralnie przed drzwiami wejściowymi.

Nobody Is Born Gay - GOD

53

marioosh666 napisał/a:

P. S. Kiedyś weterynarz miał zamknięte chociaż przyszedłem w godzinach jego pracy, więc mój pies postawił mu ogromnego klocka na środku schodów centralnie przed drzwiami wejściowymi.

Przebijam smile Kiedyś musiałem zabrać oby synów ze sobą, a załatwiałem interesy. W trakcie rozmowy biznesowej przychodzi starszy i mi szepcze na ucho - tato, młodszy musi siku! No to weź go na zewnątrz gdzieś wyprowadź w krzaki bo tu nie ma kibelka. Za pół godziny zabieram chłopaków i wychodzimy. Zamykam drzwi zewnętrzne i patrzę pod nogi, a tam jakaś plama. Ja pier...., gdzieś ty go wyprowadził?!

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

54 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-03-29 10:09:29)

marioosh666 napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Sąsiad też nie jest bez winy. Na całej ulicy ludzie mają psy. Mój zasięg jest na tyle duży, że nikt się nie połapie, który zawinił.

Przecieram oczy i nie dowierzam,że ktoś kto tak po chamsku się zachowuje bez żenady się do tego przyznaje.

Ad.Ps
Oczywiście,wet nie może zachorować,nie może odwiedzić kogoś w szpitalu,nie może pojechać na wizytę domową do chorego zwierza bo mu właściciel nasra psem za to,ze na niego nie czekał.Pochwaliłeś się tym wetowi? Wet powinien pobrać próbkę tego co mu zostawiłes pod drzwiami i dać do badania.To żaden problem stwierdzić czyj pies tego dokonał.I na podstawie tego powinieneś dostać wilczy bilet od wetów w Twoim województwie.
Jakiś czas temu,gdy mąż miał wizytę sanepidowską w przychodni, któryś z wrednych pacjentów (bo u męża w poczekalni leży polityka i wprost,które notorycznie są niszczone,zamiast naszego dziennika) nasrał na podłodze w toalecie pacjentów. Męzowi doradził kolega po fachu co trzeba zrobić by dojść czyja to niespodzianka.Zwłaszcza,że rzeczony na pewno był pacjentem i terapeuci mieli podejrzenia kto to mógł być.A ze ta przychodnia jest w małym miasteczku dużo osób dowiedziało się kto zostawia śmierdzące ślady.Ostatnio lekarz,znajomy męża w szpitalu, przyjmując tego człowieka nie omieszkał sobie zażartować i zapytał czy jak on wyjdzie na chwilę z gabinetu po pieczątkę to czy pacjent nie zaznaczy śmierdząco swojej obecności.

55 Ostatnio edytowany przez Averyl (2018-03-29 10:00:56)

Też mnie zdumiewa ten off-topic, sorry ale nawet będąc anonimowym, to jakaś kultura osobista chyba obowiązuje?
Raz mi się zdarzyło, wychodzę z budynku, a na trawniku walają się śmieci (ktoś wrzuci worek do kosza przy chodniku, to ptaki rozdziobują torebki, a wiatr robi swoje). Idę i patrzę, o ktoś pije taką samą herbatę jak ja, o a nawet te same cukierki miał, ...  po kilku kolejnych krokach myślałam, że zrobię krzywdę mojemu leniwemu dziecku, oczywiście wróciłam się do domu, a młody musiał wyzbierać i wynieść do altanki śmieciowej.
W dobie kamer i in. technicznych wynalazków naprawdę wierzycie, że można anonimowo komuś narobić na wycieraczkę, na podłogę i uchronić się przed konsekwencjami?

Posty [ 1 do 55 z 99 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018