mąż mnie nie docenia i poniża - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-23 11:43:45

wiki2601
Niewinne początki

mąż mnie nie docenia i poniża

witam pracuję zawodowo i zajmuje się domem. mąż kupił dom przed ślubem i czuje się w nim panem i władca .ja jestem traktowana przedmiotowo . czuje się z tym okropnie i tak naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić. nie docenia on niczego co robię, do tego obarcza mnie pracami, które wydają mi się zajęciami dla mężczyzn. kocham go ale nie wiem jak zmienić jego poglądy na temat prac domowych .

#2 2012-01-23 11:59:57

Wielokropek
Moderator

Re: mąż mnie nie docenia i poniża

Witaj smile

W tym, co napisałaś, widzę dwa problemy:
1. to, w jaki sposób traktuje Cię Twój mąż
2. to, w jaki sposób Ty pozwalasz siebie traktować.

Ponieważ nie masz bezpośredniego wpływu na zachowanie swego męża, a masz na swoje, to zajmę się tylko tą drugą sprawą, a raczej zadam sporo pytań.
Dlaczego myślisz o sobie tak kiepsko?
Dlaczego pozwalasz, by mąż traktował Cię przedmiotowo?
Dlaczego uzależniasz się od oceny męża i tego, co on powie o Tobie i jak Cię traktuje?
Dlaczego mąż ma Ciebie doceniać?
Dlaczego wykonujesz prace, Twoim zdaniem, przeznaczone dla mężczyzny (swoją drogą, ciekawa jestem, jakie to prace)?
Dlaczego zapomniałaś o używaniu słowa "nie"?

Być może, kiedyś, Twój mąż zmieni poglądy. Być może.
Zacznij wprowadzać zmiany od siebie, w swoim sposobie myślenia, w swoim zachowaniu.

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-01-23 12:03:12)

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#3 2012-01-25 14:59:40

wiki2601
Niewinne początki

pracuje zawodowo robię wszystko w domu a i tak " za mało" . on nie angażuje się w prace domowe . ja czuje się coraz bardziej zmęczona. nie czuje się swobodnie w domu, nie mogę odpoczywać najlepiej jakbym cały czas pracowała a i tak powiedziałby, że nic nie robię.za każdym razem pokazuje kto jest panem domu a ja to tylko dodatek, który posprząta, ugotuje. nawet przy znajomych potrafi powiedzieć" jak ci się nie podoba to mogę cię spakować. sprzątanie ogrodu , koszenie trawy, palenie w piecu,noszenie drewna do piwnicy to też moja działka. do tego jest bałaganiarzem. jak coś robi to bym musiała koło niego stać jak instrumentariuszka. nie szanuje mojej pracy, np. gdy wygrabię trawę to rzuca niedopałki" bo przecież on może"

#4 2012-01-25 15:17:35

Wielokropek
Moderator

Zawsze twierdziłam i twierdzę, że jeśli tylko znajdę osobę, która będzie za mnie różne rzeczy wykonywać, to... położę się brzuchem do góry i będę wydawała polecenia.

Ty koniecznie chcesz zasłużyć na miłość, na szacunek, na uznanie. I ta chęć Cię gubi. Ta chęć powoduje, że postępujesz wbrew sobie. Twoje myślenie o sobie jest Twoim wrogiem.

Zobacz, że jesteś wartościową, świetną osobą. zauważ swoje zalety, których masz wiele. Zadbaj o siebie, rób dużo dla siebie, pokochaj siebie.

Przeczytaj  c a ł y  wątek i pójdź śladami osób, które walczyły o swoje szczęście, które zdecydowały się na świadome, szczęśliwe życie. To adres: http://www.netkobiety.pl/t17705.html

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#5 2012-03-05 23:27:22

werwa501
Niewinne początki

Witam jestem nowa weszła przypadkiem ,i to przeczytałam i ja jestem 13lat po ślubie nie mam dzieci bo maż niemoże mieć,to już  przebolałam ale z dnia na dzień ciężej mi przeboleć brak szacunku i te ciągłe wyzwiska i wulgaryzmy ,każdy ostatnio zyje na swój koszt przestał przynosić kasę do domu dobrze że pracuję bo nie wiem co by było? Ostatni kłócimy się o każdy nie istotny bzdet, kontroluje moją komórkę gdy nie widzę on tak myśli,rozlicza mnie z każdego centa na co i ile wydaję,szydzi z mych zarobków,wyzywa od wariatek ,fakt stałam się nerwowa , stronię od ludzi gdyż każda ma znajoma koleżanka siostra mu nie odpowiadały,zaczęłam się buntować i straszyć że odejdę to tydzięn było OK bo obiecywał że on nie chciał ze nie może żyć bez mnie że on mnie tak kocha i wieczie to samo w kółko tak od 2lat , a ja ostatnio po każdej kłótni to sobie tak to zbieram do kupy razem i bierze mnie takie obrzydzenie do niego az mi się wymiotywać chce co dzień to gorzej ,mam ochotę czasem aby znikł z mego życia próbowałam odejsc ale on mi na to nie pozwoli chyba bym musiała opuścić kraj !

o

#6 2012-03-06 09:39:00

Teo
Przyjaciółka Forum

A do toalety Ci pozwala chodzić? A pozwala Ci sie myć? A pozwala Ci wychodzić z domu do ogrodu? Pozwala Ci jeść?
Stałaś się jego własnością to i Tobą rządzi, kto by nie rządził?

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

Stopka forum