Co teraz czytacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Strony Poprzednia 1 8 9 10 11 12 13 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 586 do 650 z 883 ]

586

Odp: Co teraz czytacie?

"Calvin i Hobbes. Wszędzie leżą skarby" <3. Kolejny tom i nadal uważam, że to najlepsze komiksy na świecie - w kategorii humor i filozofia. wink

Zobacz podobne tematy :

587

Odp: Co teraz czytacie?
pleple napisał/a:
redwine napisał/a:

"Zamach" pierwsza część trylogii "Wojna", bardzo aktualna wizja podzielonej Polski, a czyta się jakby się oglądało House of cards wink

Czytałam ostatnio recenzję tej książki i przyznam, że brzmiała zachęcająco. Nawet pomyślałam, że powinnam przeczytać. No to teraz dodatkowo mnie do tego zachęciłaś.

Autor książki nazywa się Jan Ali. Coś mi mówi, że warto zapamiętać to nazwisko :-) Książkę już zamówiłam i czekam na kuriera. A potem najprzyjemniejsze czyli czytanie :-)

588

Odp: Co teraz czytacie?
pleple napisał/a:
redwine napisał/a:

"Zamach" pierwsza część trylogii "Wojna", bardzo aktualna wizja podzielonej Polski, a czyta się jakby się oglądało House of cards wink

Czytałam ostatnio recenzję tej książki i przyznam, że brzmiała zachęcająco. Nawet pomyślałam, że powinnam przeczytać. No to teraz dodatkowo mnie do tego zachęciłaś.

Przeczytałem na urlopie. smile Myślicie, że tak będzie wyglądał nasz kraj za kilka lat? Bo jak ogląda się nasze podwórko, to zaczynam się bać, że tak będzie. Chyba jeszcze nigdy Polska nie była tak podzielona jak teraz.

589

Odp: Co teraz czytacie?
Markizik napisał/a:

Przeczytałem na urlopie. smile Myślicie, że tak będzie wyglądał nasz kraj za kilka lat? Bo jak ogląda się nasze podwórko, to zaczynam się bać, że tak będzie. Chyba jeszcze nigdy Polska nie była tak podzielona jak teraz.

Myślę, że to się dzieje teraz tylko jeszcze w nie dla wszystkich zauważalnym stopniu, niestety... Ale myślę też, że to kwestia świadomości tego co się dzieje wokół, młodzież mało się interesuje polityką, a szkoda, bo polityka mocno interesuje się nimi...

590

Odp: Co teraz czytacie?

"Kod Leonarda da Vinci" Dan Brown
"Wymarzony dom Ani"
"Życie po śmierci naprawdę istnieje" Theresa Cheung

591

Odp: Co teraz czytacie?
Markizik napisał/a:
pleple napisał/a:
redwine napisał/a:

"Zamach" pierwsza część trylogii "Wojna", bardzo aktualna wizja podzielonej Polski, a czyta się jakby się oglądało House of cards wink

Czytałam ostatnio recenzję tej książki i przyznam, że brzmiała zachęcająco. Nawet pomyślałam, że powinnam przeczytać. No to teraz dodatkowo mnie do tego zachęciłaś.

Przeczytałem na urlopie. smile Myślicie, że tak będzie wyglądał nasz kraj za kilka lat? Bo jak ogląda się nasze podwórko, to zaczynam się bać, że tak będzie. Chyba jeszcze nigdy Polska nie była tak podzielona jak teraz.

No właśnie dlatego warto przeczytac "Zamach". Z tej książki każdy powinien wyciągnąć jakieś wnioski - zwłaszcza politycy i duchowni. Bo jeśli nasza polityka będzie wyglądała tak jak teraz i to będzie dalej eskalować, to ja się nie zdziwię jak za kilka lat będziemy tu mieć podobny scenariusz jak w książce. Choć oby nigdy nie!

592

Odp: Co teraz czytacie?
pleple napisał/a:

No właśnie dlatego warto przeczytac "Zamach". Z tej książki każdy powinien wyciągnąć jakieś wnioski - zwłaszcza politycy i duchowni. Bo jeśli nasza polityka będzie wyglądała tak jak teraz i to będzie dalej eskalować, to ja się nie zdziwię jak za kilka lat będziemy tu mieć podobny scenariusz jak w książce. Choć oby nigdy nie!

Po przeczytaniu tej książki tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że polityka to najbrudniejsze zajęcie świata dla ludzi, którzy potrafią szafować nawet czyimś życiem, żeby tylko coś ugrać dla siebie. Religia to też jest polityka.

593 Ostatnio edytowany przez Xwoman (2016-08-30 11:43:27)

Odp: Co teraz czytacie?

Ja teraz czytam "Obserwacje" J.Harris i najnowszy komiks "Sisters".

594

Odp: Co teraz czytacie?

"Primavera" Mary Jane Beaufrand
"Ania ze Złotego Brzegu" Montgomery
"Harry Potter i Insygnia śmierci" Rowling

595

Odp: Co teraz czytacie?

Kupiłam kilka zaległych Thorgali i najnowszy Kajko i Kokosz, a z powieści, to Księga wieszczb.

596 Ostatnio edytowany przez Asia.S17 (2016-09-26 12:54:26)

Odp: Co teraz czytacie?

Ja czytam książkę  pt. "Trauma" Marcina Pomiećko

Krótka ale mówi o trudnym temacie.

597

Odp: Co teraz czytacie?

Za namową córki zaczęłam czytać HP.
Oprócz tego czytam Telefrenię Redlińskiego

598

Odp: Co teraz czytacie?

Bruno Schultza - "Wiosna". Mecze sie, aby skonczyc. Straszny gniot. Przepraszam, jezeli czyjes uczucia obrazilam, ale nie da sie tego czytac - a przynajmniej mnie kluje w oczy.

599

Odp: Co teraz czytacie?
celinienne napisał/a:

Bruno Schultza - "Wiosna". Mecze sie, aby skonczyc. Straszny gniot. Przepraszam, jezeli czyjes uczucia obrazilam, ale nie da sie tego czytac - a przynajmniej mnie kluje w oczy.

A masz jakiś powód by się tak męczyć?
Ja po prostu zostawiam książkę,przez którą nie mogę przebrnąć.Czytanie traktuję jak przyjemność a nie mękę smile

600 Ostatnio edytowany przez celinienne (2016-10-08 18:31:11)

Odp: Co teraz czytacie?
gojka102 napisał/a:
celinienne napisał/a:

Bruno Schultza - "Wiosna". Mecze sie, aby skonczyc. Straszny gniot. Przepraszam, jezeli czyjes uczucia obrazilam, ale nie da sie tego czytac - a przynajmniej mnie kluje w oczy.

A masz jakiś powód by się tak męczyć?
Ja po prostu zostawiam książkę,przez którą nie mogę przebrnąć.Czytanie traktuję jak przyjemność a nie mękę smile


W swoim zyciorysie mam wiele takich meczarni --). Z roznych zreszta pwodow. Czasami jest to powtorne czytanie - i zauwazam, jak zmienily mi sie gusta literackie, czasami chce sprawdzic jak kiedys ksiazka hit - bardzo zle sie zestarzala. Kiedys czytalam Umberto Eco "Imie rozy" - i bardzpo sie meczylam jakies pierwsze 70 stron - ale potem mniam mniam - przednia przygoda z literatura -) W tym konkretnym przypadku z Bruno - do ostatniej strony dawalam szanse autorowi mnie zachwycic chociazby jednym zdaniem.
Mam zwyczaj nie dawac szans jedynie dla wspolczesnych debiutow literackich.

Teraz czytam opowiadanie Nabokova "Dźwięki"
Pozdrawiam -)

601

Odp: Co teraz czytacie?

Jeśli polubiłaś Eco-to obowiązkowo przeczytaj "Zapiski na pudełku od zapałek".Na 100% Ci się spodobają.

602

Odp: Co teraz czytacie?

Ja ostatnio przeżyłam dość śmieszną historię związaną z czytaniem.. Otóż mój mąż i nasz dojrzewający syn dosłownie zakochali się w książkach jednego i tego samego pisarza fantasy i prawie, że się kłócą o to kto pierwszy przeczyta jego nową książkę wink Mam na myśli niejakiego Ricka Riordana. Właśnie wydał powieść "Młot Thora'" (ogólnie to są takie klimaty fantastyczne w świecie mitologii nordyckiej) i zastanawiam się poważnie, czy nie kupić im dwóch egzemplarzy, po jednym dla każdego. wink No ale cieszę się, bo znaleźli wspólny język. Kto by pomyślał, że dzięki fantastyce wink

603

Odp: Co teraz czytacie?

Ja mam jeden ulubiony gatunek fantasty smile I aktualnie czytam książkę "Blask Nocy" - A. Cremer, i e booka "Niebezpieczne złudzenie" - K. Garcia, M. Stohl. Oczywiście czytam też romanse i czasami kryminały smile Jak ktoś byłby chętny pogadać o wspólnym hobby, zapraszam smile

604

Odp: Co teraz czytacie?

''Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły'' - Elaine Mazlish, Adele Faber.
Interesująca, niezobowiązująca i przyjemna w czytaniu książka. Jeśli ktoś chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu psychologii wychowania i rodziny.  Przydatna szczególnie rodzicom, którzy nie wiedzą już jak dogadać się ze swoimi dziećmi smile

605

Odp: Co teraz czytacie?

Narnia  - ale nie polecam sad
I "Pomniejsze bóstwa" Pratchetta - wprost genialna satyra na rózne religie, filozofie i wiarę w ogóle!

PS. Tak, czytam po kilka książek równocześnie big_smile

606

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam "Krwawy kantyk" Anne Rice
Otoczoną posępnymi bagnami posiadłość Blackwood ożywiają przybycia i odjazdy opętanych i skazujących na opętanie. Wśród nich jest wampir Lestat, pan czasu, na tyle próżny, by uwierzyć, że może zostać świętym, na tyle słaby, by się zakochać bez nadziei na ziszczenie miłości. Wraz z dwojgiem towarzyszy, Quinnem i Moną, rozwiązuje przerażające sekrety rodziny Mayfair i ratuje przed zagładą tajemniczą rasę nieśmiertelnych, ukrywających się na samotnej wyspie. Przepełniony żarem, przemocą i erotyką Krwawy kantyk, wieńczący cykl "Kroniki wampirów", jest zdumiewającą opowieścią o rozkoszach i torturach wszechobecnych w cieniach śmierci i nieśmiertelności.

Jeszcze wypożyczyłam drugą książkę z biblioteki dla dzieci i młodzieży: "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Bardzo kocham film pod tym samym tytułem, te dzieci są fajne: Piotr, Zuzanna, Edmund, Łucja. Łucja to najmłodsza dziewczynka, więc postanowiłam przeczytać też książkę. Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian, ale nie za darmo...

607

Odp: Co teraz czytacie?
nika05 napisał/a:

Teraz czytam "Krwawy kantyk" Anne Rice
Otoczoną posępnymi bagnami posiadłość Blackwood ożywiają przybycia i odjazdy opętanych i skazujących na opętanie. Wśród nich jest wampir Lestat, pan czasu, na tyle próżny, by uwierzyć, że może zostać świętym, na tyle słaby, by się zakochać bez nadziei na ziszczenie miłości. Wraz z dwojgiem towarzyszy, Quinnem i Moną, rozwiązuje przerażające sekrety rodziny Mayfair i ratuje przed zagładą tajemniczą rasę nieśmiertelnych, ukrywających się na samotnej wyspie. Przepełniony żarem, przemocą i erotyką Krwawy kantyk, wieńczący cykl "Kroniki wampirów", jest zdumiewającą opowieścią o rozkoszach i torturach wszechobecnych w cieniach śmierci i nieśmiertelności.

Jeszcze wypożyczyłam drugą książkę z biblioteki dla dzieci i młodzieży: "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Bardzo kocham film pod tym samym tytułem, te dzieci są fajne: Piotr, Zuzanna, Edmund, Łucja. Łucja to najmłodsza dziewczynka, więc postanowiłam przeczytać też książkę. Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian, ale nie za darmo...

Warto byłoby zaznaczyć,że nie sa to Twoje słowa i podać źródło.Nieładnie kraść czyjeś teksty.

608 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-11-17 17:25:47)

Odp: Co teraz czytacie?

Bardzo mocna i dobra książka. Wbija w fotel. Przecież takie podejście do choroby jest czymś... nienaturalnym! Polecam ją każdemu, ja dalej nie mogę wyjść z szoku. Najlepszy opis? Walka i zwycięztwo.
To jest dokładnie ta książka: [spam]

609

Odp: Co teraz czytacie?

Mam ochote napisac cos o moich lekturach - ale z porzadnym uzasadnieniem. Warto czy nie warto.

Jacek Komuda "Hubal". Nie warto. Ksiazka niby drobiazgowo udokumentowana. Ale to pozor. To tylko literacka fikcja "przyklejona" do rzeczywistych ludzi i wydarzen. Autorskie widzimisie. A jaka byla prawda - tego juz sie nie dowiemy.
Rodziny wspomnianych ossob powinny wytoczyc proces autorowi. Chocby rodzina kaprala Glowacza "Lisa". Albo marginalna, ale prawdziwa rodzina Karczmarczykow.
Interesowalam sie tym tematem, znalam wiele z  Hubalczykow. I nie przypuszczalam ze ktos kiedys takiego gniota napisze. 
Ksiazke przeczytalam z mapami googla. Okolice znam. Tyle ze jezeli autor zmysla w tematach ze tak powiem ludzkich, psychologicznych czy obyczajowych to i rekonstrukcji ruchow Oddzialu nie uznaje za wiarygodna.
Autor kreuje sie na spadkobierce tradycji kawaleryjskiej a nie rozumie podstawowych rzeczy. Oddzial mial problem z uzyskaniem odpowiednich koni. Kon kawaleryjski nie sluzy do walki - wraz z udoskonaleniem broni palnej atak kawalerii stal sie anachroniczny. Sluza do szybkiego przerzucania wojska, i na kiepskich przedwojennych drogach sprawdzaly sie znakomicie.
Konie musza byc w odpowiednim wieku, odpowiedniego wzrostu, o bezblednej anatomii. A ze kon zjada pasze z 1  hektara - w biednych polskich wsiach to bylo zwierze luksusowe.
Za to byl nadmiar ochotnikow, zwlaszcza nieprzeszkolonych. Wiec informacja ze Hubal mial do swojej dyspozycji trzy czy cztery konie to wierutna bzdura. Do tego "cudowny" samoodradzajacy sie kon...

Simmons Dan "Terror". Tak, ten Terror. Znowu fikcja literacka wykorzystujaca prawdziwe zdarzenia i prawdziwych ludzi. Co prawda nie doczytalam. Gdy strasznie straszny lodowy potwor wstal z lodu zaczelam sie smiac i skonczylam czytanie. W takim razie autor moze wskrzesic Franklina, lady Franklin ozenic z Che Guevara, a Erebusa zastapic Sokolem Millenium.. Siostra doczytala, przytomnie zauwazajac ze smierc z glodu, zimna i olowicy jest znacznie gorsza niz pozarcie przez strasznie straszne monstrum. Mozna bylo zrobic swietny psychologiczny thriller. Ale nie, musial byc cudowny, potworny potwor. Tak jak w poprzedniej ksiazce cudowny kon.

Jessie Burton "The Miniaturist". Wyjatkowo w wersji papierowej, bo siostra mi przyslala i pili strasznie zebym wyrazila opinie. Na razie czytam. Wyglada ciekawie, choc czytadlo. Napisze jak skoncze.

Christopher Hitchens "God is not great". Zaczelam od polskiej wersji, ale tlumaczenie fatalne, kazde zdanie czytalam po trzy razy i nie rozumialam. Wiec sciagnelam po angielsku, duzo lepiej sie czyta. Tez nie skonczylam, bo czytam Miniaturzystke. Ale lektura zapowiada sie swietnie. Tez napisze jak skoncze. Choc czytanie w szpitalu latwe nie jest.

610

Odp: Co teraz czytacie?

Czytam właśnie najnowszą książkę Katarzyny Michalak "Leśna Polana". Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Ciekawa, kobieca historia smile Idealna na jesienne wieczory smile

611

Odp: Co teraz czytacie?

Wybrana, Naomi Novik.
Niesamowicie klimatyczna, choć miejscami taki romans osnuty magią i baśnią. Niemniej ma w sobie pewną aurę, która cię wciąga podczas czytania. Bardzo przypadła mi do gustu, jestem prawie w połowie smile

612 Ostatnio edytowany przez femte (2016-11-22 09:57:55)

Odp: Co teraz czytacie?

Jessie Burton "Miniaturzystka". Jest po polsku, wiec polecam. Dobrze sie czyta, autorka ma dar sugestywnego przedstawienia innego czasu, miejsc. Wiec wyobraznia pracuje. Czy to czytadlo czy "wyzsza" literatura - nie mnie osadzac. Znakomita rozrywka.
Sam Harris "Koniec wiary. Religia, terror i przyszlosc rozumu". Dobre, pozycja obowiazkowa dla ateisty. Nie zgodze sie tylko z kilkoma twierdzeniami. Badania nad medytacja, "duchowoscia" (autor uzywa tego slowa) i innymi stanami mozgu moze nam duzo powiedziec na temat jego pracy. Ale nie spodziwala bym sie "objawien" tj, ze tresc medytacji cos wniesie do nauki. Tresc to luzne majaczenia mozgu, niewiele wiecej warte niz pijackie koszmary.
Zabieram sie za nastepnego "jezdzca apokalipsy" czyli Hitchensa. Musze jednak powiedziec ze z tej czworki najbardziej przemawia mi do przekonania Dawkins. Moze dlatego ze mam podobne wyksztalcenie, wiec i sposob rozumowania. Ale do Dawkinsa tez mam oczywiscie sporo zastrzezen.

613

Odp: Co teraz czytacie?

Czytam "Dziewczynę z pociągu". Długo się do niej zabierałam, bo ciągle było "coś". Ale teraz nie mogę się od niej oderwać!

614

Odp: Co teraz czytacie?

Christopher Hitchens "Bog nie jest wielki". Dobre. Skarbnica wiedzy pomocnej w internetowych dyskusjach. Jak w wypadku Dawkinsa slychac glosy ze autor sie nie zna, ze pisze bzdury - tylko jakos nikt nie polemizuje z jego argumentacja ani nie podwaza przytoczonych faktow.
Dostaje sie kazdej wiekszej religii, w tym islamowi, wiec zarzut ze autor poddaje sie autocenzurze ze strachu odpada.
Ja bym sie tylko nie zgodzila z teza ze zakaz jedzenia wieprzowiny ma zwiazek z zakazem kanibalizmu. Raczej bym optowala za tym ze ktos z autorow swietych ksiag byl swiadkiem masowego spozycia wlosnia. Co tlumaczy tez zakaz spozywania wielblada, ktory jest jedynym przezuwaczem podatnym na wlosnice.Oczywiscie Pismo SW. mylnie podaje ze  ze wielblad jest nieparzystokopytny.Zreszta myli sie w wypadku pajaka, szarnczy i zajaca. Co wg,, mnie dyskredytuje caly tekst - jak ktos byl na tyle glupi i leniwy ze nie obejrzal nogi wielblada ani nie zlapal pajaka to nie nalezy mu wierzyc.

Jon Krakauer "Wszystko za Everest". Ksiazka od ktorej nie mozna sie oderwac. Tragiczny los komercyjnych ekspedycji. Powody kleski sa widoczne od poczatku - ambicja, walka o klienta. A w sferze praktycznej - brak wyznaczonej godziny odwrotu, po uplywie ktorej wszyscy uczestnicy wyprawy powinni zawrocic. Przebywanie w "strefie smierci" powyzej 8000 moze byc bardzo ograniczone, nawet z uzyciem butli tlenowych- tez ograniczonych. Dodatkowe opoznienia spowodowaly zatory wspinaczy przed trudnymi przejsciami, ktore nie byly na czas zabezpieczone linami.

615

Odp: Co teraz czytacie?

Zaczynam drugą książkę z serii Cut & Run od Abigail Roux. Szkoda, że nigdzie nie ma polskiego przekładu. Z pierwszej prawie wszystko zrozumiałam, ale lepiej jakby było tłumaczenie.
Te książki to romans (m/m) z elementami kryminału albo odwrotnie smile Jak na razie mi się podoba.

616

Odp: Co teraz czytacie?

"Wenecja Vivaldiego" L. Corona i "Dar duszy" R. Schwartza

617

Odp: Co teraz czytacie?

'Wszystkie lektury nadobowiązkowe' Szymborskiej.

618

Odp: Co teraz czytacie?

Ja na święta również wybrałam coś optymistycznego i  pozytywnego, jest to ,,Dziennik o-błędnik" część II, jest to kontyunuacja części pierwszej -  Polecam całą serię smile!
W życiu tak szybko nie przeczytałam książki, która ma ponad 300 stron, fajna, kobieca lekturka smile
Korzystając jeszcze z okazji chciałabym złożyć wszystkim życzenia pięknych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia smile

619

Odp: Co teraz czytacie?

U mnie idą dwie na raz "Umrzeć po raz drugi" Tess Gerritsen oraz Projekt "Rosie" - Graeme Simsion

620

Odp: Co teraz czytacie?

MASA Dopiero zaczynam. Córka uważa, że dobre. Przekonam się.

621

Odp: Co teraz czytacie?

Właśnie skończyłam "Przynętę" Somozy. Genialne big_smile
(kiedyś czytałam tego samego autora "Klarę i półmrok" i też była świetna, facet trzyma poziom:)

622

Odp: Co teraz czytacie?

a ja właśnie zaczynam "biegnąca z wilkami"

623

Odp: Co teraz czytacie?

Dołączę się i ja wink zawzięty mol książkowy. U mnie aktualnie trzecia część cyklu o kuzynkach Kruszewskich z pod pióra Andrzeja Pilipiuka - Dziedziczki. Po 10 latach naskrobał czwartą część - Zaginiona. Hmm 10 lat to sporo. Czy się nie zawiodę? Do tej pory jestem zadowolona. Jedna część na dwa dni.

624

Odp: Co teraz czytacie?

Czytam, a dokładniej smakuję, korespondencję Wisławy Szymborskiej do i od Kornela Filipowicza: "Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy". To prawdziwa perełka.

625

Odp: Co teraz czytacie?

"Harry Potter i Przeklęte dziecko", koleżanka mi dała w prezencie, bardzo fajna książka napisana w formie krótkich dialogów.
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

626

Odp: Co teraz czytacie?

"Najstarsza prawnuczka" Joanny Chmielewskiej - prezent gwiazdkowy..

627

Odp: Co teraz czytacie?

Kończę "Historię pszczół" Maji Lunde, niestety książka bardzo pesymistyczna, pokazuje, że nasz świat zmierza w kiepskim kierunku.

Kolejną książką za jaką zamierzam się zabrać jest "Tajemnica kryształowych czaszek" Chrisa Mortona i Ceri Louise Thomas.  Jestem ciekawa tej książki, w końcu historia tych czaszek pojawiła się nawet w jednej z części Indiany Jonesa.

628 Ostatnio edytowany przez Entropia (2017-01-10 22:54:59)

Odp: Co teraz czytacie?
Aszntiii napisał/a:

Kolejną książką za jaką zamierzam się zabrać jest "Tajemnica kryształowych czaszek" Chrisa Mortona i Ceri Louise Thomas.  Jestem ciekawa tej książki, w końcu historia tych czaszek pojawiła się nawet w jednej z części Indiany Jonesa.

A to tam jest jakaś tajemnica? Film oglądałam, ale myślałam, że wszystko scenarzyści wymyślili.

Czytam poradnik "Jak nie umrzec przedwcześnie", do trzydiestki niby jeszcze trochę ,ale  zaczęłam się zastanawiać. wink

629

Odp: Co teraz czytacie?
Entropia napisał/a:

Czytam poradnik "Jak nie umrzec przedwcześnie", do trzydiestki niby jeszcze trochę ,ale  zaczęłam się zastanawiać. wink

Hahahaha to coś o dietach, czy medycynie?

Ja skończyłam "Ekspozycję" Mroza. NA szafce czeka Twardoch, ale na razie nie mam czasu sad.

Aszntiii mój Luby jest fanem IJ, ale nie wiedziałam, że ten wątek z czaszkami jest na podstawie jakiejś książki tongue

630 Ostatnio edytowany przez Excop (2017-01-12 12:30:49)

Odp: Co teraz czytacie?

Zlikwidowałem, bo niepełny był. smile

631

Odp: Co teraz czytacie?

Po raz kolejny sięgnąłem po "Sagę o jarlu Broniszu" Władysława Grabskiego.
Powieść napisana w okresie okupacji hitlerowskiej w Polsce. Jak mniemam, "ku pokrzepieniu serc", jak u Sienkiewicza.
Całość opiera się o przełom pierwszego i drugiego tysiąclecia naszej ery.
Opowiada o umacnianiu władztwa Piastów nad Bałtykiem poprzez koligacenie rodu z Normanami (wikingami) w Szwecji, Norwegii i Danii w okresie panowania Bolesława Chrobrego za pośrednictwem owego Bronisza, niezbędnego władcy w tym zakresie.
Część powieści jest interpretacją kronikarzy z basenu Morza Bałtyckiego, część zapisem faktów historycznych.
Reszta, to fantazja autora, solidnie osadzona w realiach.
Spina je wątek długo nieszczęśliwej miłości Bronisza i młodziutkiej Normanki, Helgi oraz Zjazd Gnieźnieński w roku tysięcznym, ze słynnym wręczeniem Bolesławowi Chrobremu włóczni św. Maurycego i nałożeniu na jego głowę diademu cesarskiego przez Ottona III, jako godnemu tytułu króla.
Czyta się znakomicie. Niektórych razić może spora ilość słów o wierze katolickiej ( ku oświeceniu pogan), ale w sumie, lepsze niż "Potop". smile

632 Ostatnio edytowany przez czarna lilia (2017-01-12 13:36:55)

Odp: Co teraz czytacie?
Entropia napisał/a:

Czytam poradnik "Jak nie umrzec przedwcześnie", do trzydiestki niby jeszcze trochę ,ale  zaczęłam się zastanawiać. wink




A to w wieku trzydziestu lat sie umiera ? smile chorobcia wiedzialam ze znowu zapomnialam czegos zrobic  wink


Ja wlasnie koncze "close my eyes" Sophie McKenzie i zabieram sie za "Misery"Stephen King , i jeszcze  z ostatnio czytanych "Jak wytrzymać ze sobą nawzajem"  Joanny Chmielewskiej , bardzo prawdziwa, bardzo zabawna , szczegolnie polecam osoba ktore maja  chwilowo dosc wszystkich ludzi na okolo . Ta ksiazka daje swieze spojrzenie i pomaga wyrobic  sobie troche dystansu do siebie i sytuacji zyciowych jakie nas spotykaja. :-)

633

Odp: Co teraz czytacie?

Monikaderc kryształowe czaszki naprawdę istnieją, jedną z nich można oglądać w Muzeum Brytyjskim smile legenda głosi, że było ich 13 i zostały stworzone przez Majów. Podobno w czaszkach zapisana jest przyszłość, trzeba tylko zebrać wszystkie aby ją poznać. Indiana Jones takiej czaszki właśnie szukał smile

Co do tematu jak nie umrzeć przedwcześnie, to chyba bym się bała, że po przeczytaniu takiej książki wpadnę w jakąś paranoje i będę na wszystko uważać. Lepiej się nie stresować smile.

634

Odp: Co teraz czytacie?

Aszntii - znam książkę i więcej z tej serii - wciągają. smile Jak będziesz chciała poczytać więcej, to polecam te Grahama Hancocka.

635

Odp: Co teraz czytacie?

"Dzierżyński. Miłość i rewolucja"
Historia tego człowieka wciąż budzi skrajne uczucia, szczególnie w Polsce. Czasy się zmieniły... jest trochę większy dostęp do prawdy historycznej. Warto z tego skorzystać, aby dowiedzieć się czegoś więcej ponad powszechnie znane stereotypy i "oficjalne" biografie. Nie należę do osób, które fascynują się życiorysami psychopatów. Nie pociąga mnie również i nie uwodzi zło samo w sobie. Jednak chętnie dowiem się jak polski szlachcic i niedoszły ksiądz stał się jednym z największych ludobójców w historii XX wieku.

636

Odp: Co teraz czytacie?
Markizik napisał/a:

Aszntii - znam książkę i więcej z tej serii - wciągają. smile Jak będziesz chciała poczytać więcej, to polecam te Grahama Hancocka.

Dostałam tę książkę o czaszkach pod choinkę, nic więcej nie czytałam sad. Książki Hancocka to chyba takie bardziej naukowe z tego co widzę.

637

Odp: Co teraz czytacie?

Aldous Huxley "Filozofia wieczysta".   

Cymes. Już ją wpisałem na listę najważniejszych ksiąg mojego życia.

638

Odp: Co teraz czytacie?
Aszntiii napisał/a:

Dostałam tę książkę o czaszkach pod choinkę, nic więcej nie czytałam sad. Książki Hancocka to chyba takie bardziej naukowe z tego co widzę.

Dobrze widzisz, ale tym lepiej dla tych wszystkich opowieści Hancocka - dobrze wiedzieć, że nie wymyśla, a przedstawia fakty. Czasami mniej lub bardziej kontrowersyjne fakty, ale ciągle mające zaczepienie w nauce. Jeżeli jednak tamta książka ci się spodobała, to jego też powinny.

639

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam książkę: "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" Anna Kamińska

Mówili o niej „Czarownica” — bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem. Była naukowcem, ekologiem, autorką nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Wśród zwierząt znalazła to, czego nigdy nie doświadczyła od ludzi.

Ostatnia Kossakówna. Córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza — trzech malarzy rozmiłowanych w polskim krajobrazie i historii. Bratanica Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Miała być synem i czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała własną drogę…

Co takiego spotkało ją w Krakowie, że zdecydowała się na ucieczkę? Dlaczego została wydziedziczona? Wreszcie — czy w „dziczy” odnalazła szczęście?

Hipiska z Białowieży autorstwa Anny Kamińskiej to fascynujący portret buntowniczej pasjonatki i silnej, nietuzinkowej kobiety. Opowieść o bezkompromisowym szukaniu swojego miejsca w świecie i o zrzucaniu ciężaru wielkiego nazwiska. Historia upadku starej, artystycznej rodziny oraz tego, jak szara rzeczywistość PRL-u wymazywała barwny świat krakowskiej arystokracji.

640

Odp: Co teraz czytacie?
Aszntiii napisał/a:

Monikaderc kryształowe czaszki naprawdę istnieją, jedną z nich można oglądać w Muzeum Brytyjskim smile legenda głosi, że było ich 13 i zostały stworzone przez Majów. Podobno w czaszkach zapisana jest przyszłość, trzeba tylko zebrać wszystkie aby ją poznać. Indiana Jones takiej czaszki właśnie szukał smile

Wrzuć w google: "Prawdziwa historia kryształowych czaszek" - to XIX-wieczne podróbki.

641

Odp: Co teraz czytacie?

Ja właśnie skończyłam czytać część drugą książki pod tytułem:  ,,Dziennik o-błędnik" Anity Sumi.
Seria składa się z dwóch części opowiadających o dziewczynie, która po śmierci matki i zakończeniu nieudanego związku postanawia rozpocząć nowe życie. Bardzo dobrze się czyta, lekkie pióro autorki, świetny humor i bardzo trafne obserwacje życiowe.
Polecam smile można tu znaleźć wszystko i do śmiechu i do łez, nadmienię tylko, że w życiu tak szybko nie przeczytałam książki, która ma ponad 300 stron.
Pozdrawiam ciepło smile smile smile

642

Odp: Co teraz czytacie?

Biografię Grażyny Hase. Czasem kupuję biografie czy autobiografie ludzi, którzy sami z siebie niespecjalnie mnie interesują ale żyli w ciekawych czasach czy w ciekawym otoczeniu i można się wiele o tych dodatkowych okolicznościach dowiedzieć.

643

Odp: Co teraz czytacie?

'Druga płeć' Simone de Beauvoir. Bardzo polecam.

Kilka cytatów na zachętę:

Kobiety nie umieją logicznie rozumować nie wskutek rzekomej wady mózgu, lecz dlatego, że nie zmusiła ich do rozumowania praktyka życia. Myśl jest dla nich raczej zabawą niż narzędziem. Nawet inteligentne, wrażliwe i szczere nie potrafią – z braku wprawy intelektualnej – bronić swoich poglądów i wyciągać wniosków. I dlatego mąż, nawet znacznie przeciętniejszy od żony, z łatwością uzyska przewagę; potrafi udowodnić, że ma rację, nawet jeśli jej nie ma.

Ludzkość nie jest zwyczajnym gatunkiem biologicznym; nie dąży ona jedynie do gatunkowego trwania; jej projektem nie jest stagnacja; pragnie sama siebie przekroczyć.

Sama zasada małżeństwa jest sprośna, gdyż przeobraża ona w prawa i obowiązki tę wymianę, która powinna być oparta na spontanicznym odruchu; skazuje ludzi na to, by ujmowali swe ciała w ogólności, nadaje im charakter narzędzi, wysoce poniżający.

644

Odp: Co teraz czytacie?

Skończyłam "Mechanicznego rycerza" i biorę się za "Mechanicznego księcia". smile

645

Odp: Co teraz czytacie?

Aktualnie czytam "How to Raise Your Own Salary" autorstwa Napoleona Hilla.

Następne w kolejce to "The Devil's Notebook", popełnione przez Antona Szandora La Vey.

big_smile

646

Odp: Co teraz czytacie?

"Co się wydarzyło w Madison County" Robert J. Waller - rewelacyjna alternatywa dla zwykłych romansideł. Taka historia miłosna pozostaje w pamięci.
PS. Film na jej podstawie również świetny - z Maryl Streep i Clintem Eastwoodem

647

Odp: Co teraz czytacie?

Trylogię Kena Folletta i wracam do podczytywania tego forum big_smile

648

Odp: Co teraz czytacie?

Ostatnio wpadła mi w ręce książka Stephena Kinga "Pan Mercedes", polecam wszystkim fanom tego autora big_smile

649

Odp: Co teraz czytacie?

Własnie skończyłam "Naznaczonych śmiercią" Veroniki Roth i muszę przyznać, że bardziej mi się podobała niż trylogia "Niezgodna". Świat przedstawiony jest trochę bardziej rozbudowany i dodała element nieco magiczne jak przepowiadanie przyszłości czy niezwykłe zdolności bohaterów. Szkoda tylko, że nie wiadomo, kiedy wyjdą następne części...

650

Odp: Co teraz czytacie?

"Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą." Magdalena Staniek. Wspaniała książka.

Posty [ 586 do 650 z 883 ]

Strony Poprzednia 1 8 9 10 11 12 13 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024