Łóżka/tapczaniki dziecięce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Łóżka/tapczaniki dziecięce

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-01-10 19:19:33)

Temat: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Ktoś może coś poleci fajnego?

Chodzi o miejsce do spania dla obecnie 6 i 5 letniego dziecka, ale żeby starczyło na dłużej smile Łóżko bądź tapczanik, taki jednoosobowy. Lub też inne propozycje wink Ale nie łóżko piętrowe.

Bo tak grzebię w tym necie i grzebię, a może ktoś akurat podpowie big_smile
I nie, nie chodzi mi o reklamę jakiejś konkretnej firmy, tylko o ewentualne pomysły smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Pietruszko, zrozumiałam, że to nie ma być nic typowo dziecięcego, jak te wszystkie łóżka-samochodziki czy zwierzątka, a raczej styl dla młodszego nastolatka?
Moje dziecię jest już wyrośnięte, więc trochę jestem na bakier z obecnymi trendami, ale może jednak ktoś coś z własnego podwórka? wink

Osobiście postawiłabym na tapczanik ze schowkami, bo jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne:

   http://puu.sh/tkkbw/5db16f11dd.jpg   http://puu.sh/tkkhC/33926ebd0c.jpg

   http://puu.sh/tkkmm/db549640f4.jpg 


A może coś z takim podwójnym tapczanikiem, to jest z wysuwaną do spania dodatkową, dolną częścią? Takie łóżko w ciągu dnia zajmuje niewiele miejsca, a jednak służy równocześnie dwojgu maluchów (model zupełnie przypadkowy, chodzi mi wyłącznie o pokazanie o co mi chodzi):

             http://puu.sh/tkkrE/6ac707c9f8.jpg


     (wszystkie zdjęcia pochodzą z sieci, autor nieznany)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Właśnie chyba jednak będę musiała się złamać i postawić na Hello Kitty, jeśli córa się nie ugnie w negocjacjach big_smile Chodziło mi o rozmiar - że nie ma to być malutkie łóżeczko, w razie czego Hello Kitty zamalujemy big_smile

Czy 160 cm to wystarczy "do średniego nastolatka"? Bij, zabij, nie pamiętam, jak dzieci rosną big_smile

Myślałam właśnie o czymś w rodzaju tego białego z wysuwanymi szufladkami, tylko bez barierek, bo już się bez tego obejdziemy. Nr 3 raczej nie mi się nie zmieści, chociaż półeczki by się przydały... sad Ostatnie łóżko genialne do sprzątania - ale jak mi zachoruje ten z "niższego piętra" i będzie musiał leżeć w łóżku, to tragedia będzie wink

Jakby ktoś miał jakieś sprawdzone rozwiązanie z konkretnej firmy, to poproszę na pw, żeby nie reklamować - a tymczasem nadal szukam pomysłu big_smile

4 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2017-01-13 09:09:56)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

super propozycje ja tez proszę na priv konkretny sklep i cene
a poleca ma ktoś łozko ringe, paradis z jysk? albo z bodzio
jeszcze zastanawiam się nad tapczanem dla dzieci

5

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
santapietruszka napisał/a:

Czy 160 cm to wystarczy "do średniego nastolatka"? Bij, zabij, nie pamiętam, jak dzieci rosną big_smile

Zależy od dziecka, ale obawiam się, że dla wyrośniętego (rozumiem, że "średni" odnosi się do wieku, nie wzrostu?) może być zbyt mało, tym bardziej, że przecież oprócz wzrostu musi jeszcze zostać trochę luzu. Celowałabym tak w co najmniej 180 cm - za mało nie będzie na pewno, a wystarczy na dłużej smile.

santapietruszka napisał/a:

Myślałam właśnie o czymś w rodzaju tego białego z wysuwanymi szufladkami, tylko bez barierek, bo już się bez tego obejdziemy.

Przypuszczam, że tego typu barierki jak na fotce, w ogromnej większości można zdemontować lub ich po prostu nie zakładać.

6 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-01-13 15:02:25)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
Olinka napisał/a:
santapietruszka napisał/a:

Czy 160 cm to wystarczy "do średniego nastolatka"? Bij, zabij, nie pamiętam, jak dzieci rosną big_smile

Zależy od dziecka, ale obawiam się, że dla wyrośniętego (rozumiem, że "średni" odnosi się do wieku, nie wzrostu?) może być zbyt mało, tym bardziej, że przecież oprócz wzrostu musi jeszcze zostać trochę luzu. Celowałabym tak w co najmniej 180 cm - za mało nie będzie na pewno, a wystarczy na dłużej smile.

Tak, ale w przypadku moich dzieci nie mam pewności, czy to łóżko aż tyle czasu wytrzyma... wink dlatego zastanawiam się nad 160cm, bo tańsze, a i tak za parę lat pewnie będzie trzeba wymienić big_smile
Może ktoś ma jakieś doświadczenie albo dzieci w wieku ok. 10-12 lat i wie, czy te 160 cm starczy - bo wśród moich znajomych wszyscy akurat powyżej lub poniżej i zastanawiamy się "na oko" big_smile

Barierki to wiem, większość łóżek ma opcję kupna "z" lub "bez". To samo z ewentualną szufladą, ale to już wiem, że dla nas opcja "z".

No i niestety, chyba muszę się poddać i jedno koniecznie musi być z Hello Kitty, a pościel w księżniczki... cóż, życie... big_smile big_smile big_smile

7 Ostatnio edytowany przez kama_m (2017-01-13 15:38:52)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Sa lozeczka ktorych dlugosc sie reguluje. Chociaz ja uwazam je za glupote, bo co z tego ze lozko mozna regulowac, jak materac trzeba juz kupic, a porzadny materac to wielokrotnosc ceny lozka.

A myslalaś o zwyklym drewnianym lozku z szufladami, porzadnym materacu, i dodatku w postaci wezglowia (niech bedzie obite w tkanine z hellokitty, skoro taki wymog przyszlej wlascicielki big_smile )? wezglowie mozna zrobic samodzielnie, nie jest to czasochlonne i nie wymaga jakis wielkich kosztow. Za rok jak hello kitty stanie sie passe, bedzie mozna bez wyrzutow sumienia wymienic.

Albo, to co ostatnio modne, a co ja lubie bo i praktyczne, bed house? chodzi mi o te minimalistycze opcje. Wieszajac zamiast moskitiery cos z motywem hello kitty masz 3w1. Hello kitty jest, lozko prawdziwej ksiezniczki jest, a jezeli dzieciaki maja wspolny pokoj to jest jeszcze odseparowana, wlasna przestrzen?

Jezeli ktos mnie oswieci jak to uczynic, to wrzuce zdjecia smile

8

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Haha, z Hello Kitty nie wygrasz big_smile, ale przynajmniej można założyć, że te 160 cm wystarczy, bo zanim łóżko stanie się zbyt małe, to i Hello Kitty zapewne stanie się "zbyt dziecięce".

Tak sobie myślę, że dobrze, że u nas było parcie na Kosmos (żałuję, że nie mam zdjęć - całkiem fajnie to wyszło), bo takie słodko-różowe mogłoby okazać się dla mnie bardzo okrutne do zaakceptowania wink.

9 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-01-13 16:05:47)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
Olinka napisał/a:

Haha, z Hello Kitty nie wygrasz big_smile, ale przynajmniej można założyć, że te 160 cm wystarczy, bo zanim łóżko stanie się zbyt małe, to i Hello Kitty zapewne stanie się "zbyt dziecięce".

Tak sobie myślę, że dobrze, że u nas było parcie na Kosmos (żałuję, że nie mam zdjęć - całkiem fajnie to wyszło), bo takie słodko-różowe mogłoby okazać się dla mnie bardzo okrutne do zaakceptowania wink.

Olinko, uwierz, że ja będę się starała jak najrzadziej tam wchodzić, bo mnie od różowości bolą zęby... wink

Kama_m - też uważam te regulowane łóżka za głupotę, bo nierzadko jest tak, że porządniejszy materac jest droższy, więc gdzie niby ta oszczędność... i chętnie zobaczę zdjęcia, ale też nie umiem wrzucać, więc Cię nie oświecę big_smile
Tak, pokój na razie będzie wspólny. Z powodów czysto praktycznych - lepiej mieć bałagan w jednym pokoju, niż w dwóch wink Jak będziemy na etapie szkoły i biurek, to wtedy dostaną osobne.

10 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2017-01-13 17:21:00)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

a w jakim wieku masz dzieci? mi się podobają łózka drewniane z dodatkowa szuflada i takie kupie
ewentualnie łozko kute u znajomego stolarza bo takie robi dwa dzieciom i nam duże małżeńskie
plus dobry materac, pościel jedna jest w monster high (kupila babcia na mikołaja) a drugą kupimy młodszej z motywem frozen:)

https://www.viadurini.pl/data/prod/img/ … -calla.jpg

11

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
Ola_la napisał/a:

a w jakim wieku masz dzieci?

santapietruszka napisał/a:

Chodzi o miejsce do spania dla obecnie 6 i 5 letniego dziecka, ale żeby starczyło na dłużej smile

smile

santapietruszka napisał/a:

Olinko, uwierz, że ja będę się starała jak najrzadziej tam wchodzić, bo mnie od różowości bolą zęby... smile

U nas  różowego nie uświadczysz, ale też staram się do pokoju syna nie wchodzić - żeby zawału nie dostać big_smile. Choć nie powiem, dziś w ruch poszła ściereczka do kurzu, odkurzacz i mop, ale ja od razu miałam podejrzenie podmiany dziecka albo jego bardzo wysokiej gorączki big_smile, zwłaszcza, że żadnych gości się nie spodziewa.

Dziewczyny, różne są metody wklejania zdjęć, osobiście używam do tego programu "Puush" (darmowy, do ściągnięcia z sieci) - jak się go już ogarnie, to okazuje się prościutki i chyba najlepszy z tych, z którymi miałam do czynienia. Poza tym cały proces od momentu znalezienia zdjęcia do jego pojawienia się na forum, jest (przynajmniej dla mnie) najmniej skomplikowany.

12 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2017-01-13 17:47:42)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Olinka może dziewczyna ma przyjść w odwiedziny:)
acha 5 i 6, to ja mam 8 i 4 corki
jedno się ciesze ze nie kupiłam łozka piętrowego
w razie choroby to co najmniej kłopotliwe a poza tym byłoby na razie do wspólnego pokoju
a teraz robimy pokoje oddzielnie na piętrze z poddasza wiec trzeba by było znowu kupować nowe
a tak do tej pory spia we wspólnym łóżku na dole
stwierdziłam ze tyle to wytrzymają

13

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

W międzyczasie edytowałam swój post (przepraszam, ale nie zauważyłam, że pojawił się kolejny), dopisując, że na pewno nie spodziewa się gości, a to już jest wyjątkowo podejrzane big_smile.
Niemniej nie idźmy, proszę, w dalszy off top, bo ukradniemy Pietruszce wątek wink.

Edit:
Bardzo podobają mi się takie "bajkowe", dziewczęce łóżeczka, jak to, które wkleiłaś, Ola_la smile.

14 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2017-01-13 17:58:13)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

na allegro jest tyle tych łóżek dziecięcych ale na krotki okres czasu,
ja tez wychodzę z tego zalozenia żeby kupic większe a zmieniac w razie potrzeby elemnty wystroju takie jak pościel, poduszki, kolor scian itd.

mam dwie corki i nie możemy się doczekać tych pokoi, choć budżet skromny jest bo jak mówiłam musimy zrobić dopiero poddasze a wiec generalny remont
i nie ukrywam, ze cieszymy się z mezem ze będziemy mieć wreszcie dużo spokoju, bo jak na razie mamy dwa tylko pokoje i to sąsiadujące ze sobą

to było przykładowe zdjęcie z Internetu a tutaj to jakie robi znajomy
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=58E1B6E9

15

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Mnie się też bardzo podobają takie łóżka, ale musiałoby pasować do wystroju całego pokoju, żeby naprawdę "bajkowo" wyglądało, czego nie ogarnę, mając w 1 miejscu chłopca i dziewczynkę smile
A później, jak już będą mieli pokoje osobno, to już córa sobie zdecyduje całkiem, na razie jestem w stanie zgodzić się na Hello Kitty i ani grama więcej big_smile Synowi wtedy coś niebieskiego, jeszcze nie wiem, co, on też nie wink
Łóżka akurat możemy mieć kolorowe, bo meble mają białe, więc to nawet dość fajnie wyjdzie. Tylko ciągle nie wiem, jakie te łóżka, za duży wybór big_smile

Olinko, jak moi starsi synowie zaczynali sprzątać pokoje, to oznaczało tylko jedno - potrzebują na coś kasy big_smile

16

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

to mi łatwiej bo dwie dziewczyny nawet teraz majac wspólny pokój
co do reszty mebli nie wiem na razie zaczelam planować od łóżek
a co do lozek drewnianych to kupiliśmy sobie lozko podwojne w Bodzio i wytrzymalo rok, nie nie my go zepsuliśmy:) tylko dzieci i w sumie nawet po nim nie skakały za bardzo bo to raczej spokojne dzieci i teraz wole cos bardziej solidnego
metalowych chyba nie popsują smile
a czy pokoje beda ładne, bajkowe się okaze
ta starsza już nie bardzo się interesuje zabawkami, ona chce mieć solidne biurko, lampy, szafe i dużo książek
a ta mlodsza to ma tone misiów lalek i mam jej kupic porządny regał i pojemniki na zabawki
a i obie chcą puszyste dywany mieć na panelach
także maja konkretne wymagania

17 Ostatnio edytowany przez kama_m (2017-01-13 22:24:46)

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Wiedzialam, ze to nie moze byc trudne big_smile


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

18

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Kama_m - ale to chyba całkiem do niemowlęcego łóżeczka? To niestety, my z takich wyrośliśmy już smile

19

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
santapietruszka napisał/a:

Kama_m - ale to chyba całkiem do niemowlęcego łóżeczka? To niestety, my z takich wyrośliśmy już smile

Nie zdazylam sie jeszcze rozkrecic big_smile

20

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

a ja się zdecydowałam już na te lozka
dzięki Pietruszka bo tez miałam problem z wyborem a watek mi rozjasnil co nieco:)

21

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

my mamy łóżko domek narozne z sofą i moznaby zamiast sofy dac drugie łóżko. Nad są półeczki wink

22

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
kama_m napisał/a:
santapietruszka napisał/a:

Kama_m - ale to chyba całkiem do niemowlęcego łóżeczka? To niestety, my z takich wyrośliśmy już smile

Nie zdazylam sie jeszcze rozkrecic big_smile

A, no widzę big_smile Fajna sprawa, tylko że ja to do pokoju w bloku potrzebuję, niby nie klitka, ale jak tam wstawię takie konstrukcje, to zamiast pokoju zrobi się graciarnia big_smile

http://www.papagalo.pl/images/mebledzieciece/zestawy/BambiniDisney/LozkaBabyBooDisney/160x80%202/Szuflada.jpg
http://www.papagalo.pl/images/mebledzieciece/lozkaikojce/pojedyncze/kevin/10.jpg

Chyba się zdecyduję na takie najprostsze rozwiązania big_smile

23

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

można by zrobić taki a la narożnik. W rogu byłby taki stoliczek z lampka a na boki odchodziłyby łóżka

24

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce

Pietruszko, bardzo fajne te łóżeczka, a przy tym jak dzieciom znudzą się obrazki, to zawsze można je przemalować na dowolny kolor. Teraz dostępne są dokonałe farby do malowania mebli, a osiągane nimi efekty wręcz kuszą, żeby pobawić się w malarza smile.

25

Odp: Łóżka/tapczaniki dziecięce
Olinka napisał/a:

Pietruszko, bardzo fajne te łóżeczka, a przy tym jak dzieciom znudzą się obrazki, to zawsze można je przemalować na dowolny kolor. Teraz dostępne są dokonałe farby do malowania mebli, a osiągane nimi efekty wręcz kuszą, żeby pobawić się w malarza smile.

Wzięłam te pierwsze, bez barierki. Jedno z Myszką Minnie (wynegocjowałam!!!), a drugie z The Cars. Obawiam się, że nie trzeba będzie nawet malować, zanim zmienią zdanie, to zdążą rozwalić łóżka big_smile

staramalenka86 napisał/a:

można by zrobić taki a la narożnik. W rogu byłby taki stoliczek z lampka a na boki odchodziłyby łóżka

Nie mam w tym pokoju odpowiedniego rogu, niestety, bo nie chcę zasłaniać grzejnika, to raz, a dwa - przy grzejniku źle się jednak śpi smile

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Łóżka/tapczaniki dziecięce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024