Laserowa korekta wzroku - czy warto - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 226 ]

1

Temat: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Witam,

Mam pytanie właśnie odnośnie laserowej korekty wzroku - czy któraś z Was podjęła się temu zabiegowi i jakie odczucia, jakie efekty, no i koszty?
Ja mam bardzo dużą wadę wzroku, w tym roku już -7dpi hmm i pewnie jeszcze się pogorszy...
Dopiero w wieku 12lat wykryto u mnie krótkowzroczność a od 14roku nosiłam okulary...jednak potem wada w bardzo szybkim tempie wzrosła, dlatego w wieku 17lat zdecydowałam się po konsultacji z moją okulistką na soczewki kontaktowe, które dały mi ogromny komfort...
Jednak ciągle mam problemy z różnym widzeniem - raz widzę lepiej, raz gorzej...to sprawia, że oczy strasznie się męczą...najgorzej jest w półmroku-wtedy gdy inni jeszcze coś widzą, ja już się potykam i proszę o pomoc... myślałam żeby choć trochę skorygować tą wadę wzroku, bo bez soczewek jestem jak kret tongue
Rozmawiałam na ten temat z 2 okulistami - każdy twierdził, że nie są za takim zabiegiem w moim przypadku - bo nigdy nie będę miała pewności, że to coś da...a soczewki dają mi na tyle swobody i komfortu, że lepiej nie zaprzątać sobie tym głowy...

Ale czy rzeczywiście nie warto?
Z jednej strony boję się tej niewiadomej co będzie po, a z drugiej bardzo chciałabym widzieć choć trochę lepiej...

Piszcie o swoich lub znanych Wam doświadczeniach...
Pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez a_normalna (2010-08-05 19:07:52)

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ostatnio pytałam okulistki i odpowiedziała mi pytaniem: a dlaczego lekarze, którzy wykonują takie zabiegi, noszą okulary zamiast skorygować sobie wzrok?

Odradziła mi laser, bo nigdy nie wiadomo jak zareagują oczy za kilka lat. Mogą zrobić się takie blizny, że dopiero będzie płacz. Oczywiście, jeżeli ktoś bardzo się uprze, to może poddać się takiemu zabiegowi ale tylko i wyłącznie w jak najlepszym miejscu z jak najlepszym sprzętem i nie warto oszczędzać na tym.
Lepsze i bezpieczniejsze soczewki (ponoć)

ps wydawało mi się, że już taki temat był, bo opisywałam to.

edit: z tym potykaniem się , to czy przypadkiem nie jest takie coś jak kurza ślepota? Człowiek wtedy nie widzi już przy szarudze.

3

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ja będąc u swojej okulistki pytałam czy moja wada nadaje się na laser... a mam 5 i 6 na plusach i cylindrach. Powiedziała że jasne ale że to nie wiele da bo mała wada i tak mi zostanie. I że poleca jeśli już soczewki smile
Mam podobne zdanie.
Jedyne zabiegi laserowe jakie uznaje to na zaćmę, warto, ale inne , wole się w to nie bawić wink

4

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Sama rozważam w przyszłości taką korektę. Co prawda moja wada jest jeszcze mała i myślę, że nawet nie kwalifikuje się za bardzo do operacji, ale pogłębia się, więc za jakiś czas pewnie stanę przed takim samym dylematem, gdyż już odczuwam uciążliwość sięgania po okulary za każdym razem kiedy chcę swobodnie obejrzeć telewizję.

Ciekawe, że faktycznie okuliści odradzają tego typu zabiegi. Osobiście miałam okazję rozmawiać na ten temat (przy okazji wizyty kontrolnej) z moją panią doktor i ona stwierdziła, że powikłania są na tyle częste, że sama takiemu zabiegowi raczej nie zdecydowałaby się poddać.

Z drugiej jednak strony znam trzy osoby, które przeszły taką korektę i wszystkie są po prostu zachwycone, gdyż jakość ich życia uległa zdecydowanej poprawie. Koleżanka miała krótkowzroczność -6 dpi, a teraz widzi rewelacyjnie, oczywiście okulary dawno poszły w zapomnienie, a choć korekta wykonywana była mniej więcej sześć lat temu do dzisiaj wada nie wraca. Najpierw miała ,,robione" jedno oko, a za jakieś sześć miesięcy drugie. Prawdopodobnie standardowo tak się to wykonuje, aby w wyniku ewentualnych nieprawidłowości w leczeniu w najgorszym wypadku uszkodzone zostało tylko jedno oko. Choć dla mnie i to brzmi przerażająco.

W sumie ciekawa jestem tu opinii osób, które mogą dodać coś więcej smile.

5

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
a_normalna napisał/a:

ps wydawało mi się, że już taki temat był, bo opisywałam to.

Sprawdziłam bardzo dokładnie i rzeczywiście w jednym z wątku - o "Szkłach progresywnych" była jakaś wzmianka o laserowej korekcji wzroku, którą właśnie Ty oceniłaś - jednak nie tego tyczył się sam wątek, dlatego wolałam założyć nowy, aby nie tworzyć niepotrzebnego offtopicu wink

a_normalna napisał/a:

edit: z tym potykaniem się , to czy przypadkiem nie jest takie coś jak kurza ślepota? Człowiek wtedy nie widzi już przy szarudze.

Moja okulistka twierdzi, że to normalne przy mojej dużej wadzie wzroku, choć sama nie wiem...

Olina napisał/a:

Z drugiej jednak strony znam trzy osoby, które przeszły taką korektę i wszystkie są po prostu zachwycone, gdyż jakość ich życia uległa zdecydowanej poprawie. Koleżanka miała krótkowzroczność -6 dpi, a teraz widzi rewelacyjnie, oczywiście okulary dawno poszły w zapomnienie, a choć korekta wykonywana była mniej więcej sześć lat temu do dzisiaj wada nie wraca.
W sumie ciekawa jestem tu opinii osób, które mogą dodać coś więcej smile.

Zazdroszczę tej koleżance...też znam osobę - ciocię mojego chłopaka, która przy -3dpi także zrobiła sobie taki zabieg i jest mega zadowolona z efektów, teraz mnie zachęca...ale...no właśnie ale - mój strach chyba przeważa...

6

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Blizny na oczach? O matko. Moja mama ma wadę wzroku i wczoraj mi powiedziała, że operacja kosztuje co prawda pięć tysięcy złotych (korekcja wady z patrzeniem w dal - nie wiem czy dobrze to napisałam, bo nie znam się na wadach wzroku) i że w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej, niż zmienianie soczewek w okularach co jakiś czas. Ja jej mówiłam, żeby sobie zrobiła, ale co ja tam wiem. W zasadzie to się nie znam. Ale podobno mogłaby nosić po takiej operacji tylko okulary do czytania. Co o tym sądzicie?

7

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

to jest fajna opcja moim zdaniem, nie znosze okularów. Wiem ze takie zabiegi są możliwe, ale ryzyko też zawsze jest. Oszczedność bezwględna, warto robić zabieg jak już ma się ustaloną wadę. Chyba jest jakiś wiek wyznaczony co do mozliwosci podjęcia się  właśnie tegoż lasera na oczy.

8

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Post przeniesiony

caramel napisał/a:

Mam dość poważną wadę wzroku co przeszkadza mi w codziennym życiu. Cierpię na krótkowzroczność. Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku.
Chciałabym zasięgnąć opinii osób, które mają za sobą taki zabieg, planują lub znają osobę, która miała z tym do czynienia.
Jakie polecacie ośrodki??
Bardzo proszę o radę.

9

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Teraz w Katowicach jest nowy laser generacji 4, podobno jest rewelacyjny i zabieg nie drogi 1500 zł na jedno oko. Zabieg trwa 15 sekund.

10

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Post przeniesiony

d_wielkopolanka napisał/a:

Hej,
Już za kilka dni będą mi naprawiać oczy (mam nadzieję) za pomocą laserowej korekcji wzroku. Ogólnie moja wada przekracza spokojnie -5, więc trzeba działać. Zabieg będę miała w Lexummedica w Poznaniu, metodą LASIK. Mam nadzieję, że już niedługo opiszę Wam jak było, ale póki co może ktoś z Was też był na laserze w Lexum? Komuś z Was wystąpiły komplikacje po zabiegu? Ja zawsze miałam niestety skłonność do różnych zapaleń spojówek i podobnych, więc mam nadzieję, że niczego nie załapię w tym pierwszym miesiącu ?po?. I najważniejsze ? jak to jest z używaniem kompa po laserze? Po tych kilku dniach wracam do pracy i będę musiała z niego korzystać, może częste przerwy i okulary z antyrefleksem wystarczą?;)

11

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

operacja korekcji wzorku nie zaszkodzi ale może nie przynieść oczekiwanych efektów tzn wzrok się nie poprawi. zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym znieczulenie ogólne stosuje się u dziecipo operacji ok 2 dób się niewidzi i podobniez okropnie boli

12

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

witam -Nie polecam moja byla miala taka korekte to miala  byc  drobnostka a lekarka popalila Jej oczy i prawie zupelnie nie widzi

13

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Eeee tam opowiadasz ja miałam robioną korekcję i teraz już widzę świetnie, a okulary już dawno wyrzuciłam w kąt:) Musisz iść tylko do dobrej kliniki i zaoszczędzić trochę grosza:) A gdzie mama robiła zabieg?

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-05-06 16:29:02)

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Laserowa korekcja wzroku jest metodą znaną i stosowaną już od kilkunastu lat (jeśli nie dłużej).

Fakt, nie ma żadnych badań na temat bardzo późnych efektów takich zabiegów, bo w przeciwieństwie do np. usunięcia wyrostka robaczkowego, metoda jest dość młoda.

Powikłania niemal się nie zdarzają, jeśli zachowane są odpowiednie warunki, m.in. używanie jednorazowych noży oraz wykonywane są wszelkie zalecenia lekarza, które zlecił jako obowiązujące po zabiegu (w tym bezpłatne wizyty kontrolne).

O możliwości przeprowadzenia zabiegu decyduje zawsze lekarz-operator.
Nie każda wada wzroku możliwa jest do laserowej korekcji.
Zabieg ten wykonywany jest też tylko u osób w określonym przedziale wiekowym (bodaj 21-50 lat, ale tutaj mogę się mylić).

Warto poszukać dobrego operatora, z dużą praktyką.
Minus jest jeden i to poważny: zabieg dużo kosztuje (dla osoby pracującej w budżetówce, mającej zarobki poniżej średniej krajowej) i nie jest refundowany przez NFZ.

A że część lekarzy okulistów odradza poddanie się zabiegowi?
Cóż, nie podcina się gałęzi, na której się siedzi.

15 Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2011-05-07 10:14:01)

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Nie wiem jaką wadę ma ojczym mojego K, jednak miał taki zabieg już jakieś 2 lata temu i jest zadowolony. Mimo, że nie przestrzegał zaleceń. Jest on górnikiem i zjazd na dół wiąże się z dużą zmianą ciśnienia czego nie wolno sprawiać swoim oczom ponoć przez miesiąc (tak mu powiedziano), jednak on do pracy musiał wrócić po tygodniu... mimo wszystko jest na razie ok.

16

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Sądzę że jak się zrobi u dobrego specjalisty, to nie powinno być problemów. Mówiono że gdzieś w Katowicach robią za darmo, ale nie wiem czy to prawda. Ja i tak bym się bała bo jak się jednak zapłaci to inaczej lekarz cię przyjmie. Ja robiłam zabieg w klinice na grzybowskiej w wawie i płaciłam ok 6 tyś, ale to zależy od wady i metody leczenia.

17

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

A ile taki zabieg trwa? i czy każdy może sobie zrobić? Długo trwa dochodzenie do siebie po operacji?

18

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Anastazja napisał/a:

A ile taki zabieg trwa? i czy każdy może sobie zrobić? Długo trwa dochodzenie do siebie po operacji?

Czy każdy może sobie zrobić laserową korekcję wzroku?
Nie. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz; taka kwalifikacja jest niezbędna, gdyż nie każda wada i nie każde oko można poddać korekcji. Są również przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu, m.in. jaskra, nowotwór, ciąża itd.

Sam zabieg trwa bardzo krótko, a po nim wracasz do domu. Następnego dnia jest pierwsza wizyta kontrolna. Po niej kilka następnych (wszystkie bezpłatne).

Więcej możesz się dowiedzieć kontaktując się z lekarzem zajmującym się tego typu zabiegami - jest ich sporo: w Łodzi, Warszawie, Katowicach - o nich wiem.

19

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Nie wiem skąd jesteś ale na przykład jeżeli chodzi o warszawę to masz dwie znane kliniki - Mavit i Okolaser. Ja wybrałam ten drugi, bo chciałam żeby wszystko odbyło się jak najlepiej, a to klinika Jerzego Szaflika, znanego specjalisty od chorób oczu. Można iść do niego nawet na konsultację oczywiście płatną = 250 hmm no ale sądzę że warto wydać to w końcu inwestycja w nasz wzrok:)

20

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Mi okulista też odradził laser i od tamtej pory nosze soczewki.

21

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

A dlaczego ci odradził laser?

22

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
sueno6 napisał/a:

Ale czy rzeczywiście nie warto?

Jeśli po serii dokładnych badań kwalifikacyjnych nie będzie przeciwwskazań to moim zdaniem warto.

We wrześniu ubiegłego roku miałem taką korekcję (Lasek) i z efektów zabiegu jestem bardzo zadowolony. Jak na razie wszystko jest w porządku.

Wcześniej miałem wadę rzędu kilku dioptrii (krótkowzroczność + astygmatyzm). Nosiłem okulary, bo do soczewek nie mogłem się przyzwyczaić. Jednak ze względu na pracę jaką wykonywałem (kierowca zawodowy, kursy w dzień i w nocy), noszenie okularów było uciążliwe i mocno męczące. Decyzja nie była łatwa i sporo czasu upłynęło zanim zdecydowałem się na zabieg. Lista możliwych powikłań jest dość spora, a obawy przed zabiegiem dodatkowo nasiliły się po przeczytaniu wielu negatywnych postów z różnych for. Jednak tendencja jest taka, że Ci co są zadowoleni nie mają porzeby nagłaśniać efektów swojego zabiegu w internecie, cieszą się nowym spojrzeniem na świat, przez co bardziej widoczne w sieci są osoby rozgoryczone efektami operacji.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chetnie odpowiem.

23

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Też tak uważam, jak ktoś zrobił to już rzadko komu chce się pisać posty na ten temat! Ja jednak jestem tak szczęśliwa że zrobiłam zabieg że chciałabym podzielić się z całym światem i uświadomić ludziom, że naprawdę to jest warte swojej ceny. Nie ma porównania z soczewkami kontaktowymi czy okularami, już nie muszę się o nic martwić tylko żyć jak normalny człowiek:) Dziękuje lekarzom z grzybowskiej!!!!!!!

24

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

sueno6 no nie wiem czy to Twoje potykanie się o zmierzchu jest normalną sprawą. Ja mam -8 na obydwu oczach a nie potykam się.
Kiedyś zastanawiałam się nad korekta oczu, ale od roku wada się nie pogłębia, więc chyba zostanę przy tych soczewkach.

25

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ja na szczęście nie mam wady wzroku, ale mój chłopak ma. Soczewek nie nosi, bo nie ciężko mu się je zakłada, chciał iść na tą operację laserową, ale lekarka w ogóle nie zachęcała go do tego, a wręcz odradzała ... Czy możecie polecić kogoś na Śląsku wykonującego te zabiegi?

26

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Sądzę, że u nas nie jest jeszcze to tak powszechne jak na zachodzie. Lekarze nie są jeszcze dobrze przeszkoleni i dlatego odradzają tego typu zabieg gdyż mają małą wiedzę. Wiadomo, że zawsze jest obawa przed czymś nowym. dlatego jak bym stała przed takim wyborem  to albo bym poszła do najlepszego specjalisty(np Szaflik) albo wcale. Już były różne nieudane próby w Katowicach bo mieli zły sprzęt i za mało doświadczenia. Jeżeli macie robić korekcję nie szczędźcie pieniędzy to moja rada.

27

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

To faktycznie trzeba dobrze wybrać, ale w tych Katowicach mam nadzieje że nikomu krzywdy nie zrobili. Ja się chyba zdecyduje ale wybiorę właśnie kogoś z polecenia i kto miał już taki zabieg.
A SemperFidelis gdzie miałeś zabieg? Elwirka8 zazdroszczę, że masz już to za sobą i że wszystko się udało.

28

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

mój narzeczony ma ten problem.
tylko, że on ma -11 i -10. jeśli wada się nie powiększa, to laserowa korekta jest jak najbardziej ok. jeśli zaś wada nadal się powiększa, to nie ma sensu, ponieważ po korekcie wzrok nadal się będzie pogarszał

29

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Anastazja napisał/a:

A SemperFidelis gdzie miałeś zabieg?

Lexummedica Szczecin.

30

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

No tak to już jest duża wada, w okolaserze robią korekcję tylko od - 10, ale może mu wszczepić soczewkę fakijną? Tylko chyba też musi mieć stabilną wadę;/

31

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

A ta soczewka fakijna to cóż to takiego?
Szczecin to za daleko dla mnie, coś w Warszawie muszę znaleźć, może się wybiorę na konsultację na tą Grzybowską, bo mam blisko. A trzeba się umawiać telefonicznie na konsultacje? czy osobiście?

32

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Soczewki są dla osób, które mają wadę wzroku niemożliwą do skorygowania za pomocą lasera . Najczęściej  w przypadku wysokiej krótkowzroczności, choć może być także alternatywą dla korekcji laserowej dla tych , którzy nie mogą lub nie chcą poddać się korekcji laserem.Soczewki fakijne są doszczepiane do przedniej komory oka- między tęczówkę a rogówkę. Najlepiej poczytaj sobie o tym, jest dużo artykułów w Internecie. W Okolaserze ja byłam osobiście, ale jak zadzwonisz to na pewno ci powiedzą:)

33

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ok. dzięki, to nie wiem co lepsze czy soczewka czy laser..

34

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Zależy jaką masz wadę? Bo laser jest od - 10 do + 6. a soczewka leczy te "gorsze przypadki". Mogą wstawić ci soczewki a potem jeszcze laser. Wiesz to różnie, zależy od wady. Najlepiej jak pójdziesz na konsultację, to ci doradzą:)

35

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Elwirka8 napisał/a:

Zależy jaką masz wadę? Bo laser jest od - 10 do + 6. a soczewka leczy te "gorsze przypadki". Mogą wstawić ci soczewki a potem jeszcze laser. Wiesz to różnie, zależy od wady. Najlepiej jak pójdziesz na konsultację, to ci doradzą:)

laser od -10 jest?
bo mój narzeczony ma -11. i byłam pewna, że można mu laserem wadę wzroku usunąć

36

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

No to w takim razie może sobie wszczepić soczewkę fakijna zamiast lasera i  to powinno mu pomóc, bo to leczy dużą krótkowzroczność od -2 do -23D.

37

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ja mam wadę też na minusie ale -3,5 i -3, także źle nie jest i z tego co piszecie lepiej laser. Kaska85 a kiedy Twój chłopak badał wzrok? może coś się zmieniło?

38

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

No właśnie wada się nie może zmieniać przez co najmniej rok chyba, więc to też ważne. Jak ma - 11 to sądzę że nie będzie się kwalifikował do korekcji, prędzej soczewka fakijna, ale to lekarz musi stwierdzić:)

39

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ale mnie przestraszyłyście z tymi Katowicami... ja znów słyszałam dobre opinię na temat okulistyki, z tego co się orientuję to nowy sprzęt zakupili

40

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Wiesz no może się już coś zmieniło, ważne też do jakiego lekarza się idzie....ja trafiłam na super lekarka nie dość że doświadczona to i równa babka!

41

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

A kto Ci robił zabieg? Ja na szczęście do Katowic mam daleko ;]

42

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Doktor Izdebska, ale reszta lekarek też jest dobra np. doktor Grabska - Liberek.. Sądzę  że cała załoga jest ok:)

43

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Reszta lekarek? to same kobiety?:D mi to nie przeszkadza, kobiety z natury są delikatne wink

44

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Tak z  tego co pamiętam to od korekcji wzroku są same lekarki.  Ale jeszcze jest doktor Szaflik, założyciel kliniki, jednak od nie robi korekcji laserowych zajmuje się cięższymi przypadkami.  A co do kobiet to masz rację że jednak są   bardziej precyzyjne i delikatne.

45

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Od tego raczej nie są fora a lekarze, żeby Ci doradzili. Ale jeśli nie masz 100% pewności warto po prostu zadbać o dobre i trwałe okulary.

Rozejrzyj się, ja ostatnio przyglądałam się ofercie JZO i wiem, że mają w swoim asortymencie soczewki okularowe dla osób z bardzo dużymi wadami wzroku.

46

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Dziewczyny, zastanawiam się nad operacją laserowej korekcji wzroku. Mam stałą wadę, która nie jest może duża, bo -1,7 i -2,0, ale dużo jeżdżę samochodem i pracuję przy komputerze, więc jest uciążliwa. Czy możecie mi polecić jakąś dobrą klinikę w stolicy? Sporo słyszałam o tej przy Grzybowskiej, może jest tu ktoś, kto korzystał z ich usług?

47

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Wiesz co, przy takiej małej wadzie bym się na laserową korektę wzroku nie pisała. W końcu tną Ci rogówkę, a to może mieć potem negatywne konsekwencje. Ponoć pracują teraz nad metodą, gdzie się rogówki nie tnie, więc może poczekaj aż wymyślą coś lepszego wink

48

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
kaisa_malene napisał/a:

Wiesz co, przy takiej małej wadzie bym się na laserową korektę wzroku nie pisała. W końcu tną Ci rogówkę, a to może mieć potem negatywne konsekwencje. Ponoć pracują teraz nad metodą, gdzie się rogówki nie tnie, więc może poczekaj aż wymyślą coś lepszego wink

Dziękuję za opinię smile Wiem, że moja wada jest mała, ale okulary bardzo przeszkadzają mi w pracy. Próbowałam nosić soczewki, ale to kompletnie nie dla mnie. Dlatego chciałabym iść na konsultacje i dostać profesjonalną opinię, ale nie mam pojęcia do jakiej kliniki się wybrać.

49

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Hej dziewczyny, w przyszłym tygodniu idę na konsultację do Okolasera, jestem lekko poddenerwowana, ale też i podekscytowana. Jeżeli któraś zainteresowana to mogę zdać relację z konsultacji. smile

50

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Ja jestem chętna,, zastanawiam się w jakim wieku jest sens zacząć myśleć o operacji korekty wzroku.

51

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Chochlik napisał/a:

Ja jestem chętna,, zastanawiam się w jakim wieku jest sens zacząć myśleć o operacji korekty wzroku.

Na pewno po skończeniu 21 lat, bo wcześniej nie robią. smile Najlepiej w wieku kiedy wada jest juz stablina długi czas.

52

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Cześć dziewczyny smile Jestem po konsultacji i właśnie odliczam czas do zabiegu - zakwalifikowałam się! big_smile Cóż mogę Wam napisać, miałam super panią doktor (pani Archacka), która nie zniecierpliwiona odpowiadała na moje niekończące się pytania, zrobiła mi masę badań, opisała wszystko dokładnie, pokazała sprzęt i ustaliła datę zabiegu. Jestem pozytywnie podekscytowana i jak już dojdę do siebie (doktor mówiła, że to zależne od człowieka, ale zwykle intensywnie odpoczywać trzeba przez tydzień), to mogę podzielić się wrażeniami (oby pozytywnymi) już po zabiegu.

53

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Haniu, Ty już po operacji? Ja właśnie zastanawiam się nad podjęciem tego 'ryzyka'...Pani Archacka to doktor z kliniki Okolaser? Jestem z okolic Warszawy, więc mam nadzieję znaleźć jakąś dobrą klinikę w stolicy. Możesz mi opowiedzieć o samym zabiegu i komplikacjach jakie mogą wystąpić po?

54

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Peyton, jestem już niecały miesiąc po zabiegu, teoretycznie wciąż dochodzę do siebie, nie mogę się przemęczać itd., a praktycznie czuję naprawdę dobrze. I moje oczy również. smile Co Ci mogę powiedzieć o samym zabiegu? Jest krótki i bezbolesny. Oczy zaczynają boleć dopiero po jakimś czasie, ale dostajesz specjalne kropelki na wysuszone oczy, bo kompilkacją po zabiegu może być na przykład zespół suchego oka. Dostajesz też specjalne okulary i pędzisz do domu odpoczywać. smile Moja wada została zredukowana, mam cudowne 0 i świetnie widzę smile Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pytaj, chętnie odpowiem smile
A! I tak, pani Archacka jest z Okolaser, z resztą, mogę polecić klinikę, bardzo profesjonalna smile

55

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

A jaką metodą miałaś robioną operację? Ja zastanawiam sie nad Mavitem też w Warszawie. Słyszałaś coś o tej klinice?
I jak w ogóle wrażenia po operacji? Bardzo bolało?
Podziwiam, że miałaś odwagę zaryzykować i poddać się tej operacji! Ja im więcej czytam różnych for w necie tym bardziej się boję sad(((

56

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Joanna_25 napisał/a:

A jaką metodą miałaś robioną operację? Ja zastanawiam sie nad Mavitem też w Warszawie. Słyszałaś coś o tej klinice?
I jak w ogóle wrażenia po operacji? Bardzo bolało?
Podziwiam, że miałaś odwagę zaryzykować i poddać się tej operacji! Ja im więcej czytam różnych for w necie tym bardziej się boję sad(((

Zabieg miałam robiony metodą LASIK. Operacja jest bezbolesna, tak jak pisałam wyżej, boli już 'po', ale dostaje się proszki przeciwbólowe i kropelki i jakoś żyje smile Na początku, tuż po zabiegu, widziałam tak jakby ' za mgłą', ale po kilku dniach mi to przeszło. Powiem Ci szczerze, że także denerwowałam się przed operacją, czytając wypowiedzi ludzi na forum. Jednak zauważyłam dziwną prawidłowość, że wypowiadają się na nich zwykle ci sami ludzie, psiocząc na taki zabieg. Dlatego wydaje się, że jest tak dużo negatywnych opini, a to tylko złudzenie, tak sądze. smile
O Mavicie oczywiście słyszałam. Tą klinikę również brałam pod uwage przy wyborze. Słyszałam dobre opinie. smile Ale padło na Okolaser (w sumie dzięki znajomemu, który mi polecił) i nie żałuję. smile

57

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Haniu, dziękuję za odpowiedź smile
Naprawdę masz szczęście, że u Ciebie wszystko przebiegło bez problemu... Niektórzy mają straszne powikłania. Przerażające to jest. Nie miałaś żadnego efektu halo albo sturbust, brak kontrastu, słaba ostrość widzenia????
Na badaniach wyszło mi, że mogę mieć korektę jedynie metodą PRK... Okres leczenia po tej metodzie jest bardzo długi. Boję się zdecydować i ciągle wzlekam. Masz rację, że na forach najczęściej piszą osoby zdesperowane, którym operacja nie wyszła, ale niestety nikt nie da mi pewności, że w moim przypadku akurat wszystko się uda bez zarzutu sad
Najgorsze jest to, że chodząc do różnych lekarzy konsultowałam z nimi moją chęć zrobienia korekty laserowej i zdania były podzielone... Nawet jedna lekarka z Mavitu, u której byłam na prywatnej wizycie poza kliniką powiedziała, że na moim miejscu nie decydowała by się na operacje bo nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada sad
Mogłabyś napisać jakaą wadę miałaś? Ja mam -2,00 i -3,00 plus lekki astygmatyzm. Niektórzy lekarze mówią, żeby poddać się korekcie inni odradzają.
Ehh... Mam poważny dylemat a czas ucieka, bo kolejne badania mam w przyszłym tygodniu sad(( do tego czasu musze podjąć w końcu decyzję sad

58 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-11-12 18:51:40)

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Joanna_25 napisał/a:

(...)nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada (...)

Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem chirurgicznym i zawsze trzeba wziąć pod uwagę możliwość powikłań.
Ważnym jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Powikłania mogą nastąpić przy zażyciu aspiryny, ale jednak wiele milionów osób ją zażywa.

Przed zabiegiem wykonuje się obowiązkowo badanie kwalifikacyjne, bo nie każde oko można operować, nie każdą wadę. Odpowiedzialny lekarz przekaże pacjentowi wszelkie informacje dotyczące mozliwości występowania powikłań (i ich jakości), a decyzje zawsze podejmuje zainteresowana osoba.

Jeśli wg Ciebie laserowa korekta ma więcej wad niż zalet - nie podejmuj decyzji o poddaniu się jej.

59

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Wielokropek napisał/a:
Joanna_25 napisał/a:

(...)nie ma żadnej pewności, że wszystko się uda a skutki uboczne mogą być o wiele gorsze i bardziej uciążliwe niż zwykła wada (...)

Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem chirurgicznym i zawsze trzeba wziąć pod uwagę możliwość powikłań.
Ważnym jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Powikłania mogą nastąpić przy zażyciu aspiryny, ale jednak wiele milionów osób ją zażywa.

Przed zabiegiem wykonuje się obowiązkowo badanie kwalifikacyjne, bo nie każde oko można operować, nie każdą wadę. Odpowiedzialny lekarz przekaże pacjentowi wszelkie informacje dotyczące mozliwości występowania powikłań (i ich jakości), a decyzje zawsze podejmuje zainteresowana osoba.

Jeśli wg Ciebie laserowa korekta ma więcej wad niż zalet - nie podejmuj decyzji o poddaniu się jej.

Właśnie nie wiem jak to jest z tymi wadami i zaletami w moim przypadku. Rok temu miałam kwalifikacje. Wyszło, że mogę mieć tylko PRK-ze względu na budowę oka. Lekarz mówił o ewentualnych powikłaniach i w moim przypadku nie powinny one wystąpić. Mam niewielką wadę i to jest duży plus. Natomiast każdy organizm jest inny i nigdy do końca niewiadomo jak oczy zareagują na tego typu ingerencję. W zeszłym roku stchórzyłam i nie poddałam się operacji. W tym roku myślałam, że już jestem zdecydowana... Dopóki nie zaczęłam przeglądać internetu i szukać wypowiedzi osób, które są już po ... Idzie się załamać, jak czytam niektóre posty... Poza tym byłam też u innego lekarza. Pokazałam swoje wyniki badań kwalifikacyjnych- według tego drugiego lekarza ryzyko jest zbyt duże i przy mojej wadzie (niewielkiej) lepiej nie ryzykować...Bardzo, ale to bardzo chciałabym pozbyć się okularów, ale nie wiem czy jest to na tyle bezpieczne... Za granicą powstają strony internetowe osób u których wystąpiły powikłania po tego typu operacjach. Naprawdę sporo jest osób u których ten zabieg nie dał oczekiwanych rezultatów. Z drugiej jednak strony nadal przeważającą grupą są osoby zadowolone z operacji- przynajmniej według statystyk, bo jednak na forach częściej występują osoby u których zabieg się nie udał.
Naprawdę podziwiam osoby,które zdecydowały się na korektę- ja cały czas bardzo się boję. Najbardziej chyba boję się tego, że jeśli coś nie wyjdzie to będę się za to strasznie obwiniać, bo przecież sama tego chciałam i teraz mam...

60

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Nie znasz wad i zalet?

Nie pytałaś lekarza?

Aż nie chce mi się wierzyć, że lekarz nie poinformował Cię o mozliwości ryzyka.

Po przeczytaniu twego postu, poszukałam informacji w internecie i już wiem, jakie mogą nastąpić komplikacje. Proponuję, sięgnij do wyszukiwarki i poczytaj, a przy okazji - przed podjęciem decyzji - zapytaj lekarza.

61

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto
Wielokropek napisał/a:

Nie znasz wad i zalet?

Nie pytałaś lekarza?

Aż nie chce mi się wierzyć, że lekarz nie poinformował Cię o mozliwości ryzyka.

Po przeczytaniu twego postu, poszukałam informacji w internecie i już wiem, jakie mogą nastąpić komplikacje. Proponuję, sięgnij do wyszukiwarki i poczytaj, a przy okazji - przed podjęciem decyzji - zapytaj lekarza.

Ale ja doskonale wiem, jakie mogą być powikłania po laserowej korekcie wady wzroku. Lekarz wszystko mi wytłumaczył. Chodzi właśnie o to ryzyko, bo nikt mi nie zagwarantuje, że wszystko będzie dobrze. Zastanawiam się czy warto zaryzykować, bo tak naprawdę to ten cały zabieg to sytuacja losowa. Operacja zawsze się udaje, a tylko od samego procesu leczenia, rekonwalescencji, zależy jak potem będzie się widziało, a to już sprawa indywidualna. Każdy człowiek jest inny i u każdego ten proces przebiega inaczej i żaden lekarz nie zagwarantuje, że u akurat u mnie u Ciebie wszystko pójdzie gładko i za 2 tygodnie wrócimy do pracy mając idealny wzrok...

62

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Tylko Ty i nikt inny podejmuje decyzje.
Nie powiem Ci ani tego, byś zdecydowała się na zabieg, ani tego zabiegu nie będę Ci odradzała. Ot, taki koszt bycia osobą dorosłą.

63

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Wielokropek ma rację. Jest to tylko i wyłącznie Twoja decyzja i nikt inny za Ciebie jej nie podejmię. Ja, jako osoba, która ma to za sobą, mogę polecić. Jednak tak jak mówisz, każdy organizm jest inny, niewiadomo jak Twoje ciało zareaguje. Oczywiście, że jest ryzyko, jednak ryzyko w naszym życiu to codzienność, chociaż większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Idać do dentysty też ryzykujemy powikłaniami. smile
Powiem Ci szczerze, że mi dużo pewności dała świadomość posiadania profesjonalnego lekarza. Pani Archacka u której byłam, wzbudziła moje zaufanie i sprawiła, że przed zabiegiem czułam się odpręzona i czułam, że oddaje moje oczy w dobre ręcę. Przed wyborem kliniki, byłam na badaniach u innego lekarza (nie bede podawać nazwiska, bo nie chce mu robic antyreklamy), który był taki oschły, nieczuły, miał dla mnie mało czasu, praktycznie nic mi nie wytłumaczył - nie chciałam by był odpowiedzialny za zdrowie moich oczu.
Tak w ogóle, to skoro robiłaś badania rok temu, nie powinnaś ich powtórzyć? Badania kwalifikacyjne są chyba ważne pół roku, prawda?

64 Ostatnio edytowany przez afadro (2011-11-15 16:23:59)

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Powiem Wam, że niedawno przeszłam zabieg wymiany soczewki w oku. Niestety była to konieczność. I szczerze powiedziawszy, to żadna przyjemność-zabieg w znieczuleniu miejscowym, dwa zastrzyki w oko. Potem krople, żele do oka, badania-nawet kieliszek mi do oka wsadzali. Nie wiem na czym polega ta laserowa korekcja, ani nie chce mi się czytać na ten temat. Ale powiem Wam, że wszystko pięknie wygląda, i fajnie się o tym opowiada, ale co się nacierpicie to jest tylko Wasze. A ryzyko zawsze jest, nawet przy najlepszym specjaliście. A wzrok jest zbyt cenny, aby tak ryzykować.

65

Odp: Laserowa korekta wzroku - czy warto

Brr, brzmi strasznie. Tak, ryzyko jest zawsze, ale korzystając z pewnych usług można je zniwelować. Ja też się cholernie bałam przed laserową, ale podjęłam decyzję i na upartego się tego trzymałam. Jak ktoś jest pewny, że to co robi jest słuszne, to jakoś tak łatwiej idzie smile Dlatego Asia powinna się jeszcze nad tym zastanowić. Nie można mieć wątpliwości przed tak ważnym zabiegiem. Ja zrobiłam i nie żałuję. Pocierpieć, trochę pocierpiałam, ale komfort życia bez okularów jest, dla mnie, cudowny! By wyglądać pięknie też cierpimy - np. regulując brwi lub goląc nogi woskiem haha smile

Posty [ 1 do 65 z 226 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Laserowa korekta wzroku - czy warto

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024