Rodzina nienawidzi mnie za powrot! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Rodzina nienawidzi mnie za powrot!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Rodzina nienawidzi mnie za powrot!

Witam. Mieszkam za granica kilka lat. Rok temu wyszłam za mąż. Przez te kilka lat do tej pory nie potrafie odpowiedziec komus na pytanie poza slowami tak lub nie, mimo ze swobodnie wszystko rozumiem co do mnie mowia. Jestem wewnatrz zablokowana, mimo ze pracuje z obcokrajowcami zwykle rozmawiam z osobami z Polski. Uklada nam sie z mezem pod wzgledem finansowym, on jest glownym zywicielem rodziny. Ja jestem wyksztalconą, inteligentną kobieta i dosc wrazliwa, ale ambitną. Od poczatku nie myslalam o zostaniu tu na stale. Maz odwrotnie. Super zarabia i wiaze swoja przyszloac z zyciem za granica. A ja wrecz przeciwnie. Nie jestem zachwycona praca, nie robie tego co lubie choc wiem ze byloby mnie na to stac. Mam blokade w porozumiewaniu sie. Nie potrafie jej pokonac. I nie chce. Nie chce tutaj zyc. Wiem ze w Polsce jest ciezko ale chce zrobic wszystko by byc "u siebie" miec w kolo bliskich. Tutaj jestwm sama, maz caly dzien w pracy a ja tylko kilka godzin. Chce kontynuuowac studia, zdecydowałam o powrocie. Maz jest przeciwny i zostaje. Doszlismy do kompromisu- jesli bedzie mi sie ukladac po pol roku, maz dojedzie do mnie. Okej. Problem jest w mojej i jego rodzinie. Zarzucaja mi ze zostawiam meza z domowyni obiwiazkami, a sama ide sie uczyc gdzie w moim wieku powinnam myslec o dzieciach a nie o ksztalceniu sie. I skoro moj maz dobrze zarabia za granica, to ja jestem glupia ze chce sie jeszcze uczyc i wracac do Polski by tam pracowac. Nikt z nich nie byl w mojej sytuacji, moj maz jest pd wplywem ich krytyki a ja czuje sie jak ostatni, niewdzieczny łach bo chce byc kims  w swojej ojczyznie dla swoich przyszlych dzieci a nie slugą na obczyznie dla meza... Czy ja naprawde zle robie...??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rodzina nienawidzi mnie za powrot!

Dla"swoi chdzieci"... a to przepraszam to nie beda rowniez jego dzieci? On nie bedzie mial prawa decydowac gdzie bedziecie wychowywac WASZE dzieci, bo ty juz postanowilas?

Nie wiedzialas jak sie zyje za granica przed slubem?

3

Odp: Rodzina nienawidzi mnie za powrot!

Decyzję musisz podjąć sama - rodzina nie ma prawa mówić Ci, co masz robić. To jest sprawa pomiędzy Tobą a mężem.

Osobiście nie widzę nic złego w kształceniu się, wręcz przeciwnie. Dajesz sobie szansę i dobrze. Kobieta nie powinna nigdy polegać tylko na mężczyźnie. Jeśli faktycznie masz problem z językiem i marne szanse na dobrą pracę za granicą, to kształcenie się jest złym pomysłem nie jest.

Problem jest tylko taki, ze Ty tam on tu - ryzykujesz małżeństwo. Ciężko też wymagać od męża, by rzucił dobrą pracę za granicą i jechał w ciemno do Polski, bo Ty tak chcesz. Patowa sytuacja - wygląda na to, ze cokolwiek zrobicie, ktoś będzie niezadowolony.

A co z kursami językowymi tam, gdzie jesteś? Poprawiłabyś język i mogłabyś studiować tam.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Rodzina nienawidzi mnie za powrot!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018