Napoje energetyzujące - warto stosować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Napoje energetyzujące - warto stosować?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Czy zdarza się wam, że często stosujecie tzw. dopalacze, żeby dodać sobie energii? Mnie niestety ostatnio coraz częściej dopada zmęczenie, i żeby dać radę ze wszystkimi zajęciami, a jest ich wiele, popijam napoje izotoniczne. Myślę, że bez nich trudno by mi było pogodzić obowiązki. Niestety, obawiam się, że stosowanie tych napojów może odbić się niekorzystnie na moim zdrowiu. Co myślicie? a może macie jakieś alternatywne sposoby na dodanie sobie poweru? Chętnie poczytam wasze pomysły. Pozdrawiam :-))

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Wydaje mi sie, że napoje energetyzujące owszem dodają energii ale na krótki okres czasu, a kiedy przestana działać  jesteś zmęczona dwa razy bardziej- takie jest moje odczucie. Pierwszy raz zastosowałam taki napój energetyczny kiedy już po raz n podchodziłam do egzaminu prawa jazdy. Zdałam wtedy jednak nie wiem czy napój ten coś mi pomógł, ale wydaje mi się ,że byłam trochę mniej zestresowana i bardziej uważna, zwracałam większa uwagę na to na co powinnam. Ale tak jak mówię nie wiem czy to zasługa tego napoju.

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Dla mnie jedynym plusem energetykow jest to, ze gdy chce mi sie spac i strzele sobie puszeczke, to sie troche pobudzam, ale fakt, nie na dlugo. Pije je bardzo czesto, ale dlatego, ze odpowiada mi ich smak tongue no i gdy napije sie kolo 19-20 to nie moge zasnac bardzo czesto

4

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Te słabe gatunkowo, to straszna chemia. Główna zasada działania to efekt placebo, lepiej już jest stosować zwykłą kawę, jak już ktoś tak bardzo musi. smile Na mnie nic z tych rzeczy nie działa, jednak czasem ich używam, ale nie wiem do końca po co. tongue

5

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

widzialam!! a teraz koniec! nie bedziesz tego pil:P jak nie wiesz po co to po co? tongue skonczylo sie babci sranko tongue

6

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

hehe... to prawda smile energetyki działają tylko doraźnie, bo za chwilę i tak padam. Więc co innego bierzecie albo robicie na pobudzenie?

7

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Ja swego czasu piłam cos takiego jak pluszz .działał tez jak lekki dopalacz ale byl na witaminach wiec tłumacze sobie ze nie był szkodliwy

8

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

trzeba pamiętać że mamy dwa rodzaje napoi jedne to izotoniczne dla sportowców wspomagające wysiłek fizyczny i drugie energetyzujące wspomagające wysiłek umysłowy. W obu przypadkach duże i częste zażywanie ich jest szkodliwe dla organizmu szczególnie dla mózgu, takich napojów nie powinny pić dzieci oraz młodzież do 16 roku życia czyli do kiedy najbardziej rozwija się mózg.
Ja nie stosuję w ogóle żadnych dopalaczy, jeśli jestem zmęczona po prostu kładę się spać, bo uważam że organizm musi się zregenerować i wypocząć.

9

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Też nie używam dopalaczy...zawsze rano piję zieloną herbatę-pobudza mnie w jakiś sposób a gdy juz naprawdę jestem nie do zycia to po prostu filiżanka kawy lub mała drzemka:) podobno magnez wpływa też w jakiś sposób na nasze samopoczucie więc warto jesc gorzką czekoladę lub chociażby banany:)

10

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

też słyszałam o działaniu czekolady, nasza nauczycielka zawsze mówiła żeby przed klasówką zjeść sobie czekoladowego cukierka, czyli coś w tym jest smile

11

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

A no widzisz:D

12

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?
ufoludek napisał/a:

też słyszałam o działaniu czekolady, nasza nauczycielka zawsze mówiła żeby przed klasówką zjeść sobie czekoladowego cukierka, czyli coś w tym jest smile

nam mówiła, że jak jesteśmy zmęczeni to brakuje nam glukozy i żeby właśnie zjeść tego cukierka smile

13

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Napoje energetyzujące to tylko i wyłącznie szkodliwa chemia i stosowane w nadmiarze mogą być szkodliwe.Mają niekorzystny wpływ na serce i wątrobe . Stanowczo odradzam stosowanie takich dopalaczy.

14

Odp: Napoje energetyzujące - warto stosować?

Zdecydowanie nie energetykom. W internecie już opisano wiele przypadków nawet zgonów w skutek przedawkowania tych napojów. Lepiej dodać sobie energii kawą, jakimś batonikiem, też kilka prostych ćwiczeń pomaga wyzwolić endorfiny i skok energii. Warto zadbać o higienę snu, odpoczynek wieczorny, regularne posiłki.

A słyszeliście może o podziemnej komorze do spania? śpi się w takim specjalnym pomieszczeniu jedną noc i to pozwala się zregenerować zmęczonemu organizmowi. Może ktoś próbował? big_smile

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Napoje energetyzujące - warto stosować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024