Opowieść podręcznej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Opowieść podręcznej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez Urszula783 (2018-02-05 11:58:55)

Temat: Opowieść podręcznej

Co sądzicie o tym serialu?

Reklama

2

Odp: Opowieść podręcznej

Świetny.

Oglądałam najpierw serial, potem czytałam książkę.

Miałam dreszcze, mocny i przerażający momentami. Zwłaszcza patrząc, co się w Polsce wyprawia. Takie zmiany jak w książce nigdy nie dzieją się nagle, to jest proces.

3 Ostatnio edytowany przez Urszula783 (2018-02-25 15:28:57)

Jestem właśnie na czwartym odcinku. Też mam podobne skojarzenia. Najpierw zabronili kobietom pracować w niektórych zawodach, później zaczęli przelewać pensje na konta mężów (w tych zawodach, gdzie mogły jeszcze pracować). Zgroza. Książka powinna być obowiązkową lekturą w liceach.

Reklama

4

Przebrnęłam przez dwa odcinki i więcej nie dałam rady, bardzo męczący i nudny serial

5

W USA to może i byłoby coś takiego możliwe ;P

Ale w Europie?...  Nic z tego  tongue

Reklama

6

Mam w planach obejrzeć. Może to dystopijna przyszłość. Przeraźające, ale nigdy nic nie wiadomo.

7

Po głębszym zastanowieniu uważam tę książkę za niemal obrazliwą dla kobiet..

8

Iceni napisał/a:

w jakim sensie?

9

Podoba mi się. Przerażająca wizja. Przykład ASIS pokazuje, że wcale nie niemożliwa do realizacji.
Oglądam na bieżąco właśnie drugi sezon.

10

_v_ napisał/a:
Iceni napisał/a:

w jakim sensie?

W takim sensie, że jezeli kobiety obawiają się takiej wizji, to w jakimś sensie naprawdę czują się słabsze od mezczyzn. Ze zamiast poczuć złość i chęć do walki to jest "no patrzac na to, co sie dzieje, to kto wie..." - takie myslenie pokazuje akceptowanie bezradności i przyjmowanie słabości kobiet jako fakt.

Dla mnie jedyną sensowną reakcją jest "póki żyje to tak nie będzie" tongue

Reszta to juz zwykle SF.

11

i wyszlabys przed karabiny?
a jesli tak to ile kobiet by wyszlo?
ile by zostawilo swoje dzieci zeby zginac w zamieszkach?
pamietasz Henryke Krzywonos? przez "zwykly" strajk stracila ciaze. i chyba juz pozniej nie mogla miec dzieci. piszesz sie na to? 

wiekszosc nawet nie byla na czarnym marszu choc problem dotyczyl ich bezposrednio

zreszta w tej ksiazce mezczyzni tez wcale nie mieli tak fajnie. wladza byla w rekach grupy ludzi ktorzy mieli na swych uslugach fanatykow obu plci.

12 Ostatnio edytowany przez Iceni (2018-05-30 13:09:06)

_v_ napisał/a:

i wyszlabys przed karabiny?
a jesli tak to ile kobiet by wyszlo?
ile by zostawilo swoje dzieci zeby zginac w zamieszkach?
pamietasz Henryke Krzywonos? przez "zwykly" strajk stracila ciaze. i chyba juz pozniej nie mogla miec dzieci. piszesz sie na to? 

wiekszosc nawet nie byla na czarnym marszu choc problem dotyczyl ich bezposrednio

zreszta w tej ksiazce mezczyzni tez wcale nie mieli tak fajnie. wladza byla w rekach grupy ludzi ktorzy mieli na swych uslugach fanatykow obu plci.

A tak, jeżeli traktować ten film w oderwaniu od plci i calej feministycznej propagandy jaką mu się nadaje to OK, ma sens i staje się bardziej wiarygodną opcją.

Wtedy odniesienia do ISIS, Korei czy inne tez mają sens.

13

akcje widzimy w sumie z punktu  widzenia kobiety
ktora to na dodatek jest regularnie gwalcona zeby zachodzic w ciaze i rodzic dzieci co wazniejszym czlonkom spolecznosci.
trudno traktowac to w oderwaniu od plci skoro to wlasnie kobiety z racji swych mozliwosci rozrodczych zostaly zniewolone

ja sie zatrzymalam na trzecim odcinku i nie dalam rady wiecej
zbyt rzeczywista to wizja - zwlaszcza w naszym kraju.

14

_v_ napisał/a:

akcje widzimy w sumie z punktu  widzenia kobiety
ktora to na dodatek jest regularnie gwalcona zeby zachodzic w ciaze i rodzic dzieci co wazniejszym czlonkom spolecznosci.
trudno traktowac to w oderwaniu od plci skoro to wlasnie kobiety z racji swych mozliwosci rozrodczych zostaly zniewolone

ja sie zatrzymalam na trzecim odcinku i nie dalam rady wiecej
zbyt rzeczywista to wizja - zwlaszcza w naszym kraju.

Tak, ale rodzily te dzie i rowniez dla kobiet i przez kobiety przymuszane. A wiec po czesci to tez kobiety się do tego przyczynialy, co w filmie jest doskonale pokazane. Nie wiem jak w książce.  Dlatego moim zdaniem nie ma w tej książce nic feministycznego.

(Fakt, kobiety rodzą dzieci, ale faceci na tej samej zasadzie musza je zapladniac - to jest po prostu kwestia biologiczna)

To tak, jak z ISIS - przeciez nikt nie zmusza europejek by jechały rodzic dzieci terrorystom. A w niektorych krajach arabskich grupy policji obyczajowej stanowily kobiety. I to nie jest przejaw dyskryminacji plciowej, tylko religijnego fanatyzmu chociaz dotyczy kobiet.

A znowu jakos sie nie mowi o dyskryminacji plciowej w takiej Korei, bo tam się dyskryminuje wszystkich tongue

15

Iceni, to sa wlasnie te strazniczki patriarchatu, ktore istnieja i w naszej rzeczywistosci
i robia dokladnie to samo
tlamsza kobiety, zeby zasluzyc sobie na pochwale od mezczyzn
to je nobilituje i czyni lepszymi w ich wlasnych oczach
i zwkle sa dwa razy gorsze od mezczyzn
vide: ta nadzorczyni z serialu

a jednoczesnie dzieki takiemu zachowaniu czuja sie bezpieczne uwazajac ze zaden mezczyzna ich nie skrzywdzi - bo w koncu dzialaja zgodnie z zasadami

16

_v_ napisał/a:

Iceni, to sa wlasnie te strazniczki patriarchatu, ktore istnieja i w naszej rzeczywistosci

a jednoczesnie dzieki takiemu zachowaniu czuja sie bezpieczne uwazajac ze zaden mezczyzna ich nie skrzywdzi - bo w koncu dzialaja zgodnie z zasadami

Czytalas ksiazke?

Zastanawiam się jak to zostalo pokazane przez samą autorkę.

Oczywiscie te tzw. strazniczki patriarchatu też istnieją, ale nie mozna kazdego czynu, ktory kobiety nakazują, zabraniają lub piętnują u innych kobiet wrzucac do worka dyskryminacji plciowej i patriarchatu.

Ta nadzorczyni nie robila tego z wyrachowania ale wierzyła, że robi dobrze.

17

Iceni napisał/a:
_v_ napisał/a:

Czytalas ksiazke?

Zastanawiam się jak to zostalo pokazane przez samą autorkę.

Oczywiscie te tzw. strazniczki patriarchatu też istnieją, ale nie mozna kazdego czynu, ktory kobiety nakazują, zabraniają lub piętnują u innych kobiet wrzucac do worka dyskryminacji plciowej i patriarchatu.

Ta nadzorczyni nie robila tego z wyrachowania ale wierzyła, że robi dobrze.

ksiazki nie czytalam

ale wiesz, ze dobrymi checiami jest pieklo wybrukowane? wink

poza tym zanim komus zrobisz dobrze to warto  by bylo zapytac czy ma taka sama potrzebe wink

18

Również nie czytałam książki ale sam serial zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Na początku rzeczywiście akcja może nie wciąga aż tak bardzo ale po paru odcinkach można ocenić co zrobiły osoby pracujące przy serialu. Jest niesamowity klimat zaszczucia, strachu i beznadziei. Historia jest dopracowana a główna bohaterka świetnie ukazana. Dzięki temu wczuwamy się w całą sytuację i dopingujemy June. Warto jeszcze wspomnieć o "religijnym" spraniu mózgów osób, które wprowadziły swój dyktat. Historia wciągająca i nie dająca o sobie zapomnieć a z drugiej strony przerażająca.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Opowieść podręcznej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018